Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
Balandžio 17 d. 20:25
Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų
Balandžio 17 d. 17:52
Roveris „Curiosity“ pradėjo naujo Marso regiono tyrimus
Balandžio 17 d. 14:35
Visapusis namų klimato valdymas su „Komfovent KOMBI“
Balandžio 17 d. 11:38
Atskleistos itin detalios smegenų nuotraukos, padarytos galingiausiu pasaulyje MRT aparatu
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kuo nederėtų dalytis socialiniuose tinkluose?

Publikuota: 2012-10-22 19:13
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Aut. teisės: ©IT Naujienos
Inf. šaltinis: IT Naujienos

Socialiniai tinklai šiandien yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis. Bendraujame, dalijamės gyvenimo džiaugsmais ir nuoskaudomis internete ir dažnai nė nesusimąstome, kad visa ši informacija vieną dieną mums gali pakenkti. Juk rašyti socialiniame tinkle „Facebook“ apie tai, kaip nekenčiate savo boso, yra tas pats, kas tai parašyti ant jo biuro sienos.

Pažvelgus į statistikos duomenis matyti, kad daugiau nei pusė suaugusiųjų, besinaudojančių socialiniais tinklais, turi daugiau nei vieną paskyrą skirtinguose tinkluose ir net trys ketvirtadaliai jaunuolių nuo 18 iki 24 metų turi savo internetinius profilius „Facebook“, „Google+“, „Twitter“ ar kokiame kitame tinkle. Žinoma, turėti profilį socialiniame tinkle nėra nieko blogo, tačiau kai informacija jame prieinama visiems, bent jau derėtų pasisaugoti ir nepublikuoti faktų, dėl kurių vėliau tektų raudonuoti. Pasak „Pew Research“ tyrimus atlikusių specialistų, apie 40 proc. socialinių tinklų naudotojų nėra susireguliavę privatumo nustatymų. Mes jums pateiksime 10 dalykų, kuriais nereikėtų dalytis internete.

Kuo nederėtų dalytis socialiniuose tinkluose?

Asmeniniai pokalbiai

Socialiniame tinkle „Facebook“ dažnai daroma klaida, kad nepatyrę naudotojai vietoj privačių žinučių sistemos tarpusavyje bendrauja rašydami vieni kitiems ant sienų. Rašyti ant draugo sienos kaip jūs vakar šventėte gimtadienį yra tas pats, kas eiti Gedimino prospektu ir skambinant varpeliui šaukti apie tai visiems praeiviams. Paprasta pamoka: jei nenorite, kad kažką žinotų jūsų šeima, kolegos ar tam tikra grupė draugų, nepublikuokite to ant sienos. Juk tam yra privačių žinučių sistema.

Socialinio gyvenimo planai

Dalytis artėjančiais gyvenimiškais įvykiais socialiniuose tinkluose nėra gera mintis. Jei organizuojate gimtadienio vakarėlį artimiausių draugų būriui, nesinorėtų kad ateitų ir prieš kelis metus paskutinį kartą matyti klasės draugai. Todėl su pakvietimais derėtų elgtis atsargiai. Pasaulyje nuskambėjo jau ne vienas įvykis, kai viešai paskelbę apie organizuojamus vakarėlius jaunuoliai sulaukdavo šimtų, o kartais net tūkstančių nelauktų svečių. Jei organizuojate vakarėlį tik artimiausiems draugams, apie tai jiems praneškite privačiomis žinutėmis, juk „Facebook“ tinkle dabar galima rengti net konferencijas.

Socialinių tinklų susiejimas

Kaip jau minėjome, daugiau nei pusė besinaudojančių socialiniais tinklais, paskyras turi ne viename jų. Taip pat didelė jų dalis skirtingus tinklus susieję tarpusavyje. Vadinasi, ką nors publikavę „Facebook“, automatiškai tuo pasidalija ir „Twitter“ ar „LinkedIn“ tinkluose. Susiejant socialinius tinklus reikia jausti kokiai informacijai publikuoti jie skirti. Kaip žinome, „LinkedIn“ tinklas skirtas darbiniam profiliui, tad susietas su „Facebook“ profiliu gali būti papildytas tokia informacija, kurios jūsų darbdaviui tikrai nereikia žinoti.

Darbovietės informacija

Jei mirštate kaip norite pasigirti „Facebook“ draugams apie paaukštinimą darbe, gerai pagalvokite prieš tai darydami. Galbūt jūsų profilį seką konkurentų įmonė, kuriai tokia informacija būtų lyg dovanėlė. Naujienas apie planuojamą įmonės plėtrą, įvykusius sandorius ar naujus projektus taip pat reikėtų laikyti privačia informacija, kurios nevalia skelbti socialiniuose tinkluose. Saugumo įrangos gamintoja „Sophos“ atlikusi tyrimą išsiaiškino, kad 63 proc. kompanijų vadovų baiminasi dėl informacijos, kuria jų darbuotojai dalijasi socialiniuose tinkluose. Dėl šios priežasties kai kurios kompanijos savo tinkle net blokuoja tokius tinklalapius kaip „Facebook“ ar „Twitter“.

Jūsų šeimos nuotraukos

Viena labiausiai naudojamų socialinių tinklų funkcijų – dalijimasis nuotraukomis. Smagu pasidalyti gražiausiomis šeimos akimirkomis, tačiau ir tai derėtų daryti atsakingai. Jei viešai publikuojate šeimos nuotraukas su tokiais komentarais kaip „mano vyras savaitgaliui išvažiuoja iš miesto“ arba „mažasis Jonukas jau pakankamai didelis, kad vienas liktų namuose“, jums ir jūsų namams gali grėsti pavojus. Nenorime būti paranojikais, tačiau visame pasaulyje jau yra tokių pavyzdžių, kai plėšikai sekė aukų gyvenimus socialiniuose tinkluose ir atsiradus progai įvykdydavo nusikaltimus.

Adresas ir telefono numeris

Adreso ar telefono numerio viešinimas socialiniuose tinkluose – viena didžiausių blogybių, ypač jei jūsų profilis prieinamas viešai. Publikavus tokią informaciją jums ne tik gali kilti pavojus būti apiplėštam, tačiau atsiranda ir tapatybės vagystės grėsmė. Taip pat, jei skelbiate, kad išvykstate atostogų, o jūsų adresas visiems matomas, nenustebkite, jei atostogų metu tuščiuose namuose apsilankys nelauktų svečių.

Asmeniniai finansai

Jūs turbūt manote, kad niekas nėra toks kvailas, kad dalytųsi banko duomenimis ar kita informacija apie finansus socialiniuose tinkluose, tačiau pakankamai duomenų galima išgauti ir iš atrodytų visai nekaltų pranešimų apie pinigus. Pavyzdžiui, pranešimas „Aš nepasitikiu bankais ir visus pinigus laikau namie“ gali sugundyti ne vieną plėšiką. Todėl socialiniuose tinkluose patariama visiškai vengti šnekų apie finansus.

Slaptažodis

Slaptažodžio saugojimas – akcentuojamas visur. Nevalia jo duoti niekam, net artimiausiems žmonėms. Socialiniuose tinkluose dažnai pasitaiko profilių vagysčių, kai porelės tarpusavyje pasidalija slaptažodžiais, o vėliau išsiskyrę publikuoja tikrovės neatitinkančią informaciją apie savo partnerį. Tai ypač pavojinga, kai profiliai susieti su kitais tinklais.

Slaptas klausimas

Dauguma šiuolaikinių tinklalapių registracijos formoje turi slapto klausimo grafą, kurį atsakius galėtumėte prisijungti prie savo paskyros, net jei pamirštumėte slaptažodį. Tačiau bėda, kad socialiniuose tinkluose dažniausiai galima nesunkiai rasti atsakymą į tokius slaptus klausimus kaip „jūsų augintinio vardas?“, „jūsų gatvės pavadinimas?“ ar panašiai. Todėl pasirinkdami slaptą klausimą atkreipkite dėmesį, ar atsakymas nėra lengvai randams internete.

Viskas, kas neturi būti vieša

Socialiniai tinklai šiais laikais turi pakankamai lanksčius privatumo nustatymus, tad nereikėtų tingėti po juos keletą minučių pasiknaisioti. Bėda, kad jei patys publikuosite informaciją, kurios viešinti nederėtų, gali nepadėti net patys slapčiausi nustatymai. Žinote visas tas programėles „Facebook“, kurios prašo leidimo gauti iš jūsų tam tikrą informaciją? Tai štai, pasak tyrėjų, 90 proc. jų ima informaciją apie jus, kurios jiems net nereikia.


IT Naujienos

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Tobulėjančioms technologijoms sparčiai transformuojant verslus, vietoje nesėdi ir kibernetiniai piktavaliai. Laikui bėgant, kibernetinės grėsmės vis labiau vystosi, todėl sukčiams darosi paprasčiau pergudrauti saugumo sistemas ir žmones.

„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?

Jei manote, kad esate didelės rizikos zonoje ir yra tikimybė, kad į jus nusitaikys samdinių šnipinėjimo programos, arba tiesiog neprieštaraujate prarasti kai kurių „iOS“ funkcijų papildomo saugumo vardan, „Apple“ „Blokavimo režimas“ („Lockdown mode“) yra stebėtinai naudingas.

Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai

Patyręs kibernetinio saugumo ekspertas dalyvauja „Rewire“ projekte, kuris vykdomas Mykolo Romerio universitete kartu su 24 partneriais iš 13 šalių. Projekto tikslas – padėti žmonėms saugiai naudotis technologijomis ir suvokti kibernetinio saugumo svarbą.

2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama