Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
Balandžio 24 d. 08:18
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus
Balandžio 23 d. 20:24
Dauguma Lietuvos tėvų riboja vaikų laiką internete: psichologas patarė, kaip nepažeisti vaiko privatumo
Balandžio 23 d. 17:16
Peteris Higgsas: kaip itin kuklus fizikas sugalvojo dieviškosios dalelės idėją
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Penki būdai apsaugoti interneto maršrutizatorių

Publikuota: 2018-02-09 12:12
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Dešimtys tūkstančių „MikroTik“ ir „Ubiquiti“ maršrutizatorių yra prieinami internete su pakeistais pagrindinio kompiuterio (angl. hostname) pavadinimais, kaip „HACKED FTP server“ ar „HACKED-ROUTER-HELP-SOS-HAD-DEFAULT-PASSWORD“. Nors tai atrodo kaip įsilaužimas, iš tikrųjų maršrutizatorių pavadinimai yra pakeisti geranoriškai nusiteikusių programišių, siekiančių atkreipti vartotojų dėmesį į savo įrenginių saugumą.

Pasak ESET antivirusinių programų kūrėjų, šiuo metu kibernetinis saugumas reikalauja daugiau apsaugos priemonių nei anksčiau. Tai apima ne tik saugumo programinę įrangą, bet ir vartotojų švietimą, gerųjų praktikų diegimą siekiant išvengti galimų pavojų. Juo labiau, kad kibernetinės grėsmės nuosekliai auga, ir kone kasdien nustatomi nauji pažeidžiamumai bei saugumo spragos.

„Nesvarbu, ar kalbame apie darbo, mokyklos ar namų aplinką, turime imtis saugumo priemonių, kurios apsaugotų visus elementus, galinčius atverti kelią kibernetinėms atakoms. Būtent neapsaugotas interneto maršrutizatorius neretai tampa vienu iš šių elementų“, – tvirtina saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimo vadovas Deividas Pelenis.

Pateikiame penkis patarimus, kaip apsaugoti namų maršrutizatorių.

Penki būdai apsaugoti interneto maršrutizatorių

Patikrinkite maršrutizatoriaus jungiamumą ir autentifikaciją

Įprastai maršrutizatoriaus konfigūravimą galima atlikti naudojant kai kuriuos prievadus vietiniame tinkle, pavyzdžiui, „Ethernet“ kabelį arba prisijungus belaidžiu internetu. Tačiau dažnai maršrutizatoriai leidžia prisijungti kitoms paslaugoms ir prievadams: FTP, SSH, „Telnet“, HTTP, HTTPS ar SMB. Patariama įrenginyje išjungti nenaudojamas funkcijas ir blokuoti prievadus, kuriais nesinaudojate – tokiu būdu užkirsite kelią neleistiniems prisijungimams.

Be to, saugumo ekspertai rekomenduoja pakeisti maršrutizatoriaus gamyklinius prisijungimo duomenis – numatytąjį vartotojo vardą ir slaptažodį. Patariama naudoti pakankamai sudėtingus slaptažodžius ir vengti tokių lengvai atspėjamų prisijungimų, kaip „admin–admin“ ar „username–password“.

Ieškokite maršrutizatoriaus pažeidžiamumų

Maršrutizatoriaus saugumo spragas galima tikrinti su specialiais testais. Panašius įrankius naudoja ir programišiai, ieškodami įrenginių silpnųjų vietų. Kai kurie maršrutizatorių testai tikrina prievadų saugumo spragas, kenksmingus DNS serverius, slaptažodžių stiprumą, programinės įrangos pažeidžiamumus ar virusų atakas. Pradinį maršrutizatoriaus testą galima atlikti ir su ESET antivirusinių programų turimu moduliu „Namų tinklo stebėjimas/Connected Home Monitor“.

Tikrinkite įrenginius savo tinkle

Norint apsaugoti namų tinklą svarbu atkreipti dėmesį, kokie įrenginiai jungiasi prie jo. Dažnai dėl saugumo spragų prie maršrutizatoriaus gali prisijungti neautorizuoti įrenginiai. Kita problema, kai leidžiami ir žinomi įrenginiai jungiasi prie tinklo be tinkamos autorizacijos – dažnu atveju nenaudojant jokio prisijungimo slaptažodžio.

Pasak ESET Lietuva IT inžinieriaus Ramūno Liuberto, geriausia būtų apriboti prieigą prie maršrutizatoriaus, ypač nepatikimų ar neleidžiamų įrenginių. „Identifikuoti ir prireikus riboti įrenginius, kurie jungiasi prie namų tinklo, yra svarbu ne tik dėl naudojamo interneto srauto – tinklo ir duomenų saugumas turi būti svarbiausias kriterijus. Jei nenaudojate interneto paslaugų televizoriuje, gal neverta jo visai prijungti prie interneto? Arba spausdintuvas – ar tiek dažnai spausdinate, kad naudotumėtės belaidžiu ryšiu kiekvieną kartą? Kiekvienas įrenginys, kuris yra prijungtas namų tinkle, gali tapti silpnąja vieta, ypač jei nepasirūpinama tinkama apsauga“, – komentuoja R. Liubertas.

Laiku atnaujinkite įrenginius

Tokios saugumo spragos, kaip pernai plačiai nuskambėjusi KRACK („Key Reinstallation AttaCK“), kurios leidžia perimti ir stebėti informacijos srautą tarp „Wi-Fi“ maršrutizatorių ir prie jų įrengtų įrenginių, dar kartą patvirtina, kokie svarbūs yra programinės ir techninės įrangos atnaujinimai.

Svarbu atnaujinti visus prie tinklo prisijungiančius įrenginius: kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir televizorius, planšetes ar kitus išmaniuosius prietaisus. Vartotojai dažnai pamiršta, kad maršrutizatorius taip pat reikia atnaujinti, kai gamintojai išleidžia jiems skirtus atnaujinimus.

Be to, jei prisijungiant prie namų interneto pasirinksite „Viešojo tinklo/Public Network“ režimą, padidinsite savo kompiuterio saugumą, nes eliminuosite riziką patirti ataką iš tame pačiame tinkle esančio įrenginio.

Naudokite saugumo priemones

Saugumo ekspertai pataria naudoti ne tik antivirusines programas, bet ir saugumo priemones, kurios yra prieinamos konfigūruojant maršrutizatorius. Nepriklausomai nuo maršrutizatoriaus modelio ar tipo, gamintojų siūlomos saugumo funkcijos užtikrina didesnę įrenginių apsaugą visame namų tinkle. Pavyzdžiui, kai kurie naujesni maršrutizatoriai turi nustatymus, leidžiančius padidinti apsaugą nuo DDoS atakų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (3)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms

Skaitmeniniame amžiuje monitorius studentams yra būtinas įrenginys. Nesvarbu, ar gilinatės į mokslinius darbus, ar dalyvaujate nuotolinėse paskaitose, ar bendradarbiaujate projektuose, tinkamas monitorius gali pagerinti jūsų mokymosi patirtį. Kaip rasti tinkamiausią modelį, parduotuvėse esant dideliam monitorių pasirinkimui?

Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį

Studentui nešiojamasis kompiuteris yra savotiškas centras, aplink kurį sukasi visas gyvenimas. Jis saugo visus studijų užrašus, tampa portalu į pasaulį nuotolinėse konferencijose, o dienos pabaigoje bendrabučio kambarį transformuoja į kino teatrą, žaidimų erdvę ar šokių aikštelę. Tačiau po tam tikro laiko šis įrenginys paprasčiausiai pradeda nebespėti paskui mus.

Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis

Nauji mokslo metai – jau visai čia pat, o su paskutinėmis vasaros dienomis laukia paskutiniai mokslo metams reikalingų priemonių pirkiniai. Sąsiuvinius, kuprinę ar rašiklius išsirinkti gana paprasta, tačiau nuspręsti, koks kompiuteris labiausiai tiktų mokiniui ar studentui, gali būti sudėtinga.

2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
2023-03-08 14:36
Kad vaikas tobulėtų, o ne tingėtų: atskleidė gudrybių, kaip planšetę paversti naudingu pagalbininku
2023-01-11 10:29
Kompiuteriniai žaidimai: kokios vyrauja tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?
2022-12-18 16:38
Ką turėtų žinoti tėvai, dovanodami vaikams išmaniuosius įrenginius?
2022-11-26 16:42
Kad netektų raudonuoti: 5 patarimai, ko nedaryti darbiniame kompiuteryje
2022-11-25 16:25
Ekspertas perspėja vengti vienos grubios klaidos naudojant USB: galite ne tik prarasti duomenis, bet ir sugadinti įrangą
2022-11-16 12:51
Išjungti ar palikti įjungtą – kaip elgtis su kompiuteriu baigus darbus?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama