Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 - Elektronika, automatika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Organizaciniai
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Vykdomi projektai » Organizaciniai, planavimo Dalintis | Spausdinti

Pristatytas visų laikų didžiausias antropologinis tyrimas

Publikuota: 2008-09-01 15:32
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: IBM Lietuva, UAB

2005 m. startavusio Genografijos projekto tikslas – ištirti žmonių migravimo istoriją ir atsakyti į vis dar neturinčius atsakymų klausimus apie genetinę žmonijos įvairovę, kaip tyrimo įrankį naudojant DNR. Šis projektas – tai penkerių metų trukmės pelno nesiekianti pasaulinė „National Geographic“ ir IBM iniciatyva.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas ketvirtadienį kreipėsi į Genografijos projekto tarptautinę komandą, susirinkusią į projekto metinę konferenciją, kuri praėjusią savaitę įvyko Taline. 2005 m. startavusio Genografijos projekto tikslas – ištirti žmonių migravimo istoriją ir atsakyti į vis dar neturinčius atsakymų klausimus apie genetinę žmonijos įvairovę, kaip tyrimo įrankį naudojant DNR. Taline buvo susirinkę mokslininkai iš vienuolikos pasaulinių tyrimo centrų, kurie iš vietinių ir tradicinių bendruomenių renka informaciją, padedančią suprasti, kokiais maršrutais žmonės paplito po Žemę, pradėję savo kelionę Afrikoje prieš 60 000 metų. Šis projektas – tai penkerių metų trukmės pelno nesiekianti pasaulinė „National Geographic“ ir IBM iniciatyva, kurios tikslas – remiantis genetika rasti atsakymus į pasaulinio masto antropologinius klausimus.

Nors Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas dėl pastarųjų tarptautinių įvykių negalėjo atvykti į „National Geographic“ Taline surengtą viešą paskaitą, jis atsiuntė savo palaikymo laišką, kurį perskaitė garsus Estijos mokslininkas dr. Andres Mestpalu. „Viskas prasidėjo Afrikoje: viena iš Genografijos projekto žinių yra ta, kad mes visi iš esmės panašūs. Šis faktas turi mus sujungti, leisti pasijusti artimesniais ir mokyti mus žmogiškumo“, – sakė dr. Mestpalu, skaitydamas Prezidento laišką sausakimšoje Talino Nacionalinės viešosios bibliotekos, kurioje vyko paskaita, salėje.

Į Estijoje vykusią metinę konferenciją atvyko svarbiausi projekto mokslininkai; tarp jų – „National Geographic“ tyrėjas rezidentas ir Genografijos projekto direktorius Dr. Spencer Wells, IBM vyriausiasis skaičiavimo biologas Ajay Royyuru, o taip pat Eurazijos, Vakarų Europos, Šiaurės Amerikos, Pietų Amerikos, Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos, Afrikos Sacharos, Indijos, Pietryčių Azijos ir Okeanijos pagrindiniai tyrėjai ir jų komandos. Taip pat konferencijoje dalyvavo projekto patarėjų tarybos atstovai, tarp jų – lingvistas Merritt Ruhlen, archeologas lordas Colin Renfrew ir filosofas Simon Longstaff.

Spencer Wells ir Ajay Royyuru
Spencer Wells ir Ajay Royyuru
(autorius: Maiken Staak ©2008 National Geographic)

„Didžiuojamės galimybe šiais metais susitikti Estijoje – šalyje, persisunkusioje istorija ir pirmaujančioje šiuolaikiniuose genetikos tyrimuose“, – sakė Dr Wells. – „Šių metų konferencijoje aptarėme naujus įspūdingus rezultatus, kuriuos pristatė mūsų tarptautinės tyrėjų komandos. Genografijos mokslininkai pernai keliavo po visą pasaulį ir dirbo su žmonėmis iš atokiausių vietovių, tokių kaip Arunachal Pradesh kalnai Indijoje, Pietų Afrikos kaimeliai, Peru Amazonė ir Papua Naujosios Gvinėjos salos. Šioje konferencijoje siekiame įvertinti, kiek pasistūmėjome tirdami žmonijos migraciją senovėje, ir pasidalyti savo išvadomis su visuomene.“

Estijos Mokslų akademijos prezidentas, Dr. Richard Villems sakė: „Džiaugiamės čia, Taline, matydami savo draugus ir kolegas iš Geografijos konsorciumo; ir turėdami galimybę padiskutuoti apie paskutinius mūsų mokslo srities atradimus. “

Genografijos projekte svarbiausia yra dalyvauti: dalyvaudamas jame kiekvienas žmogus gali sužinoti apie savo protėvių istoriją, naudodami savo DNR. Iki šiol tyrime dalyvavo virš 265 tūkst. žmonių iš viso pasaulio, suteikdami vertingų duomenų apie tai, kas yra žmonija ir kokiais maršrutais ji migravo. Genografijos projektas skatina visų šalių visuomenes, mokslininkus ir studentus naudotis augančiu Genografijos informacijos tinklu, kuriame patalpinta medžiaga gali atvirai naudotis viso pasaulio mokytojai ir dėstytojai.

Be to, Genografijos projekto komanda aptarė Genografijos Paveldo fondo projektus ir iš viso pasaulio gautas vietinių ir tradicinių bendruomenių, siekiančių išsaugoti kultūrinį paveldą, paraiškas. Parama suteikta Tanzanijoje gyvenantiems bušmenams, siekiantiems išsaugoti teritorijas, kurioms gresia pavojus; taip pat Jagnobi tautos, gyvenančios Tadžikistane, kalbos išsaugojimo projektui; paremtas Siera Leonės poezijos projektas, kuriuo atkuriama ir dokumentuojama vieno kaimelio istorija o jaunimas supažindinamas su gyvenimu prieš karą; taip pat kelionė kanojomis Jūkone, Kanadoje, kurioje pagyvenę žmonės ir jaunimas iš 64 Aliaskos ir Kanados senbuvių genčių mokėsi dalytis tradicine išmintimi ir spręsti ekologinių grėsmių šioms bendruomenėms keliamas problemas.

Apie projektą

Genografijos projektas, kurį 2005 m. inicijavo „National Geographic“ ir IBM padedant Waitt šeimos fondui, yra penkerių metų trukmės pasaulinio masto tyrimas, kuriame DNR pagalba siekiama atsekti žmonių paplitimą mūsų planetoje. Didžiausia pasaulinė DNR pavyzdžių kolekcija, vykdant projektą surinkta iš šimtų tūkstančių tyrimo dalyvių visame pasaulyje, analizuojama siekiant atsekti žmonijos kelią iš Afrikos, pradėtą prieš daugiau kaip 60 000 metų. Projekto branduolys yra pasaulinis vienuolikos regioninių mokslininkų komandų, besilaikančių bendros etinės ir mokslinės schemos ir atsakingų už DNR pavyzdžių rinkimą bei analizę savo regionuose, konsorciumas. Visuomenės nariai gali dalyvauti projekte įsigydami viešojo dalyvavimo rinkinį Genografinio projekto internetinėje svetainėje, kurioje jie taip pat gali pateikti savo genetinius rezultatus didėjančiai projekto duomenų bazei. Lėšos, surinktos parduodant minėtus rinkinius, yra panaudojamos tyrimo tikslams, o taip pat kaupiant Paveldo fondą vietinių bendruomenių inicijuojamiems kalbos atgaivinimo ir kultūriniams projektams. Duomenų rinkimo tyrimus remia Waitt šeimos fondas; tyrimus laboratorijose remia „Applied Biosystems“. Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite www.nationalgeographic.com/genographic.


IBM



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama