Elektronika.lt
 2023 m. gegužės 30 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 30 d. 10:13
Lietuvoje apsilankiusi „Nokia“ viceprezidentė M. Mentula įvardijo, kokias 5G monetizavimo galimybes mato mūsų šalyje (1)
Gegužės 30 d. 08:25
Tiltas į elektrinę ateitį: „Mercedes-Benz“ pristatė visiškai naują „E-klasę“
Gegužės 29 d. 20:37
„LinkedIn“ naujovės: darbo paieška pagal vertybes ir profilį tobulinantis dirbtinis intelektas
Gegužės 29 d. 18:27
Karjerai IT industrijoje reikia ir minkštųjų įgūdžių – sėkmę lemia trys savybės
Gegužės 29 d. 16:25
Naujos technologijos ir dar daugiau komforto: „Volkswagen“ pristato naująjį „Touareg“
Gegužės 29 d. 14:25
Autoverslininkų asociacija: įstrigusi parama elektromobiliams kelia grėsmę Lietuvos tikslams
Gegužės 29 d. 12:46
Moldovoje pradeda veikti 15 lietuvių įrengtų saulės elektrinių
Gegužės 29 d. 10:24
Dažnai nutylima darnaus vystymosi strategija: žaliuosius tikslus užtikrinančios kosmoso technologijos
Gegužės 29 d. 08:16
Jei golfas tavo pasaulis, „Garmin Approach S70“ laikrodis skirtas tau
Gegužės 28 d. 17:52
„AGON by AOC“ pristatė 24 colių QHD žaidimų monitorių „AOC GAMING Q24G2A/BK“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Tėvystės gidai
2 mėnesių kūdikis,
6 mėnesių kūdikis,
8 mėnesių kūdikis
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Emoji Copy and Paste
Heart Emoji,
Sad Emoji,
Laughing Emoji
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Šeši požymiai, išduodantys, kad į jūsų elektroninę parduotuvę galėjo būti įsilaužta

Publikuota: 2023-03-03 18:19
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Autorius: Dovilė Bansevičienė
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Internetas tapo daugelio mūsų gyvenimo ašimi: vos keliais mygtuko spustelėjimais galime užsisakyti beveik viską, ko širdis geidžia, ir gauti tai tiesiai į namus.

Šeši požymiai, išduodantys, kad į jūsų elektroninę parduotuvę galėjo būti įsilaužta
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Verslams elektroninė prekyba atvėrė naujas galimybes, tačiau kartu atsirado ir grėsmių. Viena jų – įsilaužėlių arba programišių, interneto svetainėse nuolat ieškančių silpnų vietų, spragų, surasti būdai, kaip gauti finansinės naudos. Taigi, kaip atpažinti, kad į jūsų elektroninę parduotuvę buvo įsilaužta?

Seniai praėjo tie laikai, kai įsilaužimai buvo tolima, tik didelėms įmonėms aktuali tema. Programišiai automatinėmis priemonėmis nuolat skenuoja internetą ieškodami pažeidžiamų vietų. Ir nors jų aukomis gali tapti bet kas, elektroninės prekybos sektorius ypač patrauklus – juk čia sukasi pinigai, o jie ir yra pagrindinis piktavalių tikslas.

Ar žinojote, kad kiekvieną dieną vidutiniškai įsilaužiama į 30 tūkstančių interneto svetainių? Maža to, įsilaužėliai gali meistriškai pasislėpti, todėl dauguma įsilaužimų ilgą laiką lieka nepastebėti. Naujausioje bendrovės IBM ataskaitoje „Duomenų pažeidimo kaina“ pastebima, kad vidutiniškai įsilaužimai aptinkami ir užkardomi per 277 dienas arba 9 mėnesius.

Nuo aptikimo laiko ir paties įsilaužimo pobūdžio priklauso ir galima žala: viena, jei programišiai tiesiog naudojasi interneto svetainės ištekliais, tačiau visai kas kita, jei jie gauna prieigą prie vidinių sistemų, klientų asmeninių ar mokėjimo duomenų.

Tad kaip laiku pastebėti įsilaužimą? Pagrindiniai tai išduodantys požymiai yra šie:

1. Jūsų interneto svetainė veikia lėčiau negu įprastai. Jeigu pastebėjote, kad jūsų interneto svetainė veikia lėčiau negu įprastai, taip gali būti dėl įvairių priežasčių – padidėjusio klientų aktyvumo, serverio problemos, pagaliau dėl jūsų pačių naudojamo interneto ryšio. Tačiau, jei problema kartojasi du ar daugiau kartų, tai yra vienas iš įspėjamųjų požymių, kuris gali rodyti vykstančią kenkėjišką veiklą ar žalingą programinę įrangą jūsų interneto svetainę saugančiame serveryje;

2. Jūsų siunčiami elektroniniai laiškai nukeliauja į šlamštlaiškių katalogą. Įsilaužę į interneto svetainę programišiai jose naudoja kenkėjiškas programas, kurios, pavyzdžiui, gali siuntinėti brukalus dideliam skaičiui žmonių. Užfiksavę tokį nepageidaujamų elektroninių laiškų srautą, elektroniniai pašto serveriai visame pasaulyje galėjo įtraukti jūsų serverį ir jo IP adresą į juodąjį sąrašą. Todėl net ir jūsų pačių klientams siunčiami laiškai patenka į gavėjo šlamšto aplanką;

3. Aptikote naujų administravimo paskyrų, kurių nesate sukūrę. Jeigu savo interneto svetainės valdymo sistemoje aptikote naujų, ne savo sukurtų administravimo paskyrų, tai yra gana aiškus požymis, kad į jūsų interneto svetainę yra įsilaužta. Administravimo paskyras kibernetiniai nusikaltėliai naudoja tam, kad ir toliau turėtų lengvą prieigą prie jūsų interneto svetainės ar serverio, kai tik to užsimanys. Taigi atkreipkite dėmesį į neįprastus svetainės valdymo paskyros pranešimus, pavyzdžiui, nurodančius, kad buvo sukurta nauja administravimo paskyra;

4. Jūsų interneto svetainė yra naudojama nepageidaujamai peradresuojant informaciją arba reklamai. Kibernetiniai įsilaužėliai gali bandyti užsidirbti pinigų jūsų interneto svetainėje rodydami reklamą arba nukreipdami jūsų klientus į kitus tinklalapius.

Dažniausiai tai atliekama įterpiant iškylančius skelbimus arba nukreipiant į kitą interneto svetainę. Tai gali reikšti, kad jūsų interneto svetainė buvo paveikta vadinamosios kelių svetainių naudojimo kibernetinės atakos (cross-site-scripting, XSS). Kad to išvengtumėte, reguliariai lankykitės savo interneto svetainėje – taip galėsite iš anksto patys pastebėti piktavalių veiklą;

>

5. Paieškos sistemos įtraukė jūsų elektroninę parduotuvę į blokuotinų interneto svetainių sąrašą. „Google“ ir kitos interneto paieškos sistemos naudoja automatines priemones, kuriomis nuolat tikrinamos jų paieškos skiltyje rodomas interneto svetainės. Aptikę neįprastus ar įtartinus veiksmus (pvz., brukalų siuntimas, virusai), jie gali pašalinti jūsų interneto svetainę iš paieškos rezultatų skilties. Kai kuriais atvejais svetainė gali būti pažymima kaip pavojinga, o lankytojams rodomas pranešimas, kad ši interneto svetainė gali būti paveikta kibernetinės atakos ar gali pakenkti jūsų kompiuteriui;

6. prieglobos paslaugų teikėjas sustabdė jūsų interneto svetainės veiklą. Neretai pasitaiko, kad svetainių savininkai to net nepastebi, tačiau kibernetinę ataką gali užfiksuoti arba apie ją sužinoti prieglobos paslaugų teikėjas. Pavyzdžiui, apie ją galėjo pranešti klientai arba IT saugumo skyriaus specialistai. Tokiu atveju, norėdami išvengti didesnės žalos, prieglobos paslaugų teikėjai dažniausiai išjungia interneto svetaines be jokio išankstinio įspėjimo.

Įsilaužimo riziką galite sumažinti investuodami į IT saugumą, atlikdami reguliarius svetainės patikrinimus, naudodami užkardas ir specialias skenavimo priemones, kuriomis tikrinamas svetainės srautas, lankytojų veikla ir pranešama apie nukrypimus ar aptiktus pažeidimus.

Tačiau nuo įsilaužimų niekas nėra apsaugotas šimtu procentų, todėl naudinga kuo dažniau patiems lankytis savo elektroninėje parduotuvėje ir stebėti, kaip ji veikia, ar neatsirado neįprastų, įtartinų reklamų ir kitų požymių, išduodančių piktavalių veiklą.

Taip pat stebėkite svetainės lankytojų srautą, kada ir iš kur jie ateina, kas juos padeda pritraukti – gali paaiškėti, kad tai ne jūsų reklamą spustelėję apsipirkti atėję žmonės, o ataką atliekantys piktavaliai. Užuominų apie svetainės trūkumus, spragas gali pateikti ir klientų atsiliepimai, todėl nepraleiskite jų pro akis.

Jei įvyktų kibernetinė ataka, pirmiausia apie ją informuokite už saugą ar informacines technologijas atsakingus specialistus, komunikacijos skyrių, praneškite apie incidentą policijai ir Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui prie Krašto apsaugos ministerijos.

Jei galite, kreipkitės į įmonę, kuri specializuojasi valdant kibernetinio įsilaužimo riziką ir pasekmes. Jei įsilaužėliai su jumis susisiektų, pavyzdžiui, telefonu, SMS ar elektroniniu paštu, savarankiškai su jais nebendraukite – taip galite tik dar labiau nukentėti.

Dovilė Bansevičienė, SEB banko Lėšų valdymo skyriaus vadovė


15min.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip save „ištrinti“ iš interneto? 5 geriausi būdai

Sakoma, kad internetas nieko nepamiršta, bet jame kiekvienas apie save rastume dalykų, kurių verčiau neprisimintume. Tai galbūt galime iš interneto „išsitrinti“ save patys? Deja, skaitmeninėje erdvėje dingti kaip į vandenį, pašalinus visus įrašus apie save, tiesiog neįmanoma, tačiau atsikratyti tam tikrais profiliais, įrašais „Google“ paieškoje ar ne į tas rankas nukeliavusiais duomenimis būdų yra.

Sužinokite, kaip lengvai ir greitai pasikeisti „Android“ programėlių piktogramas

Padėtis su programėlių piktogramomis bazinėje „Android“ platformoje yra kiek sudėtinga. Įprastai jų keisti negalima, todėl jums reikės trečiosios šalies įrankio ir piktogramų paketo, kad tai padarytumėte.

Viskas apie tai kaip įsidiegti „Android“ programėles nenaudojant „Google“ aplikacijų parduotuvės

Niekam ne paslaptis, jog „Android“ iš atvirojo kodo operacinė sistema. Joje galima naudoti „Google Play“ parduotuvę programėlėms ir žaidimams įdiegti arba jas galima įsidiegti savarankiškai, nors mes nerekomenduojame to praktikuoti.

2023-05-10 12:22
Kaip sužinoti visus Wi-Fi slaptažodžius išsaugotus jūsų „Mac“
2023-05-09 12:19
Paprastas būdas kaip apsisaugoti nuo sukčių atakų: apsisaugoti galima beveik nieko nedarant
2023-05-03 11:22
Psichologas tėvams pataria, kaip nepakenkti santykiams su vaiku ribojant jo laiką internete
2023-04-29 17:30
Neįsileiskite sukčių pro savo įrenginio duris: ekspertas pataria, kokių nuorodų atidarinėti nereikėtų
2023-04-19 20:32
IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo
2023-04-19 08:21
Ekspertai siunčia svarbų perspėjimą ir dalinasi saugumo patarimais
2023-04-17 08:28
Netikro interneto banko puslapio neatskirtų kas trečias
2023-04-16 09:54
„Klaida 404“: kaip jos išvengti ir be trukdžių atverti norimą interneto svetainę?
2023-04-11 14:26
Neskubėkite pirkti papildomos vietos „Google“ diske: patarimai, kaip sutaupyti bent 10 eurų kas mėnesį
2023-04-02 17:24
Kaip neprarasti brangių atsiminimų ir svarbių dokumentų?
2023-03-28 17:11
Slaptažodį nutekino programišiai? Saugumo ekspertas įvardijo, kas gresia jūsų duomenims (1)
2023-03-24 18:55
Apie IT – paprastai: kas yra hostingas, domenas ir kam jie reikalingi
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

Mobizona.lt – telefonų dėklai, apsauginiai stiklai, dalys

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2023 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama