Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 20:24
Dauguma Lietuvos tėvų riboja vaikų laiką internete: psichologas patarė, kaip nepažeisti vaiko privatumo
Balandžio 23 d. 17:16
Peteris Higgsas: kaip itin kuklus fizikas sugalvojo dieviškosios dalelės idėją
Balandžio 23 d. 14:42
Huawei“ pristatė naujuosius „Pura 70“, „Pura 70 Pro“ ir „Pura 70 Pro+“ išmaniuosius telefonus
Balandžio 23 d. 11:27
Sukčiai iš lietuvių pernai vidutiniškai išviliojo po 74 eurus: atskleidė, kur ir kaip jie veikia
Balandžio 23 d. 08:41
Europos Komisija: KTU – pirmasis universitetas Lietuvoje pagal pritrauktas lėšas
Balandžio 22 d. 20:22
„Sony“ pristato naują „BRAVIA“ namų kino teatro garso produktus
Balandžio 22 d. 17:29
DI tendencijos: ko verta nepraleisti pro akis, kad spėtumėte įšokti į įsibėgėjusį technologijų traukinį
Balandžio 22 d. 14:28
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?
Balandžio 22 d. 11:17
Lietuviai teise reikalauti ištrinti asmeninius duomenis naudojasi bene rečiausiai Europoje
Balandžio 22 d. 08:27
„Sony“ pristato naujuosius ryškiausius bei geriausiai skambančius „BRAVIA“ televizorius
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Apsaugokite savo asmenines paskyras: kaip jose įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą?

Publikuota: 2022-03-15 17:30
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Savo išmaniuosiuose įrenginiuose saugome daug svarbios informacijos – nuo prisijungimų prie asmeninių paskyrų iki banko sąskaitos duomenų. Verta pasirūpinti paskyrų ir jose pateiktų duomenų apsauga nuo kibernetinių įsibrovėlių bei jų vykdomų atakų. Vienas iš veiksmingiausių būdų tai padaryti – įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą („Two-factor authentication“).

Asociatyvi nuotrauka – „Unsplash“.
Asociatyvi nuotrauka – „Unsplash“.

Mantas Užupis, „Tele2“ IT saugumo ekspertas teigia, kad dviejų veiksnių autentifikavimas išsiskiria patikimumu, universalumu ir lankstumu bei užtikrina vienodai patikimą apsaugą visoms vartotojų paskyroms.

Kaip veikia ši apsauga?

Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) yra papildomas prisijungimo etapas, užtikrinantis didesnį saugumą vartotojo paskyrai ir ten esantiems duomenims. Šiam apsaugos būdui galite rinktis įvairius patvirtinimo metodus: SMS žinutę, autentifikacijos programėlę, „push-based“ ir „hardware-based“ autentifikacijos būdus. Naudojant dviejų veiksnių autentifikavimą, bandydami prisijungti prie savo paskyros, turėsite įvesti papildomos informacijos (kodą, patvirtinimą iš įrenginio ar biometrinius duomenis), o tai sumažina galimybes kitiems vartotojams pasisavinti jūsų paskyrą bei duomenis.

Šios apsaugos veikimas nėra sudėtingas – dviejų veiksnių autentifikavimą lengva aktyvuoti ir galima nustatyti taip, kad jis veiktų tik tada, kai prie paskyrų prisijungiate iš naujo įrenginio. Taip pat suteikiama galimybė įtraukti asmeninį nešiojamąjį kompiuterį ar telefoną į „patikimų įrenginių“ sąrašą, tad prisijungiant iš jų, šis apsaugos būdas nebus aktyvuojamas.

Dviejų veiksnių autentifikavimo įjungimas

„Google“ paskyroje spustelėkite „Security“, slinkite žemyn ir skiltyje „Signing in to Google“ bakstelėkite „2-Step Verification“. Čia galite rinktis iš kelių būdų: gauti kodą į telefoną SMS žinute, gauti patvirtinimo prašymą į kitą savo prietaisą, naudoti USB saugos raktą arba autentifikavimo programėlę. Kuo daugiau metodų aktyvuosite, tuo daugiau galimybių turėsite atkurti paskyrą, jei ji būtų pasisavinta. Čia taip pat galite atsisiųsti 10 vienkartinių atsarginių kodų sąrašą, kuris bus naudingas bandant patekti į paskyrą, jeigu kiti dviejų veiksnių autentifikavimo būdai būtų nepasiekiami.

„Microsoft“ paskyroje įjunkite naršyklę ir spustelėkite „Security“ > „Advanced security options“ – taip galėsite įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą. Čia pasirinkite iš „Google“ siūlomų metodų arba nustatykite, kad paskyra siųstų jums kodą el. paštu į jūsų pasirinktą virtualaus pašto paskyrą.

„Apple“ paskyrose dviejų veiksnių autentifikavimą galima įjungti keliais būdais. Prisijungę prie internetinės svetainės appleid.apple.com spustelėkite „Account Security“. Čia pridėsite savo telefono numerį, į kurį SMS žinute arba skambučiu bus atsiunčiamas prisijungimo kodas, reikalingas prisijungti prie paskyros iš naujo įrenginio. Taip pat galite įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą iš „Apple“ įrenginių. „iPad“ arba „iPhone“ prietaisuose eikite į skiltį „Settings“, spustelėkite savo vardą ir „Password & Security“. „MacOS“ sistemoje bakstelėkite „System Preferences“ > „Apple ID“ > „Password and Security“. Patekę į šį meniu įjunkite „Turn on Two-Factor Authentication“ pasirinkimą.

„Samsung“ galite prisijungti prie savo „Samsung account“ internetiniame puslapyje account.samsung.com. Ten pasirinkite „Security“ > „Two-step verification“ ir „Authenticator App“. Galiausiai, patvirtinkite telefono numerį, į kurį gausite prisijungimo kodus. Mobiliuosiuose šią apsaugą aktyvuosite spustelėję „Password and security“ > „Two-step verification“ ir patvirtinę pasirinktą telefono numerį.

Socialinių tinklų paskyrų apsauga

„Facebook“ spustelėkite viršutiniame dešiniajame įrankių juostos kampe esantį meniu ir pasirinkite „Settings and Privacy“ > „Settings“. Dešinėje šoninėje juostoje eikite į „Security and login“ ir slinkite žemyn – po „Two-factor authentication” pasirinkimu spustelėkite „Edit“, kad įjungtumėte dviejų veiksnių autentifikavimą. Vadovaukitės čia pateikiamomis instrukcijomis ir pasirinkite vieną arba visus siūlomus apsaugos metodus: tekstinę žinutę, autentifikavimo programėlę, saugumo raktą arba atkūrimo kodus.

„Twitter“ paskyrą galite apsaugoti naršyklėje ir programėlėje. Žiniatinklio kairėje pusėje esančioje juostoje spustelėkite „More“ > „Settings and privacy“. Telefono programėlėje į tą patį meniu pateksite bakstelėję savo profilio piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Spauskite „Security and account access“ > „Security“ > „Two-Factor Authentication“, kad įjungtumėte šį apsaugos būdą ir aktyvuotumėte vieną ar kelis metodus.

„Instagram“ spustelėkite meniu mygtuką – tris horizontalias linijas viršutinėje dešinėje ekrano pusėje. Pasirinkite „Settings“ > „Security“ > „Two-Factor Authentication“. Čia galite nustatyti autentifikavimo programėles ir patvirtinimo kodus, siunčiamus SMS žinute.

„TikTok“ profilio skirtuke bakstelėkite meniu mygtuką (trys eilutės), kuris yra viršutiniame dešiniajame ekrano kampe. Spustelėkite „Security and login“, atsidariusiame naujame lange rinkitės „2-Step Verification“ ir viršuje bakstelėkite mygtuką „Turn on“. Čia galima nustatyti, kad prisijungimo kodas būtų atsiųstas į el. paštą arba į telefoną trumpąja žinute.

„Snapchat“ programėlėje bakstelėkite viršutiniame dešiniajame kampe esančią meniu piktogramą, čia pamatysite „Two-Factor Authentication“ parinktį, kurią turite įjungti. Platforma siūlo dviejų veiksnių autentifikavimą SMS žinutėmis ir autentifikavimo programėlėmis. Rekomenduojama įjungti abu būdus, jeigu prireiktų prisijungti prie paskyros be telefono ryšio.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Tobulėjančioms technologijoms sparčiai transformuojant verslus, vietoje nesėdi ir kibernetiniai piktavaliai. Laikui bėgant, kibernetinės grėsmės vis labiau vystosi, todėl sukčiams darosi paprasčiau pergudrauti saugumo sistemas ir žmones.

„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?

Jei manote, kad esate didelės rizikos zonoje ir yra tikimybė, kad į jus nusitaikys samdinių šnipinėjimo programos, arba tiesiog neprieštaraujate prarasti kai kurių „iOS“ funkcijų papildomo saugumo vardan, „Apple“ „Blokavimo režimas“ („Lockdown mode“) yra stebėtinai naudingas.

Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai

Patyręs kibernetinio saugumo ekspertas dalyvauja „Rewire“ projekte, kuris vykdomas Mykolo Romerio universitete kartu su 24 partneriais iš 13 šalių. Projekto tikslas – padėti žmonėms saugiai naudotis technologijomis ir suvokti kibernetinio saugumo svarbą.

2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama