Elektronika.lt
 2024 m. kovo 4 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 - Elektronika, automatika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Organizaciniai
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Kovo 4 d. 11:34
„iOS 17.4“ – žaidimą keičiantis „iPhone“ atnaujinimas: štai svarbiausi pokyčiai
Kovo 4 d. 08:20
KTU profesorius apie dirbtinį intelektą: kokių pokyčių galima tikėtis ateityje?
Kovo 3 d. 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
Kovo 3 d. 09:21
Paaiškėjo svarbiausios technologijų tendencijos: 5G dominavimas, DI spurtas ir tvarus vartojimas
Kovo 2 d. 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
Kovo 2 d. 09:36
Įprastą prefiksą „8“ pamiršime amžiams: kaip keitėsi numeriai Lietuvoje?
Kovo 1 d. 20:25
Barselonoje paskelbta apie naujas „Android“ funkcijas
Kovo 1 d. 18:24
Ekspertai įvardijo priežastis, kodėl buvo būtina uždrausti šių šiltnamio efektą sukeliančių dujų naudojimą
Kovo 1 d. 16:45
„Google“ DI asistentas atsinaujino: ką gali „Gemini“ ir kuo jis pranašesnis už „ChatGPT“?
Kovo 1 d. 14:45
„Enefit“ pristato elektromobilių viešojo įkrovimo stotelių tinklo plėtros tendencijas ir iššūkius
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Vykdomi projektai » Organizaciniai, planavimo Dalintis | Spausdinti

Kas lemia įmonių sėkmę produktus jungiant su inovatyviomis paslaugomis

Publikuota: 2022-01-19 12:41
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas spaudai

Pridėtinė vertė tampa esminiu veiksniu, vienus produktus klientų akyse išskiriančiu iš kitų. Dėl šios priežasties, KTU ir Žironos universiteto mokslininkai, dalyvaujantys projekte „In4Aact“, ėmė tirti, kaip šiuolaikinės gamybos įmonės galėtų papildyti produktus paslaugomis, padėsiančiomis juos išskirti iš kitų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Net 96 proc. vartotojų visame pasaulyje teigia, kad klientų aptarnavimas yra vienas svarbiausių veiksnių auginant klientų lojalumą. Tuo tarpu 48 proc. vartotojų sako, jog būdami lojalūs prekės ženklui jie tikisi specialių sąlygų ar naudų, rašoma pranešime spaudai.

Kas lemia įmonių sėkmę produktus jungiant su inovatyviomis paslaugomis
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Ši statistika iliustruoja, jog būtent pridėtinė vertė tampa esminiu veiksniu, vienus produktus klientų akyse išskiriančiu iš kitų. Dėl šios priežasties, KTU ir Žironos universiteto mokslininkai, dalyvaujantys projekte „In4Aact“, ėmė tirti, kaip šiuolaikinės gamybos įmonės galėtų papildyti produktus paslaugomis, padėsiančiomis juos išskirti iš kitų.

Bendra Kauno technologijos iniversiteto (KTU) ir Žironos universiteto mokslininkų studija projekte „Pramonės 4.0 įtaka valdymo praktikai ir ekonomikai“ („In4Act“) iškėlė klausimą – kaip gamybinėms įmonėms išvengti situacijos, kuomet aukštos vertės, išskirtiniai produktai vartotojų akyse tampa paprastomis ir niekuo rinkoje neišsiskiriančiomis prekėmis?

Pasak iš vieno iš „In4Act“ projekto tyrėjų, KTU Ekonomikos ir verslo mokyklos mokslininko Manto Vilko, anksčiau ar vėliau dauguma gamybos įmonių susiduria su situacija, kuomet jų produktai vartotojų akyse tampa prekėmis, kurias galima įsigyti ir kitur.

„Geriausias šios situacijos pavyzdys – nešiojamus kompiuterius gaminanti kompanija „Dell“. Veiklos pradžioje įmonė kiekvienam pirkėjui suteikė galimybę užsakyti personalizuotą kompiuterį, kurį pagaminti įsipareigojo vos per savaitę. Toks pasiūlymas leido „Dell“ iškilti tarp pačių didžiausių nešiojamųjų kompiuterių gamintojų pasaulyje iki tol, kol kiti konkurentai taip pat pradėjo siūlyti tokią paslaugą, o personalizuoti nešiojamieji kompiuteriai tapo plačiai sutinkama preke. Kaip išvengti šios situacijos? Vienas efektyviausių būdų šiandien – papildyti produktus paslaugomis, kurios taptų tarsi pridėtine verte, išskiriančia produktus vartotojų akyse“, – sako jis.

Tyrė inžinerines bendroves

Tiesa, mokslininkas sutinka, jog produktų papildymas inovatyviomis paslaugomis – schema, sėkminga toli gražu ne visada. Siekdami rasti atsakymą į klausimą, kaip produktus sėkmingai papildyti paslaugomis, „In4Act“ mokslininkai susisiekė su daugiau nei 2,3 tūkst. gamybos įmonių Lietuvoje ir atlikę nuodugnią atranką nusprendė išanalizuoti 500 įmonių patirtis.

„Pasirinkome tirti inžinerinę kryptį atstovaujančias gamybines bendroves. Siekėme sužinoti, kada įmonėms pasiseka produktų inovacijas papildyti paslaugų naujovėmis, o kada – ne“, – sako M.Vilkas.

Įdomu tai, jog pirmosios „In4Act“ tyrėjų išvados atskleidė, jog paprastosios produkto palaikymo paslaugos, tokios kaip montavimas ar priežiūra, neigiamai veikia įmonių finansinius rezultatus.

Atrodytų, kad šios paslaugos daugeliui yra neatsiejama prekių dalis, bet jas, didžiąja dalimi, gamybos įmonės apmoka savo lėšomis.

„Savo ruožtu klientų aptarnavimo paslaugos, tokios kaip nuotolinis prekės būklės stebėjimas ar gaminių naudojimo mokymo paslaugos, finansinius rezultatus veikia teigiamai“, – pastebi M.Vilkas.

Skaitmeninimo svarba

Tolesni tyrimo rezultatai atskleidė, kad produktų inovacijos per skaitmeninimo galimybes daro didelę netiesioginę įtaką produkto aptarnavimui. Taigi, tyrimas parodė, jog efektyviausias kelias nuo produktų gamybos iki jų papildymo paslaugomis yra per skaitmeninimą.

„Rezultatai parodė, kad produktų inovacijų galimybės tiesiogiai nelemia sėkmingų paslaugų inovacijų įtraukimo. Visgi mūsų tyrimo išvados taip pat atskleidė, kad įmonės, turinčios galimybių pasiūlyti inovatyvius produktus, turėtų aktyviai plėtoti ir savo skaitmeninimo pajėgumus. Jei įmonė turi potencialo kurti inovatyvius produktus ir juos apjungti su skaitmeninimo galimybėmis, ji galės sukurti ir sėkmingą produkto aptarnavimo procesą“, – sako mokslininkas.

Skaitmeninimas, pasak M.Vilko, yra gebėjimas susieti fizines ir skaitmenines materijas. Sėkmingai veikiančios gamybinės įmonės plėtoti savo skaitmenines galimybes pradeda nuo vidinių operacijų atnaujinimo. Šiame kontekste svarbiausiais veiksniais tampa intelektinių, komunikacijos ir analitinių operacijų suskaitmeninimas.

„Intelektinės galimybės reiškia gebėjimą išplėsti įmonės procesus naudojant programinę įrangą, o vėliau juos integruoti į gamybinę įrangą, kuri informaciją sugebėtų apdoroti su minimaliu darbuotojų įsitraukimu. Komunikacijos galimybės atskleidžia potencialą sujungti procesus viduje ir išorėje su pagrindiniais klientais bei tiekėjais per belaidžio ryšio tinklus. Galiausiai, analitinės galimybės padeda įgytus duomenis paversti vertingomis įžvalgomis ir veiksmais, kad būtų galima greičiau priimti sprendimus ir pagerinti procesų našumą. Tik įmonei ugdant intelektinį, komunikacinį bei analitinį potencialą, sukuriamos sąlygos diegti klientų aptarnavimo paslaugų naujoves“, – sako M.Vilkas.

Laukia nauja era

Tyrimo išvadas mokslininkas iliustruoja bendrovės „ADAX“, gaminančios elektrinius šildytuvus, pavyzdžiu.

„Ilgą laiką įmonė savo gamybos našumą išlaikydavo pristatydama vis naujas elektrinių šildytuvų modifikacijas. Tiesa, atnaujinimai buvo nežymūs, vertę klientus bei partnerius klausti, kada bus pristatytas išmanusis šildytuvas. „ADAX“ vadovybė vis atsakydavo, jog tam bendrovė dar nepasiruošusi. Kurdama šildytuvų atnaujinimus, paraleliai įmonės viduje buvo didinami ir skaitmeniniai pajėgumai. Tik įgyvendinusi norimus intelektinius, komunikacinius bei analitinius sprendimus, „ADAX“ paskelbė pristatanti inovatyvų elektrinį šildytuvą, tapusi sėkmingu ir tvirtu bendrovės žingsniu pirmyn“, – sako KTU mokslininkas.

Šiandien „ADAX“ naujos kartos šildytuvuose integruoti pažangūs jutikliai, o patys prietaisai yra prijungti prie interneto bei gali būti susisieti su išmaniuoju įrenginiu per „Bluetooth“ ryšį. Tokiu būdu jie gali būti valdomi ir nuotoliniu būdu.

„Kaupdama vis naujus duomenis ir vartotojų patirtis, bendrovė turės galimybę plėsti savo produktą lydinčių paslaugų spektrą, taip kurdama pridėtinę vertę vartotojų akyse“, – sako mokslininkas.

Mokslininkas teigia, jog dėka skaitmeninimo procesų atveriamų galimybių, šiandien esame pasiruošę žengti į naują gamybos sektoriaus erą.

„Galima teigti, jog inžinerinės krypties įmonės turi pranašumų prieš baldų ar tekstinės gamintojus skaitmeninimo kontekste. Galbūt. Visgi, išmanūs baldai ir apranga gali būti arčiau, nei įsivaizduojame“, – sako M.Vilkas.

Tyrimas – KTU Ekonomikos ir verslo mokyklos mokslininkų vykdomo projekto „IN4ACT“, finansuojamo Europos Sąjungos projekto „Horizontas 2020“, dalis.


15min.ltDraudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama