Elektronika.lt
 2025 m. lapkričio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 10 d. 14:26
Nebeprisitinderiaujantiems: pažinčių programėlėse – ir sintetiniai partneriai, ir pinigų tykantys sukčiai
Lapkričio 10 d. 11:40
Sukčiai atranda naują nišą – elektromobilių įkrovimo stoteles: pataria, į ką atkreipti dėmesį
Lapkričio 10 d. 08:45
„Poco“ siūlo savo naujausius išmaniuosius telefonus „Poco X7 Pro“, „Poco M7 Pro 5G“ ir „Poco M7“
Lapkričio 9 d. 20:41
Kosmose pabuvoję lietuviški lazeriai gali padėti pasiekti kvantinės kriptografijos proveržį
Lapkričio 9 d. 16:28
Trumpa pranešimų gaviklių sėkmės istorija – viską pakeitė vienas įrenginys
Lapkričio 9 d. 11:17
Lietuvių sukurti moduliai panaudoti didžiausiame stoge integruotos saulės elektrinės projekte Danijoje
Lapkričio 9 d. 08:12
Elektriniai paspirtukai rudenį: sezoninių apribojimų nėra, tačiau ar saugu?
Lapkričio 8 d. 20:34
Nuo DI prototipų iki verslo idėjų: nauja programa padės moksleiviams kurti technologijas
Lapkričio 8 d. 16:23
Naujas „Facebook“ veidas: kaip pasiruošti pokyčiams?
Lapkričio 8 d. 12:26
USAD atnaujina taromatus – grąžinti pakuotes bus dar patogiau
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

NASA skelbia, kad naujasis marsaeigis drauge pasiims ir pirmąjį Marso sraigtasparnį

Publikuota: 2020-04-19 13:41
Tematika: Mokslo naujienos
Autorius: Darius Verbickas
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Vyksta paskutinieji pasirengimo darbai ir naujasis NASA marsaeigis „Atkaklusis“ savo kelionę į Marsą pradės dar šių metų vasarą.

„Atkaklusis“ rengiamas savo kelionei © NASA/JPL-Caltech
„Atkaklusis“ rengiamas savo kelionei
© NASA/JPL-Caltech

Praėjusią savaitę NASA mokslininkų komanda surinko marsaeigį, dar kartą atliko galybę testų ir pripildė „Atkakliojo“ kuro bakus.

Taip pat mokslininkai prie marsaeigio jau pritvirtino ir Marso sraigtasparnį (angl. Mars Helicopter), kuris leis į Raudonąją planetą pažvelgti ir ją tyrinėti taip, kaip iki šiol dar nesame darę.

Kol „Atkaklusis“ keliaus per Marso paviršių ir tirs jos geologiją, aplink marsaeigį skraidys sraigtasparnis.

NASA tikina, kad Marso sraigtasparnis galės skraidyti šioje planetoje. Mokslininkai 1,8 kg sveriantį sraigtasparnį jau išbandė JPL kosminiame simuliatoriuje, kuriame buvo sudarytos tokios sąlygos, kaip Marse.

Mokslininkai sugebėjo atkartoti Marso atmosferos bei traukos sąlygas ir šis sraigtasparnis sugebėjo sklandyti. Sekantį kartą jis tą darys nuskridęs į Marsą.

NASA komanda, dirbanti su „Atkakliuoju“, šių metų balandžio mėn. 6 dieną prie jo pritvirtino šį sraigtasparnį.

Marso sraigtasparnis ir visa jo sistema buvo pritvirtinta prie naujojo marsaeigio. Jį nusileidimo metu dar papildomai saugos specialus skydas © NASA/JPL-Caltech
Marso sraigtasparnis ir visa jo sistema buvo pritvirtinta prie naujojo marsaeigio. Jį nusileidimo metu dar papildomai saugos specialus skydas
© NASA/JPL-Caltech

Tvirtinama, kad sraigtasparnis, prisijungęs prie marsaeigio, sugebės įkrauti savo baterijas ir taip jam perduos surinktus duomenis.

Įdomu yra tai, kad Marso sraigtasparnis tik iš pradžių naudos „Atkakliojo“ energiją, o vėliau aktyvuos turimus saulės fotoelementus, kurie ir pagamins jam reikalingą energiją.

Nusileidę ant Marso paviršiaus, Jezero krateryje, „Atkaklusis“ ir Marso sraigtasparnis drauge laikysis apie 2,5 mėnesio, o vėliau sraigtasparnis taps nepriklausomu ir galės skraidyti atskirai nuo naujojo marsaeigio.

Planuojama, kad „Atkaklųjį“ nešanti raketa turėtų pakilti iš NASA kosminio centro Kanaveralo kyšulyje Floridoje kažkur tarp šių metų liepos 17-osios iki rugpjūčio 5-osios.

Tuo metu bus palankus laikotarpis skrydžiui, nes Žemė ir Marsas bus arti vienas kito. Numatoma, kad „Atkaklusis“ su Marso sraigtasparniu nusileis Marse ateinančių metų vasarį.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (1)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Mokslininkai rado būdą, kaip šilumą paversti elektra: prietaisai galės veikti be jokių baterijų ir saulės

Japonijos mokslininkai sukūrė išradimą, kuris gali pakeisti mūsų požiūrį į elektroniką. Jie rado būdą, kaip panaudoti šilumą, kurią įrenginiai paprastai tiesiog iššvaisto. Ši šiluma dažnai sutrumpina baterijų veikimo laiką, verčia veikti triukšmingus ventiliatorius ir reikalauja papildomų aušinimo sistemų.

Visatos pulsą gali išgirsti bet kas: mokslininkai pasiekė gravitacinių bangų revoliuciją

Fizikai pasiūlė visiškai naują metodą, leidžiantį aptikti sunkiai pastebimas gravitacines bangas vadinamajame vidutinių dažnių intervale. Šios bangos susidaro, kai Visatoje aplink viena kitą sukasi ar susilieja baltosios nykštukės, neutroninės žvaigždės ar juodosios skylės.

Šviesa keičia medžiagą akimirksniu: mokslininkai patys negali patikėti tuo, ką jiems pavyko atrasti

Ar įmanoma, kad šviesa galėtų trumpam pakeisti medžiagos savybes ne ją kaitindama, o perduodama informaciją? Mokslininkas Davide Bossinis su komanda iš Vokietijos Konstancos universiteto įrodė, kad tai tikrai įmanoma.

2025 m. lapkritis
2025-11-06 18:04
Ankstesnės fizikos ribos grimzta užmarštin: mokslininkai atrado, kaip sukurti bevaržį sukimąsi
2025-11-06 10:30
Dirbtinis intelektas lenkų kalbą supranta geriau nei anglų
2025-11-05 16:28
DI čatbotas klasifikuoja supernovas
2025-11-04 21:08
Ketvirtis amžiaus Tarptautinei kosminei stočiai
2025-11-03 13:12
VU mokslininkai sprendžia kvantinės fizikos uždavinius, kurių rezultatai gali turėti netikėtų taikymų ateityje
2025-11-01 18:28
Mokslininkai pristatė akumuliatorių, kuris gali išgelbėti energetikos sektorių
2025 m. spalis
2025-10-30 06:15
Ploniausia pasaulio medžiaga meta iššūkį mokslui, grafenas jau atvėrė kelią į Visatos paslaptis
2025-10-29 21:01
Mokslininkai sukūrė implantą, grąžinantį regėjimą visiškai akliems žmonėms
2025-10-29 16:41
Chaotiškos galaktikos ankstyvoje Visatoje
2025-10-29 12:41
Nematomi Visatos virpesiai: naujas lazerių įrankis leis pažvelgti į Visatą giliau nei bet kada anksčiau
2025-10-29 09:16
Kompiuteriai galės suprasti net ir Visatą, mokslininkai išsprendė kvantinės fizikos galvosūkį
2025-10-28 13:06
Vandenį nešę asteroidai Mėnulyje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama