Elektronika.lt
 2020 m. rugsėjo 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 - Elektronika, automatika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Organizaciniai
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Rugsėjo 18 d. 20:25
Startuoja „Technorama 2020“
Rugsėjo 18 d. 16:02
Tyrimas: 40 proc. lietuvių savo nešiojamu kompiuteriu naudojasi iki 3 metų (1)
Rugsėjo 18 d. 12:43
Verslas stebisi užmojais už 43 mln. kurti valstybinį ryšį: skirta tik mažai grupei, projektas parengtas nesitariant (2)
Rugsėjo 18 d. 10:34
„Jaguar“ pristatė naują „F-Pace“ versiją
Rugsėjo 18 d. 08:17
„TikTok“: kaip viena programėlė gali pakeisti viso pasaulio internetą
Rugsėjo 17 d. 20:46
Elektros energijos vartotojų dėmesiui: dėl teikiamų pasiūlymų pasirinkti nepriklausomą tiekėją
Rugsėjo 17 d. 19:14
„Philips monitors“ išplečia savo portfelį su „Philips E Line“ serijos monitoriais
Rugsėjo 17 d. 17:48
Išmaniųjų įrenginių paklausos proveržį lėmė išaugęs mobilumo poreikis
Rugsėjo 17 d. 14:09
Technologijos švietimo srityje: daug geriau nei tai, ką mums šiemet teko išbandyti
Rugsėjo 17 d. 13:09
MRU Studentų namams elektrą gamins ir inovatyvi saulės energijos jėgainė
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
SnowRunner Mods
SnowRunner maps, SnowRunner trucks, How to install mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
Cyberpunk 2077 Mods
Installing CP2077 Mods, CP2077 Release Date, Cyberpunk 2077 News
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Šlagbaumas
Fontanai, lauko židinys, supynės
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
Snowrunner Mods
Snowrunner Maps, Snowrunner Trucks, Install Snowrunner Mods
Reklama
 Vykdomi projektai » IT, kompiuteriai ir sistemos Dalintis | Spausdinti

Bibliotekų skaitytojai galės grąžinti knygas 24 val. per parą

Publikuota: 2010-03-25 14:41
Tematika: IT, kompiuteriai ir sistemos
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Sintagma, UAB

Trijose Lietuvos viešosiose bibliotekose buvo įdiegta ir pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje viešųjų bibliotekų savitarnos sistema, kurios pagalba lankytojai gali savarankiškai paimti leidinius, o juos grąžinti 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

2010 m. kovo mėn. trijose Lietuvos viešosiose bibliotekose buvo įdiegta ir pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje viešųjų bibliotekų savitarnos sistema, kurios pagalba lankytojai gali savarankiškai paimti leidinius, o juos grąžinti 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Radijo dažnio identifikavimo (RFID) technologijos pagrindu veikianti įranga įdiegta Elektrėnų, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių viešosiose bibliotekose. Analogiška savitarnos sistema taip pat bus įdiegta Kauno ir Zarasų rajonų viešosiose bibliotekose.

Bibliotekų skaitytojai galės grąžinti knygas 24 val. per parą

Įgyvendinamo projekto tikslas – efektyvesnių ir kokybiškesnių viešųjų bibliotekų paslaugų plėtra. Pasak Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos generalinio direktoriaus Algirdo Plioplio, dėl greitėjančio gyvenimo tempo dalis viešųjų bibliotekų lankytojų neturi galimybės užtrukti bibliotekoje. „Plėtojant elektroninių paslaugų vystymo ir diegimo projektus Lietuvoje, iki šiol lankytojų laikas buvo taupomas jiems suteikiant galimybę internete atlikti leidinio paiešką ir jį užsakyti ar rezervuoti. Šiuo metu įdiegtas iš esmės naujas sprendimas – naujoji savitarnos sistema – yra naujas viešųjų bibliotekų interaktyvumo plėtojimo žingsnis. Įgyvendinant elektroninės valdžios koncepciją, iki šių metų pabaigos planuojama įdiegti daugiau viešųjų bibliotekų paslaugų ir sprendimų, įgalinančių pasinaudoti bibliotekos teikiamomis paslaugomis net neatėjus į biblioteką“, – teigia A. Plioplys.

„Naujosios savitarnos sistemos dėka skaitytojai galės greičiau ir patogiau naudotis bibliotekos fondais ir išvengti formalių popierinių procedūrų viešosiose bibliotekose – registracijos, parašo, laukimo ir kt. Lankytojai nuo šiol aptarnaujami automatizuotai, neatsižvelgiant į bibliotekų darbo laiką, nepildant dokumentų ir nedalyvaujant bibliotekininkui. Sistemos naudojimas yra nesudėtingas ir paprastai perprantamas, taigi viešųjų bibliotekų lankytojams neturėtų iškilti keblumų ją naudojant ir jie turėtų greitai pajusti jos vertę“, – teigia pagrindinio projekto vykdytojo UAB „Sintagma“ generalinis direktorius Albertas Šermokas. „Skaitytojui taip pat turėtų būti naudinga tai, kad jis automatinio informavimo sistemos pagalba bus informuojamas apie artėjantį dokumentų grąžinimo terminą bei galės savarankiškai jį pratęsti. Jam taip pat bus primenama apie įsiskolinimą bei raginama grąžinti leidinius. Bibliotekos tikisi, kad įdiegus naująją sistemą ženkliai sumažės skolininkų.“

Bibliotekų skaitytojai galės grąžinti knygas 24 val. per parą

Elektrėnų savivaldybės, Kauno apskrities, Klaipėdos miesto ir Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosiose bibliotekose įrengtos naujausios savitarnos, skaitytojų automatinio informavimo, bibliotekos procesų automatizavimo ir spaudinių apsaugos sistemos. Kiekvienas bibliotekos leidinys turi įklijuotą specialių apsaugos elementą, kuris sistemoje aktyvuojamas (iki sistemai patvirtinant leidimą išsinešti norimą leidinį) arba deaktyvuojamas (leidžiant jį išsinešti). Lankytojų išsirinkti leidiniai įvedami į sistemą automatiškai, juos padėjus ant specialaus įrenginio, o grąžinami gali būti bet kuriuo paros metu įdedant juos į prie bibliotekos įėjimo pastatytą specialų įrenginį su anga, iš kurio leidiniai vėliau saugiai išimami bibliotekininko.

Bibliotekų skaitytojai galės grąžinti knygas 24 val. per parą

„Radijo bangų technologijos, panašios į įrengtąsias bibliotekose, yra plačiai naudojamos diegiant sprendimus įeigos kontrolės, automobilių aikštelių, transporto, sandėlių, prekybos, gamybos apskaitos, archyvų, kartotekų sistemose“, – teigia techninę savitarnos įrangą diegusios UAB „ATEA“ direktoriaus pavaduotojas Algis Mikoliūnas. „Naujoje savitarnos ir bibliotekos procesų automatizavimo sistemoje panaudota specialiai bibliotekoms skirta pasaulyje plačiai naudojama „3M Library Systems“ įranga, kuri elektromagnetinės technologijos pagrindu jau anksčiau buvo diegta ir veikia Lietuvos bibliotekose. Tuo tarpu naujoji šiuo metu diegiama RFID technologijos sistema atveria naujas galimybes bibliotekų skaitytojams ir darbuotojams.“

Bibliotekų skaitytojai galės grąžinti knygas 24 val. per parą

Pasak A. Šermoko, naujosios sistemos naudą turėtų pajusti ne tik jų lankytojai, bet ir bibliotekininkai, kurie daugiau laiko galės skirti rengimuisi įvairiems projektams, parodoms ir kitoms veikloms. „Be to, RFID technologija ženkliai supaprastina ir pagreitina leidinių inventorizacijos procesą – jis atliekamas automatizuotai. Knygų eiliškumo tikrinimas, ne savo vietoje stovinčių knygų, trūkstamų ar perteklinių dokumentų nustatymas, taip pat tikslios leidinio vietos nustatymas bus galimas su specialiu įrenginiu, automatiškai vykdančiu bibliotekininko įvestą užduotį“, – teigia A. Šermokas.

Apie projektą

Viešųjų bibliotekų savitarnos sistemos diegimas yra įgyvendinamas vykdant ES struktūrinių fondų paramos projektą „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti ir gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“. Be savitarnos sistemos, taip pat bus kuriama vieningo skaitytojo pažymėjimo (galiojančio visose viešosiose bibliotekose) užsakymo, bibliotekų naujienų elektroninės prenumeratos, visateksčių dokumentų ir jų kopijų užsakymo ir gavimo el. paštu bei apmokėjimo už mokamas paslaugas internetu programinė įranga. Visas viešųjų bibliotekų elektronines paslaugas planuojama realizuoti per vieningą elektroninių paslaugų portalą.

Projekto vykdytojas – Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Pagrindinis projekto partneris UAB „Sintagma“ kuria ir diegia savitarnos bei elektroninių paslaugų programinę įrangą, taip pat el. paslaugoms vykdymui skirtą techninę įrangą. Kiti projekto partneriai: UAB „ATEA“ diegia savitarnos, bibliotekos procesų automatizavimo ir spaudinių apsaugos techninę įrangą, UAB „Ernst & Young Baltic“ rengia techninę savitarnos paslaugų dokumentaciją bei teikia projekto kokybės užtikrinimo paslaugas, UAB „Kopijavimo sistemos“ diegia savarankiškam knygų grąžinimui skirtus įrenginius, UAB „Sisneta“ diegia skenavimo įrangą.


SintagmaDraudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

ENEBA's game store

„Altegra“ – elektronikos projektavimas ir gamyba

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2020 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
MoksloFestivalis.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama