Elektronika.lt
 2026 m. vasario 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 - Elektronika, automatika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Organizaciniai
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 22 d. 17:45
Sugriuvo paskutinis mitas: net žiemą elektromobiliai pranoksta benzininius flagmanus
Vasario 22 d. 13:07
Ar konsultacija su dirbtiniu intelektu pakeis gydytojo apžiūrą?
Vasario 22 d. 09:28
Interneto sensacija tapusios DI karikatūros: ekspertė įspėja, kuo gali baigtis dalijimasis asmeninėmis detalėmis
Vasario 21 d. 17:20
Indukcinė kaitlentė gali sunaudoti daugiau elektros nei jūs galvojate, bet yra būdų kaip galima sutaupyti
Vasario 21 d. 13:44
Lietuvių kalbos mokytoja apie DI mokykloje: kūrybiškumo jis nepakeis, bet savarankišką mąstymą gali susilpninti
Vasario 21 d. 09:26
Apklausa rodo: 9 iš 10 lietuvių naudoja dirbtinį intelektą, net jei to nepastebi
Vasario 20 d. 20:40
Kinija meta iššūkį NASA: jau šiemet prasidės lemtinga misija, kuri gali pakeisti kosminę galią
Vasario 20 d. 17:13
Paaiškino, kuo pavojinga nebetinkama baterija: iki gaisro – vienas žingsnis
Vasario 20 d. 14:56
Kova dėl pirkėjų darosi vis intensyvesnė: kokie bus 2026-ieji el. rinkodarai?
Vasario 20 d. 11:57
Dveji Skaitmeninių paslaugų akto metai Lietuvoje: neteisėtas turinys šalinamas efektyviau, o vartotojų apsauga stiprėja
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Vykdomi projektai » Elektronika, automatika Dalintis | Spausdinti

Įdiegta evakuacijos sistema, kuri nukreips žmones nuo pavojaus židinio

Publikuota: 2020-07-31 11:52
Tematika: Elektronika, automatika
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Saugumo užtikrinimas Lietuvoje žengia į naują lygmenį – pradedama taikyti adaptyvi evakuacijos sistema, kuri reaguoja į realias aplinkybes ir gali nukreipti žmonių srautą nuo pavojaus židinio. Ši inovatyvi sistema yra pirmoji Baltijos šalyse.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Saugumo užtikrinimas Lietuvoje žengia į naują lygmenį – pradedama taikyti adaptyvi evakuacijos sistema, kuri reaguoja į realias aplinkybes ir gali nukreipti žmonių srautą nuo pavojaus židinio. Ši inovatyvi sistema yra pirmoji Baltijos šalyse. Ji įdiegta naujame pastate Konstitucijos prospekte, Vilniuje. Šis pastatas sujungs biurus bei visuomenines erdves.

Įdiegta evakuacijos sistema, kuri nukreips žmones nuo pavojaus židinio

Visuomenei atvira erdvė

Adaptyvi evakuacijos sistema sumontuota naujoje SEB banko būstinėje, įsikūrusioje sostinės Konstitucijos prospekte. 12 880 kv. m pastate dirbs daugiau kaip 1000 darbuotojų, čia duris atvers Klientų aptarnavimo centras, Inovacijų centras ir Privačiosios bankininkystės padalinys. Pastatas bus atviras visuomenei – jame suformuota tarsi nauja vidinė gatvė, kuria galės naudotis visi, todėl planuojami dideli lankytojų srautai.

„Svarbiausi aspektai kuriant šį pastatą buvo tvarumas, inovatyvus darbo organizavimas, pažangiausi inžineriniai šildymo, vėdinimo sprendimai. Taip pat išskirtinį dėmesį skiriame pastate dirbsiančių ir jį aplankysiančių žmonių saugumui, todėl pasirinkome modernią evakuacijos sistemą“, – teigia Aivaras Čičelis, SEB banko valdybos narys, finansų direktorius ir Pagalbos verslui tarnybos vadovas.

Naujas saugumo etapas šalyje

Banko sprendimas įsidiegti adaptyvią evakuacijos sistemą žymi naują saugumo etapą Lietuvoje ir ne tik – šis projektas yra pirmasis Baltijos šalyse. „Į šią evakuacijos sistemą yra įdiegtos visos šiuo metu pasaulinėje rinkoje esančios inovacijos, kai tuo tarpu iki šiol plačiai naudojamos statiškos evakuacijos sistemos negeba reaguoti į realias aplinkybes. Vis dėlto, modernėjant pastatams bei architektūriniams sprendimams būtina diegti ir pačias naujausias evakuacijos sistemas, kad jos atliktų savo pagrindinę funkciją – esant pavojui padėtų žmonėms saugiai palikti pastatą“, – teigia evakuacijos projektą įgyvendinusios apšvietimo sistemų bendrovės „Gaudrė“ projektų inžinerijos vadovas Rimas Grigas.

Siekiant užtikrinti pastatuose dirbančių ar jame besilankančių žmonių saugumą, adaptyvios evakuacinės sistemos principai yra apgalvoti iki smulkmenų. „Tokie adaptyvūs avariniai šviestuvai, esant gedimui, patys apie tai praneša sistemą prižiūrintiems asmenims. Be to, pastarieji turi galimybę nuotoliniu būdu valdyti sistemą. Tuo tarpu statiški evakuacijos sprendimai neturi šios stebėjimo funkcijos, taigi esant pavojui gali ir nesuveikti“, – paaiškina energijos valdymo bendrovės „Eaton“, kurios sprendimas buvo įdiegtas pastate, padalinio Lietuvoje vadovas Edmondas Daukšas.

Anot E. Daukšo, taip pat svarbu, kad adaptyvios sistemos šviestuvai keičia kryptį – tai reiškia, kad pastate įsiplieskus gaisrui, užsidega tik tie avariniai šviestuvai, kurie yra priešingoje gaisrui pusėje. Taip lankytojų srautas yra nukreipiamas nuo pavojaus židinio ir gali saugiai evakuotis. O štai statiškų evakuacijos sistemų atveju kilus pavojui užsidega visi pastate esantys šviestuvai, todėl žmonės, nežinodami saugaus išėjimo, gali būti nukreipti ir gaisro link. „Galiausiai, toks adaptyvus šviestuvas esant pavojui mirksi – psichologų nustatyta, kad mirksintis objektas žmogaus pastebimas keletą kartų geriau, todėl iškilus nelaimei padidėja tikimybė tokį šviestuvą iškart pamatyti“, – priduria „Eaton“ padalinio Lietuvoje vadovas.

Reikalinga dideliuose pastatuose

Tokia evakuacijos sistema SEB banke buvo pasirinkta dėl pastato specifikos – jame yra du atriumai ir skirtingos gaisrinės zonos, tad, priklausomai nuo kilusio gaisro židinio vietos, žmonės turi būti nukreipiami skirtingais evakuacijos keliais. Šiam tikslui pastate buvo sumontuoti 42 avariniai šviestuvai.

R. Grigas paaiškina, kad tokios sistemos pasirinkimas priklauso nuo verslo ar organizacijos požiūrio į priešgaisrinę saugą. „Adaptyvios sistemos yra reikalingos dideliuose pastatuose, kur yra gausus žmonių srautas, didelis pastato aukštingumas, daug laiptinių, erdvių ir pan. Tokiu atveju svarbu užtikrinti, kad iškilus pavojui žmonės neklaidžiotų lyg labirinte ieškodami saugaus išėjimo“, – teigia R. Grigas.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama