Elektronika.lt
 2026 m. gegužės 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 1 d. 17:10
Smalsūs darbuotojai – darbdavių galvos skausmas
Gegužės 1 d. 11:28
„AG TermoPasty“ – patikimi sprendimai elektronikai
Balandžio 30 d. 18:33
RRT: elektroninių paslaugų rinkoje trūksta konkurencijos ir investicijų į gyventojų švietimą
Balandžio 30 d. 16:26
Dirbtinis intelektas kaip katalizatorius: kaip KTU kartu su partneriais keičia inžinerinį ugdymą
Balandžio 30 d. 14:28
Dirbtinis intelektas moksle: pagalbininkas ar klaidinantis įrankis?
Balandžio 30 d. 12:32
Dirbtinio intelekto modeliai vilioja patikėti sveikatos duomenis: kodėl ekspertai ragina neskubėti?
Balandžio 30 d. 10:34
Naujieji skaitmeniniai produktų pasai: ką turi žinoti verslas
Balandžio 30 d. 08:39
Ekspertas papasakojo, kas nutinka išsaugojus kortelės duomenis internete: ne viskas taip saugu
Balandžio 29 d. 18:17
Kokį maitinimo šaltinį pasirinkti pagal apkrovą ir galią?
Balandžio 29 d. 15:26
Svyruojančios išlaidos elektrai keičia verslo taisykles: didžiausia problema – ne kaina
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Kibernetiniai nusikaltėliai panaudojo daugiau nei 50 000 vadovėlių ir esė darbų, kad galėtų užmaskuoti kenkėjiškas programas

Publikuota: 2019-09-03 16:55
Tematika: Kompiuterija
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Kaspersky“ ekspertai aptiko 53 531 kenkėjišką ar potencialiai nepageidaujamą failą, kuris buvo užmaskuotas kaip esė ar vadovėliai mokykloms ir universitetams, rašoma pranešime spaudai. Nuo 2018 m. rugpjūčio mėn. iki 2019 m. liepos mėn. jie buvo panaudoti 356 662 išpuoliams prieš 104 819 vartotojų – 21 proc. mažiau nei praėjusiais metais. Tai yra viena iš pagrindinių „Kaspersky“ ataskaitos „Atgal į mokyklą“ išvadų.

Nors kai kuriems gali atrodyti, kad mokinių knygos yra gana brangios, bet jos yra neišvengiama bet kurios švietimo programos dalis. Todėl daugelį vadovėlių galima surasti internete, o studentai taip bando sutaupyti. Jie atsisiunčia vadovėlius ir esė darbus iš piratinių svetainių ar failų talpinimo forumų. Tačiau kibernetiniai nusikaltėliai nepraleidžia progos ir naudojasi tokia moksleivių bei studentų padėtimi, kad galėtų platinti kenkėjiškas programas.

Apskritai buvo aptikta 17 755 grėsmės, kurios buvo užmaskuotos kaip studentų knygos. Dažniausiai tai buvo anglų kalbos (2 080), matematikos (1 213) ir literatūros (870) vadovėliai. Šiuose failuose slypėjo įvairios kenkėjiškos programos: pradedant erzinančia, bet ne itin pavojinga reklama ar nepageidaujama programine įranga, ir baigiant labai pavojingais virusais, kurie vagia vartotojų pinigus.

Likusios grėsmės (35 776) buvo užmaskuotos kaip esė ar įvairūs studentų darbai. Kai tyrėjai atidžiau patikrino šiuos failus, jie pastebėjo kai ką neįprasto. Tarp populiariausių (35,5 proc. atvejų) kenkėjiškų programų jie aptiko 8 metų senumo kirminą – tai pasenusi grėsmės rūšis, kuri šiais laikais beveik nebenaudojama. Seniau ši grėsmė buvo aktyviai platinama per specifinį atakos vektorių – USB laikmenas. Ekspertai padarė išvadą, kad kirminas „gyvena“ švietimo įstaigų kompiuteriuose, kuriuos studentai ir moksleiviai naudoja, kai reikia atsispausdinti esė darbus. Šie kompiuteriai dažniausiai turi senas operacinių sistemų versijas ir ilgus metus yra naudojami be reguliarių saugumo atnaujinimų.

„Studentai ir moksleiviai, norėdami išvengti išlaidų už vadovėlius ir kitą mokomąją medžiagą, sukuria puikią galimybę nusikaltėliams, kuriai jie tiesiog negali atsispirti. Tai virsta rimta švietimo įstaigų problema, nes kai virusas patenka į mokyklos tinklo kompiuterį, jis gali labai lengvai išplisti. Ne visos mokyklos yra pasirengusios veiksmingai reaguoti į tokius incidentus, nes švietimo organizacijos yra laikomos netipišku sukčių taikiniu, tačiau kibernetiniai nusikaltėliai naudojasi kiekviena galimybe. Štai kodėl tokioms organizacijoms yra gyvybiškai svarbu imtis atsargumo priemonių“, – sakė Andis Steinmanis, Kaspersky vadovas Baltijos šalims.

Patarimai studentams, kaip išvengti kenkėjiškų programų išpuolių:

  • Neatidarinėkite įtartinai atrodančių elektroninių laiškų priedų;
  • Mokslams reikalingų knygų ieškokite tik patikimose internetinėse bibliotekose;
  • Atkreipkite dėmesį į atsisiųsto failo plėtinį. Jeigu ketinate atsisiųsti akademines knygas, tai failas neturėtų baigtis .exe plėtiniu;
  • Atkreipkite dėmesį į asmenį, kuris jums atiduoda ar paskolina USB laikmeną. Neimkite USB laikmenų iš asmenų, kurių nepažįstate;
  • Pradėkite naudoti patikimą saugumo sprendimą. Pasirinkite, kad jis kiekvieną kartą automatiškai patikrintų prie jūsų kompiuterio prijungiamus išorinius diskus ir USB laikmenas.

„Kaspersky“ patarimai universitetams ir mokykloms:

  • Naudokite naujausią operacinės sistemos (OS) versiją;
  • Nepamirškite naudoti specialių kibernetinio saugumo sprendimų, kurie gali apsaugoti mokyklų ir universitetų tinklus nuo bet kokios kenkėjiškos programos ar grėsmės, atsirandančios iš interneto ar USB įrenginių.

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Per parą du DI flagmanai. Ką siūlo „GPT-5.5“ ir „DeepSeek V4“?

„OpenAI“ pristatė naujos kartos didelį kalbos modelį – „GPT-5.5“. Praėjus kelioms valandoms, pasirodė ir „DeepSeek V4“ iš to paties pavadinimo Kinijos startuolio. Palyginkime deklaruojamas galimybes ir testų rezultatus.

„OpenAI“ pristatė GPT-5.5 – savo išmaniausią kalbos modelį, kuris pats užbaigia užduotis

„OpenAI“ pristatė GPT-5.5 – dirbtinio intelekto modelį, kurį bendrovė vadina išmaniausiu ir intuityviausiu tarp iki šiol sukurtų. Naujoje versijoje dėmesys skiriamas ne tiek atskirų rodiklių gerinimui, kiek perėjimui prie labiau autonominio darbo: modelis greičiau supranta, ko iš jo norima, ir gali pats užbaigti užduotį iki galutinio rezultato, net jei ji iš pradžių suformuluota neaiškiai ir susideda iš kelių dalių.

„Google“ pavertė „Chrome“ „automatine naršykle“ – pilnaverčiu „Workspace“ aplinkos darbuotoju

„Google“ paskelbė apie planus paversti „Google Chrome“ „automatine naršykle“, skirta verslo naudotojams, kuri galės perimti dalį jų darbo užduočių ir padidinti saugumą.

2026 m. balandis
2026-04-28 13:56
Lietuva stiprina dirbtinio intelekto ekosistemą: parengtos nacionalinės DI strateginės gairės
2026-04-27 13:34
„Honor“ pristatė galingą žaidimų nešiojamąjį kompiuterį „Win H9“ su šešiais ventiliatoriais
2026-04-21 07:19
Keista „macOS“ klaida yra tiksinti bomba paveikianti tinklo galimybes, jei „Mac“ įjungtas per ilgai
2026-04-20 19:17
Situacija tampa nekontroliuojama: atvirojo kodo kūrėjai skęsta DI rastų klaidų ataskaitų sraute (2)
2026-04-20 14:02
„Anthropic Claude Opus“ pokalbių robotas parašė „Google Chrome“ nulaužimo kodą vos už 2283 $
2026-04-14 16:25
„Microsoft“ pakėlė visų „Surface“ planšečių ir nešiojamųjų kompiuterių kainas – kai kuriais atvejais net $500
2026-04-13 14:43
„YouTube Music“ netrukus gaus ilgai lauktą garso funkciją
2026-04-12 17:45
Tiks ir taip. „Microsoft“ atsisakė taisyti žinomą „Windows 11“ problemą
2026-04-10 12:23
„Apple“ pradėjo pardavinėti atsargines dalis „MacBook Neo“, „iPhone 17e“ ir dar penkiems kovo mėnesį pristatytiems įrenginiams
2026-04-07 07:03
Analitikas papasakojo, kaip žaidimų kūrėjai uždirba iš garso takelių ir beverčių dalykų
2026 m. kovas
2026-03-31 17:30
„Microsoft“ užtvindė dirbtinio intelekto reklama tūkstančius „pull request“ „GitHub“ užklausų
2026-03-30 19:32
„Android 17“ gavo „daugiafunkcinius burbulus“: kas tai ir kodėl jums to reikia (2)
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama