Elektronika.lt
 2026 m. sausio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 20 d. 14:17
Populiariausi išmanieji telefonai 2026 metų pradžioje: ką renkasi lietuviai ir ko laukti artimiausiu metu
Sausio 20 d. 11:44
Naujasis kompiuterinis tomografas džiugina tiksliais vaizdais ir naujomis galimybėmis
Sausio 20 d. 08:29
ESO įgyvendina plataus masto tinklo pertvarką: iki 2028 m. miškingose vietovėse kabeliais pakeis 2 tūkst. kilometrų oro linijų
Sausio 19 d. 20:41
Lietuvos kaimynai ruošiasi šnipinėti priešus iš dangaus, pradedama speciali programa
Sausio 19 d. 17:29
Vilniuje bus išbandoma nauja oro taršos prognozavimo sistema
Sausio 19 d. 14:29
NASA palydovai orų prognozėms: paslaptis, kodėl jos šiandien yra tikslesnės nei bet kada anksčiau
Sausio 19 d. 11:50
2025-ieji elektros rinkoje: rekordiniai svyravimai ir nauji pokyčiai
Sausio 19 d. 08:25
Nusikaltėlių taikinyje – ir mobiliosios piniginės: kaip saugiai atsiskaityti telefonu?
Sausio 18 d. 18:48
Ar NASA spėtų perspėti Žemę prieš didžiausią kosminį pavojų istorijoje?
Sausio 18 d. 12:19
Tvarumas 2026-aisiais: ar pamirštos asmenukės „debesyse“ tirpdo ledynus?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Gruodį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo vos 1 proc.

Publikuota: 2025-01-19 19:15
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Gruodžio mėnesį Lietuvoje didmeninė elektros kaina vidutiniškai buvo 1 proc. didesnė nei lapkritį ir siekė 89,69 EUR/MWh, Latvijoje ir Estijoje augo 2 proc. iki atitinkamai 90,51 EUR/MWh ir 84,28 EUR/MWh.

Valandinės elektros kainos gruodį Baltijos šalyse svyravo nuo 0 EUR/MWh iki 542,03 EUR/MWh.

Elektros energijos kainų didėjimą Baltijos šalyse gruodį lėmė sumažėję energijos srautai į Baltijos šalis, kurie buvo 4 proc. mažesni nei lapkritį. Pagrindinė priežastis – pažeistas Suomiją ir Estiją jungiantis povandeninis elektros kabelis „Estlink2“.

„Pažeidus kabelį buvo apribotos galimybės importuoti pigią energiją iš Šiaurės šalių į Baltijos šalis, kas lėmė didesnes elektros kainas Lietuvoje, nes iš visos 1 016 MW tarp Suomijos ir Estijos jungčių instaliuotos galios bus prieinama tik 358 MW (Estlink 1). Skaičiuojama, kad 13 proc. sumažėjo srautas iš Suomijos į Estiją ir 7 proc. iš Lenkijos į Lietuvą“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Remiantis Suomijos sistemos operatoriaus paskelbta informacija, remonto darbai truks iki šių metų rugpjūčio 1 d.

Pasak M. Gigos, kainų augimą, palyginti su praėjusiu mėnesiu, taip pat apribojo stabilus – 16 proc., elektros energijos gamybos augimas Baltijos šalyse. 18 proc. augo vėjo jėgainių gamyba, 26 proc. – hidroelektrinių. Tuo pat metu elektros energijos vartojimas padidėjo tik nežymiai – 3 proc.

Kainos, kurias Lietuvos gyventojams siūlė fiksuoti nepriklausomi elektros tiekėjai, gruodį šiek tiek kito, palyginti su praėjusiu mėnesiu. „Elektrum Lietuva“ žemiausia elektros kaina buitiniams vartotojams praėjusį mėnesį siekė 20,846 ct/kWh, fiksuojant ją 8 mėnesiams.

„Nord Pool“ biržoje gruodžio mėnesio vidutinė elektros energijos kaina nebekilo kaip praėjusį mėnesį, o priešingai – sumažėjo 14 proc. iki 31,94 EUR/MWh.

Lietuvoje augo vartojimas ir gamyba

Elektros energijos vartojimas Baltijos šalyse gruodžio mėnesį sudarė 2 545 GWh, o tai 6 proc. daugiau nei lapkritį. Lietuvoje gruodį elektros vartojimas augo 6 proc. ir siekė 1 148 GWh, Latvijoje – 5 proc. iki 620 GWh, o Estijoje elektros energijos vartojimas gruodžio mėnesį išaugo net 8 proc. ir siekė 777 GWh.

Baltijos šalyse elektros energijos gamyba gruodį augo 16 proc. palyginus su lapkričio mėnesiu ir siekė 1 611 GWh. Lietuvoje elektros energijos pagaminta 19 proc. daugiau, iki 791 GWh. Latvijoje – 7 proc. daugiau nei lapkritį, 347 GWh, o Estijoje – 16 proc., iki 472 GWh.

Gruodžio mėnesį Baltijos šalys bendrai pasigamino 63 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje šis rodiklis siekė 69 proc., Latvijoje – 56 proc., Estijoje – 61 proc.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Elektros energijos vidutinė didmeninė kaina 2025-aisiais Lietuvoje – mažesnė nei vidutiniškai ES šalyse

Paskutinį 2025-ųjų mėnesį didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje buvo 84 Eur/MWh – apie 11 proc. mažesnė nei ES šalių vidurkis gruodį, kuris siekė 94 Eur/MWh.

Automobilių pramonę vėl parklupdė lustų badas: trys milžiniškos Kinijos gamyklos stabdo darbą

Pasaulinė lustų krizė vėl suduoda smūgį automobilių pramonei. Dėl elementarių puslaidininkių trūkumo sustoja net milžiniškos gamyklos Kinijoje, o tai tiesiogiai veikia ir Europos bei Lietuvos vairuotojus – nuo ilgesnių laukimo terminų iki mažesnio automobilių pasiūlos salone.

Ar elektromobilių bumas jau baigėsi? „Tesla“ pardavimai ir toliau krinta į rekordines žemumas

JAV elektromobilių milžinė „Tesla“ jau antrus metus iš eilės fiksuoja mažėjančius automobilių pristatymus. Nors 2024 m. nuosmukis buvo gana nedidelis, 2025 m. jis gerokai paspartėjo.

2026 m. sausis
2026-01-20 13:34
Didėjant vartojimui, Lietuvoje elektra pabrango
2026-01-19 19:14
Gruodį elektra reikšmingai pigo, o elektromobilių įkrovimas gerino elektros vartojimo rekordą
2026-01-16 15:29
Gruodį vidutinė elektros kaina mažėjo, daugiausia elektros pagamino vėjo elektrinės
2026-01-16 13:42
„Tesonet“ skelbia pradedanti strateginę investiciją į Lietuvos švietimą
2026-01-16 10:20
Atnaujintos energetikos bendrijų finansavimo galimybės savivaldybėms
2026-01-15 19:12
Gruodį elektros kainos Lietuvoje mažėjo 24 proc.
2026-01-15 15:37
„Vilniaus viešajam transportui“ žaliąją elektros energiją tieks „Enefit“
2026-01-15 06:36
BYD pardavimai Kinijoje krenta, tačiau kituose regionuose fiksuojamas netikėtas lūžis
2026-01-14 18:54
Kinijos elektromobilių gamintojai fiksuoja puikius rezultatus, du jų pasiekė rekordinius pardavimus
2026-01-14 07:36
Elektros fiksuotos kainos planų vidutiniai tarifai nepakito
2026-01-12 21:05
Įsivyravus šaltiems orams, energijos išteklių poreikis didėjo, o kainos kilo
2026-01-12 15:05
„MG Motor“ plečia atstovų tinklą Lietuvoje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama