Elektronika.lt
 2024 m. kovo 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 29 d. 17:32
Naujoji CERN Baltijos šalių grupės vadovė – KTU mokslininkė Brigita Abakevičienė
Kovo 29 d. 14:25
„Sony“ pristato labai lauktus programinės įrangos atnaujinimus, įskaitant C2PA atitikimą ir vaizdų autentiškumo užtikrinimą
Kovo 29 d. 11:39
Paaiškėjo, kokį atsiperkamumą turi namų ūkyje naudojamos, elektros energiją kaupiančios baterijos (1)
Kovo 29 d. 08:26
Inovacijų ekspertai su partneriais siekia pagerinti Lietuvos miškų ir jų kelių būklę
Kovo 28 d. 20:32
„Elektrum Lietuva“ į elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrą šiemet investuos 9 mln. eurų
Kovo 28 d. 17:25
NASA „BurstCube“ palydovas paleistas tirti galingiausius sprogimus kosmose
Kovo 28 d. 14:50
„Logitech“ pristato „Signature Slim“ klaviatūrą ir darbo bei gyvenimo derinį prie rašomojo stalo
Kovo 28 d. 11:17
Kaip atrodys mokslai, studijos ir darbas DI eroje: pagrindiniai parodos „Karjera & studijos Lietuvoje“ akcentai
Kovo 28 d. 08:52
Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams
Kovo 27 d. 20:30
Saulės elektrinė – daugiabučio balkone: ar tai įmanoma Lietuvoje? (1)
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Vaikai, internetas ir išmanieji telefonai – atmintinė tėvams

Publikuota: 2018-02-06 12:14
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Šiandien surasti vaiką be išmaniojo telefono – darbas nelengvas. Tai nėra blogai – išmanieji įrenginiai ir internetas vaikams suteikia daug galimybių, tačiau dažnai tėvai pamiršta esminį dalyką – atlikti namų darbus ir aptarti su vaikais, kas internete yra saugu, ko reikėtų vengti ir kokių taisyklių ten laikytis.

„Vaikai internete veikia tą patį, ką ir kieme: žaidžia, bendrauja ir ieško naujų dalykų. Mums jau įprasta auklėjant savo mažuosius įspėti, kad kieme būtų atsargūs ir vengtų įtartinų žmonių, kad su kitais gražiai bendrautų, o ištikus nelaimei ieškotų pagalbos pas suaugusius. Internete galioja tos pačios taisyklės, tačiau dar gana retai tėveliai randa laiko susėsti kartu su savo vaikais ir tai aptarti“, – sako „Bitės Profas“ Egidijus Adomkaitis ir, minint tarptautinę Saugesnio interneto dieną, dalinasi penkiais patarimais tėvams.

Vaikai, internetas ir išmanieji telefonai – atmintinė tėvams

Pirmas: prieš įteikiant raktą į interneto pasaulį – namų darbai

Vaikui įteikiant pirmąjį išmanų telefoną su prieiga prie interneto, tėveliams reikėtų atlikti namų darbus ir su savo mažuoju aptarti elgesio internete taisykles: „Labai paprastas ir vaikams suprantamas pavyzdys: internete reikia elgtis taip pat kaip kieme. Tiek kalbant apie bendravimo toną, tiek apie tai ką kalbate. Svarbu su vaikais aptarti, jog asmeninės informacijos (gimimo data, telefono numeriai, asmens kodas ir pan.) bet kam viešinti negalima. Be to, vaikai labai mėgsta žaisti internetinius žaidimus su kitais gyvais žaidėjais – ten kartais netrūksta užgauliojimų ar įžeidimų. Pakalbėkite su mažaisiais, jog taip bendrauti nedera ir geriausia taktika tokiu atveju – tiesiog nekreipti dėmesio ir nesileisti į bereikšmius ginčus.“

Antras: susitarkite dėl socialinių tinklų taisyklių

Socialiniai tinklai – „Facebook“, „Instagram“, „Snapchat“ – viena iš vietų, kur vaikai praleidžia daugiausia laiko: „Nors didžioji dalis soc. tinklų turi amžiaus apribojimus, pavyzdžiui, „Facebook“ paskyrą galima susikurti tik nuo 13 metų, tačiau tai netrukdo vaikams jais aktyviai naudotis. Todėl be įprastų patarimų, kokia informacija ten galima dalintis, būtina aptarti privatumo nustatymus, t.y. kartu sutarkite kokias nuotraukas ar įrašus vertėtų rodyti viešai, o kokias tik draugams. Taip pat parodykite, kaip vaikui pasikeisti privatumo nustatymus pačiame socialiniame tinkle.“

Pasak „Bitės Profo“, kitas svarbus momentas – bendravimas su nepažįstamais: „Niekad nežinai kas slypi už iš pirmo žvilgsnio nekaltų anoniminių žinučių, todėl ypač su jaunesnio amžiaus vaikais sutarkite, jog nebendrautų su nepažįstamais asmenimis ir apie tokias žinutes geriau praneštų jums.“

Trečias: nepamirškite saugumo

Virusai ir kitokie kenkėjai kelia lygiai tokį patį pavojų ir išmaniesiems įrenginiams: „Nesilaikant elementarių saugumo taisyklių programišiai gali pasisavinti vaikų tapatybę ar galų gale išnaudoti mažojo įrenginį, kaip raktą prie jūsų kitų įrenginių, prijungtų prie namų interneto. Šioje vietoje tėvams vaikus reikia įtikinti dėl kelių pagrindinių dalykų: siųsti programėles tik iš oficialių „Android“ ar „Apple“ parduotuvių; neatidarinėti neaiškių nuorodų ar nesuvesti informacijos, nesuprantant kur ji bus panaudota; pastebėjus, jog išmanusis įrenginys veikia keistai – apie tai informuoti tėvus.“

Ketvirtas: jauskitės ramiau ir pasitelkite papildomas priemones

Tiesa, vaikai sutartus dalykus kartais primiršta, todėl egzistuoja ne vienas technines sprendimas, padėsiantis tėveliams jaustis ramiau: „Tiek „Apple“, tiek „Android“ telefonai turi specialius „Vaikų kampelius“, kurie leidžia nustatyti įvairius apribojimus: neleisti įdiegti ar paleisti netinkamų vaikams programėlių, naršyti abejotino turinio svetainėse ir panašiai. Taip pat egzistuoja ir specialios programėlės, leidžiančios tėvams savo įrenginiuose stebėti vaiko buvimo vietą, apsaugančios nuo nepažįstamų žmonių skambučių, padedančios kontroliuoti kiek vaikas gali naudotis išmaniuoju telefonu. Keletas tokių: „FamilyTime“ („iOS“, „Android“) ar ESET Parental Control („Android“).“

Pasak E. Adomkaičio, vaikui skundžiantis, jog išmanusis įrenginys veikia keistai, patartina įdiegti ir patikrinti jį su antivirusine programėle, pavyzdžiui, „Avast“ („Android“). Situacijai nepasikeitus – atstatyti gamyklinius telefono parametrus. Tiesa, tai padarius dings visa informacija iš išmaniojo įrenginio.

Penktas: mokykitės kartu su vaikais

Vaikai ir technologijos taip greitai tobulėja, kad vienintelis būdas su jais suspėti ir rasti būdų, kaip jiems padėti ar apsaugoti nuo galimų pavojų – kartu domėtis. „Reikėtų nevengti paklausti kuo vaikai dabar gyvena virtualiame pasaulyje ir patiems tėvams apie tai plačiau pasidomėti. Juk mažajam bus kur kas įdomiau su tėvais kalbėtis ir klausyti patarimų, jei jie žinos kokie šiuo metu populiariausi platformos „Roblox“ žaidimai, o „Minecraft“ pasaulio nelaikys „kažkokiu pasenusiu žaidimu“ dėl savotiškos jo grafikos. Be to, didelė tikimybė, jog ir patys tėvai išmoks ar sužinos ką nors naudingo“, – sako „Bitės Profas“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertas besinaudojantiems nemokamu „Wi-Fi“ pataria vengti vieno

Viešo „Wi-Fi“ paslauga žmonės nesunkiai gali naudotis masinėse susibūrimo vietose – kavinėse, prekybos centruose, gydymo įstaigose ar oro uostuose. Ne visiems žinoma, kad šie nemokami tinklai gali būti pavojingi, o jų naudojimas sukčiams leidžia lengvai pasisavinti asmeninius duomenis.

Išmanusis telefonas vaikui: pirkti naują, ar perleisti naudoti senąjį?

Skaitmeniniame amžiuje, kai vaikai vis dažniau naudojasi išmaniaisiais telefonais bendraudami, mokydamiesi ir pramogaudami, labai svarbu užtikrinti, kad jie būtų pasiekiami ir saugūs. Sprendimas, ar naudoti seną įrenginį, ar investuoti į naują, gali turėti didelę įtaką saugumui internete.

Primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus

Lietuvoje reguliariai vykdomos civilinės saugos pratybos, gamtos stichijos – tai kelios priežastys, dėl kurių šalies gyventojai į mobiliuosius telefonus gauna informacinius perspėjimo pranešimus. Tam, kad šie pranešimai jus pasiektų, telefone turi būti aktyvuoti reikalingi nustatymai.

2024-03-19 20:26
Departamentas apie saugos žinučių negavusius gyventojus: sistema nėra šimtaprocentinė
2024-03-19 16:37
Kaip padidinti įrenginio ilgaamžiškumą?
2024-03-19 08:13
Kaip ir kuo valyti „iPhone 15“
2024-03-12 08:37
Kaip „iPhone“ pakeisti numatytą pranešimų garsą
2024-03-05 08:26
Darbo metu telefoną teks palikti spintelėje: įspėjo, kada darbdavys gali uždrausti juo naudotis
2024-02-29 12:26
RRT: ką turite žinoti, jei dažnai keliaujate ir naudojatės ryšio paslaugomis užsienyje?
2024-02-26 14:17
Kas svarbu renkantis internetą namams?
2024-02-23 11:16
Fotografavimas ir nuotraukų redagavimas su dirbtiniu intelektu: fotografas pataria, kaip išnaudoti inovatyvias funkcijas
2024-02-20 08:22
2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų
2024-02-19 16:49
Šie ženklai išduoda, kad laikas atsinaujinti maršrutizatorių
2024-02-14 08:49
Prastas ryšys namuose? Kaltas gali būti naujas ar renovuotas jūsų namas
2024-02-12 14:23
Ruošiamasi išjungti 3G: RRT pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis telefoną
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama