Elektronika.lt
 2021 m. sausio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 - Elektronika, automatika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Organizaciniai
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Sausio 18 d. 10:31
Pristatomas koncepcinis „Dacia Bigster“
Sausio 18 d. 08:08
Netikėčiausios „CES“ parodos naujovės: išmanūs augintiniai, kvepalai ir ateities orlaivis
Sausio 17 d. 21:02
Lietuvių programuotojų sukurtas įrankis gelbėja gyvybes JAV
Sausio 17 d. 18:03
Blogos žinios rūkantiems elektronines cigaretes – gali lemti rimtus smegenų pažeidimus
Sausio 17 d. 15:42
„Samsung“ pristatė „Galaxy Buds Pro“ ausines
Sausio 17 d. 12:03
Žaidimų įrangos gamintojas pristatė išmaniausią kaukę pasaulyje
Sausio 17 d. 09:11
Kodėl tradicinį automobilį verta pakeisti elektromobiliu (2)
Sausio 16 d. 21:02
Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?
Sausio 16 d. 18:02
Idėja apie autobusus be vairuotojo tampa realybe
Sausio 16 d. 15:19
Darbas „iš namų“ tęsiasi: produktyvumą išlaikyti padės programos ir speciali erdvė namuose
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
GTA 5 Mods
GTA 5 Cheats, GTA 5 vehicle mods, GTA 5 Map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
Cyberpunk 2077 Mods
Installing CP2077 Mods, Cyberpunk 2077 cheats,
CP 2077 Modding guide
Žaislai vaikams
Paspirtukai, lėlės, dviratukai
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
Snowrunner Mods
Snowrunner Maps, Snowrunner Trucks, Install Snowrunner Mods
MSFS2020 Liveries
Flight Simulator 2020 Mods, MSFS2020 Scener, MSFS2020 Airports
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Reklama
 Vykdomi projektai » Organizaciniai, planavimo Dalintis | Spausdinti

Efektyvesniam nuotoliniam mokymui trūksta ne tik technologinio aprūpinimo, bet ir kokybiško skaitmeninio turinio

Publikuota: 2020-12-03 18:10
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Visame pasaulyje vis daugiau dėmesio yra skiriama švietimo sistemai, o netikėtai sukausčiusi pandemija, ženkliai paspartino nuotolinio mokymo(si) plėtrą. KTU prisideda prie e. mokymosi technologijų vystymo visoje Lietuvoje.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Visame pasaulyje vis daugiau dėmesio yra skiriama švietimo sistemai, o netikėtai sukausčiusi pandemija, ženkliai paspartino nuotolinio mokymo(si) plėtrą. KTU prisideda prie e. mokymosi technologijų vystymo visoje Lietuvoje, rašoma pranešime.

Efektyvesniam nuotoliniam mokymui trūksta ne tik technologinio aprūpinimo, bet ir kokybiško skaitmeninio turinio
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Kauno technologijos universitetas (KTU) kartu su LITNET įdiegė ir pasiūlė mokykloms pritaikytą ir centralizuotai prižiūrimą virtualiąją mokymosi aplinką „Moodle“. Šiuo metu atnaujintoje „Moodle“ aplinkoje aptarnaujama daugiau nei 270 Lietuvos mokyklų, o karantino metu joje kasdien apsilanko per 20 tūkst. moksleivių ir mokytojų.

„Virtualios mokymosi aplinkos yra skirtos ne vien tik nuotoliniam mokymui(si), jos puikiausiai gali pasitarnauti ir tradicinėje klasėje, namų darbų ir kitų atsiskaitymų organizavimui ir vertinimui, mokymosi išteklių pateikimui, grupinio darbo organizavimui ir kitoms veikloms“, – pasakoja KTU E. mokymosi technologijų centro vadovas Gytis Cibulskis.

Pasak jo, platesnį „Moodle“ taikymą Lietuvos mokyklose reikšmingai paskatino 2017-2020 vykdytas tarptautinis projektas „Up2University“.

„Tik bendras sklandus darbas leido spręsti iššūkius susijusius su daugiau kaip 30 kartų išaugusiomis apkrovomis virtualioms mokymosi aplinkoms“, – sako G. Cibulskis. „Moodle“ paslaugos mokykloms užtikrinamos glaudžiai bendradarbiaujant trijų KTU centrų specialistams: E. mokymosi technologijų centro, Kompiuterinių tinklų centro ir Informacinių išteklių valdymo centro.

Didžiausias iššūkis – skaitmeninės mokytojų kompetencijos

Kaip teigia G. Cibulskis, aukštosios mokyklos nuotoliniam mokymui pasiruošusios gerai, visi procesai sėkmingai buvo pradėti taikyti dar pavasarį.

„Reaguojant į išaugusius poreikius, technologiniai sprendimai buvo sparčiai tobulinami, tad prasidedant naujiems mokslo metams dėstytojai irgi turėjo atnaujinti savo žinias, o kai kuriais atvejais ir persiorientuoti prie naujų sprendimų, pavyzdžiui, nuo „Zoom“ prie „MS Teams“. Vieniems tai pavyko sklandžiau, kitiems ne taip sklandžiai, bet visumoje situacija aukštosiose mokyklose yra nebloga“, – sako pašnekovas.

Jis pastebi, kad bendrojo lavinimo mokyklose situacija kiek kitokia ir teigia, kad didžiausias iššūkis – mokytojų skaitmeninės kompetencijos. Kita bėda – mokinių registro duomenų savalaikis sinchronizavimas su virtualiomis mokymosi aplinkomis.

„Nėra gerai, kai prasidėjus mokslo metams pirmą mėnesį mokytojai praktiškai negali pradėti naudoti aplinkų, dėl neatnaujintų duomenų. Centralizuotų „MS Office“ bei „Google Suite“ sprendimų parūpinimas mokykloms tikrai sveikintinas sprendimas, tačiau šiuo atveju turbūt efektyviau susitvarkė tos mokyklos, kurios nepasikliovė centralizuotomis paslaugomis, o pačios administravosi vieną ar kitą sprendimą su savo mokyklos domeno vardu“, – paaiškina E. mokymosi technologijų centro vadovas.

Anot pašnekovo, KTU ir LITNET teikiamos „Moodle“ paslaugos pasižymi tuo, kad mokyklos pačios renkasi kokiu būdu valdyti naudotojų prisijungimus: kurti naudotojus įkeliant sąrašus iš failo, įgalinti prisijungimą per mokyklos „Microsoft“ ar „Google“ paskyras, o galbūt rinktis duomenų sinchronizavimą su portalu, į kurį duomenų užkrovimą iš mokinių registro valdo pačios mokyklos.

Vertinant iš informacinių sistemų perspektyvos, Lietuvoje jau seniai pribrendo poreikis turėti vieningą moksleivių ir pedagogų tapatybių valdymo sistemą, kuri būtų automatiškai sinchronizuojama su registrais ir tarnautų kaip naudotojų autentifikavimo sistema jungiantis prie bet kurios sistemos, kurios paslaugomis mokykla nusprendė naudotis.

Skaitmeniniai įgūdžiai – svarbesni už technologijų prieinamumą

Paklaustas apie tai, kiek svarbu jog mokytojams turėtų galimybę tobulinti savo kompetencijas, G. Cibulskis teigia, kad pedagogų skaitmeniniai įgūdžiai yra netgi svarbesni už technologijų prieinamumą. Pasak jo, gerai skaitmenines priemones įvaldęs mokytojas, ekstremalios situacijos atveju, sugebės prisitaikyti ir kūrybiškai panaudoti prieinamas priemones.

„Matydami artėjančią antrą pandemijos bangą ir neišvengiamą grįžimą prie nuotolinio mokymo, jautėme pareigą pasiūlyti „Moodle“ mokymus Lietuvos mokytojams. Atsižvelgdami į ankstesnių mokymų dalyvių atsiliepimus ir siūlymus, kartu su KTU Edukacinės kompetencijos centru atnaujinome jau teiktą kvalifikacijos tobulinimo programą ir išplėtėme ją nuo 40 iki 60 akademinių valandų”, – teigia G. Cibulskis.

2019 m. programą baigė 580 pedagogų. Šį spalį paskelbus registraciją, per keletą dienų užsiregistravo 500 dalyvių, o šiuo metu programoje mokosi jau per 900 mokytojų. Programa parengta pagal Europos pedagogų skaitmeninių kompetencijų sistemą „DigCompEdu“, mokymosi metu pedagogai tobulina skaitmeninio turinio kūrimo, mokymosi veiklų organizavimo, žinių patikrinimo ir vertinimo, bendradarbiavimo ir kitas kompetencijas.

„Pradėję mokytis pedagogai kuria savo praktikos kursą, kurį pildo ir tobulina visų mokymų metu. Mokytojai išmoksta naudotis „Moodle“ aplinka bei jos padedami organizuoti pilnavertį nuotolinio mokymosi procesą“, – pasakoja G. Cibulskis.

Ateityje mokytis padės dirbtinis intelektas

Perkėlus dalį procesų į virtualią erdvę svarbu užtikrinti, kad nuotolinis mokymas atitiktų mokymosi klasėje standartus. Lygiagrečiai svarbu ir išlaikyti moksleivių bei studentų dėmesį virtualios paskaitos metu.

„Deja, iki to dar ilgas kelias, trūksta ne tik pakankamo technologinio aprūpinimo, mokytojų kompetencijų, bet ir kokybiško skaitmeninio turinio. Ne visus dalykus galime pilnavertiškai perkelti į nuotolinio mokymosi režimą, tačiau stebime didelį mokymo(si) technologijų plėtros progresą“, – pasakoja G. Cibulskis.

Pasak jo, virtualios bei papildytos realybės naudojimas didina moksleivių smalsumą, mokymosi proceso sužaidybinimas leidžia stimuliuoti motyvaciją, mokymosi duomenų tyryba – analizuoti besimokančiųjų pogresą ir planuoti savalaikes intervencijas.

„Ateityje neišvengiamai plėsis ir dirbtinio intelekto panaudojimas. Vis tik, prognozuočiau, kad artimiausioje ateityje didžiausias transformacijas patirs mokymosi turinio kūrimo industrija. Šiuo metu sparčiai plėtojamos atviro kodo skaitmeninio turinio kūrimo ir dalinimosi priemonės duos pradžią naujos kartos kūrėjų bendruomenėms, kurios sudarys rimtą konkurenciją komerciniams skaitmeninio turinio kūrėjams“, – mano KTU E. mokymosi technologijų centro vadovas.
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

„Altegra“ – elektronikos projektavimas ir gamyba

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

ENEBA's game store

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2021 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
MoksloFestivalis.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama