Elektronika.lt
 2026 m. balandžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 18:03
19 sekundžių, kurios pakeitė internetą: pirmasis „YouTube“ vaizdo įrašas švenčia gimtadienį
Balandžio 23 d. 15:16
Nematomas skaitmeninis pėdsakas: ar žinome, kiek kainuoja viena dirbtinio intelekto užklausa?
Balandžio 23 d. 12:52
KTU mokslininkai sukūrė modelį, kuris gali pagerinti autonominių sistemų saugumą
Balandžio 23 d. 09:36
Asmeninis eksperimentas virto tyrimu: kokią įtaką darbui daro išmaniojo telefono atsisakymas?
Balandžio 22 d. 18:30
Jūsų duomenys jau dirba prieš jus: nauja sukčių taktika, kuri veikia net atsargiausius
Balandžio 22 d. 16:10
Kova su vėjo malūnais? Atsakė, ar įmanoma sustabdyti socialinių tinklų botus (1)
Balandžio 22 d. 14:38
Saugumas DI amžiuje: kiek privatumo esame pasiruošę iškeisti į patogumą?
Balandžio 22 d. 12:21
„LG Electronics“ 2026 m. televizorių inovacijos
Balandžio 22 d. 10:37
KTU mokslininkė apie dirbtinio intelekto poveikį smegenims: stebime kognityvinės evoliucijos pradžią
Balandžio 22 d. 08:16
Pusei darbo ieškančių lietuvių įsidarbinti trukdo skaitmeninių įgūdžių stoka
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Gyventojų paramą žaliajai energetikai telks iniciatyva „Energinga Lietuva“

Publikuota: 2011-03-17 17:49
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Lietuvos vėjo elektrinių asociacija

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija internete paskelbė iniciatyvą „Energinga Lietuva“, skirtą pristatyti šalies gyventojams, kaip atsinaujinančių išteklių energetika gali užtikrinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos dujų, mazuto ir elektros, sumažinti energijos kainas ir Lietuvos gamtai daromą žalą. Svetainės lankytojai taip galės pareikšti paramą žaliosios energetikos plėtrai Lietuvoje pasirašydami peticiją. Su iniciatyva galima susipažinti adresu www.lvea.lt/energinga-lietuva.

Praėjusių metų pabaigoje atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė – 73 proc. gyventojų pritaria, kad Lietuvoje būtų gaminama daugiau atsinaujinančios vėjo energijos. Vis dėlto, ši parama dažnai lieka neišreikšta, o gyventojų nuomonė – neišgirsta. Naujoji iniciatyva padės sutelkti žaliosios energetikos plėtrą palaikančių žmonių paramą ir ją pristatyti šalies energetikos ateitį lemiantiems politikams.

„Kiekvienais metais Lietuva už Rusijos dujas ir elektrą sumoka beveik 4 mlrd. litų. Prognozuojama, kad iškastinis kuras ir toliau brangs, atitinkamai didės ir energijos kainos. Gera alternatyva galėtų būti atsinaujinantys Lietuvos energijos ištekliai, tarp jų – vėjas. Fiksuotu tarifu atsinaujinančių išteklių energija yra superkama tik jėgainių atsipirkimo laikotarpiu, o vėliau ilgam užtikrina mažesnę energijos kainą vartotojams – juk už vėją mokėti nereikia“, – sakė Saulius Pikšrys, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius.

Pasak jo, nors planuojama, kad 2020 m. Lietuva iš atsinaujinančių energijos išteklių pasigamins 20 proc. suvartojamos elektros energijos, šiandien šis rodiklis realiai siekia tik apie 3 procentus.

Vėjo energetikos plėtra šiuo metu Lietuvoje atsilieka nuo valstybės deklaruotų tikslų – per šešerius metus buvo instaliuota tik 160 MW galios vėjo elektrinių, nors buvo planuota iki šių metų įrengti 280 MW. Iš viso vėjo elektrinės 2010 m. pagamino mažiau nei 2,5 proc. visos šalyje suvartojamos elektros energijos.

„Gajus išlieka skleidžiamas klaidingas mitas, kad žalioji energetika brangiai kainuoja vartotojams. Iš tiesų dabar importuojamą iškastinį kurą deginančios elektrinės Lietuvoje remiamos labiau nei atsinaujinančių išteklių – 2,1 ct iš vidutinės 45 ct elektros kilovatvalandės kainos mokame tokį kurą naudojančioms elektrinėms remti. Valstybinės kainų ir energetikos komisijos duomenimis, net keturis kartus mažiau – tik 0,5 ct iš kilovatvalandės kainos – skiriama atsinaujinančios energetikos skatinimui“, – sakė S. Pikšrys.

Dabar vėjo elektrinių pagaminama elektros energija superkama po 30 ct už kWh. Brangiau superkama iškastinį kurą deginančių elektrinių elektros energija – po 30,75 ct už kWh.

Vėjo ir kitų atsinaujinančių išteklių energetikos plėtrą Lietuvoje nulems šiuo metu Seime svarstomas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas, kuris gali paspartinti arba visai sustabdyti žaliosios energetikos plėtrą. Toks pavojus kils, jei įstatymas apkarpys net ir mažą dabartinę paramą atsinaujinančių išteklių energetikai, nustatys dirbtinius apribojimus iš tokių išteklių pagalinamos energijos kiekiui.

„Gyventojų pareikštą nuomonę ketiname pristatyti Seimo nariams ir paraginti juos palaikyti atsinaujinančių išteklių energetikai palankų teisinį reglamentavimą. Svarbu, kad žaliąją energetiką remiančių žmonių pozicija būtų išgirsta, todėl labai kviečiame gyventojus pasisakyti už ekologišką, pigesnę ir nepriklausomą nuo Rusijos iškastinio kuro energetiką“, – sakė S. Pikšrys.

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija vienija Lietuvos vėjo energetikos rinkos dalyvius – investuotojus ir įrangos gamintojus bei paslaugų teikėjus. Šiuo metu asociacijos veikloje dalyvauja apie 90 proc. šalies vėjo energetikos investuotojų. Asociacija veikia nuo 2005 m. ir šiuo metu vienija 16 narių.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Lietuvos gyventojo tapatybę galima nusipirkti už 90 $

Kibernetinio saugumo įmonė „NordVPN“, bendradarbiaudama su grėsmių poveikio valdymo platforma „NordStellar“, išanalizavo beveik 75 000 tamsiojo interneto prekyviečių skelbimų ir nustatė, kad lietuvių asmens duomenys nėra apsaugoti nuo tamsiojo interneto ekonomikos.

„Spotify“ pareikalavo milžiniškos baudos už nutekintą muzikos biblioteką

2025 m. gruodį internete pasirodė milžiniškas, apie 300 TB dydžio muzikos archyvas iš „Spotify“, po kurio bendrovė kreipėsi į teismą. Paaiškėjo, kad „Spotify“ teisininkai pareikalavo itin didelės kompensacijos – net 13 trilijonų JAV dolerių. Tai suma, prilygstanti beveik pusei JAV metinio BVP.

Naudojant bepiločius topografiniams planams rengti, būtina užtikrinti duomenų tikslumą

Nacionalinė žemės tarnyba sulaukia gyventojų ir institucijų nusiskundimų dėl netiksliai parengtų topografinių planų. Išnagrinėjus pateiktus atvejus, matyti, kad dalis tokių planų buvo rengti naudojant bepiločius orlaivius.

2026 m. balandis
2026-04-22 09:55
ESO informuoja klientus apie galimybę naudotis visuomeniniu tiekimu
2026-04-21 11:40
Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune: kaip jį pritaikyti kasdienybėje?
2026-04-16 16:59
Europos Komisija mano, kad „WhatsApp“ prieigos prie konkurentų DI mokestis yra lygiavertis draudimui
2026-04-16 13:42
„Energesman“ laikėsi visų saugos taisyklių, gaisro priežastis – išorinė
2026-04-15 16:47
„Topo centras“ atnaujino dvi parduotuves, ilgalaikiuose planuose – visas tinklas
2026-04-15 10:29
Energetikų diena Vilniuje: nuo interaktyvių veiklų iki diskusijų apie ateities energetiką
2026-04-14 10:07
KTU „Technorama 2026“ atveria registraciją: jaunųjų talentų laukia 12 tūkst. eurų prizinis fondas
2026-04-13 07:07
KU Robotikos klubas Graikijoje vykusiose robotų varžybose iškovojo bronzą
2026-04-10 17:11
„Google“ dalina 135 000 000 $ – atidarytas paraiškų priėmimas
2026-04-10 08:35
Nepraleidžiama reklama „YouTube“ tapo dar įkyresnė
2026-04-09 20:38
„Portathon“ skelbia registracijos pradžią ir kviečia kurti: idėjos, kurios gali tapti verslu
2026-04-09 13:11
Lietuvos institucijos daugiausiai pranešimų dėl neteisėto turinio siunčia „Facebook“ ir „X“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama