Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Gegužės 20 d. 08:39
Drabužių skalbimui ir džiovinimui – du buitinės technikos įrenginiai ar vienas?
Gegužės 19 d. 16:11
„Philips Evnia 49M2C8900L“ – aukščiausios klasės žaidimų patirtis
Gegužės 19 d. 10:20
Grėsmė verslams: darbuotojai net to nežinodami nutekina jautrią informaciją
Gegužės 18 d. 16:45
„Volvo“ plečia biodyzelinu varomų sunkvežimių gamą
Gegužės 18 d. 10:25
„CanSat“ konkurso finale geriausią palydovą sukonstravo KTU inžinerijos licėjaus komanda „SpaceDroneSat“
Gegužės 17 d. 20:23
Išmaniosios technologijos – probleminio interneto naudojimo iššūkiams spręsti
Gegužės 17 d. 17:39
„Apple“ pagaliau atnaujino primirštą produktų liniją: kuo nustebino naujieji „iPad“ ir kas nuliūdino gerbėjus?
Gegužės 17 d. 14:13
Išmontuota 40 proc. Ignalinos AE įrangos
Gegužės 17 d. 11:09
Neseniai kalbėjote su rusakalbiais „Google“ atstovais? Pasitikrinkite, ar neatidavėte savo duomenų sukčiams
Gegužės 17 d. 08:41
Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Praradote kriptoturtą? Ne viskas prarasta: yra priemonių, galinčių padėti jį sugrąžinti

Publikuota: 2024-04-12 08:17
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Kriptoturtas sukėlė revoliuciją finansų srityje suteikdamas neprilygstamų inovacijų ir investavimo galimybių. Tačiau kartu su šios skaitmeninės ekosistemos augimu kyla ir nusikaltimų, įskaitant kriptoturto sukčiavimo, rizika.

Kokių atsargumo priemonių reikia imtis norint netapti sukčių auka ir kaip elgtis jei įtariate, kad kriptoturtas iš jūsų buvo išviliotas ar neteisėtai pasisavintas. Naudinga informacija dalinasi advokatų kontoros „Glimstedt“ vyresnysis teisininkas Karolis Merkevičius.

Praradote kriptoturtą? Ne viskas prarasta: yra priemonių, galinčių padėti jį sugrąžinti
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Anot teisininko, tais atvejais, kai kriptoturtas yra pervedamas iš vienos piniginės į kitą, sandoris yra užregistruojamas blokų grandinėje. Nors pačiuose piniginių adresuose nėra asmeninės informacijos, su kiekvienu adresu susijusią sandorių istoriją galima atsekti blokų grandinėje. Tad surasti kriptoturtą vagystės atveju yra didesnė tikimybė nei jums iš kišenės ištraukus piniginę. Nepaisant paminėtų paguodos žodžių, neteisėtai pasisavinto kriptoturto atsekimas ir susigrąžinimas vis tiek kelia unikalių techninių ir teisinių iššūkių.

Dažniausiai pasitaikantys kriptoturto sukčiavimo atvejai

Siekiant sumažinti galimybes tapti kriptoturto sukčiavimo auka, būtina žinoti dažniausiai pasitaikančius sukčiavimo atvejus ir jų veikimo schemas. Keletas tokių, kuriuos verta paminėti:

Duomenų viliojimas (angl. fishing) – tai apgaulingi el. laiškai, interneto svetainės ar socialinės žiniasklaidos pranešimai, kuriais siekiama apgaule priversti asmenis atskleisti savo privačius raktus ar prisijungimo duomenis prie kriptoturto piniginių. Juos gavę sukčiai gali gauti neteisėtą prieigą ir pavogti jose esantį kriptoturtą.

Ponzi schemos – tai atvejai, kai yra žadama didelė kriptoturto investicijų grąža, tačiau remiamasi naujų investuotojų lėšomis, kad būtų išmokėta grąža ankstesniems investuotojams. Galiausiai schema žlunga, kai naujų investuotojų nepakanka išmokoms išlaikyti, todėl dalyviai patiria didelių nuostolių.

Apgaulingi pirminiai kriptoturto žetonų platinimai (ICO) (angl. intial coin offerings) – investuotojai viliojami pažadais apie revoliucinius projektus ar technologijas. Tačiau paaiškėja, kad daugelis tokių siūlymų yra apgaulingi, nes emitentai pasisavina investuotojų lėšas arba neįgyvendina žadėtų svarbiausių tikslų.

Apgaulingos kriptovaliutų keityklos yra tos, kurių savininkai laukia, kol daug vartotojų pradės prekiauti jų platformoje, o kai jų atsiranda pakankamai, veikla sustabdoma ir pasisavinamos visos kriptovaliutų investicijos.

„Tai yra tik keli dažniausiai pasitaikančių kriptoturto sukčiavimo atvejų pavyzdžiai. Siekiant nepakliūti į tokias ir panašias situacijas yra būtina ne tik žinoti šių atvejų veikimo schemas, bet taip pat atidžiai rinktis kriptoturto paslaugų teikėjus, tikrinti į nepatikimų kriptoturto paslaugų teikėjų sąrašą įtrauktas įmones, kritiškai vertinti pasiūlymus investuoti „be rizikos“ ir su „garantuotai didele grąža“, atidžiai vertinti kriptoprojektų informaciją, saugoti kriptoturto piniginių raktų duomenis, naudoti kelių pakopų autentifikavimo priemones, naudotis VPN paslaugomis, nuolat atnaujinti savo programinę įrangą ir kt.”, - pataria advokatų kontoros „Glimstedt“ vyresnysis teisininkas Karolis Merkevičius.

Išieškojimo strategijos ir teisiniai aspektai

Pašnekovas pabrėžia, kad labai svarbu laiku atlikti tam tikrus veiksmus. Nustatę kriptoturto sukčiavimo ar vagystės atvejį, nukentėję asmenys turėtų nedelsdami apie tai pranešti ne tik teisėsaugos ir reguliavimo / priežiūros institucijoms, bet taip pat viešai pasidalinti šia informacija socialiniuose tinkluose („Facebook“, „Reddit“, kt.) su kitais asmenimis. Tai padeda kovoti su sukčiavimu, apsaugoti kitus ir didina lėšų atgavimo tikimybę. Viešas pasidalinimas informacija gali padėti vėliau susiburti į nukentėjusių asmenų grupę ir ateityje pasidalinti teisines ir kitas išlaidas, kurios gali būti reikalingos kriptoturto atgavimo procesams.

Aptariamais atvejais yra būtina veikti greitai ir surinkti visus įmanomus įrodymus (duomenis apie asmenis, su kuriais buvo bendrauta investicinio sukčiavimo atvejais; informacija apie bendroves ir jų platformas, kurių paslaugomis buvo naudotasi; visa komunikacija el. laiškais, žinutėmis, atliktų operacijų išrašai ir kt.). Greitas veikimo laikas yra labai svarbus sėkmės veiksnys.

„Kaip jau minėta, analizuojant blokų grandinės sandorių duomenis galima atsekti informaciją apie kriptoturto judėjimą. Šiuo atveju reikalingos specialios blokų grandinės analizės priemonės ir ekspertinės žinios, kurias gali pritaikyti tiek teisėsaugos institucijos, tiek privačiai samdomi ekspertai. Suradus kriptoturtą galima spręsti klausimus dėl jo arešto ir susigrąžinimo. Tačiau atsižvelgiant į tai, jog kriptoturtas gali būti kitoje jurisdikcijoje nei nukentėjęs asmuo, prieš tai gali tekti pasitelkti teisininkus sprendžiant įvarius jurisdikcinius atitikties teisės aktų reikalavimams klausimus”, - teigia pašnekovas.

Šių problemų gali nekilti arba jų atsiradimo rizika bus kur kas mažesnė, jeigu bus pasirenkami patikimi kriptoturto paslaugų teikėjai. Ką reiškia patikimi? Tai tokie subjektai, kurių registracijos valstybė turi palankias baudžiamosios ir civilinės teisės gynimo priemones, jų veikla reguliuojama / prižiūrima atitinkamų valstybinių institucijų, jie turi turėti kriptoturto draudimą nuo programinių, techninių ir kitų sutrikimų, dėl kurių galėtų būti prarastas kriptoturtas, ir kt.

ES neliks vietos kriptoturto nusikaltimams

Teisininkas Karolis Merkevičius ramina, kad artimoje ateityje kriptoturto savininkai Europos Sąjungoje tikrai turės didesnes apsaugos galimybes nuo kai kurių sukčiavimo atvejų nei šiuo metu.

„2023 m. priimtas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2023/1114 dėl kriptoturto rinkų (MiCA) Lietuvoje visa apimtimi bus pradėtas taikyti nuo 2024 m. gruodžio 30 d., tiesa, šiuo metu yra pateiktas pasiūlymas Lietuvoje numatyti pereinamąjį laikotarpį ir visa apimtimi MiCA pradėti taikyti nuo 2025 m. birželio 1 d. Šiuo tiesiogiai taikomu teisės aktu paslaugų, susijusių su kriptoturtu, teikimas tampa licencijuojama veikla. Be kita ko, nustatomi konkretūs reikalavimai kriptoturto emitentams bei jų išleidžiamo kriptoturto įtraukimui į prekybos platformas. Šios priemonės turėtų padėti apsisaugoti nuo nesąžiningų kriptoturto paslaugų teikėjų steigimosi ir nelegalios veiklos, kadangi emitentams bei paslaugų teikėjams bus taikomi aukšti reguliaciniai reikalavimai, kurie iš esmės savo griežtumu prilygsta finansinėms priemonėms taikomai reguliacinei aplinkai”, - teigia advokatų kontoros „Glimstedt” vyresnysis teisininkas.

Kitas ne mažiau svarbus Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, kuris taip pat visa apimtimi bus pradėtas taikyti nuo 2024 m. gruodžio 30 d., yra reglamentas (ES) 2023/1113 dėl informacijos, teikiamos pervedant lėšas ir tam tikrą kriptoturtą. Šiuo reglamentu yra įgyvendinama vadinamoji Kelionės taisyklė (angl. Travel Rule), pagal kurią kriptoturto paslaugų teikėjai, kurie keičiasi kriptoturtu, laiko, saugo, konvertuoja ir parduoda kriptoturtą, privalo nedelsdami ir saugiai gauti, laikyti ir perduoti reikalaujamą iniciatoriaus ir naudos gavėjo informaciją atlikdami kriptoturto pervedimus. Tai reiškia, kad kriptoturto vagystės atveju šio turto atsekamumas pasieks visai kitą lygį nei iki šiol.

Nepaisant to, jog teisinis kriptoturto reguliavimas dar tik vejasi faktiškai vykstančius kriptoturto santykius, o investuotojų apsaugos lygis yra keliamas į naujas aukštumas, jau ir dabar yra technologinių ir teisinių priemonių, galinčių padėti susigrąžinti prarastą kriptoturtą ar gauti su jo praradimu susijusios žalos atlyginimą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip technologijų sektorius keičia darbo rinką Lietuvoje

Pastaruoju metu Lietuvos darbo rinka išgyvena didžiulius pokyčius, kurie tiesiogiai susiję su sparčiai augančiu technologijų sektoriaus vystymusi. Šis straipsnis skirtas išnagrinėti, kokios karjeros galimybės šiuo metu dominuoja technologijų srityje ir kaip šios tendencijos veikia bendrą darbo rinkos landšaftą Lietuvoje.

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami: ekspertas pataria, kaip nepasimesti

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos. Vis dėlto, tam tikru laiku šios taktikos galime būti pažeidžiami labiau.

Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų

Pasirinkimas, kur ir ką studijuoti – svarbus sprendimas, tačiau ne mažiau atsakomybės reikalauja ir pats stojimo procesas. Kartais stojantieji padaro tokių klaidų, dėl kurių tenka net atsisveikinti su išsvajotomis studijomis.

2024-04-17 20:25
Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų
2024-04-16 17:24
Prieš rinkimus gali padaugėti suklastoto turinio: 5 patarimai, kaip nelikti apgautiems
2024-04-12 08:17
 Praradote kriptoturtą? Ne viskas prarasta: yra priemonių, galinčių padėti jį sugrąžinti
2024-03-25 20:12
Dovanos vyrams: nuo elektronikos prekių iki smagių pramogų
2024-03-20 20:25
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 9 sukčių sistemas: įsidėmėkite, jei nenorite būti apgauti
2024-03-16 13:34
Kaip organizacijoms pasiruošti planiniam Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos patikrinimui?
2024-03-15 17:53
Ekspertai pataria kaip sėkmingai persikvalifikuoti į IT sritį
2024-03-06 14:34
Kaip vaiko atvaizdu viešojoje erdvėje dalintis saugiai?
2024-03-03 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
2024-02-27 10:12
Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose
2024-02-27 08:11
Nieko nepirko, bet 42 eurus nuskaičiavo nuo kortelės: ką daryti, jei taip nutiks ir jums
2024-02-14 14:03
Plinta naujas sukčiavimo būdas: paštomate sumokėję kortele prarasite pinigus
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama