Elektronika.lt
 2025 m. liepos 5 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 5 d. 12:44
Matematinės kalbos universalumas padeda spręsti verslo problemas
Liepos 5 d. 08:31
„Acme Solar Group" atidarė vieną didžiausių saulės parkų Lietuvoje: energija – šaliai, nauda – bendruomenei
Liepos 4 d. 20:44
Europos Sąjunga ruošia šokiruojantį planą: istorija taps ne tik grynieji pinigai, bet ir mums įprastos kortelės
Liepos 4 d. 17:30
Žingsnis į priekį kovoje su vėžiu: KTU padeda kurti nacionalinius vėžio duomenų mazgus Europoje
Liepos 4 d. 14:47
Vaikų saugumas internete prasideda nuo tėvų pavyzdžio: ar esate pasiruošę pažvelgti į veidrodį?
Liepos 4 d. 11:22
Neigiamų kainų iššūkiai elektros sistemai: kodėl energijos gamybos perteklius gali tapti problema
Liepos 4 d. 08:27
Lietuvos miesteliuose dygsta išmanieji suoliukai: nauja mada ar tikras poreikis?
Liepos 3 d. 20:34
Tinkama nešiojamo kompiuterio priežiūra: sužinokite, kaip tinkamai valyti ekraną, klaviatūrą ar korpusą
Liepos 3 d. 17:43
Dirbtinis intelektas turi daugiau empatijos už žmogų: įspėja nepasitikėti aklai
Liepos 3 d. 14:39
Aplikacijų diegimas iš alternatyvių programėlių platinimo platformomų Europos Sąjungoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Inicijuojama vieša diskusija: Lietuvos mokslo tarptautiškumo ir mokslininkų įtraukties iššūkiai

Publikuota: 2021-10-29 07:11
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Mokslo vertinimas Lietuvoje nuolat sulaukia karštų diskusijų, jas paskatina poreikis tobulinti mokslo vertinimą ne tik formaliai, bet ir pasitelkus ekspertų įžvalgas bei mokslinius tyrimus. Dėl to, spalio 28 ir 29 dienomis Mykolo Romerio universitetas (MRU) kartu su užsienio partneriais inicijuoja tarptautinius renginius-viešas diskusijas, kurių tikslas – paskatinti diskusijas mokslininkų įtraukties bei poveikio visuomenei temomis, suteiksiančias įžvalgų mokslo politikos formuotojams ir Lietuvos akademinei bendruomenei.

MRU mokslininkė ir Leideno universiteto doktorantė Eleonora Dagienė 2018 metų pabaigoje pradėjo kokybinius tyrimus, kuriais buvo siekta nustatyti Lietuvos mokslo vertinimo priemonių efektyvumą, kylančias kliūtis bei nustatyti nenumatytas kiekybinio mokslo pasekmes. Analizuojant Lietuvos mokslo reglamentą iškilo klausimas, kodėl Lietuvoje nekyla tarptautiškumo rodikliai, nors jie yra labai skatinami. Atlikti moksliniai tyrimai parodė, jog prieš skatinant mokslininkus įsitraukti į tarptautines akademines bendrijas, svarbu pasirūpinti ir vietine įtrauktimi. Vietinė ir tarptautinė įtrauktis yra siejama su mokslo veiklų socialiniu ir ekonominiu poveikiu, o tai yra ganėtinai nauja Lietuvos mokslo bendruomenei. Būtent šiuo projektu yra siekiama praplėsti Lietuvos mokslo politikos formuotojų ir Lietuvos akademinės bendruomenės akiratį, siekiant išjudinti Lietuvoje susidariusį mokslo sričių sąstingį.

„Lietuvos akademinė bendruomenė turėdama autonomiją ir pati save reguliuodama, sukuria sunkumų į ją įsilieti. Tai atsispindi pirmame žingsnyje į mokslo pasaulį – doktorantūrą. Mokslo bendruomenėje yra griežta hierarchinė struktūra, o įtrauktis didžiąja dalimi priklauso nuo žmogiškųjų faktorių. Gaila, bet ne visada gabiausi ir ambicingiausi tampa jos dalimi. Lietuvos mokslo bendruomenę sustiprintų tvaresnis bendradarbiavimas vieni su kitais – tai padėtų pasiekti tarptautiniu mastu matomų rezultatų. Bendradarbiavimas atspindėtų ir globalias tendencijas, kai didesnės mokslininkų grupės pasiekia svaresnių rezultatų. Interviu metu dalyviai minėjo įvairius patiriamus sunkumus, bet juos įveikti – gali tik pati mokslo bendruomenė“, – savo įžvalgomis dalinosi tyrėja Eleonora Dagienė.

Spalio 28 dieną vyksta viešas virtualus seminaras, anglų kalba, kurio tema „Mokslininkų įtrauktis į vietines ir tarptautines akademines bendruomenes“, kur savo patirtimi ir įžvalgomis apie lyčių nelygybę, etnines problemas ir mokslo valdymo įtaką bei kitus iššūkius, stabdančius mokslininkų įtrauktį į tarptautines ir vietines mokslo bendruomenes dalinsis Lietuvos ir užsienio akademinės bendruomenės atstovai bei mokslo politikos formuotojai. Bus aptarti ir moksliniai tyrimai, susiję su nedarbu akademinėje bendruomenėje, jo priežastimis ir pasekmėmis mokslininkų karjeroje. MRU mokslininkė Eleonora Dagienė pristatys savo mokslinį tyrimą apie įtraukties aspektus, kurie kyla Lietuvos mokslo politikoje ir akademinėje bendruomenėje.

Spalio 29 dieną numatyta vieša virtuali diskusija lietuvių kalba, su sinchroniniu vertimu į anglų kalbą. Diskusijos tema: „Vietinės ir tarptautinės aplinkybės, paveikusios Lietuvos mokslo vertinimo raidą“. Bus viešai diskutuojama tema: „Kaip mokslo politikams sekėsi nepasimesti mokslo vertinimo labirintuose?“, remiantis MRU tyrėjos ir Leideno universiteto doktorantės Eleonoros Dagienės įžvalgomis apie mokslo politikus ir jų vertinimo sistemą bei kylančius iššūkius. Taip pat vyks refleksija bei dalyvių diskusija apie mokslo vertinimą, kur bus aptarta kaip mokslo vertinimas prisidėjo prie Lietuvos mokslo tarptautinio konkurencingumo. Diskusijos pabaigoje bus atsakyta į virtualios auditorijos klausimus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dirbtinis intelektas gali sukurti žmonijos sunaikinimo planą

Vis dažniau viešojoje erdvėje pasirodo nebe optimistinės, o įspėjamosios žinutės apie dirbtinio intelekto plėtrą. Tai nebe tik diskusijos tarp mokslininkų ar technologijų bendruomenių – kalba pasisuka apie pavojus, kurie gali tiesiogiai paliesti kiekvieną žmogų.

Marso jonosferos stebėjimai

Marso atmosfera, kaip ir bet kurios kitos planetos, iškreipia radijo bangas. Kai koks nors palydovas, skriedamas orbita aplink Marsą, pasislepia už planetos, prieš pranykdamas jo signalas eina kiaurai atmosferą, tad iš signalo variacijų galima nustatyti įvairias atmosferos savybes

KTU profesorius ragina Baltijos šalis imtis veiksmų dėl kvantiniu saugumu užtikrinamos tapatybės

Kreipdamasis į vyriausybių technologijų lyderius ir vyriausybių informacinių technologijų saugumo vadovus iš visos Baltijos regiono, KTU profesorius Šarūnas Grigaliūnas įspėja, kad Lietuvos „skaitmeninis suverenitetas“ priklausys nuo sklandžių kvantinių raktų paskirstymo ryšių, kurie galės aplenkti tiek kvantinius kompiuterius, tiek dirbtinio intelekto valdomą manipuliaciją.

2025 m. birželis
2025-06-30 13:51
Neutroninių žvaigždžių susiliejimo modelis
2025-06-29 18:18
Detalūs Saulės mikrožybsnio stebėjimai
2025-06-28 18:34
Ugnikalnis prie Jezero kraterio
2025-06-27 18:31
Ištyrė, kas nutinka žmogaus ląstelėms veikiant 5G
2025-06-25 13:34
Vilniaus rotušėje vyks tarptautinė kvantinių technologijų konferencija
2025-06-17 15:36
Mokslininkai išrado ypač kietą šviesą (1)
2025-06-14 17:08
Palydovų žvaigždynas Saulės aktyvumo stebėsenai
2025-06-14 06:10
Sukurtas grafeno ir stiklo hibridas ateities elektronikai
2025-06-13 18:52
Nuo Mėnulio – į tolimesnius skrydžius
2025-06-13 12:04
1 000 000 Gbit/s ir 1800 km atstumas: japonai pasiekė duomenų perdavimo greičio rekordą naudojant beveik įprastą optinį pluoštą
2025-06-13 09:21
VU fizikas dr. Mindaugas Šarpis pelnė prestižinę dotaciją: padės stiprinti Lietuvos kompetencijas dalelių tyrimuose
2025-06-12 21:51
Mokslininkai siūlo naują saugumo sprendimą – stabdžių signalas priekyje?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama