Elektronika.lt
 2026 m. gegužės 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 28 d. 17:42
Papasakojo, kaip apsipirkimo telefonu įpročiais naudojasi internetiniai sukčiai
Gegužės 28 d. 14:21
Nutekėjus „Registrų centro“ duomenims, ekspertai įspėja apie personalizuotas sukčių atakas
Gegužės 28 d. 11:37
Keičiasi elektromobilių įkrovimo technologijos – kinta ir vairuotojų įpročiai: kur link viskas juda?
Gegužės 28 d. 08:38
„Microsoft“: integravusios dirbtinį intelektą, organizacijos įgis konkurencinį pranašumą
Gegužės 27 d. 20:26
Į kavinę ar parduotuvę – be grynųjų ir net be kortelės: štai ką rodo naujausias tyrimas
Gegužės 27 d. 17:51
Elektromobiliai jau pigesni nei dyzeliniai? Ekspertai skaičiuoja, kada jie iš tiesų atsiperka
Gegužės 27 d. 14:41
„Instagram“ naujiena sukėlė chaosą: vartotojai netyčia pasidalino ne tomis nuotraukomis
Gegužės 27 d. 11:27
Palangos oro uoste įdiegta pažangi bepiločių orlaivių (dronų) aptikimo sistema
Gegužės 27 d. 08:43
Degalų kainoms kylant, lietuviai dažniau svarsto apie elektromobilius (1)
Gegužės 26 d. 20:20
Mokslininkai kuria išmanius sprendimus ūkiams: dirbtinis intelektas padės anksčiau aptikti gyvūnų ligas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Seimas priėmė Inovacijų skatinimo fondo įstatymą

Publikuota: 2020-06-26 21:04
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Seimas priėmė Inovacijų skatinimo fondo įstatymą (projektas Nr. XIIIP-4530(3), kuriuo siekiama įsteigti minėtą fondą; skatinti investicijas į fundamentinius mokslinius tyrimus, taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą, inovacinę veiklą ir sudaryti ilgalaikes prielaidas šiame punkte nurodytų sričių skatinamajam finansavimui užtikrinti.

„Raginu balsuoti už šitą įstatymo projektą, nes Lietuvoje inovacijų politika atsilieka. Tiek inovacijų iš viešojo sektoriaus finansavimas ateina per mažas ir dar liūdnesnė situacija yra su inovacijų poreikiams pritraukimu iš privataus sektoriaus. Mes žinome Europos Sąjungos politiką, kai atsiranda rimta simbiozė tarp viešųjų pinigų ir privačių pinigų, nukreiptų į inovacijas, į mokslo, technikos eksperimentinę plėtrą, Lietuva tikrai daugelyje sferų pasirodydama gerai, šitoje sferoje atsilieka. Inovacijų skatinimo fondo tikslas ir yra pritraukti lėšas – tiek sutelkti viešąsias, tiek pritraukti privačias lėšas“, – sakė Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Įstatyme reglamentuojama Inovacijų skatinimo fondo (Fondo) paskirtis, Fondo lėšų investavimo tikslai, steigimo pagrindai ir valdymas, jo lėšų šaltiniai, su Fondo veikla susijusios Vyriausybės įgaliotos institucijos funkcijos, Fondo veiklos terminai ir uždarymas.

Įtvirtinta, kad Fondas steigiamas Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka sudaroma steigimo ir finansavimo sutartimi, kurią sudaro atsakingoji ministerija (Ekonomikos ir inovacijų ministerija), Finansų ministerija ir Fondo valdytojas (uždaroji akcinė bendrovė „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Prie šios sutarties gali prisijungti kiti asignavimų valdytojai.

Fondo paskirtis – užtikrinti subjektams paveikų ir tvarų skatinamąjį finansavimą, kuriuo bus skatinamos investicijos į fundamentinius mokslinius tyrimus, taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą, inovacinę veiklą ir jos plėtrą.

Nustatyti šie bendrieji Fondo lėšų investavimo tikslai:

1) didinti fundamentinius mokslinius tyrimus ir (arba) taikomuosius mokslinius tyrimus, ir (arba) eksperimentinę plėtrą, ir (arba) inovacinę veiklą vykdančių ir Fondo lėšų gavusių subjektų kuriamą pridėtinę vertę, darbo našumą, sukurtų inovatyvių produktų skaičių ir įvairovę, jų pardavimą ir eksportą, siekiant skatinti šiuos subjektus vykdyti fundamentinius mokslinius tyrimus ir (arba) taikomuosius mokslinius tyrimus, ir (arba) eksperimentinę plėtrą, ir (arba) inovacinę veiklą;

2) pritraukti privačių lėšų fundamentinius mokslinius tyrimus ir (arba) taikomuosius mokslinius tyrimus, ir (arba) eksperimentinę plėtrą, ir (arba) inovacinę veiklą vykdantiems subjektams.

Siūloma, kad Fondo lėšas sudarytų:

1) tiksliniai valstybės biudžeto asignavimai Fondui, nustatomi planuojant einamųjų metų valstybės biudžeto išlaidas;

2) valstybės biudžeto asignavimų valdytojų lėšos, skirtos subjektų fundamentiniams moksliniams tyrimams ir (arba) taikomiesiems moksliniams tyrimams, ir (arba) eksperimentinei plėtrai, ir (arba) inovacinei veiklai skatinti taikant skatinamąsias finansines priemones bei dotacijas ir (ar) subsidijas, kurios prisideda prie skatinamųjų finansinių priemonių įgyvendinimo;

3) lėšos, gautos už investuotas laikinai laisvas Fondo lėšas;

4) iš Fondo investicijų grįžusios ir (ar) grįšiančios lėšos;

5) įgyvendinant ar įgyvendinus atsakingosios ministerijos patvirtintas priemones, finansuojamas grąžinamųjų subsidijų forma, grįžusios ir (ar) grįšiančios lėšos;

6) kitos lėšos.

Inovacijų skatinimo fondo įstatymas priimtas už balsavus 100 Seimo narių, nė vienam nebuvus prieš, 9 susilaikius. Jis įsigalioja 2021 m. sausio 1 d.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Tipinės uolinės egzoplanetos – veneriškos

Galaktika puikiai „gamina“ uolines planetas – jų aptikta tūkstančiai, greičiausiai dauguma žvaigždžių turi bent po vieną. Tačiau kiek iš jų yra panašios į Žemę, su vandenynais ir stabilia atmosfera, o kiek – į Venerą, su pragarišku karščiu ir gniuždančiu anglies dvideginio slėgiu?

Europos geizeriai – tik triukšmas?

2014 metais „Hablo“ teleskopo stebėjimai, atrodė, pateikė 99,9 procento patikimumo įrodymą, kad Jupiterio palydovas Europa pro ledo plutą švirkščia geizerius ir vandens garų čiurkšles. Bet dabar mokslininkai iš naujo išnagrinėjo 14 metų „Hablo“ STIS spektrografo stebėjimų duomenis ir parodė, kad ankstesnis atradimas gali būti tiesiog statistinio triukšmo pasekmė.

Saulės aktyvumas greitina kosminių šiukšlių nukritimą

Žemoji orbita aplink Žemę tampa vis labiau perkrauta: „SpaceX Starlink“ ir kiti megapalydovų žvaigždynai prideda vis daugiau objektų, o baigę darbą jie visi anksčiau ar vėliau nukrenta į atmosferą ir sudega. Tačiau kada tiksliai tai įvyksta, priklauso ne tik nuo orbitos aukščio, bet ir nuo Saulės aktyvumo. Mokslininkai, beveik 40 metų sekę 17 kosminių šiukšlių orbitas, dabar pateikia sistemingą šio ryšio analizę.

2026 m. gegužė
2026-05-25 07:15
13 milijardų metų Visatos struktūrų erdvėlapis
2026-05-24 13:26
Juodosios skylės, aplenkusios savo galaktikas
2026-05-23 13:26
Viena primityviausių žinomų galaktikų
2026-05-22 07:36
Ramiausias galaktikų spiečius slepia praeities audrą
2026-05-21 09:18
Ganimedo branduolys dar formuojasi
2026-05-20 07:03
Potvyniai senovės Marse – silpni
2026-05-19 07:27
Dirbtinis intelektas prognozuoja Saulės virpesius
2026-05-18 09:31
Dvinarės žvaigždės gimsta iš vieno disko
2026-05-17 13:24
Kvazarų tėkmės gesina žvaigždėdarą Visatos jaunystėje
2026-05-16 13:09
Molekulinių debesų gyvenimo trukmė
2026-05-15 09:29
3000 naujų rudųjų nykštukių
2026-05-14 09:28
Energingiausi kosminiai spinduliai – išskirtinai masyvūs?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama