Elektronika.lt
 2019 m. rugsėjo 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 - Elektronika, automatika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Organizaciniai
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Rugsėjo 18 d. 21:09
DELL pristato naują pažangų modulinį kompiuterį
Rugsėjo 18 d. 20:20
Vėjo energetika Lietuvoje: ką atneš naujas politinis sezonas?
Rugsėjo 18 d. 18:46
„Garmin“ pristato pavyzdinį „GPSMAP 86i“ modelį
Rugsėjo 18 d. 16:27
Kibernetinis saugumas: 78 proc. Baltijos šalių gyventojų nesirūpina savo duomenų saugumu
Rugsėjo 18 d. 12:24
Nepavykusi Rusijos kibernetinė ataka prieš Ukrainą: žala turėjo būti kur kas didesnė (1)
Rugsėjo 18 d. 08:17
Kokia yra pati silpniausia šiuolaikinių karių vieta – tai gali net nulemti, kas laimės karą, o kas pralaimės
Rugsėjo 17 d. 20:49
5 dalykai, kurie įsigijus naują telefoną labiausiai varo į neviltį: kaip jų išvengti?
Rugsėjo 17 d. 20:03
15 metų daugiabučių renovacijos: sienos šiltinamos, tačiau iki protingo namo dar toli
Rugsėjo 17 d. 18:34
Nauja „AOC G2“ žaidimų monitorių serija
Rugsėjo 17 d. 16:13
JK saugumo analitikai perspėja: „Facebook“ žino, kada paskutinį kartą mylėjotės
FS 19 Tractor mods
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, How to install
ATS mods
ATS trailer mods, ATS truck mods, ATS map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
FS19 Maps, FS19 Trucks
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
How to Install Mods
Minecraft Dungeons Mod, Minecraft Dungeons Maps, Minecraft Dungeons Skins
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Reklama
 Vykdomi projektai » Organizaciniai, planavimo Dalintis | Spausdinti

ECIU diegs pilotinį įprastus standartus laužantį aukštojo mokslo modelį

Publikuota: 2019-06-26 19:15
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumui, kurio narys yra Kauno technologijos universitetas, Europos Komisija patikėjo diegti pilotinį inovatyvų aukštojo mokslo modelį Europoje.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumui (ECIU), kurio narys yra Kauno technologijos universitetas (KTU), Europos Komisija patikėjo diegti pilotinį inovatyvų aukštojo mokslo modelį Europoje.

Trejus metus truksiančio pilotinio projekto metu ECIU universitetai įgyvendins naują tarptautinę aukštojo mokslo koncepciją, kuri remsis iššūkiais grindžiamu mokymusi vietoje Europoje vyraujančio laipsnį suteikiančio aukštojo mokslo modelio. ECIU siūlomas ateities universitetų modelis kvies studentus, tyrėjus ir socialinius partnerius iš skirtingų šalių spręsti realaus pasaulio iššūkius. Šis tarpdisciplininis ir lankstus švietimo modelis atlieps studentų ir visuomenės poreikius.

Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumas (ECIU) diegs pilotinį įprastus standartus laužantį aukštojo mokslo modelį

Įgyvendinant ECIU universiteto modelį, daug dėmesio bus skiriama Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimui miestų ir bendruomenių gyvenime. Tai reiškia, kad studijuojantieji ECIU universitete spręs realias bei svarbias visuomenės problemas ir taip prisidės kuriant geresnį pasaulį.

„Šis projektas – neįtikėtinas laimėjimas ne tik mūsų universitetui, bet ir Lietuvai bei visam Baltijos regionui. KTU turi unikalią galimybę kartu su ECIU konsorciumo nariais kurti ateities Europos universitetą. Neabejoju, kad sėkmingai diegsime naujoves ir inovacijas, prisidėsime prie Europos Sąjungos mokslo bei studijų politikos formavimo, atskleisime turimą mokslo ir akademinį potencialą. Drauge su partneriais – Europos universitetais-lyderiais – aukštojo mokslo ateitį kursime jau šiandien!“, – džiaugėsi KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka.

Europos Komisijos parama

Atsižvelgdama į Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono siūlymą, Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas projektams „Europos universitetai“, kurie yra Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ dalis. Kvietime iš viso numatyta skirti 60 milijonų eurų (daugiausia po 5 milijonus eurų vienam projektui, kurių trukmė – 3 metai), siekiant sustiprinti tarpuniversitetinį bendradarbiavimą. Universitetų konsorciumai kūrė naujas aukštojo mokslo koncepcijas, apimančias inovatyvius dėstymo metodus ir tarptautinį mobilumą Europos aukštojo mokslo erdvėje.

Birželio 26 d. Europos Komisija paskelbė, kad ECIU paraiška buvo viena iš 17 gavusiųjų finansavimą.

Ateities universitetai

Vystydamas naująjį aukštojo mokslo modelį, ECIU universitetas atlieps svarbiausius iššūkius, su kuriais susiduria šiandienos pasaulis.

„Šiuos iššūkius galime išspręsti tik dirbdami kartu – pasitelkiant pačius gabiausius studentus, geriausius tyrėjus ir ekspertus iš išorės“, – teigia ECIU prezidentas Victoras van der Chijsas (Tventės universitetas, Nyderlanai).

„Šis laimėjimas patvirtina, jog mūsų konsorciumas iš tiesų pasirengęs atnaujinti Europos aukštojo mokslo erdvę. Tai rodo, jog ECIU yra teisingame kelyje, kuriant naujo tipo santykius tarp universitetų ir visuomenės bei juos supančių iššūkių“, – įsitikinęs ECIU prezidentas Victoras van der Chijsas.

Įprastus standartus laužantis aukštojo mokslo modelis

ECIU universitetas sukurs Europos platformą, kurioje studentai ir tyrėjai, kartu su verslo įmonėmis ir viešojo sektoriaus institucijomis bei visuomene galės bendradarbiauti, ieškodami inovatyvių sprendimų, įgyvendinant realius gyvenimiškus iššūkius.

Studijuojantiesiems bus siūlomas lankstus studijų modelis – studentai rinks taip vadinamus „mikro kreditus“ už individualius modulius/kursus, kuriuos jie „kaups“ savo kompetencijų pažymoje. Tuo šios studijos skirsis nuo iki šiol vyravusių, standartizuotų laipsnį suteikiančių studijų.

Studijų lankstumas suteiks daugiau galimybių siekiantiems mokytis visą gyvenimą. ECIU universitetas glaudžiai bendradarbiaus su visuomene, bus įsteigtos laikinosios laboratorijos, kuriose bus išbandomos inovatyvios studijų ir tyrimų praktikos, taip pat bus kuriamos idėjos realiam, mišriam ir virtualiam mobilumui tarp universitetų skatinti.

Tarptautiškumas ir mobilumas – kertiniai ECIU universiteto akmenys. Siekiant sklandaus bendravimo tarp konsorciumo narių, bus įsteigti trys Iššūkių inovacijų centrai (angl. Challenge Innovation Hubs): Europos Šiaurėje – Linčiopinge, Centre – Hamburge ir Pietuose – Barselonoje.

Visuomenės ir verslo palaikymas

ECIU universiteto idėja buvo vystoma drauge su verslo ir viešojo sektoriaus organizacijomis, visuomenės ir akademinės bendruomenės atstovais, esamais ir būsimais studentais bei socialiniais partneriais iš visos Europos. Universitetų partneriai – verslo ir pramonės lyderiai skirtinguose Europos regionuose – taip pat palaiko ECIU universiteto idėją.

Palaikymo sulaukta iš tokių verslo ir pramonės įmonių kaip Airbus, Cisco, Engineering Ingegneria Informatica SpA, Ericsson AB, Hella Lithuania, Intel, Lietuvos Energija, Lyse Group, NXP, Ponsse, Sandoz Industrial Products S.p.A. Gruppo Novartis, Sick AG ir Suez Environment.

„HELLA stiprybė – globali komanda, bendradarbiaujanti nepaisant atstumo ir kultūrinių skirtumų. Suvokdami tarptautinio bendradarbiavimo naudą, palaikome ECIU universiteto viziją kurti naują švietimo ir mokslinių tyrimų platformą. Europos universitetai turi reaguoti į sparčiai besikeičiančią visuomenę ir puoselėti laiko ir vietos atžvilgiu lanksčią, atvirą švietimo sistemą. Tikimės, jog aktyvus HELLA Lithuania ir ECIU universiteto bendradarbiavimas, sukurs erdvę naujų tarpkultūrinių idėjų, švietimo ir mokslinių tyrimų įgyvendinimui bei socialinio gerbūvio plėtojimui“, – teigė HELLA Lithuania generalinis direktorius Michael Jarecki.

Startas jau lapkritį

Oficialiai projektas startuos lapkritį, o nuo 2020 metų studentams, darbuotojams ir išoriniams partneriams bus suteikta galimybė dalyvauti kuriant rytojaus švietimo sistemą.

„ECIU universitetas – labai ambicingas projektas. Mus labai džiugina dėmesys ir pozityvūs atsiliepimai. Nekantriai laukiame, kol galėsime tęsti bendradarbiavimą su partneriais iš Europos ir kitų pasaulio šalių, su verslu, antrepreneriais ir visuomene“,– teigia ECIU universiteto projekto vadovas Sander Lotze.

Apie ECIU

Įkurtas 1997-asiais, Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumas ECIU vienija universitetus – inovacijų pionierius – iš 14 Europos šalių bei Meksikos. KTU prisijungė prie ECIU veiklos 2016-aisiais ir yra vienintelė Lietuvos aukštoji mokykla ECIU narė.

ECIU priklausantys universitetai: Alborgo universitetas (Danija), Autonominis Barselonos universitetas (Ispanija), Aveiro universitetas (Portugalija), Dublino universitetas (Airija), INSA grupė (Prancūzija), Hamburgo technologijos universitetas (Vokietija), Kauno technologijos universitetas (Lietuva), Linčiopingo universitetas (Švedija), Monterėjaus technologijos universitetas (Meksika), Notingemo universitetas (Jungtinė Karalystė), Stavangerio universitetas (Norvegija), Tamperės technologijos universitetas (Suomija), Trento universitetas (Italija), Tventės universitetas (Nyderlandai).
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

CRM sistema – „Hanna CRM“

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2019 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Svarstyklės – čia, matuokliai, laboratorinė įranga
www.moris.lt
Farming Simulator 2019 Mods, LS19 Mods, FS19 Mods
fs19.net
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS 2019 Mods, FS 2017 Mods, FS 2015 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama