Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
Balandžio 17 d. 20:25
Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų
Balandžio 17 d. 17:52
Roveris „Curiosity“ pradėjo naujo Marso regiono tyrimus
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Dviejų kompiuterių sujungimas tinklo kabeliu

Publikuota: 2008-08-07 07:00
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Autorius: Ernestas Lukoševičius
Aut. teisės: el. paštas ©Lietuvos Rytas, UAB
Inf. šaltinis: el. paštas Kompiuterija

Sujungus du kompiuterius, turinčius tinklo plokštes, iš vieno į kitą galima perkelti failus. Kelis kompiuterius galima sujungti ir maršrutizatoriumi – įrenginiu, sujungiančiu kompiuterius ar kitus įrenginius į tinklą ir paskirstančiu tinklo srautą. Žinoma, naudotis maršrutizatoriumi paprasčiau, nes nereikia specialaus kabelio, tačiau ne kiekvienas išgali jį įsigyti. Be to, jei tinkle yra tik du kompiuteriai, kam tas maršrutizatorius?

Tačiau nereikėtų pamiršti, kad norint pirmajame kompiuteryje vienu metu naudotis ir internetu, ir perkelti failus į kitą kompiuterį, reikalinga ne viena tinklo plokštė, o dvi: viena internetui, kita – ryšiui su antruoju kompiuteriu. Nebent prie interneto jungiamasi ne per tinklo plokštę, o per kokį nors kitą įrenginį (pavyzdžiui, per USB modemą).

Tinklo kabelis

Kompiuteriams sujungti paprastai naudojamas UTP kabelis, kurį technikos parduotuvėse galima rasti ir be užspaustų kištukų, ir su kištukais. Jei neturite specialių replių RJ-45 kištukams užspausti, verčiau pirkite paruoštą kabelį.

UTP kabeliai paprastai jungiami dviem būdais: vienodai abiejuose laido galuose užspaudžiant RJ-45 kištukus (aštuonias jungtis) arba kitame laido gale sukeičiant pirmąją ir antrąją gyslas su trečiąja ir šeštąja – pagal spalvą (dryžuotą su dryžuota, vienspalvę su vienspalve). Pirmasis variantas tinka kompiuteriams prie maršrutizatorių prijungti, antrasis – kompiuteriams sujungti. Pirmuoju būdu pagamintas laidas retai kada jungiamas pagal EIA/TIA 568A/B standartus. Sumanius perdaryti paprastą laidą į „verstą“, reikėtų atsirinkti, kuri spalva kurią atitinka pagal EIA/TIA 568B standartą. Tačiau tikriausiai „verstą“ kabelį naudosite trumpam atstumui, tad pakaks viename gale RJ-45 kištuką užmauti pagal EIA/TIA 568A standartą, o kitame – pagal EIA/TIA 568B.


Į kištukus laidus dėkite pagal tokią schemą.

Sujunkite kompiuterius. Jei kabelis geras ir kištukai gerai uždėti, abiejų kompiuterių tinklo plokščių lemputės turėtų užsidegti.

Tinklo plokščių parengimas

Parenkite tinklo plokštes, į kurias įkišote „verstą“ UTP laidą. Veiksmus atliksime Windows XP sistemoje.

Atverkite Control Panel, pasirinkite Network Connections ir spragtelėkite dešiniuoju pelės klavišu tinklo plokštės piktogramą (dažniausiai – Local Area Connection). Pasirinkite Properties. Sąraše pažymėkite Internet Protocol (TCP/IP) ir vėl pasirinkite Properties. Atsivėrusiame lange paspauskite Use the following IP address ir užpildykite IP Address ir Subnet mask laukelius. Jei kompiuterį naudosite tik failams perkelti, kiti laukeliai abiejuose kompiuteriuose turėtų būti palikti tušti.

Pirmojo kompiuterio IP address laukelyje parašykite 192.168.3.1, o antrojo – 192.168.3.2. Juos galite ir patys sugalvoti, tačiau turėkite galvoje, kad vietinio tinklo adresas turėtų prasidėti 192.168 arba 10, be to, negalite rašyti didesnių nei 254 skaičių.  Būtų geriausia, kad kompiuteriuose skirtųsi tik paskutinis IP adreso skaičius. Vesdami IP adresą, per tašką galėsite peršokti tarpo arba taško klavišu. Atkreipkite dėmesį į tai, jog kiekvienas kompiuteris turi turėti savo IP adresą, kurio daugiau niekas tinkle neturi.

Subnet mask laukelyje nurodykite 255.255.255.0 arba spustelėkite jį pele suvedę IP adresą. Patvirtinkite nuostatas abiejuose kompiuteriuose paspausdami OK ir Close.

Failų perkėlimas

Windows XP sistemoje spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu katalogą, kurį norite padaryti matomą tinkle, pasirinkite Sharing and Security..., pažymėkite varnele  Share this folder on the network ir, jeigu norite, pakeiskite Share name laukelio turinį, rodantį, kokiu pavadinimu kiti vartotojai matys šį katalogą tinkle. Norėdami leisti kitiems vartotojams keisti failus, katalogo savybių lango Sharing skiltyje galite pažymėti varnele Allow network users to change my files nuostatą. Norėdami dalytis katalogu, esančiu Documents and Settings kataloge, paspauskite My Documents dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite skiltį Sharing ir pašalinkite varnelę nuo Make this folder private. Dabar leidžiate kitiems vartotojams matyti savo failus. Liko tik sužinoti, kaip juos pamatyti.

Paleiskite Microsoft Explorer programą. Address laukelyje parašykite \IP_adresas. Atkreipkite dėmesį į tai, jog brūkšneliai turi būti iš kairės į dešinę. Nepamirškite eilutės IP_adresas pakeisti kito kompiuterio IP adresu, kurį įvedėte IP Address laukelyje derindami tinklo plokštę. Įvedę savo kompiuterio IP adresą, pamatysite, ką leidžiate matyti kitiems vartotojams tinkle. Paspauskite Enter. Vartotojų katalogus rasite Users kataloge.

Spausdinimas iš kito kompiuterio

Spausdintuvą galite prijungti prie vieno kompiuterio, o spausdinti iš kito, leidę vartotojams naudotis spausdintuvu per tinklą.

Tai galite padaryti kompiuteryje, prie kurio prijungtas spausdintuvas, atvėrę Control Panel, Printers and Faxes. Pasirinkite spausdintuvą. Spragtelėkite jo piktogramą dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Sharing.... Pažymėkite Share this printer, nurodykite spausdintuvo pavadinimą, kurį matys kiti tinklo naudotojai, ir paspauskite Enter.

Kitame kompiuteryje, iš kurio naudositės spausdintuvu, atverkite Windows Explorer, Address laukelyje nurodykite \IP_adresas. Turėtumėte pamatyti spausdintuvo piktogramą su jūsų suteiktu pavadinimu. Paspauskite ją dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Connect.... Windows gali paklausti, ar tikrai norite įdiegti spausdintuvo tvarkyklę. Patvirtinkite tai paspausdami mygtukus Install driver ir Continue. Įdiegus sėkmingai, langas pradingsta.

Atverkite Control Panel, pasirinkite Printers and Faxes, paspauskite dešiniuoju pelės klavišu naujojo spausdintuvo piktogramą ir pasirinkite Set as Default Printer. Taip nurodysite, kad Windows naudotų šį spausdintuvą kaip numatytąjį.

Ką daryti kilus problemoms?

Vadinamasis kompiuterių „pinginimas“ – tai būdas susiaurinti problemos paieškos ratą. Ping – plačiai tinkluose naudojama programėlė, išsiunčianti specifinį ICMP (Internet Control Message Protocol) paketą nurodytu IP adresu ir laukianti atsakymo. Paprastai į ICMP paketus atsako visi tinklo įrenginiai. Jei kompiuteriai vienas kito nemato naudojantis ping komanda, problemų greičiausiai kelia technika ir tinklo plokštės nuostatos.

Jei ryšys tarp kompiuterių yra, su IP adresais viskas gerai, bet vis tiek nepavyksta pasiekti kito kompiuterio katalogų, gali būti, jog kompiuteryje su Windows XP Professional (Windows XP Home versijoje tai neįmanoma) išjungta Simple File Sharing (SFS) funkcija. Ją įjungsite atvėrę Windows Explorer, pasirinkę ToolsàFolder Options...àView ir pažymėję varnele Use simple file sharing (Recommended).

Jei nepavyksta išspręsti problemų, galbūt kompiuterius geriau sujungti į tinklą maršrutizatoriumi. Tokiu atveju nereikės laikyti įjungto pirmojo kompiuterio norint naršyti internete antruoju. Prie tinklo bus galima prijungti daugiau nei du kompiuterius ir nereikės kuriame nors diegti papildomų tinklo plokščių. Tai pareikalaus daugiau išlaidų, bet greičiausiai nereikės vesti IP adresų (daugumoje maršrutizatorių veikia DHCP tarnyba, kuria Windows XP automatiškai pasinaudoja IP adresui priskirti, jei tinklo plokštės IP adresų lentelėje yra pažymėta Obtain an IP address automatically ir Obtain DNS server address automatically).


Kompiuterija

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (6)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Tobulėjančioms technologijoms sparčiai transformuojant verslus, vietoje nesėdi ir kibernetiniai piktavaliai. Laikui bėgant, kibernetinės grėsmės vis labiau vystosi, todėl sukčiams darosi paprasčiau pergudrauti saugumo sistemas ir žmones.

„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?

Jei manote, kad esate didelės rizikos zonoje ir yra tikimybė, kad į jus nusitaikys samdinių šnipinėjimo programos, arba tiesiog neprieštaraujate prarasti kai kurių „iOS“ funkcijų papildomo saugumo vardan, „Apple“ „Blokavimo režimas“ („Lockdown mode“) yra stebėtinai naudingas.

Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai

Patyręs kibernetinio saugumo ekspertas dalyvauja „Rewire“ projekte, kuris vykdomas Mykolo Romerio universitete kartu su 24 partneriais iš 13 šalių. Projekto tikslas – padėti žmonėms saugiai naudotis technologijomis ir suvokti kibernetinio saugumo svarbą.

2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama