Elektronika.lt
 2019 m. spalio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Spalio 22 d. 08:27
Nors Vilnius tampa patogesnis elektromobiliams, kai kurių lengvatų gali nelikti
Spalio 21 d. 20:29
„Netflix“ pradeda jausti artėjančių konkurentų spaudimą
Spalio 21 d. 16:04
19 įspūdingų faktų apie internetą
Spalio 21 d. 14:25
Apsipirkinėjimas internetu: greita, patogu, bet ar saugu?
Spalio 21 d. 12:37
Buitinė technika brangs – yra naujų reikalavimų, kad ji tarnautų ilgiau
Spalio 21 d. 08:28
Baterijoms gaminti naudojamas metalas, apie kurį niekas nenori kalbėti
Spalio 21 d. 07:17
Kaip pagreitinti atnaujinamos „iOS“ aplikacijos įkėlimą
Spalio 20 d. 16:43
5 būdai padėti jūsų tėvams ir seneliams išvengti apgavysčių internete
Spalio 20 d. 10:14
Viskas, ką reikėtų žinoti, jeigu susidūrėte su socialinių tinklų paskyros vagyste
Spalio 19 d. 18:36
Ateina tikras hitas – „League of Legends“ nusitaikė į išmaniuosius telefonus
FS 19 Tractor mods
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, How to install
ATS mods
ATS trailer mods, ATS truck mods, ATS map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
FS19 Maps, FS19 Trucks
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
How to Install Mods
Minecraft Dungeons Mod, Minecraft Dungeons Maps, Minecraft Dungeons Skins
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip įdiegti programas į delninį kompiuterį su PalmOS sistema?

Publikuota: 2005-01-04 18:21
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: el. paštas Infotopas, UAB

Iš pirmo žvilgsnio įdiegti papildomas programas į Palm OS operacinę sistemą nepatyrusiam vartotojui gali atrodyti painu. Bet tai nėra visiškai tiesa. Šioje apžvalgoje kaip tik ir norėtume apžvelgti pagrindinius papildomų programų įdiegimo žingsnius.

Pagrindiniai žingsniai:

  1. Programinių paketų parsisiuntimas iš interneto.
  2. Programinių paketų išspaudimas.
  3. Programų instaliavimas.

Žingsnis 1. Programinių paketų parsisiuntimas iš interneto

Visi gerai žinome, kad plačiausias programinės įrangos asortimentas yra pateikiamas internete. Čia galite rasti nuo paprasčiausių nemokamų iki sudėtingų bei labai brangių programų. Jūs galite parsisiųsti nemokamas programas, bandomąsias programų versijas (po bandomojo laikotarpio reikia programą pirkti arba ją išinstaliuoti) ir pilnai mokamas programas (šias programas galėsite atsisiųsti tik sumokėję pilną jos kainą). Nuo to momento, kai Jūs susiradote pageidaujamą programą, seka pirmas žingsnis – programos parsisiuntimas į savo kompiuterį. Jums paspaudus programos parsisiuntimo nuorodą, kompiuterio monitoriuje išvysite informacinį langą (pav. 1), įspėjantį apie programos parsisiuntimo proceso pradžią (skirtingų operacinių sistemų informaciniai langai gali atrodyti skirtingai).


1 paveikslas

Priklausomai nuo Jūsų turimos operacinės sistemos, šiame lange reikėtų spausti mygtukus „OK“ arba „Save file“. Tada atsivers dar vienas informacinis langas (pav. 2), kur bus klausiama, kuriame kompiuterio sistemos kataloge pageidaujate išsaugoti parsiunčiamą failą. Rekomenduojame susikurti atsikirą katalogą, kuriame saugosite visas parsiųstas programas ir kurį vėliau lengvai rasite.


2 paveikslas

Kaip matome iš paveikslėlio nr. 2, buvo sukurtas katalogas Palm. Pasirinkę katalogą, spaudžiame mygtuką „Save“. Tuomet prasidės programos siuntimas į Jūsų kompiuterį. Priklausomai nuo siunčiamos programos dydžio, siuntimas gali užtrukti nuo kelių sekundžių iki keliasdešimt minučių ar valandos. Apie siutimo proceso būseną informuos atsiradęs trečias informacinis langas (pav. 3).


3 paveikslas

Jame matysite siunčiamo failo dydį, siuntimo greitį bei kiek laiko užtruks siuntimas. Siuntimui pasibaigus, informacinis langas išnyks. Taigi pirmasis žingsnis jau įveiktas ir pageidaujama programa yra Jūsų kompiuteryje, nurodytame kataloge.

Priklausomai nuo parsiųstos programos failo formato pereisime prie 2 arba prie 3 žingsnio. Atsidarykite sukurtą katalogą kur parsiuntėte programą, ir atidžiai pažiūrėkite koks yra parsiųsto failo plėtinys. Jeigu failo pavadinimas baigiasi galūnėmis „.exe“, „.prc“, „.pdb“, tai reiškia, kad failas yra nesuspaustas ir Jums reikia pereiti iškart prie trečio žingsnio. Jeigu parsiųstų failų plėtiniai yra „.zip“, „rar‘, „.ace“ ir kiti, tai reiškia failas yra suspaustas ir reikalingas papildomas failo išspaudimas prieš instaliuojant. Tuomet prašome pereiti prie antro žingsnio – Programinių paketų išspaudimas.

Žingsnis 2. Programinių paketų išspaudimas

Programiniai paketai yra labai dažnai suspaudžiami įvairiomis spaudimo programomis. Tai daroma dėl kelių priežasčių: sumažėja programos apimtis, mažesnės apimties failus yra daug lengviau persiųsti internetu ir užima mažiau laiko, jeigu programą sudaro keli failai, padeda išvengti jų pametimo.

Jeigu Jūs, iš pirmame žingsnyje aprašytų kriterijų, nustatėte , kad failas tikrai suspaustas, tada Jums reikės jį išspausti. Tam yra naudojamos specialios išspaudimo programos, iš kurių vieną reikėtų turėti savo kompiuteryje. Jų yra labai daug ir verta paminėti tik pačias populiariausias: WINZIP, WINRAR, ACE ir t.t. Šiuo atveju naudosime programą WINZIP. Spragtelėjus du kartus ant parsiųsto suspausto failo, turėtų atsidaryti suspaudimo programa ir parodyti suspaustame faile esančius duomenis (pav.4).


4 paveikslas

Programos lange pažymėkite visus išspaudimui pageidaujamus failus ir spauskite mygtuką „Extract“ (visose išspaudimo programose turėtumėte rasti šį mygtuką). Paspaudus šį mygtuką, atsiras 5 pav. pavaizduotas (arba analogiškas) informacinis langas.


5 paveikslas

Šiame lange Jūs turite pasirinkti, kur išsaugoti išspaustus failus ir ištrinti ar palikti pradinį suspaustą failą. Rekomduojama išspaustus failus išsaugoti tame pačiame kataloge, į kurį ir buvo parsiųstas suspaustas failas. Pasirinkę išspaudimo katalogą spaudžiate mygtuką „Extract“ ir po kelių akimirkų kataloge jau rasite išspaustus ir instaliavimui paruošus failus. Uždarote išspaudimo programą ir jau galime pereiti prie trečiojo žingsnio – Programų instaliavimas.

Žingsnis 3. Programų instaliavimas

Taigi turėdami ar parsisiuntę išspaustą programą, Jūs esate pasiruošę ją instaliuoti į delninį kompiuterį. Savo kompiuteryje paleidžiate programą „ Palm Desktop“, kuri yra komplektuojama kompaktiniame diske su delniniu kompiuteriu ir turi būti įdiegta staliniame kompiuteryje. Atsidarius Palm Desktop programos pagrindiniam langui, kairėje ekrano pusėje esančioje užduočių juostoje spaudžiame mygtuką „Quick Instal“ (pav. 6).


6 paveikslas

Paspaudus šį mygtuką, turi atsiverti 7 paveikslėlyje pavaizduotas informacinis langas.


7 paveikslas

Šiame lange, iškrentačiame menu „User:“ turite pasirinkti delninuko pavadinimą, į kurį norite instaliuoti programas. Jeigu prie to pačio stalinio kompiuterio jungiate tik vieną delninuką, tada Jums rinktis nereikės (jis bus parinktas automatiškai). Toliau reikia spausti apačioje esantį mygtyką „Add...“. Atsivers informacinis langas pavaizduotas 8 paveiksle.


8 paveikslas

Jo pagalba reikia eiti į katalogą, kur guli pageidaujama instaliuoti programa, ją pelytės paspaudimu pažymėti ir spausti mygtuką „Open“. 8 paveiksle pavaizduotas langas užsidarys, 7 paveiksle pavaizduotame lange turite išvysti pageidaujamos instaliuoti programos pavadinimą. (pav. 9)


9 paveikslas

Vienu metu galima instaliuoti keletą programų, tad jeigu norite instaliuoti dar vieną programą, procedūrą kartojame: vėl 7 paveiksle pavaizduotame lange spaudžiate „Add..“, pasirenkate programą ir spaudžiate mygtuką „Open“. Kai visas programas jau pasirinkote ir jas matote 9 paveikslo informaciniame lange, reikia prijungti delninuką prie kompiuterio ir atlikti duomenų sinchronizavimą, kurio metu ir bus instaliuotos programos. Pasibaigus sinchronizacijos procesui, Jūs neturite matyti nei vienos instaliuojamos programos 9 paveiksle parodytame informaciniame lange, jis turi likti tuščias kaip 7 paveiksle. Tai reikš, kad visos pageidaujamos programos buvo sėkmingai instaliuotos į delninį kompiuterį. Dabar laisvai galite uždaryti ką tik minėtą langą ir visą Palm Desktop programą. Programų instaliavimas užbaigtas.


UAB „Infotopas“ - delninių kompiuterių lyderis Lietuvoje. Specializuotose delninių kompiuterių salonuose Kaune ir Vilniuje rasite didžiausią Lietuvoje delninių kompiuterių bei priedų asortimentą ir kvalifikuotą pagalbą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Spotify“ gimtadienis: įdomūs faktai ir gudrybės, kaip šia platforma naudotis išmaniau

Lygiai prieš 11 metų, spalio 7-ąją, pasirodžiusi platforma „Spotify“ padarė didžiulį perversmą muzikos rinkoje – vartotojams suteikė galimybę legaliai klausytis mėgstamos muzikos internete. Šia proga, technologijų ekspertai dalijasi patarimais, kaip šia platforma naudotis dar patogiau.

Kaip išarchyvuoti „zip“ failus „iPhone“ ir „iPad“

Nors internetas dabar greitas, o perduodamų duomenų kiekis daugumai nėra problema, vis tik neretai dar siunčiami failai suspaudžiami į .zip archyvus. Kaip išarchyvuoti zip’us „iPhone“ ir „iPad“.

Kaip uždaryti iš karto kelis atidarytus svetainių langus „iOS“ „Safari“

„iOS“ įrenginių naudotojai žino, kad atidarytų interneto svetainių langus galima pašalinti iš sąrašo tiesiog per jas perbraukus pirštu iš dešinės į kairę. Tačiau, ne visada tai pats patogiausias būdas.

2019-09-10 10:22
Ką studentams ir moksleiviams pataria Krašto apsaugos ministerijos institucija?
2019-09-05 19:32
Misija įmanoma: kaip išsaugoti skaitmeninius „Twitter“ prisiminimus
2019-09-04 18:26
Ką galima išspausti iš internetinės „iCloud Mail“ aplikacijos
2019-08-26 10:15
Kaip išvengti „YouTube“ reklamų „MacBook Pro“ su „Touch Bar“
2019-08-05 09:49
Kaip „iOS“ „Calendar“ įrašo laiką nustatyti minutės tikslumu
2019-06-27 19:19
Šiandien minima SVV verslo diena – ką reikia žinoti apie šių įmonių saugumą?
2019-06-05 12:46
Kaip siųsti įslaptintus „Gmail“ laiškus
2019-05-21 18:18
Patarimai, kaip išsirinkti saugią antivirusinę programą (1)
2019-05-01 09:22
Ekspertai pataria, kodėl dabar pat turite išvalyti savo kompiuterį
2019-02-11 07:11
Kaip atlaisvinti daugiau vietos nešiojamame „Mac“ kompiuteryje
2019-01-28 07:14
Kaip iš nuotraukos pašalinti portreto režimą „iOS“ „Photos“ aplikacijoje
2019-01-20 09:43
8 būdai kaip mažiau laiko praleisti internete
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

www.rrt.lt – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2019 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Buhalterijos kursai, apskaitos kursai, vadovų apskaitos kursai
www.apskaitakiekvienam.lt
Svarstyklės – čia, matuokliai, laboratorinė įranga
www.moris.lt
Lyderystės mokymai, mokymai vadovams, vadovų mokymai
www.tripleo.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS 2019 Mods, FS 2017 Mods, FS 2015 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama