Elektronika.lt
 2024 m. kovo 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 19 d. 10:25
Nuotolinė sveikatos stebėsena keičia sveikatos priežiūros modelį
Kovo 19 d. 08:13
Kaip ir kuo valyti „iPhone 15“
Kovo 18 d. 20:26
„Telia“ elektromobiliai ir daiktų internetas mažina dyzelino vartojimą milijonais litrų
Kovo 18 d. 17:25
ES reguliavimas „ChatGPT“ ir visam dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?
Kovo 18 d. 14:27
„Porsche“ pristatė galingiausius elektromobilio „Taycan“ modelius
Kovo 18 d. 11:51
Lietuvoje – inžinierių stygius: ar padėtis tikrai be išeities
Kovo 18 d. 08:38
Kaip skatinsime tvarų vartojimą? Neišmesti, o taisyti!
Kovo 17 d. 17:43
Siekiama visiškai uždrausti „TikTok“ programėlę: kaip tai palies Lietuvos naudotojus?
Kovo 17 d. 13:26
Kokias pamokas atnešė autonominių automobilių eksperimentas Vilniuje?
Kovo 17 d. 09:11
RRT: Lietuvoje mobilus internetas spartėja, tačiau pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Nuotolinis mokymasis bus iššūkis visiems: patarimai mokytojams ir mokiniams

Publikuota: 2020-03-29 07:23
Tematika: Programinė įranga
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Mokytojams ir mokiniams prasideda naujų iššūkių metas – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ragina mokslo ir studijų institucijas nuo kovo 30 pradėti nuotolinį mokymą. Kaip tam pasiruošti ir ko reikia, kad pamokos nuotoliniu būdu vyktų sėkmingai? Ir kokius įrankius naudoti?

Nuotolinis mokymasis bus iššūkis visiems: patarimai mokytojams ir mokiniams
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

„Nežinomybė dėl karantino trukmės verčia naujų sprendimų ieškoti ne tik verslus, bet ir mokymo įstaigas. Akivaizdu, kad ne visos mokymo įstaigos bus pasiruošusios pradėti nuotolines pamokas jau ateinantį pirmadienį. Ir kalbame ne tik apie vaikus, kurie neturi reikiamos įrangos ir interneto ryšio, bet ir mokytojus bei administraciją, kuriems tai bus didelis iššūkis“, – pranešime spaudai sako „Telia“ vaizdo konferencijų produktų vadovas Mantas Grinius.

Jis pabrėžia, kad norint pereiti prie efektyvaus nuotolinio mokymo, švietimo įstaigos turi pasirūpinti ne tik metodine medžiaga, jos sklaida, bet ir įveikti emocinius barjerus.

Kokius įrankius naudoti?

Ministerijos pagrindinis prioritetas šiuo metu yra užtikrinti techninės įrangos ir ryšio galimybes kiekvienam Lietuvos moksleiviui, ypač – skaitmeninėje atskirtyje esantiems maždaug 35 tūkst. vaikų. Į pagalbą jau suskubo ir „Telia“ – kompanija skyrė 50 tūkst. eurų ministerijos globojamam projektui „Mokykla namuose“, įteikdama beveik 500 planšetinių kompiuterių ir nemokamai pridėdama po 50 GB mobiliųjų duomenų mėnesiui suteikiančią SIM kortelę.

Visgi programinės įrangos klausimai paliekami kiekvienai švietimo įstaigai spręsti savarankiškai. Internete apstu priemonių pamokoms per atstumą kurti, skaitmeninių mokymo aplinkų, nemokamo ir legaliai prieinamo turinio įvairiausioms pamokoms – visa tai į vieną sąrašą yra surinkusi Nacionalinė švietimo agentūra.

M. Grinius atkreipia dėmesį, kad vien vaizdo konferencijų įrankių pasirinkimas itin platus: nuo „Microsoft Teams“, „Zoom“ iki „Google Hangout“ ar net „Facebook Messenger“.

Bene patogiausia šiuo atveju – „Microsoft Teams“ aplinka, turinti viską, ko reikia nuotoliniam darbui. Švietimo sektoriui skirtos versijos vartotojo sąsaja yra net gi supaprastinta, kad mokiniams būtų lengviau rasti reikiamas funkcijas, taip pat kiekvienas mokinys turi privačią erdvę, kurioje gali atlikti mokytojo paskirtas užduotis, susipažinti su papildomais mokymosi šaltiniais, kuriuos jam skyrė mokytojas. Kurdama šį produktą „Microsoft“ rėmėsi principu, kad mokytojas gautų visas priemones skatinti vaikų individualų ugdymąsi.

Kita alternatyva – „Google for Education“ platforma, kurios mokymo turiniu ir bendradarbiavimo erdve „Google“ leidžia nemokamai naudotis iki liepos mėnesio. Ši platforma gali būti patogi mokykloms, kurios jau naudojasi kitomis „Google“ paslaugomis, pavyzdžiui, el. paštu.

Nuo emocinių barjerų iki bendruomenės sutelkimo

Bendravimas „per ekraną“ tarp mokytojų ir mokinių arba mokytojų ir administracijos nėra įprastas dalykas. Nepatogumų gali sukelti jau vien tai, kad vaizdo pokalbių metu kiti dalyviai gali matyti aplinką, kurioje esate. Tai tarsi visos klasės vizitas pas jus svečiuose. Šis iššūkis ypač nelengvas uždaresnio charakterio žmonėms.

„Jei nuotolinės pamokos vyks naudojant vaizdo skambučius, tiek mokytojams, tiek mokiniams vertėtų apgalvoti, ką jų metu matys kiti pamokos dalyviai. Jei turite galimybę, pasirūpinkite, kad už jūsų nugaros būtų siena, tvarkinga knygų lentyna ar spinta. Taip pat išlaikykite rytinį ruošimosi į mokyklą ritualą: nusiprauskite, susišukuokite, tvarkingai apsirenkite“, – pataria M. Grinius.

Kita nemažai streso įnešanti tema – mokyklos bendruomenės sutelkimas į bendrą grupę. Ne visi mokiniai turi el. paštą ir mokyklos administracijai, mokytojams kyla sunkumų perduoti mokiniams reikiamą informaciją, tokią kaip mokymų medžiaga, užduotys, kvietimai prisijungti prie vaizdo konferencijos. O skubiai sukurti kiekvienam mokiniui pašto dėžutę ir iškomunikuoti jos prisijungimo duomenis, pavyzdžiui, per e. dienyną yra gana sudėtinga. Užuot šį darbą planuotų ir jį įgyvendintų per mėnesį ar ilgiau, IT administratoriui tenka nelengva užduotis tai atlikti per keletą dienų.

Pataria ne nerti, bet bristi

Kadangi visa tai nauja ir nepažinta, „Telia“ ekspertas pataria į nuotolinio mokymo procesą įsitraukti pamažu: „Pirmąją savaitę reikėtų vengti sudėtingų pratimų ir gilinimosi į dėstomą dalyką. Geriau laiką skirti pokalbiams lengvesnėmis temomis arba smagiems komandiniams žaidimams, kurie šiek tiek siejasi su dėstoma tema. Tokiu būdu mokiniai ir mokytojai labiau įpras naudotis naujais įrankiais, atsipalaiduos ir pripras bendrauti elektroninėje erdvėje.“

Mokytojai taip pat turėtų suprasti, kad prie naujovių pratintis turi ne tik jie, bet ir vaikai. Todėl neužtenka tik pateikti užduočių, nurodant pratybų ir vadovėlių puslapius, bet ir bent trumpai paaiškinti pamokos temą. Taip pat mokytojai turėtų užtikrinti grįžtamąjį ryšį, įvertindami atliktas užduotis ir suteikdami individualią pagalbą, jei vaikams kyla neaiškumų atliekant užduotis ir tėvai jiems padėti negali.


Delfi.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Naudojatės „WhatsApp“ savo „Android“ telefone? Netrukus už vieną pokytį gali tekti susimokėti

Visų, kurie „WhatsApp“ žinučių siuntimo platforma naudojasi „Android“ išmaniajame telefone, laukia pokytis. Visos „WhatsApp“ esančios žinutės, nuotraukos ar vaizdo įrašai saugomi „Google Drive“ debesijos paslaugoje, kurioje nemokamai galima saugoti iki 15 GB duomenų. Nuo šiol pasiekus šį limitą, naudotojams už papildomus duomenis teks sumokėti.

Statistika atskleidė dažniausiai į Lietuvos gyventojus nutaikomą kibernetinių atakų būdą: ar jau mokate apsisaugoti?

Į Lietuvos gyventojus kibernetiniai nusikaltėliai dažniausiai taikosi pasitelkdami vieną atakų būdą – kenkėjišką programinę įrangą. Kenkėjiškas programas atpažinti darosi vis sudėtingiau, o užkrėstus įrenginius gali išduoti ir didėjančios sąskaitos už elektrą. Tad kaip išlikti saugiems?

Naujasis Kupidonas – dirbtinis intelektas: patarimai, kuo jis gali pasitarnauti

Jei šiųmetis Valentino dienos sveikinimas nustebino iškalbingumu, labai nemaža tikimybė, kad jį parašė dirbtinis intelektas (DI). Kibernetinio saugumo sprendimų lyderės „McAfee“ tyrimo duomenimis, 45 proc. vyrų šiemet įkvėpimo meilės atvirutei ieškojo „ChatGPT“, „Google Gemini“ ir kituose panašiuose įrankiuose.

2024-02-12 16:25
Kaip naudotis nauja „Messages“ funkcija „Check In“
2024-01-29 12:56
„Apple Maps“ žemėlapiai pasiekiami neprisijungus prie tinklo
2024-01-26 14:45
Gera žinia „Messenger“ naudotojams: jau galima išjungti „seen“ funkciją, redaguoti išsiųstas žinutes
2024-01-21 13:34
Kaip naudotis ta pačia „WhatsApp“ paskyra keliuose skirtinguose įrenginiuose?
2024-01-11 08:14
5 patarimai kaip lietuviškai įvaldyti „ChatGPT“
2023-12-20 11:24
Programėlės ir žaidimai smagūs, bet gali būti grėsmingi: ekspertas pateikia 5 patarimus, kaip apsisaugoti
2023-12-19 20:39
Ekspertai abejoja veidus gražinančio įrankio „My Puzzles“ patikimumu ir pataria, kaip įsitikinti, ar duomenys nesiunčiami kitur
2023-12-19 17:43
Kaip ištrinti „Instagram“ žinutes ar pokalbius ir ką daryti norint atgauti tam tikrą informaciją
2023-12-04 20:22
Kaip „iOS 17“ tausoti akis naudojant „iPhone“ ar „iPad“
2023-12-04 12:29
Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?
2023-11-22 10:24
Kaip naudotis ekrano dalinimosi funkcija „macOS Sonoma“
2023-11-16 20:25
Nesiseka pardavimai? Padės dirbtinis intelektas: specialistų patarimai
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama