Elektronika.lt
 2026 m. birželio 4 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 4 d. 18:36
Bemiegės naktys prieš egzaminus: kodėl „dar viena valanda prie knygų“ gali pakenkti?
Birželio 4 d. 16:26
Klaipėdos universitete įvyko didžiausias Europos STEAM mokytojų festivalis
Birželio 4 d. 14:24
AI SEO – kodėl tai svarbu šiuolaikiniam verslui?
Birželio 4 d. 12:26
VU mokslininkas sukūrė modelius, vertinančius meno kūrinių ir reklamos poveikį
Birželio 4 d. 10:46
Technologijų proveržis komerciniame transporte: gamintojai atsisuka ir į įmonių poreikius
Birželio 4 d. 08:34
BBC serialas „The Capture“ – jau ne fantastika, o saugumo iššūkis Lietuvai
Birželio 3 d. 18:35
Skambutis iš nežinomo numerio: kaip įsitikinti, kad su jumis nekalba sukčius
Birželio 3 d. 16:20
Dabartinis duomenų šifravimas ateityje gali tapti bevertis – ar jūsų IT infrastruktūra tam pasiruošusi?
Birželio 3 d. 14:40
Ką iš tiesų apie jus žino „Temu“ ir kitos pigaus apsipirkimo platformos?
Birželio 3 d. 12:16
Fizinio ir elektroninio apsipirkimo sintezė: kodėl daugiakanališkumas tampa būtinybe, o ne pranašumu?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Streem“ startuolis – „Box“ pirkinys, kurio norėjo „Dropbox“?

Publikuota: 2014-06-26 09:25
Tematika: Verslo naujienos
Autorius: Jonas Bunevičius
Aut. teisės: ©Tinklaraštis „įDebesis“
Inf. šaltinis: Tinklaraštis „įDebesis“

„Streem“ startuolis – „Box“ pirkinys, kurio norėjo „Dropbox“?Panašu, kad prie garsiųjų „Dropbox“, „OneDrive“ ir „Drive“ vardų greitai galėsime pridėti ir dar vieną debesų kompiuterijos paslaugų teikėją „Box“. Nors tai 2005 metais įkurta kompanija, tačiau savų klientų „Box“ kol kas atrasti nepavykdavo. Vis dėlto po „Streem“ startuolio įsigijimo, situacija rinkoje gali labai greitai pasikeisti.

„Streem“ – tai universalus debesų kompiuterijos pagrindu veikiančių duomenų saugyklų patobulinimas, kuris leidžia realiu laiku pasiekti „debesyje“ saugomą informaciją, jai neišskiriant vietos kietajame diske. Kitaip sakant, „Streem“ veikimo principas bent jau iš dalies gali priminti seniau FTP serveriuose naudotus principus, tačiau dėl naujų technologinių laimėjimų atveria ir naujas galimybes.

Taigi jau artimiausiu metu „Box“ prieš savo konkurentus įgis bent tris esminius privalumus. Vienas iš jų, tai „StreemFS“ failų sistema, kuri įgalina jau minėtą galimybę tiesiog darbalaukyje turėti prieigą prie savo „debesyje“ laikomų failų, nenaudojant kompiuterio kietojo disko resursų.

Antrasis privalumas – tai specialūs transliavimo ir buferiavimo algoritmai, leidžiantys net ir ypač didelės apimties saugomas rinkmenas atverti taip pat sparčiai kaip ir saugomas lokaliai. Trečiasis privalumas – realaus laiko vaizdo įrašų perkodavimas, kuris užtikrina sklandžią jų peržiūrą net ir esant ypač mažai interneto spartai.

Šalia šių naujų funkcijų dar galima pridėti ir dabartinę „Google Docs“ integraciją, bendravimo su kitais „Box“ naudotojais sistemą bei plečiamus į verslo klientus orientuotus sprendimus. Būtent verslo įmonėms skirtus sprendimus „Box“ labiausiai ir sieja su „Streem“ įsigijimu. Jų nuomone, toks duomenų prieigos modelis verslui yra ypač patogus, kadangi įgalina greitus informacijos mainus bei užtikrina per daugelį metų tapusią įprastą ir greitą jos prieigą tiesiai iš darbalaukio.

Šioje startuolio įsigijimo istorijoje yra įdomus ir dar vienas faktas. Tą pačią dieną, tik keliomis valandomis vėliau, kitas puikiai žinomas debesų kompiuterijos paslaugų teikėjas „Dropbox“ įsigijo kitą startuolį „Parastructure“. Ši kompanija specializuojasi duomenų analizės technologijose. Ar tai tik nebus susiję su nesėkme, planuojant įsigyti „Streem“ ir vėliau pasirinktu planu „B“?

Tokios mintys kyla, nes kol kas niekas nesugalvoja racionalaus paaiškinimo kam „Dropbox“ gali būti reikalingi „Parastructure“ plėtojami sprendimai. Vienintelis logiškai skambantis paaiškinimas – siekis detaliau suprasti ir išanalizuoti savo naudotojų duomenis bei noras patobulinti esamas naudojamas duomenų bazių technologijas.

Vis dėlto visiška tyla spaudoje bei internautų netikėtai greitai paviešinta informacija apie šį pirkinį, leidžia nuspėti galimą „Dropbox“ nusivylimą dėl nepavykusių derybų su „Streem“. Tiesiog sunku patikėti, kad per tą pačią dieną, toje pačioje rinkoje ir kelių valandų skirtumu įvykę pirkimai bus visiškai tarpusavyje nesusiję.

Bet kokiu atveju į tai žiūrint iš naudotojo perspektyvos, šią galimai didėjančią konkurenciją reikia vertinti labai palankiai ir teigiamai. Verslo atstovams tai turėtų būti tarsi nuoroda į šiuo metu „ant bangos“ esančias debesų kompiuterijos paslaugas – jų poreikis sparčiai auga, todėl norint tapti tvirta šios rinkos dalimi į ją reikia žengti nedelsiant.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Elektros fiksuotos kainos planų vidutinės kainos padidėjo

Lietuvos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų vartotojams 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planų vidutinės 1 kWh kainos per savaitę padidėjo apie 1 procentą. Praėjusią savaitę šalyje pasigaminome apie 121 proc. suvartotos elektros – 256,3 GWh.

Elektros energija gegužę Lietuvoje brango 41 proc.

Gegužės mėnesį elektros kaina biržoje augo net 41,4 proc., o vidutinė mėnesio megavatvalandės kaina siekė 82,33 euro. Ekspertų teigimu, pagrindine tokio augimo priežastimi tapo jungties remontas.

„Polestar“ tęsia plėtrą Europoje – pradedama prekyba Baltijos šalyse

Galingų ir sportiškų elektromobilių gamintojas „Polestar“ 2026 metais atidarys tris naujas atstovybes Baltijos šalyse, kurios įsikurs Vilniuje, Taline ir Rygoje.

2026 m. birželis
2026-06-03 19:41
Rekordinė saulės gamyba 23 proc. mažino elektros kainas
2026-06-01 19:17
95 % Lietuvos įmonių ruošiasi geopolitiniams trikdžiams, didžiausias prioritetas – kibernetinis atsparumas
2026-06-01 13:20
Per savaitę atpigo elektra
2026 m. gegužė
2026-05-29 17:29
ESO vadovas: investicijos į tinklą stiprina visos šalies saugumą
2026-05-27 19:47
Inovacijų agentūra: iki 2030 m. Lietuvos ekonomikai – 5,5 mlrd. eurų ir 10 tūkst. darbo vietų
2026-05-27 15:32
Praėjusią savaitę didmeninės elektros kainos Lietuvoje mažėjo 7 proc.
2026-05-27 10:31
Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų planų vidutinės kainos padidėjo
2026-05-26 09:27
Atleisti darbuotojus dėl DI tampa ekonomiškai nenaudinga – pastarasis pasirodė esantis brangesnis
2026-05-26 07:11
Per savaitę atpigo elektra, saulės elektrinės pagamino daugiausia elektros
2026-05-25 19:22
„Bitė Lietuva“ pajamos 2025 metais augo iki 340 mln. eurų, sumokėjo 40 mln. eurų mokesčių
2026-05-20 19:38
„StartupBlink 2026“ pasauliniame reitinge – rekordinis Vilniaus pakilimas
2026-05-20 15:29
Elektra pigo, bet išliko aukščiausių Baltijos kainų zonoje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama