Elektronika.lt
 2024 m. kovo 5 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Kovo 5 d. 08:26
Darbo metu telefoną teks palikti spintelėje: įspėjo, kada darbdavys gali uždrausti juo naudotis
Kovo 4 d. 20:39
Šeštajame „GovTech“ renginyje – nuo DI sprendimų pastatų priežiūrai iki inovatyvių sprendimų mokykloms
Kovo 4 d. 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
Kovo 4 d. 14:36
Trys technologijų tendencijos, kurios keičia mūsų gyvenimo būdą
Kovo 4 d. 11:34
„iOS 17.4“ – žaidimą keičiantis „iPhone“ atnaujinimas: štai svarbiausi pokyčiai
Kovo 4 d. 08:20
KTU profesorius apie dirbtinį intelektą: kokių pokyčių galima tikėtis ateityje?
Kovo 3 d. 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
Kovo 3 d. 09:21
Paaiškėjo svarbiausios technologijų tendencijos: 5G dominavimas, DI spurtas ir tvarus vartojimas
Kovo 2 d. 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
Kovo 2 d. 09:36
Įprastą prefiksą „8“ pamiršime amžiams: kaip keitėsi numeriai Lietuvoje?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

KTU atžalinėms įmonėms – finansinė paskata

Publikuota: 2020-07-23 16:50
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

KTU atžalinių (angl. k. Spin-off) įmonių kūrėjai sulaukė papildomos motyvacijos – net penkios skirtingų sričių technologijos laimėjo finansinę paramą komercinimo procesui bei jų patekimui į rinką. Tokios paskatos jie sulaukė sėkmingai praėję Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), drauge su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbto konkurso kuriant mokslui imlias įmones, etapus.

KTU Santakos slėnis
KTU Santakos slėnis

Šia priemone siekiama, kad mokslo ir studijų institucijose sukauptos žinios būtų pritaikomos praktikoje, virstų produktais, kuriuos galima parduoti. Tad mokslininkai, studentai ir tyrėjai konkurse buvo kviečiami pateikti aktualų vartotojui inovatyvų produktą, technologiją ar paslaugą ir parengti komercializacijai skirtą verslo planą.

Kiekvienam konkurso laimėtojų projektui skiriama iki 100 tūkst. eurų. Lėšas bus galima naudoti mokslo institucijose sukurtų naujų produktų vystymui, jų bandymams, demonstravimui, bandomosios partijos gamybai ir naujo produkto įvertinimui.

„Sėkmingas dalyvavimas šiame konkurse rodo, kad Kauno technologijos universiteto bendruomenė yra stipri, o darbas vyksta tinkama kryptimi. Džiaugiamės, kad mūsų universitete vystoma MTEPI ekosistema, leidžianti atsirasti ir plėtotis inovatyvioms idėjoms. Čia randama sinergija tarp teorinių mokslo žinių ir praktinių sprendimų“, – teigė KTU mokslo ir inovacijų prorektorius Leonas Balaševičius.

Ant prekystalio – per metus

„Su KTU sukūrėme fotopolimerinę medžiagą, skirtą gaminti antistatinių savybių turinčius gaminius naudojant stereolitografinį 3D spausdinimą. Atlikę pirmuosius bandymus ruošėmės komercializacijai. Sužinojus apie galimybę gauti paramą supratome, kad tokiu būdu į rinką patekti galėtume kur kas greičiau“, – teigė MB „Labsamera“ įkūrėjas Andrius Darulis. Jis tikisi naujojo produkto prekybą pradėti per artimiausius metus.

„Džiugu, kad KTU tyrėjų kuriami technologiniai sprendimai yra pažangūs ir turi didelį komercinį potencialą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, ir tai patvirtina puikūs šio MITA kvietimo rezultatai, kai iš 24 bendrai pateiktų paraiškų, penki KTU kurtomis technologijomis pagrįsti projektai gavo finansinę paramą“, – sakė KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (KTU NIVC) vadovas Mindaugas Bulota.

NIVC veikia užtikrina verslui ir pramonei atvirą prieigą prie KTU siūlomų paslaugų, mokslinio potencialo ir mokslinių tyrimų įrangos.

„Šis centras koordinuoja universiteto žinių ir technologijų diegimą versle ir pramonėje, supažindina su KTU siūlomų paslaugų, mokslinių tyrimų galimybėmis bei konsultuoja inovacijų pritaikymo klausimais. Centre dirba patyrę specialistai, kurie bendrai veiklai padeda sujungti mokslą, technologijas ir verslą. Darbas su įmonėmis nuolat intensyvėja, nes poreikis diegti pažangias technologijas didėja, o bendradarbiavimo su universitetu galimybių yra įvairiausių“, – teigė M. Bulota.

Nanotechnologijų klasterių startas

Užsitikrinusios reikiamą finansavimą, naujas technologijas kuriančios mokslinės grupės jungtis prie atžalinių įmonių skatintų ir žingeidžius studentus. Jie savo žiniomis galėtų prisidėti prie tobulesnio produkto vystymo.

„KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete yra stipri nanotechnologijų, medžiagų mokslo bei fizikos mokykla. Čia vykdomos Fizikos ir Medžiagų inžinerijos doktorantūros studijos, tad yra daug gabių studentų, kuriuos ketiname įtraukti į numatomas bendrovės veiklas. Matydami fotonikos įmonių sėkmę galime sakyti, kad Kaune yra visos prielaidos nanotechnologijų klasterio formavimosi startui“, – ateities vizijomis dalijosi KTU profesorius ir UAB „Nano versa“ steigėjas Tomas Tamulevičius.

Įmonė specializuosis nanometrinių bei mikrometrinių matmenų dalelių savirankos į apibrėžtos geometrijos bei rašto kliūtis taikymuose, kurie aktualūs jutiklių technologijoms, naujos kartos apsaugos nuo padirbinėjimo priemonėms ir nanofotonikos elementams.

Konkurse dalyvauja ir oreivystės sektoriaus mokslininkai, kuriantys patobulinimus orlaiviams, kurie užtikrintų didesnį jų saugumą ateityje.

„Kuriame elektroninį prietaisą, kuris starto metu, kai lėktuvas pradeda judėti kilimo–tūpimo taku, orlaivio pilotui leistų apskaičiuoti, ar užtenka esamos variklių traukos sėkmingam pakilimui tako ribose. Dažniausiai tokie takai būna nevienodų ilgių, o ir variklių charakteristikos skiriasi. Be to, net ir meteorologinės sąlygos daro įtaką įsibėgėjimo distancijos ilgiui, reikalingam lėktuvui atsiplėšti nuo žemės“, – aiškino MB „Inoavia“ direktorius Dovydas Vaškas.

Automatizacija rūšiavime ir gamyboje

Į pergalę konkurse pretenduoja ir technologija, skirta gamybos pramonei. Ja siekiama, kad ateityje prie rūšiavimo prietaisų būtų išvengta fizinio žmogaus kontakto, išskyrus įrenginių užpildymą ir paruoštos produkcijos iškrovimą. Tokia naujovė leistų eksploatuoti įrenginius be nuolatinės aptarnaujančio personalo priežiūros ir padėtų taupyti tiek darbo laiką, tiek ir su juo susijusius kaštus.

„Sukūrėme du įrenginius. Pirmasis atskirtų plokščius ir pailgus gaminius, kai vienas ar du jo matmenys labai skiriasi nuo likusių. Antrasis rūšiuotų skirtingo dydžio gaminius, kai matmenys yra labai panašūs. Abiejuose prietaisuose pavyko išspręsti rūšiavimo sietų užsikimšimo problemą, kuri yra būdinga daugumai rinkoje esančių panašios paskirties įrenginių“, – savo kūrinį pristatė KTU profesorius, habil. dr. ir MB „Amber Labora“ direktorius Lionginas Paulauskas.

Dar viena su automatizavimo tobulinimu siejama technologija padės išspręsti daugeliui verslų pažįstamą automatizavimo sprendimų trūkumo problemą, ypač jaučiamą serijinėje gamyboje.

„Masinėje gamyboje tokių sprendimų yra, bet jie suprojektuoti tam tikrai konkrečiai funkcijai atlikti, o jų perderinimas yra sudėtingas bei lėtas procesas. Tad siūlome automatizuotą modulinę ruošinių padavimo ir detalių nukrovimo sistemą, skirtą žemos ir vidutinės klasės CNC frezavimo centrams, vykdantiems serijinę gamybą. Šiuo projektu planuojame sukurti tokios sistemos galutinį prototipą ir pagaminti bandomąją partiją, o tada, įdiegus sistemą vartotojo aplinkoje, atlikti galutinį jos vertinimą“, – ateities planus dėstė UAB „Protozauras“ vadovas Naglis Ausmanas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Smartpost Itella“ praneša apie dideles investicijas

Siuntų terminalų tinklą „Smartpost“ valdanti „Smartpost Itella“ investuoja 2 mln. eurų į plėtrą Baltijos šalyse. Ši investicija atliepia strateginį įmonės tikslą augti regione bei tapti viena iš rinkos lyderių.

„Omniva LT“ 2023 m. rezultatai: beveik 15 mln. siuntų ir 29,2 mln. pardavimo pajamų

Didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti „Omniva LT“ 2023 m. pristatė 14,8 mln. siuntų, o tai – beveik 2 mln. daugiau nei 2022 metais. Bendrovės pardavimo pajamos siekė 29,2 mln., o grynasis pelnas – 0,7 mln. eurų.

„Oppo“ turi džiugių naujienų europiečiams: paskelbta apie sugrįžimą ir tai nulėmusią partnerystę

Kinijos kompanijos „Oppo“ vadovai patvirtino, jog grįžta į Europos rinką, kur pastaruoju metu turėjo nemažai problemų ir buvo priversti pasitraukti iš tam tikrų šalių rinkų. Apie tai gamintojo atstovai patvirtino Barselonoje vykstančios MWC 2024 parodos metu.

2024 m. kovas
2024-03-04 21:08
Baltijos šalyse žiema išlydėta pozityvia nata – elektros kainos mažėjo daugiau nei trečdaliu
2024-03-02 07:18
„Kia“ ir „Hyundai Motor“ su mokslininkais kurs naujos kartos autonomiškų automobilių jutiklius
2024-03-01 17:36
„Alwark“ pradeda bendradarbiavimą su „Quantum International“
2024 m. vasaris
2024-02-29 15:06
„DelfinGroup“ pajamos 2023 m. išaugo 41 proc.
2024-02-27 19:27
Elektros rinkos barometras: Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę sumažėjo 15 proc.
2024-02-27 11:39
RRT: el. ryšių sektoriaus pajamos augo, investicijos mažėjo
2024-02-26 22:05
Europos energetikos rinkos apžvalga: sausumos ir jūrinio vėjo lenktynėse nepamirštama dairytis ir į Afriką
2024-02-25 19:33
Užsienio įmonių investicijoms pritraukti – 6 mln. eurų finansavimas
2024-02-25 13:04
„Intel“ savo pažangiausiais gamybos metodais gali leisti naudotis AMD, NVIDIA ar „Qualcomm“
2024-02-24 07:49
Dirbtinio intelekto lustų gamintoja išgyvena „aukso amžių“, gali aplenkti „Google“, „Amazon“
2024-02-23 16:59
RRT: pašto rinkos pajamos per metus ūgtelėjo 6,5 proc.
2024-02-23 15:14
„Mercedes-Benz“ aplenkė „Tesla“ ir susigrąžino brangiausių pasaulyje automobilių prekės ženklo poziciją
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama