Elektronika.lt
 2026 m. birželio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 6 d. 16:38
Kaip žmogaus kūnas reaguotų į ilgas kosmines keliones: FTMC mokslininkai pateikia naujų žinių
Birželio 6 d. 10:41
Išmanusis laikrodis tapo sveikatos stebėtoju: kada nereikėtų numoti ranka į jo signalus
Birželio 5 d. 18:35
3 dalykai, kurių bankas niekada neprašo telefonu
Birželio 5 d. 16:09
Ar Lietuvai vis dar reikalinga saulės energetika?
Birželio 5 d. 14:36
Kaip meninė instaliacija padeda vizualizuoti nematomas DI grėsmes
Birželio 5 d. 12:24
Fizikos teismas Holivudui: kas įmanoma, o kur filmai klysta?
Birželio 5 d. 10:24
Ekonomikos augimas priklausys nuo to, kaip žmonės priims technologijas: atskleidė, kokie pokyčiai laukia kasose
Birželio 5 d. 08:30
Programišiai pergudravo „Meta“ DI robotą ir perėmė paskyras: žmogaus budrumo jau nebepakanka
Birželio 4 d. 18:36
Bemiegės naktys prieš egzaminus: kodėl „dar viena valanda prie knygų“ gali pakenkti?
Birželio 4 d. 16:26
Klaipėdos universitete įvyko didžiausias Europos STEAM mokytojų festivalis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Europos inovacijų ekspertai diskutuos apie universitetų verslumą

Publikuota: 2018-04-24 13:15
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Balandžio 25–26 d. Europos inovacijų ekspertai iš daugiau kaip 20 šalių renkasi Vilniuje dalyvauti antrajame Lietuvos pirmininkavimo Europos inovacijų agentūrų asociacijos TAFTIE renginyje, kurį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Šio renginio tema – universitetų verslumas ir atžalinių įmonių (angl. k. spin-off) kūrimas.

„Organizuodami šį renginį tikimės pasisemti patirties iš inovacijų profesionalų, kurie turi skirtingą patirtį. Lietuvą domina, kaip pažangios šalys sukūrė palankią inovacijų ekosistemą ir geba universitetus sutelkti sėkmingam tyrimų komercinimui, verslumo skatinimui. Pavyzdžiui, Oksfordo universitetas pritraukė savo startuoliams milijonines investicijas. Tikimės išgirsti naudingos patirties“, – pasakoja Birutė Bukauskaitė, TAFTIE organizacinio komiteto sekretorė, MITA direktoriaus vyriausioji patarėja.

Europos inovacijų ekspertai diskutuos apie universitetų verslumą

„Lietuvoje universitetai aktyviai orientuojasi į įvairias verslumo iniciatyvas ir žingsnis po žingsnio prisideda prie startuolių ekosistemos kūrimo. Džiugu, kad procesai jau prasidėjo mūsų šalyje: atsirado technologijų perdavimo centrai, jaunimas domisi startuolių kūrimu. Jau turime ir nemažai sėkmingų jaunų verslų. Dabar turime dėti tolimesnes pastangas ir mokytis iš geriausių užsienio ekspertų bei kurti palankią verslumui aplinką mokslo įstaigose“, – sako Ričardas Valančiauskas, TAFTIE organizacinio komiteto pirmininkas, MITA Inovacijų skyriaus vedėjas.

Renginyje žinomi ir pripažinti ekspertai iš Jungtinės Karalystės, Danijos, Belgijos, Serbijos skaitys pranešimus ir pasidalins patirtimi apie tai, kaip universitetuose esančios organizacinės struktūros padeda kurti jaunus verslus.

Renginio metu Lietuvoje įsikūrusio rizikos kapitalo fondo „Opencircle Capital“ partneris Jens Kristian Damsgaard iš Danijos kalbės apie ateities įžvalgas ir atžalinių įmonių svarbą.

Pranešimą apie tai, kaip užauginti sėkmingas atžalines įmones, perskaitys Belgijos KU Leuven universiteto fondo vykdomasis direktorius dr. Koenraad Debackere.

Esminius sėkmingų universitetų kriterijus, būtinus sukurti palankią aplinką atžalinėms įmonėms augti, įvardins Danijos komercializacijos direktorius Jon Wulff Petersen, dirbantis konsultacinėje patentų, prekės ženklų ir dizaino apsaugos bendrovėje „Plougmann Vingtoft“.

Apie tai, kas vyksta Oksfordo universitete ir kaip universitetuose sukurtos struktūros padeda sukurti startuolius, kalbės konsultantė Britta C Wyatt iš Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios globalios inovacijų vadybos ir technologijų bendrovės įmonės „Oxtentia Ltd.“.

Londono verslo mokyklos inovacijų ir verslumo instituto vykdomasis direktorius Jeff Skinner papasakos, kaip sėkmingai komercializuoti universitete sukurtas technologijas.

Ekspertinėmis žiniomis apie technologijų perdavimo srities naujausias tendencijas pasidalins Serbijos Belgrado universiteto Technologijų perdavimo centro direktorius dr. Nedeljko Milosavljević.

Į renginį kviečiami dalyvauti Ūkio, Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos universitetų atstovai.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Rezerviniame sąraše laukiantiems gyventojams – papildomi 6,9 mln. eurų saulės elektrinių ir kaupiklių paramai

Praėjusiais metais pradėta nauja Energetikos ministerijos inicijuota paramos priemonė didinti gyventojų energetinę nepriklausomybę sulaukė didelio susidomėjimo. Siekdama užtikrinti, kad parama pasiektų ir rezerviniame sąraše esančius gyventojus, Energetikos ministerija skiria papildomus 6,9 mln. eurų.

Gyventojams, įsirengusiems saulės elektrines – 13 mln. eurų parama

Nuo š. m. birželio 9 d. gyventojai, įsirengę saulės elektrines, galės teikti paraiškas Energetikos ministerijos inicijuotai paramai gauti – tam skirta 13 mln. eurų. Paraiškas, kaip ir anksčiau, administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Pasaulinėje WSA scenoje įvertintos Lietuvos skaitmeninės inovacijos

Vienoje ką tik pasibaigusiame WSA Pasauliniame kongrese Lietuvai atstovavusios komandos pasiekė išties išskirtinių rezultatų: net du Lietuvos skaitmeniniai sprendimai buvo įvertinti tarp geriausių pasaulyje.

2026 m. birželis
2026-06-04 17:21
Gerės darbuotojų, dirbančių per skaitmenines platformas, darbo sąlygos, bus užtikrintos jų teisės ir duomenų apsauga
2026-06-04 15:28
VERT: elektrinių savininkai turėtų suskubti pateikti kibernetinio saugumo auditų deklaracijas ir užtikrinti įstatymo reikalavimą
2026-06-03 07:16
Atliekų tvarkyme laukia pokyčiai – daugiau dėmesio baterijoms
2026-06-01 15:35
„Press Rally 2026“ finišas Nidoje: kova dėl sekundžių virė iki paskutinio greičio ruožo
2026-06-01 11:19
Vidaus reikalų ministerija atliko tyrimą dėl kibernetinio incidento
2026-06-01 09:21
Didžiausiame Vakarų Lietuvos karjeros renginyje KU ir KVK kviečia verslus bei jaunimą įdarbinti ateitį
2026 m. gegužė
2026-05-29 19:36
„BSides Vilnius 2026“: kibernetinio saugumo bendruomenė Vilniuje aptars kada saugumas virsta spektakliu
2026-05-28 19:51
Didesnių nei 100 kW galios elektrinių savininkams – baigiasi terminas pateikti saugumo deklaracijas
2026-05-28 18:31
Gyvenate netoli vėjo elektrinių? Nuo gegužės 27 d. galite gauti jums priklausančią kompensaciją
2026-05-28 16:16
„Naval Group“ plečia bendradarbiavimą su Lietuvos jūrinės gynybos technologijų ekosistema
2026-05-28 15:30
Vyriausybė pritarė kelių sistemos pokyčiams: stabdomas metinių vinječių pardavimas, ruošiamasi e. tollingui, daugiau lėšų grįš į kelius
2026-05-28 13:21
MIT profesorės Elizabeth Wood paskaita „Dirbtinis intelektas ir propaganda“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama