Elektronika.lt
 2024 m. kovo 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 29 d. 14:25
„Sony“ pristato labai lauktus programinės įrangos atnaujinimus, įskaitant C2PA atitikimą ir vaizdų autentiškumo užtikrinimą
Kovo 29 d. 11:39
Paaiškėjo, kokį atsiperkamumą turi namų ūkyje naudojamos, elektros energiją kaupiančios baterijos (1)
Kovo 29 d. 08:26
Inovacijų ekspertai su partneriais siekia pagerinti Lietuvos miškų ir jų kelių būklę
Kovo 28 d. 20:32
„Elektrum Lietuva“ į elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrą šiemet investuos 9 mln. eurų
Kovo 28 d. 17:25
NASA „BurstCube“ palydovas paleistas tirti galingiausius sprogimus kosmose
Kovo 28 d. 14:50
„Logitech“ pristato „Signature Slim“ klaviatūrą ir darbo bei gyvenimo derinį prie rašomojo stalo
Kovo 28 d. 11:17
Kaip atrodys mokslai, studijos ir darbas DI eroje: pagrindiniai parodos „Karjera & studijos Lietuvoje“ akcentai
Kovo 28 d. 08:52
Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams
Kovo 27 d. 20:30
Saulės elektrinė – daugiabučio balkone: ar tai įmanoma Lietuvoje? (1)
Kovo 27 d. 18:19
4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip kalbėti su vaikais apie saugų bendravimą internete

Publikuota: 2008-01-09 12:10
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Programa „Saugesnis internetas“

Vaikai visada mano, kad kontroliuoja situaciją – nors jie girdėjo pasakojimų apie žmones, persekiojamus nepažįstamojo, sutikto internete, nukentėjusius nuo tapatybės duomenų vagių ar kompiuterio įsilaužėlių, bet vaikai yra naivūs ir paprastai galvoja, kad jiems taip neatsitiks ir jie yra apsaugoti nuo tokios nelaimės.

Realiame pasaulyje vaikai paprastai vadovaujasi principais, kurių jie buvo mokomi mokykloje ir namuose, tačiau virtualiame pasaulyje apie juos pamiršta. Jie nesuvokia, kad tokių pačių savisaugos priemonių būtina imtis tiek realiame, tiek virtualiame pasaulyje. Štai kodėl svarbu vaikus mokyti, kaip saugiai bendrauti internete.

Amerikos kibernetinio saugumo aljansas (angl. NCSA), taip pat įvairios naudotojų bei mokymo institucijos rekomenduoja vadovautis šiame straipsnyje išdėstytais patarimais mokant vaikus saugiai bendrauti internete ir aiškinant jiems, kodėl būtina imtis savisaugos priemonių.

Privatumo saugojimas: savo asmeninę informaciją pasilikite sau. Vaikai niekada neturėtų sakyti kitiems adreso, telefono numerio ar su šeimos finansais susijusios informacijos, pvz., sąskaitų numerių ar kreditinių kortelių duomenų. Priminkite vaikams, kad informacijos apie šeimos narius arba draugus platinimas gali pakenkti jiems patiems. Jie taip pat turėtų būti atsargūs su kitokio pobūdžio informacija, pvz., su mokyklos, sporto būrelių, kuriuos jie lanko, pavadinimais, pomėgiais, darbais, poilsio vietomis, taip pat bet kokia kita informacija, padedančia nustatyti jų buvimo vietą ir tapatybę, kai jie nėra prisijungę prie interneto.

Naudotojo vardo pasirinkimas: protingai pasirinkite naudotojo vardą, kuriame neturėtų būti daug apie jus pasakančios informacijos. Naudotojo vardas neturėtų būti jūsų vardas ar gimtojo miesto pavadinimas, nes tai gana pavojinga. Nors naudotojo vardas suteikia žmogui anonimiškumo jausmą, daugelį naudotojo vardų, sudarytų iš asmeninės informacijos, galima lengvai iššifruoti. Tokiu būdu nusikaltėliai lengvai gali nustatyti jūsų tapatybę ir buvimo vietą.

Didžiausia pasaulio skelbimų lenta: į internetą dėkite tik tą informaciją, kuri yra bendro pobūdžio ir tinka visiems. Internetas yra didžiausia pasaulio skelbimų lenta: bet kas gali peržiūrėti asmeninius mokytojų, teisėsaugos institucijų darbuotojų, koledžo ar universiteto priėmimo skyriuje dirbančių asmenų, potencialių darbdavių internetinius tinklalapius. Tai, kas dabar skelbiama jūsų internetiniame tinklalapyje, ateityje gali jums pakenkti.

Venkite neigiamo viešumo: moksleiviai turėtų žinoti, kad platindami netinkamas nuotraukas jie gali pakenkti savo reputacijai ir patraukti nepageidaujamą kitų dėmesį. Svarbu, kad vaikai gerai apsvarstytų vaizdinės informacijos, nufilmuotos telefonu, interneto ir vaizdo kameromis, platinimą internete. Netinkamos vaizdinės medžiagos, pvz., intymių nuotraukų, platinimas gali atkreipti blogų ketinimų turinčių asmenų dėmesį. Be to, dėl tokios informacijos skelbimo asmuo gali būti baudžiamas arba šalinamas iš mokyklos.

Neįmanoma laiko atsukti atgal: prisiminkite, kad internete paskelbtą informaciją pakeitus ar visai ištrynus, pirminė informacija vis tiek neišnyksta. Net jei informacija tinklalapyje ištrinama, senesnė jos versija vis tiek išlieka kituose kompiuteriuose.

Nekalbėkite su nepažįstamaisiais: būkite atsargūs įtraukdami nepažįstamus asmenis į interneto pokalbių programų draugų sąrašus – žmonės ne visada yra tie, kas sakosi esą. Draugą gerai pažįstame ir galime juo pasitikėti. Internetinis pasaulis iškreipė draugo sąvoką ir apibrėžimą. Svarbu suprasti viena – jeigu jus užkalbinęs asmuo negali pateikti svarios informacijos apie tai, iš kur jus pažįsta, pagalvokite, ar verta jį įtraukti į interneto pokalbių programų draugų sąrašus. Jei nepasitikite juo ir manote, kad šis asmuo gali jums pakenkti, blokuokite jį.

Pavojingas flirtas: paaiškinkite savo mokiniams ir (ar) vaikams, kokie pavojai tyko flirtuojant su nepažįstamaisiais. Nepažįstamieji virtualioje aplinkoje gali meluoti apie save, o patikrinti jų tikrosios tapatybės neįmanoma. Flirtuojant su nepažįstamuoju virtualioje aplinkoje ir sutikus jį realybėje, gali susidaryti visai skirtingas įspūdis.

Pasikliaukite savo instinktais: mokykite savo vaikus ir (ar) mokinius pasikliauti vidine nuojauta. Jei kuris nors vaikas jaučiasi nejaukiai ir mano, kad jam grasina, jis nedelsdamas privalo apie tai pranešti savo mokytojui arba suaugusiam žmogui, kuriuo pasitiki. Mokytojas nuspręs, ar reikia kreiptis į teisėsaugos institucijas, interneto teikėją ir pranešti apie įvykį. Informuodami apie tai savo mokytojus ir artimus žmones, vaikai apsaugo kitus, kurie gali tapti tokiomis pat aukomis.

Virtualūs ir realūs nepažįstamieji: su internetiniais draugais nereikėtų susitikti realioje aplinkoje. Paaiškinkite savo vaikams ir (ar) mokiniams, kad nepažįstami žmonės virtualioje aplinkoje gali būti tokie pat pavojingi kaip ir nepažįstami žmonės realioje aplinkoje. Jei tėvai ir auklėtojai leidžia vaikams tikrovėje susitikti su virtualiais draugais, jie turėtų lydėti vaikus į susitikimą. Niekuomet neišleiskite vaikų vienų arba netgi su draugais.

Nepriimkite neprašytos ir (ar) neatpažįstamos informacijos, elektroninių laiškų: mokykite vaikus nespausti ant nuorodų ir neatidarinėti elektroninių laiškų ar prisegtų dokumentų, kuriuos atsiuntė nepažįstami asmenys. Elektroniniai laiškai iš nežinomų asmenų gali būti apkrėsti virusais arba juose gali būti šnipinėjimo programų, galinčių vogti jūsų asmeninę informaciją, pinigus iš asmeninės sąskaitos ar pakenkti jūsų kompiuteriui. Kai kurie virusai gali slėptis už jums pažįstamų žmonių vardų, elektroninių adresų, ir jūs pagalvosite, kad žinutė yra iš patikimų šaltinių.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Naudojatės „WhatsApp“ savo „Android“ telefone? Netrukus už vieną pokytį gali tekti susimokėti

Visų, kurie „WhatsApp“ žinučių siuntimo platforma naudojasi „Android“ išmaniajame telefone, laukia pokytis. Visos „WhatsApp“ esančios žinutės, nuotraukos ar vaizdo įrašai saugomi „Google Drive“ debesijos paslaugoje, kurioje nemokamai galima saugoti iki 15 GB duomenų. Nuo šiol pasiekus šį limitą, naudotojams už papildomus duomenis teks sumokėti.

Statistika atskleidė dažniausiai į Lietuvos gyventojus nutaikomą kibernetinių atakų būdą: ar jau mokate apsisaugoti?

Į Lietuvos gyventojus kibernetiniai nusikaltėliai dažniausiai taikosi pasitelkdami vieną atakų būdą – kenkėjišką programinę įrangą. Kenkėjiškas programas atpažinti darosi vis sudėtingiau, o užkrėstus įrenginius gali išduoti ir didėjančios sąskaitos už elektrą. Tad kaip išlikti saugiems?

Naujasis Kupidonas – dirbtinis intelektas: patarimai, kuo jis gali pasitarnauti

Jei šiųmetis Valentino dienos sveikinimas nustebino iškalbingumu, labai nemaža tikimybė, kad jį parašė dirbtinis intelektas (DI). Kibernetinio saugumo sprendimų lyderės „McAfee“ tyrimo duomenimis, 45 proc. vyrų šiemet įkvėpimo meilės atvirutei ieškojo „ChatGPT“, „Google Gemini“ ir kituose panašiuose įrankiuose.

2024-02-12 16:25
Kaip naudotis nauja „Messages“ funkcija „Check In“
2024-01-29 12:56
„Apple Maps“ žemėlapiai pasiekiami neprisijungus prie tinklo
2024-01-26 14:45
Gera žinia „Messenger“ naudotojams: jau galima išjungti „seen“ funkciją, redaguoti išsiųstas žinutes
2024-01-21 13:34
Kaip naudotis ta pačia „WhatsApp“ paskyra keliuose skirtinguose įrenginiuose?
2024-01-11 08:14
5 patarimai kaip lietuviškai įvaldyti „ChatGPT“
2023-12-20 11:24
Programėlės ir žaidimai smagūs, bet gali būti grėsmingi: ekspertas pateikia 5 patarimus, kaip apsisaugoti
2023-12-19 20:39
Ekspertai abejoja veidus gražinančio įrankio „My Puzzles“ patikimumu ir pataria, kaip įsitikinti, ar duomenys nesiunčiami kitur
2023-12-19 17:43
Kaip ištrinti „Instagram“ žinutes ar pokalbius ir ką daryti norint atgauti tam tikrą informaciją
2023-12-04 20:22
Kaip „iOS 17“ tausoti akis naudojant „iPhone“ ar „iPad“
2023-12-04 12:29
Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?
2023-11-22 10:24
Kaip naudotis ekrano dalinimosi funkcija „macOS Sonoma“
2023-11-16 20:25
Nesiseka pardavimai? Padės dirbtinis intelektas: specialistų patarimai
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama