Elektronika.lt
 2026 m. vasario 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 23 d. 20:28
Nauja kūrybos era: „Nvidia“ ir „Microsoft“ dirbtinio intelekto įrankiai keičia 3D menininkų darbą iš esmės
Vasario 23 d. 17:28
Elektromobilių populiarumas didėtų, jei daugiau gyventojų tiesiog juos išbandytų
Vasario 23 d. 14:54
Pasaulyje pirmasis „E Ink Spectra 6“ skaitmeninis nuotraukų rėmelis jau čia
Vasario 23 d. 11:46
Už pilietiškumą – baudžia, už visuomenės skaldymą – giria: botų veiklos užkulisiai Lietuvoje (1)
Vasario 23 d. 08:26
Kaip išmanusis energijos kaupimas optimizuoja verslo sąnaudas
Vasario 22 d. 17:45
Sugriuvo paskutinis mitas: net žiemą elektromobiliai pranoksta benzininius flagmanus
Vasario 22 d. 13:07
Ar konsultacija su dirbtiniu intelektu pakeis gydytojo apžiūrą?
Vasario 22 d. 09:28
Interneto sensacija tapusios DI karikatūros: ekspertė įspėja, kuo gali baigtis dalijimasis asmeninėmis detalėmis
Vasario 21 d. 17:20
Indukcinė kaitlentė gali sunaudoti daugiau elektros nei jūs galvojate, bet yra būdų kaip galima sutaupyti
Vasario 21 d. 13:44
Lietuvių kalbos mokytoja apie DI mokykloje: kūrybiškumo jis nepakeis, bet savarankišką mąstymą gali susilpninti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Aukšto lygio mokslininkų individualiems projektams bus paskirstyta 120 mln. litų

Publikuota: 2010-01-04 14:13
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Lietuvos mokslo taryba

Lietuvos mokslo taryba paskelbė kvietimą aukšto lygio mokslininkams teikti paraiškas mokslinių tyrimų finansavimui pagal Visuotinės dotacijos (Global Grant) priemonę. Ši priemonė mokslininkams padės įgyvendinti ambicingiausius mokslinių tyrimų projektus – pirmą kartą Lietuvoje bus finansuojami pačių mokslininkų inicijuoti daugiamečiai tyrimai, padengiant visas jų įgyvendinimui reikalingas išlaidas.

Pagal visuotinės dotacijos priemonę vienam dvejų–ketverių metų trukmės mokslinių tyrimų projektui, kurį įgyvendina atskiras mokslininkas arba mokslininkų grupė, bus skiriama nuo 200 tūkst. iki 1,6 mln. litų. Bendra Visuotinės dotacijos suma yra 120 234 tūkst. litų. Pirmuoju kvietimu numatyta paskirstyti 40 mln. litų. Tikimasi, jog už šias lėšas Lietuvos mokslo ir studijų institucijose bus įdarbinta apie 400 mokslininkų, kurie įgyvendins apie 200 aukšto lygio mokslininkų inicijuotų projektų.

„Lietuvos mokslo finansavimo sistema iki šiol stokojo tarptautinę praktiką atitinkančių priemonių, padedančių mokslininkams įgyvendinti reikšmingus individualius sumanymus, nepriklausomus nuo institucinio planavimo ir reikalaujančius kelerių metų sutelkto darbo“, – teigia Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Eugenijus Butkus.

Anot jo, Visuotinė dotacija turėtų įkvėpti perspektyviuosius šalies mokslininkus bei tiriamąjį darbą užsienyje atliekančius jaunuosius jų kolegas, nes tai naujas puslapis Lietuvos mokslo istorijoje, kuris bus reikšmingas siekiant plėtoti aukščiausio lygio mokslinius tyrimus šalyje ir stiprinti Lietuvos mokslo tarptautinį konkurencingumą bei padės įsitvirtinti gabiausiems jauniems mokslininkams.

Visuotinės dotacijos parama skiriama tarptautinio lygio mokslininkų projektams, padengiant tyrėjų atlyginimus, įrangos įsigijimo ir administravimo išlaidas. Į Visuotinės dotacijos paramą gali pretenduoti šalies ir užsienio mokslininkai teikdami paraiškas bet kokios srities tyrimui atlikti. Jie taip pat gali rinktis Lietuvos mokslo ir studijų instituciją, su kuria jam paranku įgyvendinti projektą.

„Dotacija neriboja tyrimų temų, o pagrindiniai projektų atrankos kriterijai yra pareiškėjo mokslinė kvalifikacija, projekto kokybė bei tyrimo perspektyvumas“, – paaiškina Tarybos Paramos tyrėjams skyriaus ir projekto vadovė Eglė Vaitkutė.

Visuotinė dotacija sudaro sąlygas mokslininkui gilintis į tyrimą, perduodant administravimą ir finansinių procedūrų vykdymą mokslo ir studijų institucijai. „Svarbu ir tai, jog pagal jį numatoma padengti priimančiosios mokslo ir studijų institucijos išlaidas pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, todėl mokslininkui gali būti skirtas profesoriaus arba vyriausiojo mokslo darbuotojo atlyginimas su visais priedais“, – dėsto E. Vaitkutė.

Paraiškos pagal pirmąjį kvietimą priimamos iki šių metų vasario 28 d. Kvietimas paskelbtas pagal Lietuvos mokslo tarybos įgyvendinamą 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto Tyrėjų gebėjimų stiprinimas VP1-3.1-ŠMM-07-V priemonę „Parama mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinei veiklai (visuotinė dotacija)“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dirbtinis intelektas atveria kelią tikslesniam vėžio ir lėtinių ligų gydymui

Žmogaus genomas ilgą laiką buvo laikomas milžiniška, tik iš dalies perskaityta „knyga“. Nors jau žinome daug apie genus, kurie tiesiogiai koduoja baltymus, didžioji dalis mūsų DNR vis dar slepia paslaptis. Naujas „DeepMind“ sukurtas dirbtinio intelekto modelis „AlphaGenome“ žada atverti vadinamąjį „tamsųjį genomą“ ir iš esmės pakeisti tai, kaip suprantame daugelio ligų kilmę ir galimus gydymo būdus.

Lavos tunelis Veneroje

Vulkanizmas nėra unikalus Žemės reiškinys; bent jau Jupiterio palydove Ijo irgi veržiasi ugnikalniai, taip pat vulkaninės veiklos pėdsakų rasta Marse ir Mėnulyje. Vienas iš tokių pėdsakų yra lavos tuneliai, kuriuos suformavo po paviršiumi tekėję magmos srautai. Dabar astronomai pirmą kartą parodė tuščio lavos tunelio egzistavimą Veneroje.

NASA atskleidė: dirbtinis intelektas pirmą kartą istorijoje vairavo marsaeigį be žmonių pagalbos

NASA istorijoje dar niekada nebuvo taip glaudžiai pasitelkusi dirbtinį intelektą planetų tyrimuose, kaip dabartinėje „Perseverance“ misijoje Marse. Remiantis pažangiais AI modeliais, pavyko suplanuoti ir įgyvendinti pirmąjį istorijoje marsaeigio maršrutą, kurį nuo pradžios iki pabaigos sudėliojo dirbtinis intelektas.

2026 m. vasaris
2026-02-22 15:31
KTU Informatikos fakulteto mokslininkui – Lietuvos mokslų akademijos premija
2026-02-19 21:18
KTU bendruomenės įvertinimas Lietuvos mokslų akademijoje: premija profesoriui ir apdovanojimai studentams
2026-02-10 16:12
Reliatyvumo patikrinimas gravitacinėmis bangomis
2026-02-09 15:54
Kas išties slepiasi Žemės šešėlyje? Atskleistas naujas būdas ieškoti nežemiškų objektų danguje
2026-02-09 13:37
Retos supernovos radijo spinduliuotė
2026-02-06 13:14
Europos ledo plutos storis
2026-02-06 06:07
Kinija nurungė JAV: sukūrė naują pasaulinį laiko standartą kosminėms misijoms Mėnulyje
2026-02-05 13:56
Dryžiai Merkurijuje rodo neseną aktyvumą
2026-02-04 07:45
Mūsų teleskopai prisideda prie įspūdingo asteroido tyrimų
2026-02-03 06:28
Saulės vidaus magnetinio lauko rekonstrukcija
2026-02-02 18:42
NASA nutraukė istorinę misiją: Marso mėginiai gali niekada nepasiekti Žemės
2026-02-01 12:11
Vandens gavyba Marse ateities misijoms
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama