Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Skaitmeninis sielos akmuo jūsų kompiuteriui

Publikuota: 2009-01-27 08:13
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Autorius: Elvinas Piliponis
Aut. teisės: el. paštas ©Lietuvos Rytas, UAB
Inf. šaltinis: el. paštas Kompiuterija

„World Of Warcraft“ žaidėjai turėtų žinoti kerėtojo gebėjimą sielos šukėje išsaugoti savo ar kito žaidėjo sielą ir tokiu būdu leisti jam akimirksniu prisikelti iš numirusiųjų. Operacinės sistemos atvaizdo (image) kūrimo programos kažkuo primena šį užkeikimą, nes jomis visiškai sugadintą OS galima atkurti per 5-10 minučių.

Kaip kuriami atvaizdai?

Nieko sudėtingo. Anot animacinio filmo herojus, tai – tik technikos reikalas. Tokio pobūdžio sistemos veikia paprastai: skaito disko skirsnio duomenis ir juos išsaugo (įrašo). Skaitomi ne atskiri duomenų failai, o visa sistema su visa tarnybine informacija. Tuo atvaizdo kūrimo programos skiriasi nuo įprastų atsarginio kopijavimo (backup) sistemų, saugančių tik duomenis.

Sistemos atvaizdų kūrimo priemones sąlygiškai galima suskirstyti į tris tipus. Pirmojo tipo programos tiesiog skaito skirsnį nesigilindamos į jo turinį. Neretai atvaizdą jos gali atkurti tik tokio pat dydžio ar tik tame pačiame skirsnyje. Tačiau jos gali sukurti bei atkurti bet kurios sistemos atvaizdą, jei tik gebės perskaityti ir įrašyti skirsnį. Kitos programos veikia truputį „protingiau“ ir prieš išsaugodamos atvaizdą nagrinėja skirsnio turinį. Jos geba ne tik sukurti mažiau vietos užimančius atvaizdus, bet ir atkurti juos bet kuriame kaupiklyje. Kai kurios programos net leidžia atnaujinti sistemos atvaizdą, užuot kūrus jį iš naujo.

Specializuotos duomenų apsaugos plokštės gali automatiškai atkurti OS būseną  kiekvieno kompiuterio perkrovos metu.
Specializuotos duomenų apsaugos plokštės gali automatiškai atkurti OS būseną kiekvieno kompiuterio perkrovos metu. Duomenų atkūrimo skirsnis gali būti visiškai paslėptas ir nepasiekiamas iš OS.)

Trečiojo tipo programos yra susijusios su kokia nors įranga. Tai gali būti specializuota duomenų apsaugos plokštė, pavyzdžiui, „Lenten Reborn“, arba bendrovės „Gigabyte“  pagrindinė plokštė, kuriai pritaikyta „Xpress Recovery 2“ programa. Tokias programas paprastai galima sužadinti spragtelėjus mygtuką kompiuterio įkrovos metu ir atkurti sistemos būseną keliais mygtukų spustelėjimais. Tai gana patogu, tačiau teks paaukoti dalį diskinio kaupiklio vietos, kuri bus paslepiama nuo OS ir kurioje bus saugomi sistemos atvaizdai.

Acronis True Image

True Image – vienos pirmaujančių duomenų atkūrimo ir tvarkymo bendrovių „Acronis“ kūrinys. Bendrovė siūlo keletą True Image versijų, kurios skiriasi savo galimybėmis ir, žinoma, kaina. Naudotis True Image programa paprasta: reikia tiesiog iš meniu išsirinkti norimus veiksmus ir sekti vediklio nurodymais.

Programa geba analizuoti failų sistemos turinį ir sukurti atvaizdus, nepriklausomus nuo skirsnio, todėl operacinę sistemą galima ne tik išsaugoti, bet ir perkelti į kitą kaupiklį.  Programa geba atnaujinti anksčiau sukurtą atvaizdą, todėl po sėkmingų OS pakeitimų naujo atvaizdo kurti nereikia. Anksčiau sukurto atvaizdo atnaujinimas yra gerokai spartesnė operacija, nei naujo kūrimas. Įdiegus papildomas programas, OS atvaizdą galima atnaujinti nuolat ir sumažinti duomenų praradimo riziką. Programa gali veikti tinkle ir atvaizdus saugoti tolimajame serveryje.

Acronis True Image
Atkūrimo duomenis True Image gali išsaugoti specialiame skirsnyje, iš kurio galima įkrauti kompiuterį ir atkurti sugadintą sistemą. Tačiau šis skirsnis yra prieinamas OS ir gali būti pažeistas viruso ar neatsargaus vartotojo.)

Taip pat reikėtų paminėti True Image gebėjimą sukurti atskirą Acronis protected zone disko skirsnį, kuriame būtų saugomi sistemos atkūrimo duomenys. Vartotojui pakanka nurodyti, kad atvaizdas būtų rašomas ne į diskinį kaupiklį ar tinklą, o į specialų „Acronis“ skirsnį, ir nustatyti, kiek disko vietos skirti atvaizdams saugoti. Aktyvavus šį skirsnį, kompiuterio būseną galima atkurti be jokių papildomų programų –  tiesiog pasirinkus reikiamą įkrovos meniu punktą.

Partimage

Partition Image – nedidelė Linux sistemoms pritaikyta programa, galinti išsaugoti ext2/3, ReiserFS, FAT16/32, HPFS, JFS, XFS, UFS, HFS ir NTFS failų sistemų atvaizdus ir juos atkurti. Kaip ir daugelis kitų Unix šeimos programų, ji buvo kuriama pagal minimalistinį principą: programa turi atlikti vieną užduotį, tačiau tai privalo padaryti gerai.

Paleidus Partimage, pateikiamas Linux sistemai žinomų skirsnių sąrašas ir siūloma pasirinkti norimą veiksmą: sukurti ar atkurti skirsnio atvaizdą arba iš atvaizdo atkurti sugadintą OS įkrovos įrašą (MBR). Pakanka nurodyti atvaizdo aprašą. Spragtelėjus OK, programa pradeda kopijuoti duomenis.

Programa gali veikti ir tinkle, t.y. kitame kompiuteryje sužadinus „Partition Image Daemon“ (Partimaged) programą, atvaizdus galima išsaugoti ar paimti iš kito kompiuterio. Tokia galimybė gali praversti kompiuteryje esant tik vienam skirsniui ar nesant pakankamai laisvos vietos atvaizdui saugoti.

Partition Image
Partition Image programa skirta tik Linux sistemoms,  todėl kitoms sistemoms išsaugoti teks pasitelkti specialų įkrovos CD, kuris leis duomenis išsaugoti ne tik savo, bet ir kitame tinklo kompiuteryje.)

Partimage gali apdoroti tik neprijungtus skirsnius, todėl panorėjus pasinaudoti šia programa kompiuterį greičiausiai teks įkrauti iš įkrovos CD. Be to, kitaip nei „True Image“, ji negali atnaujinti sukurto skirsnio atvaizdo, tad ši programa gali būti nepatogi dažnai keičiant sistemos nuostatas. Kadangi ši programa skirta tik Linux terpei,  panorėjus ja išsaugoti kitas sistemas reikės specialaus Linux įkrovos CD, pavyzdžiui, PING (Partimage Is Not Ghost). PING CD leidžia kur kas daugiau nei „Norton Ghost“, apie kurią užsimenama CD pavadinime.

Interneto nuoroda:

http://www.thefreecountry.com/utilities/backupandimage.shtml  tinklalapyje pateikiama daug nemokamų sistemos atvaizdų ir duomenų archyvavimo programų.


Kompiuterija

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Iš viso rasta:
1 (1–1)
[1]
 Kirvoboica 2009-04-17 19:33 
ne stebuklas:
1: suinstaliuojame pilnai funkcionalius Windows (OS, drivers, soft, etc)
2: Start PC per boot CD BartPE - naudodami WinRar suarchyvuojame visą sisteminį skirsnį į atskirą archyvą. (be pagefile, žinoma, ar dar be ko nors, kas įtin stambiagabaritiška ir nereikalinga).
3: Kilus bet kokiai problemai, (virusai, draiverių problemos, soft trial pasibaigimas :) ) - per tą patį Boot CD BartPE peleidžiam PC, triname (pageidautina formatuojame) visą skirsnį, ir iš arshyvo atgal išskleidžiame visą gerą į tą patį kietojo disko skirsnį.
4: vienintelis trūkumas - sukurtas atstatymo archyvas tetinka konkrečiam kompui su jo draiveriais.

=)~
Atsakymai (0)
Iš viso rasta:
1 (1–1)
[1]




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama