Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 1 d. 21:08
Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja NFC pinigų vagystėms iš žmonių
Gegužės 1 d. 15:32
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų
Gegužės 1 d. 09:27
NEO TOOLS raktų komplektai lagaminuose
Balandžio 30 d. 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
Balandžio 30 d. 17:15
Nuo laboratorijos Vilniuje iki Tarptautinės kosminės stoties – lietuviškos molekulės prieš radiaciją
Balandžio 30 d. 14:39
5 aukštosios mokyklos skirs 1 mln. EUR finansavimą EDINA sistemos atnaujinimui
Balandžio 30 d. 11:29
Kvantiniai deimantai – įrankis ir karo lauke, ir vėžio diagnostikoje
Balandžio 30 d. 08:51
„Trafic“, „Estafette“ ir „Goelette“ – pirmosios „Renault“ programiškai valdomos transporto priemonės, sukurtos „Ampere“
Balandžio 29 d. 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
Balandžio 29 d. 17:43
Naujos taisyklės darbo rinkoje: dirbtinis intelektas atims darbą iš tų, kurie juo nesinaudos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Su startuolių viza šiemet Lietuvoje jau įsikūrė 6 užsienio startuoliai

Publikuota: 2018-03-22 17:07
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Prieš metus Lietuvoje prasidėjusi užsienio talentų pritraukimo į Lietuvą programa „Startup visa“ šiemet įgauna tempą – vien per pirmus tris šių metų mėnesius veiklą pradėjo 6 užsienio startuoliai, kai pernai tiek pat startuolių įsikūrė per devynis mėnesius.

„Džiaugiamės, kad praėjusių metų įdirbis pradeda duoti greitesnius rezultatus – pernai gavę leidimus kurti inovatyvų verslą Lietuvoje užsienio verslininkai baigia spręsti migracijos ir kitus atvykimo į šalį formalumus ir jau pradeda verslą. Nors patvirtintų inovatyvių, aukštą pridėtinę vertę kuriančių ir verslo plėtros potencialą Lietuvoje turinčių verslo idėjų skaičius auga greičiau nei pradėjusiųjų verslą, bet šiemet trigubai didesnis užsienio startuolių įsikūrimo intensyvumas nuteikia optimistiškai. Matome, kad užsienio startuoliams atkaklumo netrūksta ir praėję visus etapus jie džiaugiasi savo verslo plėtrai pasirinkę Lietuvą“, – sako Roberta Rudokienė, „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Anot R. Rudokienės, Lietuvoje išplėtota startuolių ekosistema yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl startuoliai ne iš ES šalių savo verslo plėtrai renkasi Lietuvą. Susidomėjimą rodo pateiktų paraiškų gausa – nuo „Startup Visa“ pradžios pernai vasarį iki šiol Lietuva yra gavusi 150 užsienio verslininkų paraiškų, iš kurių 33 yra patvirtintos, o iš jų – 12 užsienio startuolių jau pradėjo savo veiklą Lietuvoje.

Vienas ryškiausių šiemet Lietuvoje veiklą pradėjusių startuolių – piešimo technologijų startuolis „SketchAR“ iš Rusijos. Tai papildyta realybe grįstas piešimo įrankis, kuris leidžia atsekti piešinio eskizus ant bet kokio paviršiaus ir yra skirtas tiek profesionaliems menininkams, tiek piešimo besimokantiems talentams. Startuolio steigėjai Andrejus Drobitko ir Aleksandras Danilinas pirmą kartą susitiko 2012 m. ir sujungę savo turimą skirtingą patirtį technologijų ir meno srityse ėmėsi naujo projekto su didelėmis ambicijomis – sukurti naują meno ugdymo standartą, naudojant papildomą realybę. Tarptautinis technologijų portalas „Wired“ šiemet „SketchAR“ išrinko į geriausių aplikacijų dešimtuką.

„Projekto vystymui Lietuvą pasirinkome kaip prieinamą ir nebrangų kelią tolimesniam projekto vystymui visoje Europoje. Mūsų vertinimui, Lietuva yra sėkmingai pradėjusi savo kelionę link tikslo tapti Baltijos regiono technologijų centru, užsienio startuolių pritraukimas – vienas iš svarbesnių žingsnių šia linkme“, – sako Andrejus Drobitko, vienas iš startuolio „SketchAR“ įkūrėjų Lietuvoje.

Anot jo, „SketchAR“ verlso modelis pagrįstas technologijų taikymo meno srityje populiarinimu, todėl nuolat kuriama ir išleidžiama papildoma programinė įranga, o produktai platinami ne tik tarp profesionalių menininkų, bet ir plačiai visuomenei.

Šiemet Lietuvoje su „Startup visa“ programos pagalba be „SketchAR“ dar įsikūrė mokslinių tyrimų optimizavimo sprendimą kursiantis startuolis QLU (Pietų Korėja ir Šveicarija), turizmo sektoriui skirtos programinės įrangos kūrimo startuolis „Sunday. Just arrived“ (Rusija), skaitmeninių reklamos kanalų tarpininkavimo startuolis AdSpyglass.com (Rusija), skaitmeninio turinio valdymo socialiniuose tinkluose platforma MUUL (Rusija), pardavimo platformą socialiniams tinklams planuojantis kurti startuolis „Rapira“ (Rusija).

Nuo praėjusių metų Lietuvoje su „Startup visa“ programos pagalba verslą jau vykdo elektronių mokėjimų paslaugas vystantis startuolis „PanPay“ (Kinija), išmanią e. komercijos platformą Lietuvos dizaineriams prekiauti su Azijos šalimis vystantis startuolis „Aesthete“ (Pietų Korėja), kibernetinio saugumo produktus kuriantis startuolis „Esteq“ (Ukraina), išmanią darbuotojų paieškos bei valdymo aplikaciją darbdaviams kuriantis startuolis „Go Talent“ (Ukraina), programinės įrangos pagalba meno kūrinius vertinantis startuolis „ArtApp“ (Rusija) ir išmanią internetinę kelionių planavimo platformą vystantis startuolis „Travelplanner.me“ (Rusija).


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Vienas didžiausių „Apple Premium“ partnerių Europoje „C&C“ įsigijo Lietuvos „iDeal“

Vieną didžiausių Europoje „Apple Premium“ formato parduotuvių tinklą valdanti Italijos bendrovė „C&C“ įsigijo „iDeal“ prekės ženklą Lietuvoje ir savo mažmeninės prekybos tinklą papildė 7 naujomis parduotuvėmis mūsų šalyje.

Galėsime pamiršti apie pigius elektromobilius iš Kinijos? Jų kainos gali išaugti

Europos Sąjunga ir Kinija pradėjo svarstyti naują modelį, kaip reguliuoti prekybą elektromobiliais tarp regionų. Vietoje dabar galiojančių tarifų, svarstoma galimybė taikyti minimalių kainų ribas kiniškiems modeliams, kurie parduodami Europoje.

2025 m. balandis
2025-04-30 18:18
Balandžio mėnesį – mažiausia šiais metais vidutinė elektros kaina
2025-04-30 12:37
Praėjusią savaitę elektra brango
2025-04-25 19:26
„Tele2“ pirmąjį ketvirtį stiprino veiklos efektyvumą
2025-04-25 15:48
EIMIN: verčiamas naujas puslapis, skatinant giliųjų technologijų startuolius
2025-04-24 21:03
EIMIN: atveriamos debesijos galimybės viešajam sektoriui
2025-04-24 12:38
Nepriklausomi tiekėjai fiksuotos kainos planų tarifų nekeitė
2025-04-23 21:01
Šventinę savaitę toliau pigo beveik visi energijos ištekliai
2025-04-23 15:25
Šiltas pavasario oras lėmė elektros kainos mažėjimą
2025-04-20 07:11
2025 metų pradžioje ženkliai išaugo BMW grupės elektrinių automobilių pardavimai
2025-04-18 07:02
Vokietijos automobilių milžinė skaičiuoja georkai išaugusius pardavimus
2025-04-17 19:50
Nuo balandžio 22 d. – kvietimas teikti paraiškas paskoloms energijos kaupimo įrenginiams
2025-04-17 15:41
Elektrifikavimo bangai neslūgstant „Forveda“ spurtuoja: nauja gamykla ir stipresnė komanda
2025-04-16 21:16
Elektros energijos kaina mažėjo 35 proc.
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama