Elektronika.lt
 2026 m. birželio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 22 d. 08:12
„BMW iX3“ testas: ar elektromobiliai iš tiesų nuvažiuoja tiek, kiek žadama?
Birželio 21 d. 16:31
Kai dirbtinis intelektas atlieka praktikanto darbą: kokių specialistų verslui reikės rytoj?
Birželio 21 d. 10:03
„Apple“ pristatė naujas vaikų saugumo funkcijas
Birželio 20 d. 16:22
Mažieji interneto tiekėjai prieš gigantus: kodėl ši kova svarbi kiekvienam interneto vartotojui?
Birželio 20 d. 10:05
Klaipėdos uoste pakrikštytas pirmasis pasaulyje žaliuoju vandeniliu varomas tanklaivis „Rasa“
Birželio 19 d. 18:25
Kolegijos – neišnaudota regionų stiprėjimo galimybė
Birželio 19 d. 16:37
Startavo „Drone Radar“ – siekiama sukurti didžiausią pilietinį dronų aptikimo tinklą Baltijos šalyse
Birželio 19 d. 14:19
Pigios elektros iliuzija: kodėl Lietuvos pramonei jau nebeužtenka vien saulės ir vėjo? (1)
Birželio 19 d. 12:34
Naujas „Meta“ planas gali paliesti milijonus: už ką mokės socialinių tinklų vartotojai?
Birželio 19 d. 10:24
DI modeliai tampa strategine infrastruktūra. Ar Europa pasiruošusi, jei prieiga bus išjungta per naktį?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lankstesnė Lietuvoje energetikos sistema: su parama įrengiama dar 1,6 tūkst. MWh talpos elektros kaupimo įrenginių

Publikuota: 2025-12-27 12:21
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: LR energetikos ministerija

Energetikos ministerijos inicijuotą juridiniams asmenims kvietimą, kuris sulaukė didelio rinkos dalyvių susidomėjimo ir baigėsi spalio pabaigoje, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau baigė vertinti: Lietuvoje planuojama įrengti dar 1 602 MWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginių.

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

„Didelės galios elektros energijos kaupimo įrenginiai yra būtina sąlyga saugiai ir stabiliai elektros energetikos sistemai. Šios investicijos leidžia efektyviau integruoti atsinaujinančius energijos išteklius, stiprina sistemos balansą ir didina Lietuvos energetinį atsparumą ir konkurencingumą. Valstybės parama, nors ir santykinai nedidelės apimties, padeda rinkai sparčiau diegti sprendimus, kurie yra esminiai siekiant energetinės nepriklausomybės. Inicijuojama finansine paskata ne tik siekiame pritraukti papildomas išmanias investicijas į Lietuvą, bet ir tapti energetinio progreso lyderiais Baltijos regione“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Kaip ir anksčiau, ši paramos priemonė sulaukė itin didelio rinkos susidomėjimo: APVA iš viso sulaukė 31 įmonės paraiškos už kiek daugiau nei 79 mln. eurų, kai priemonei buvo numatyta skirti 45 mln. eurų.

Atlikus paraiškų vertinimą, patvirtinta 15 paraiškų, kurioms bus skiriama parama. Bendra skiriamos paramos suma – 39,3 mln. eurų, bendra projektų vertė siekia daugiau nei 270 mln. eurų. Už šią sumą iš viso numatoma įrengti 725 MW galios ir virš 1,6 tūkst. MWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginių.

Planuojami įrengti kaupimo įrenginiai yra tiesiogiai susiję su Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekiu 2028–2030 m. apsirūpinti atsinaujinančiais energijos ištekliais. „Litgrid“ duomenimis Lietuvoje šiuo metu prie skirstomojo ir perdavimo tinklo prijungta 453,9 MW įrengtosios galios bei 461,5 MWh talpos kaupimo įrenginių. Kartu su valstybės skiriamu finansavimu, siekiant subalansuoti elektros energetikos sistemą, šis skaičius padidės kelis kartus.

Energetikos ministerija elektros energijos didžiųjų kaupimo įrenginių skatinimui šiais metais skyrė 147 mln. eurų, o maksimalus galimas subsidijos dydis siekė iki 30 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Lietuvos ir Latvijos tarpsisteminių jungčių stiprinimo projektas pripažintas svarbiu valstybei

Vyriausybė pripažino Lietuvos ir Latvijos tarpsisteminių elektros jungčių stiprinimo projektą svarbiu valstybei. Tai strateginė iniciatyva, kuri padės didinti šalies energetinį saugumą, stiprinti elektros sistemos patikimumą ir sudarys sąlygas tolesnei atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai.

Baigtas elektros jungties su Lenkija „Harmony Link“ teritorijų planavimo etapas

Vyriausybė patvirtino ypatingos valstybinės svarbos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos projekto „Harmony Link sausumos jungtis“ inžinerinės infrastruktūros vystymo planą.

„Kia PV5 Passenger“ per realų bandymą nuvažiavo daugiau, nei žada WLTP

Naujausias „Kia PV5 Passenger“ modelis Norvegijos automobilių federacijos ir žurnalo „Motor“ organizuojamame „NAF El Prix Summer Test“ bandyme pademonstravo didelį energijos vartojimo efektyvumą bei stabilų įkrovimo našumą.

2026 m. birželis
2026-06-15 13:22
„Kia EV2“ teste Norvegijoje pademonstravo išskirtinį efektyvumą
2026-06-15 07:10
„Elektrum Drive“ plečia atsiskaitymo galimybes: dalyje stotelių jau galima mokėti banko kortele
2026-06-10 19:41
„Apple“ pribloškė gerbėjus staigiu „Apple Watch“ palaikymo sumažinimu
2026-06-09 16:21
Atsinaujinanti energetika pirmą kartą pasaulyje aplenkė dujinę
2026-06-09 09:10
Išmaniųjų telefonų lustų palyginimas atskleidė milžinišką našumo prarają tarp flagmanų ir biudžetinių modelių
2026-06-08 17:29
Savivaldybėse kasmet būtų galima sutaupyti apie 100 mln. eurų: kur slypi didžiausias energijos vartojimo efektyvumo potencialas?
2026-06-08 13:32
Lietuvoje antrą mėnesį iš eilės įregistruota daugiau nei 2 200 elektrinių lengvųjų automobilių
2026-06-08 09:27
ESO vadovas R. Radvila: siekiame, kad vidutinis klientas elektros tiekimo sutrikimą patirtų rečiau nei kartą per metus
2026-06-06 13:40
Vežėjų verslo pokyčiai – kam reikėtų suskubti ruoštis?
2026-06-05 17:48
Išmanusis laikrodis „Amazfit Balance 3“: ryškus AMOLED ekranas ir iki 21 paros baterijos veikimo laikas
2026-06-05 15:14
„LP Express“ paštomatais pristatyta kone 7 mln. siuntų, tinklas toliau plečiamas regionuose
2026-06-05 07:15
Pristatyti „Amazfit Balance Ultra“ su titaniniu korpusu ir 30 dienų veikiančia baterija
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama