Elektronika.lt
 2019 m. gruodžio 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 - Elektronika, automatika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Organizaciniai
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Gruodžio 6 d. 12:48
Švariųjų technologijų plėtra: kokių rezultatų jau pasiekė Lietuva?
Gruodžio 6 d. 08:22
Robotus kurti bei programuoti ateityje galėsime kiekvienas: tam ruošiasi ir mokslo įstaigos, ir verslas
Gruodžio 5 d. 20:47
Bioninius neuronus kuriantys mokslininkai tiki, kad jie padės paralyžiuotiems žmonėms vėl judėti
Gruodžio 5 d. 16:17
Lietuvos ir Rusijos karas dėl 5G dažnių: saugu tik Visagine (1)
Gruodžio 5 d. 12:16
„QLED“ technologija: ką šis terminas sako apie televizorių?
Gruodžio 5 d. 08:10
Pirmoji tokia ministrė Vokietijoje – apie milijardo biudžetą ir kodėl vakarieniaudama su vaikais patraukia telefonus
Gruodžio 4 d. 20:14
Beveik pusė vadovų nori aiškesnio dirbtinio intelekto reguliavimo ir naudojimo gairių
Gruodžio 4 d. 17:48
Išskirtinis dizainas ir geresnė vaizdo kokybė: MMD pristato „Philips 276C8“ monitorių
Gruodžio 4 d. 17:16
Impulsyvus pirkimas – kaip jo naudą gali išnaudoti prekybininkai
Gruodžio 4 d. 16:24
Pavojinga „Android“ spraga: kibernetiniai nusikaltėliai šiuo metu aktyviai tuština bankų sąskaitas
FS19 Mods
FS19 Map mods, FS19 Courseplay, FS19 GPS mod
SnowRunner Mods
SnowRunner maps, SnowRunner trucks, How to install mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
FS19 Maps, FS19 Trucks
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
How to Install Mods
Minecraft Dungeons Mod, Minecraft Dungeons Maps, Minecraft Dungeons Skins
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Reklama
 Vykdomi projektai » Elektronika, automatika Dalintis | Spausdinti

Į prestižinę mokslo areną: KTU ultragarso tyrėjams – unikali mokslinių tyrimų įranga

Publikuota: 2019-07-09 13:24
Tematika: Elektronika, automatika
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

KTU mokslininkams atsivers papildomos perspektyvos plėtoti mokslinius ultragarsinių neardomųjų bandymų, matavimų ir diagnostikos srities tyrimus – jau kitą pavasarį universitetą turėtų pasiekti pirmasis iš šešių unikalios mokslinių tyrimų įrangos komplektų, o iki 2021 metų universitetas planuoja įsigyti daugiau kaip 30 įrenginių.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

KTU mokslininkams atsivers papildomos perspektyvos plėtoti mokslinius ultragarsinių neardomųjų bandymų, matavimų ir diagnostikos srities tyrimus – jau kitą pavasarį universitetą turėtų pasiekti pirmasis iš šešių unikalios mokslinių tyrimų įrangos komplektų, o iki 2021 metų universitetas planuoja įsigyti daugiau kaip 30 įrenginių.

Moksliniai ultragarsinių neardomųjų bandymų, matavimų ir diagnostikos srities tyrimai yra labai svarbūs, kai siekiama užtikrinti nestandartinėse ir ekstremaliose aplinkose eksploatuojamų įrenginių saugą. Tokios aplinkos dažniausiai būdingos energetikos, transporto, aviacijos sektoriams, kai kurioms pramonės sritims.

KTU Ultragarso mokslo instituto laboratorijos
KTU Ultragarso mokslo instituto laboratorijos

Siekia tapti lyderiu Baltijos šalyse

Kauno technologijos universiteto (KTU) prof. K. Baršausko ultragarso mokslo institute ketinama praplėsti atviros prieigos centro galimybes, kuriame bus atnaujinta moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir inovacijoms reikalinga infrastruktūra.

„Projektu siekiame atnaujinti jau turimą „Ultratest“ mokslinių tyrimų infrastruktūrą bei įsigyti naują mokslinę įrangą pažangiausiems tyrimams. Siekiame, kad „Ultratest“ taptų unikaliu neardomųjų ultragarsinių bandymų, matavimų ir diagnostikos centru Baltijos regiono šalyse“, – sako KTU projektų vystymo centro Agnė Valatkienė.

Pasak jos, nors Lietuvoje inovacijų reikšmingumas yra pripažįstamas, tačiau realios inovacinės veiklos apimtys dar yra nepakankamos. „Tą pagrindžia ir Lietuvos statistikos departamento duomenys, ir Europos Komisijos periodiškai skelbiami „Europos inovacijų švieslentės“ rezultatai“, – teigia ji.

KTU Ultragarso mokslo instituto laboratorijos
KTU Ultragarso mokslo instituto laboratorijos

Pasak jos, besiplečiantis, atviras ultragarsinių neardomųjų bandymų, matavimų ir diagnostikos centras prisidės tiek prie šalies, tiek prie Kauno regiono strateginės aukštųjų technologijų plėtros tikslų. Ji pabrėžia, kad „Ultratest“ mokslinių tyrimų infrastruktūra veikia kaip atviros prieigos centras ir visoms suinteresuotoms grupėms yra ir bus sudarytos sąlygos ja naudotis.

A. Valatkienės įsitikinimu, projektas „Ultratest“ ir kitos panašios iniciatyvos sudaro prielaidas atsirasti naujoms žinioms, kurios gimsta tik aukštos kokybės ir prieinamoje aplinkoje. Pastarosios yra būdas paspartinti pridėtinę vertę kuriančių inovacijų, o kartu – ir ekonominių, ir socialinių sričių vystymąsi bei Lietuvos atotrūkio nuo Europos vidurkio mažėjimą.

Leis kurti dirbtiniu intelektu paremtus algoritmus

Projekto iniciatoriai į solidžią finansinę investiciją žvelgia kaip į būdą, kuris suteiks daugiau galimybių dalyvauti prestižinėse tarptautinėse mokslo iniciatyvose. Pasak jų, įsigyta nauja įranga ir atnaujinta esama leis konkuruoti ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalių regione bei platesniame Europos kontekste.

Pasak jų, dar iki šio projekto instituto tyrėjai bendradarbiavo su kitais neardomųjų bandymų institutais Europoje, tarptautiniais mokslinių tyrimų ir pramoniniais partneriais bei vykdė 27 tarptautinius mokslo projektus.

„Mūsų institutą sėkminga partnerystė sieja su nepriklausomu TWI institutu iš Kembridžo, Didžiosios Britanijos, pasaulinėmis energetikos ir tyrimų institucijomis iš Prancūzijos ir Vokietijos – EDF, CEA, BAM, „Fraunhofer“. Vis dėlto, „Ultratest“ iniciatyva leis pasiekti dar daugiau“, – prognozuoja KTU profesorius Renaldas Raišutis, vadovaujantis Ultragarso mokslo instituto Skaitmeninio modeliavimo laboratorijai.

KTU Ultragarso mokslo instituto laboratorijos
KTU Ultragarso mokslo instituto laboratorijos

Iki 2021 metų truksiančio projekto metu KTU planuoja įsigyti daugiau kaip 30 įrenginių, tarp kurių – ultragarsinio vaizdinimo įrenginiai, lazerinės sistemos, speciali programinė įranga.

„Pavyzdžiui, bus lazerinės sistemos, kurios skirtos nekontaktiniam ultragarsinių bangų sužadinimui ir priėmimui aviacinėse daugiasluoksnės struktūros kompozitinėse konstrukcijose bei orlaivių komponentuose, vėjo jėgainių sparnuotėse ir panašiai“, – papildo mokslininkas.

Anot jo, tokios sistemos geba 3D erdvėje skenuoti lazerio spindulius ir operatyviai aptikti minėtose konstrukcijose vidinius atsisluoksniavimo bei atsiklijavimo defektus, nesuardant pačių konstrukcijų.

Kaip vieną laukiamiausių naujienų profesorius R. Raišutis įvardija specializuotas programinės įrangos priemones, kuriomis galima modeliuoti ultragarsinių bangų sklidimo įvairiose sudėtingose konstrukcijose (tarp jų – 3D spausdintose ir kompozitinėse) dėsningumus bei sąveiką su vidiniais defektais.

Taip pat ketinama įsigyti ir skaitmeninius įrankius, kurie skirti apdoroti ultragarsiniais, rentgeno tomografijos ir kitais metodais gautus tyrimų duomenis. „Tai ypač aktualu kuriant dirbtiniu intelektu paremtus automatinės analizės ir diagnostinių sprendimų algoritmus, taikytinus ketvirtosios pramonės revoliucijos uždaviniams spręsti“, – pastebi R. Raišutis.

„Žinoma, net ir pati moderniausia įranga neužtikrina tyrimų centro sėkmės. Tam būtinas ir atitinkamos kvalifikacijos bei išskirtinių kompetencijų mokslininkų komanda, turinti dešimtmečiais sukauptą tarptautinę patirtį ir atsinaujinimo potencialą“, – pastebi R. Raišutis, akcentuodamas Prof. K. Baršausko ultragarso mokslo instituto siekį telkti aukščiausios kvalifikacijos tyrėjus.

Įranga naudosis ir studentai

Projekto iniciatoriai pabrėžia, kad Ultragarso mokslo instituto infrastruktūros atnaujinimas palies ne tik mokslininkus. Didžiulę pridėtinę vertę jie įžvelgia ir antrosios bei trečiosios pakopos studijas KTU pasirinkusiems studentams.

„Esu įsitikinęs, kad atnaujinta įranga ir išplėstos atviros prieigos centro galimybės leis visiems studijuojantiems KTU naudotis išskirtinėmis technologijomis. Tai suteiks galimybę studijų metu atlikti tarptautinio lygmens mokslinius tyrimus“, – pastebi KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis, akcentuodamas būtinybę Universiteto mokslo infrastruktūrą efektyviai išnaudoti ir studijų reikmėms.

Prof. K. Baršausko ultragarso mokslo institutas ilgus metus puoselėja praktiką į mokslo tyrimus integruoti magistrantūros ir doktorantūros studentus, todėl nauja įranga galės naudotis jaunieji tyrėjai iš Elektronikos inžinerijos, Elektros energetikos inžinerijos, Aeronautikos inžinerijos ir kitų studijų programų.

Taip pat instituto mokslininkai lietuvių ir anglų kalbomis dėsto Pažangiųjų jutiklių ir būsenos stebėsenos, Eksperimentinės technikos ir neardomosios kontrolės bei kitus modulius.

Remiantis atliekamais moksliniais tyrimais, jauniesiems tyrėjams siūlomos ir doktorantūros tematikos, atitinkančios Technologijos mokslų srities Elektros ir elektronikos bei Matavimų inžinerijos kryptis.

Atliekant tyrimus, lyderiaujantys instituto mokslininkai vadovauja minėtų krypčių doktorantams, taip pat yra doktorantūros komitetų nariai. Šiuo metu KTU Prof. K. Baršausko ultragarso mokslo institute šiuo metu mokslinius tyrimus vykdo 11 doktorantų.
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

ENEBA's game store

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2019 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Buhalterijos kursai, apskaitos kursai, vadovų apskaitos kursai
www.apskaitakiekvienam.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Lyderystės mokymai, mokymai vadovams, vadovų mokymai
www.tripleo.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama