Elektronika.lt
 2026 m. birželio 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 11 d. 18:34
Laimėk sekmadienį, parduok pirmadienį: kaip pasaulio motociklų čempionato inovacijos atkeliauja į gatves
Birželio 11 d. 16:43
Sukčiai socialiniuose tinkluose taikosi ir į vaikus: ką svarbu žinoti tėvams?
Birželio 11 d. 14:41
Negavote pranešimo apie audrą? Atsakė, kaip įjungti perspėjimus „iPhone“ ir „Android“
Birželio 11 d. 12:22
Naujausias tyrimas: tik 5 proc. lietuvių yra ir apmokyti, ir dirba pagal aiškias DI taisykles
Birželio 11 d. 10:41
Nors telefono numeriai su įdomia kombinacija vilioja žmones, įspėja – ne visi pasiūlymai saugūs
Birželio 11 d. 08:34
Darbo grafikų sudarymas pamaininiame darbe: kaip išvengti klaidų?
Birželio 10 d. 18:34
Smulkus verslas – lengvas grobis sukčiams? Kaip sumažinti riziką
Birželio 10 d. 16:41
Skaitmeninis suverenitetas DI amžiuje: kodėl Lietuvai neužtenka vien naudotis užsienio technologijomis?
Birželio 10 d. 14:26
„Apple“ pristatė spartesnę „iOS 27“
Birželio 10 d. 12:25
Ekspertas paaiškino, kodėl elektromobilių vairuotojams Lietuvoje – vieni privalumai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Startuoja ateities ECIU universitetas: diegs iššūkiais grįstą mokymąsi

Publikuota: 2019-11-08 21:02
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumui (ECIU), kurio narys yra ir Kauno technologijos universitetas, Europos Komisija patikėjo diegti inovatyvų ir pilotinį aukštojo mokslo modelį Europoje. Jį vykdys nuo šiandien startavęs jungtinis ECIU universitetas – pirmasis Europoje, kurio studentai ir tyrėjai bendradarbiauja su miestais ir įmonėmis, spręsdami realaus gyvenimo iššūkius.

Startuoja ateities ECIU universitetas: diegs iššūkiais grįstą mokymąsi

Vakar, lapkričio 7 d., pažymėdami Europos Sąjungos (ES) ECIU universitetui suteiktą Europos universiteto statusą, 11 ECIU narių susitiko Barselonoje ir pristatė oficialų inovatyvaus universiteto modelį.

Realios problemos – realūs sprendimai

Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Eugenijaus Valatkos, ECIU universitetas, kaip Europos universitetų iniciatyvos dalis, yra neatidėliotinas ir būtinas.

„Universitetai turi prisitaikyti prie sparčiai kintančio pasaulio. KTU buvimas ECIU universiteto dalimi suteikia puikią galimybę atnaujinti visą studijų sistemą bei užtikrinti, kad esame pasirengę ateičiai. ECIU universitetas remsis iššūkiais grindžiamu mokymusi vietoje Europoje vyraujančio laipsnį suteikiančio aukštojo mokslo modelio. Universitetai yra neabejotinai svarbiausias veiksnys Europai, sprendžiant didžiuosius visuomenės iššūkius, o iššūkiais grįstas požiūris yra priemonė tam pasiekti“, – sako Barselonoje viešintis E. Valatka.

KTU Studentų atstovybės prezidentas Augustinas Laimonas Bytautas pabrėžia, kad vienas svarbiausių dalykų, kurį suteiks ECIU universitetas, yra praktinis požiūris į studijas: realios problemos, realūs sprendimai, realūs rezultatai.

„Studentas turės galimybę daryti tikrą poveikį. Antra nauda jam yra daugiakultūrinė patirtis – studentai įgis tarptautinį išsilavinimą. Trečia – unikalus mobilumas bei galimybė pasirinkti geriausius kiekvienos šalies ar universiteto dalykus visoje Europoje, taip pat pasirenkant mikrokreditus tose aukštosiose mokyklose, kurios specializuojasi tam tikrose srityse“, – sako jis.

A.L. Bytauto teigimu, jį asmeniškai žavi idėja, kad būnant studentu, galima dalyvauti pasaulinio masto projekte, o taip pat tai suteikia galimybę išgirsti studento balsą ne tik universitete, bet ir Europoje“, – pabrėžia jis.

Susitikimai Briuselyje ir Barselonoje

ECIU universiteto paraiška laimėjo tarp 17 tarptautinių iniciatyvų Europos Komisijos (EK) finansavimą po to, kai buvo paskelbtas kvietimas teikti paraiškas projektams „Europos universitetai“. Šis projektas yra ES programos „Erasmus+“ dalis.

Visi 17 Europos universitetų aljansų vakar, lapkričio 7d., susirinko Briuselyje, aptarti Europos universitetų iniciatyvos aukštojo mokslo institucijų transformaciją. Renginyje dalyvavo Europos Komisijos narys Tibor Navracsics ir kiti Europos ministrai atsakingi už aukštąjį mokslą.

Tą pačią dieną oficialų ECIU universiteto susitikimą pirmą kartą surengė ir ECIU narė iš Ispanijos – Autonominis Barselonos universitetas (UAB), įsikūręs Bellaterra miestelyje. ECIU universiteto valdyba čia posėdžiavo lapkričio 7 ir 8 dienomis.

Nauja ugdymo koncepcija

Per trejus metus ECIU universiteto projektui bus skirta 5 milijonai eurų. Aljanso tikslas – sukurti naują tarptautinio universiteto koncepciją, peržengiančią „Erasmus+“ mobilumo programų ir tarptautinių ryšių sąvokas, naudojant naujus akademinius, tyrimų ir perkėlimo metodus, kurie yra lankstesni, tarptautiškesni ir pagrįsti realaus gyvenimo problemų sprendimu.

Pirmasis susitikimas Barselonoje atspindi pirmuosius žingsnius brėžiant gaires projekto pilotinei programai.

Mokymasis universitete bus grindžiamas iššūkių sprendimu, tarptautiniu mobilumu ir universitetų bendradarbiavimu. Visi besimokantys gaus mikrokreditus, trumpiems, itin specializuotiems mokymo kursams bei kompetencijų „pasą“, kuris suteiks individualizuotą studento žinių ir įgūdžių įvertinimą.

Tyrimai ir inovacijos, poveikis visuomenei sprendžiant iššūkius

Kalbant apie mokslinius tyrimus ir žinių perdavimą, bus sukurtos fizinės ir virtualios inovacijų laboratorijos, kuriose universitetų tyrėjai galės tiesiogiai bendradarbiauti su įmonėmis ir institucijomis nustatydami ir stebėdami projektus.

Be to, bus įsteigti trys Iššūkių inovacijų centrai (angl. Challenge Innovation Hubs): Europos Šiaurėje – Linčiopinge, Centre – Hamburge ir Pietuose – Barselonoje.

ECIU universitete besimokantys studentai, tyrėjai ir darbuotojai iš universitetų bei įmonių partnerių, visuomeninių organizacijų suvienys jėgas tarpdisciplininių problemų sprendimui. Žinios bus įgyjamos dalyvaujant atitinkamuose akademiniuose kursuose, o prireikus – atliekant pažangius tyrimus.

Šiame bandomajame etape ECIU universitetas sutelkia dėmesį į iššūkius, susijusius su Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi 11 tikslu: „Padaryti miestus ir žmonių gyvenvietes įtraukiančias, saugias, atsparias ir tvarias“.

ECIU universitetas remiasi aukšto akademinio lygio mokymosi moduliais, kuriuos siūlo pramonės ir visuomenės partneriai. Bendradarbiaujant su suinteresuotosiomis šalimis kuriami nauji, atviri ir lengvai prieinami mikrokreditai.

Iššūkiais grįstas mokymas ir mokymasis bei inovacijos

ECIU universitetas taip įsteigs Švietimo inovacijų laboratorijas – fizines ir virtualias erdves, kuriose dėstytojai galės diegti naujoves ir vesti paskaitas susitikti su kolegomis ir dalytis patirtimi. Švietimo inovacijos yra skatinamos kartu su studentais, pramonės atstovais bei visuomeninėmis organizacijomis.

Bus steigiami ir inovacijų centrai, kurie bus naudojami kaip fizinės ir virtualios vietos, derinant atvirus inovacijų metodus. Reikiamas poveikis sukuriamas apjungiant žmones iš skirtingų disciplinų bei profesijų, turinčius skirtingas žinias, įgūdžius bei patirtį. Tai taip pat skatins mokslininkų, regioninių ir tarptautinių suinteresuotųjų šalių visuotinę sąveiką.

Apibendrinant, bus sukurtas naujas universitetas, kuris paremtas visuomenės, piliečių ir pramonės poreikiais. Universitetas suteiks galimybę dirbti kartu visoje Europoje ir ieškoti sprendimo būdų ilgalaikių plėtros tikslų įgyvendinimui.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kursuok.lt grįžta: vasarą – naujas priėmimas

Darbo rinka keičiasi greičiau nei bet kada anksčiau. Vieniems tenka prisitaikyti prie naujų technologijų, kiti ieško būdų sustiprinti savo kompetencijas ar svarsto pasukti visiškai nauju profesiniu keliu. Geros žinios Kursuok.lt platformą sekusiems suaugusiesiems – jau netrukus planuojama skelbti naują priėmimą į formaliojo tęstinio ir neformaliojo mokymo programas.

Nematoma technologijų evoliucija – KTU studentai inovacijas keičiančias medžiagas kuria jau nuo pat pirmų dienų

Pasaulyje sparčiai auga pažangiąsias medžiagas kuriančių specialistų paklausa – vien Europoje iki 2029 m. planuojama parengti apie 200 tūkst. darbuotojų. KTU mokslininkai sako, kad šį poreikį lemia dėl technologijų transformacijos besikeičianti pramonės struktūra.

KTU prasideda priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas

Nuo birželio 1 d. KTU prasideda bendrasis priėmimas į bakalauro (pirmosios pakopos) ir vientisąsias studijas. Šiais metais KTU vykdomas priėmimas net į 41 bakalauro studijų programą ir 1 vientisųjų studijų programą.

2026 m. birželis
2026-06-09 18:39
Prasideda priėmimas į KTU doktorantūros studijas – augantis mokslininkų poreikis ir didesnė stipendija
2026-06-09 07:10
Broliai Vizbarai skiria 0,5 mln. eurų paramą filantropiniam VU neliečiamojo kapitalo fondui
2026-06-02 13:38
Klaipėdos universitete – tarptautinė „Erasmus+“ savaitė apie skaitmenizaciją ir dirbtinį intelektą
2026-06-02 09:25
Prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas – VU siūlo individualiąsias studijas, įvairių stipendijų galimybes
2026-06-01 07:12
Klaipėdos universitetas ir Šilutės pirmoji gimnazija stiprina partnerystę STEAM ugdymo srityje
2026 m. gegužė
2026-05-29 15:49
Moksleiviams – įkvėpimų ir žinių kupina „VDU Vasaros mokykla 2026“
2026-05-28 07:05
JAV bendrovė „Mission Essential Group“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Vilnius Tech“
2026-05-26 15:11
Klaipėda taps Europos STEAM švietimo sostine
2026-05-25 15:24
VU pernai paskyrė daugiau kaip 100 specialių stipendijų, kviečia pretenduoti ir šiais metais
2026-05-22 17:30
Prasideda priėmimas į Vilniaus universiteto magistrantūros studijas
2026-05-20 17:11
KU aptartos ateities galimybės: kaip projektinis mokymas ir skaitmeninės platformos keičia pradinį ugdymą
2026-05-20 11:54
Nacionalinė programa stiprino matematikos mokytojų kompetencijas dirbant su itin gabiais mokiniais
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama