Elektronika.lt
 2024 m. kovo 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 28 d. 11:17
Kaip atrodys mokslai, studijos ir darbas DI eroje: pagrindiniai parodos „Karjera & studijos Lietuvoje“ akcentai
Kovo 28 d. 08:52
Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams
Kovo 27 d. 20:30
Saulės elektrinė – daugiabučio balkone: ar tai įmanoma Lietuvoje? (1)
Kovo 27 d. 18:19
4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą
Kovo 27 d. 16:36
Ekspertė apie dirbtinį intelektą ir darbuotojų produktyvumą: „Svarbu suprasti, jog nėra vieno stebuklingo įrankio, kuris išspręstų visas problemas“
Kovo 27 d. 14:14
„Philips Monitors“ E1 serija turės tris naujus daugiafunkcinius modelius, skirtus hibridiniam ir nuotoliniam darbui
Kovo 27 d. 12:43
Reikalavimas elektrifikuoti penktadalį stovėjimo vietų glumina verslą: nukentės galutiniai vartotojai
Kovo 27 d. 10:37
KTU mokslininkų ir partnerių bendras darbas: virtuali realybė padės mokantis chirurgijos
Kovo 27 d. 08:12
Prarasti Lietuvos mokslininkai: kodėl moksleiviai dažnai nenori tapti mokslininkais ir kaip tai pakeisti?
Kovo 26 d. 20:20
Kaip keičiasi vairavimo įpročiai persėdus į elektromobilį?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

5 praktiški patarimai, kad kompiuteris veiktų greičiau

Publikuota: 2021-09-29 10:52
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: LRT.lt

Ruduo yra darbymetis kiekvienam, tad stringantis bene pagrindinis darbo įrankis – kompiuteris – gali tapti dideliu kantrybės išbandymu. Įrenginio strigimui įtaką daro daugybė skirtingų veiksnių, tokių kaip virusai ar gedimai, tačiau yra keletas patarimų, kuriais pasinaudojus lengvai išspręsite problemą. Praktiniais patarimais pranešime žiniasklaidai dalinasi „Bitės Profai“.

5 praktiški patarimai, kad kompiuteris veiktų greičiau
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Kompiuterio našumui įtakos turi tiek per daug programų ir netinkama priežiūra, tiek mažas vidinės atminties kiekis. Laimei, išspręsti šias problemas galite savarankiškai. Tam pašalinkite gamintojo iš anksto įdiegtas programas, kurių nenaudojate, reguliariai atnaujinkite operacinę sistemą ir išvalykite laikinuosius failus“, – paaiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

1. Nuolat atnaujinkite operacinę sistemą

Jei jūsų kompiuteris stringa, pirmas veiksmas, kurį turėtumėte atlikti, tai patikrinti, ar nėra galimų operacinės sistemos naujinių. Juos gamintojai periodiškai išleidžia tam, kad ištaisytų sistemos klaidas, mažinančias įrenginio našumą, bei sustiprintų saugumą.

„Besinaudojantiems „Windows“ kompiuteriu, reikėtų nustatymuose pasirinkti „Naujinimas ir sauga“ ir „Tikrinti, ar yra naujinimų“. Jei kompiuteris siūlo sistemos atnaujinimų, nepamirškite prieš tai susikurti atsarginę savo duomenų kopiją. Taip pritaikius visus galimus atnaujinimus, neprarasite savo duomenų“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jei naudojatės „Mac“ kompiuteriu, atverkite meniu, pasirinkite „System Preferences“ (liet. sistemos nuostatos) ir „Software Update“ (liet. programinės įrangos naujinimas). Galite pasirinkti, kad sistema atnaujinimus diegtų automatiškai. Tam spustelėkite „Automatically keep my Mac up to date“ (liet. automatiškai atnaujinti „Mac“).

2. Patikrinkite automatiškai paleidžiamas programas

Dalis gamintojo įdiegtų ir naujai įrašytų programėlių, pavyzdžiui, „Spotify“, „WhatsApp“ paleidžiamos automatiškai užsikrovus kompiuteriui net ir tada, kai jų nenaudojate. Jos taip pat gerokai lėtina jūsų įrenginio veikimą, tačiau gera žinia, kad jas galite išjungti.

„Windows“ kompiuteryje spustelėkite klavišų kombinaciją „Ctrl“ + „Alt“ + „Delete“ ir atverkite „Užduočių tvarkytuvas“. Spustelkite parinktį „Paleistis“ viršuje ir atsivėrusiame sąraše rasite visas šias programas. Tos, prie kurių poveikio nurodyta „aukštas“, daro didžiausią įtaką sklandžiam kompiuterio veikimui. Tad šioje vietoje spustelėkite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite „Išjungti“, – sako M. Vrubliauskas.

Paprasčiausias būdas išjungti paleisties programas „Mac“ kompiuteryje – nukeliauti į „System Preferences“ (liet. sistemos nuostatos), pasirinkti „Users & Groups“ (liet. vartotojai ir grupės) ir „Login Items“ (liet. prisijungimo elementai). Taip atversite paleisties programų sąrašą. Norėdami kurią nors pašalinti, pažymėkite ją ir spustelėkite sąrašo apačioje esantį minuso ženklą.

3. Atlaisvinkite vietos kompiuterio diske

Kitas labai svarbus žingsnis siekiant sumažinti kompiuterio strigimą – išvalyti diską, kuriame kaupiasi tiek laikini parsisiųstų programų failai, tiek nuotraukų miniatiūros. „Windows“ kompiuteriuose rasite specialiai tam skirtą programą „Disko valymas“.

„Kompiuterio ekrano apačioje esančiame paieškos laukelyje įveskite „Disko valymas“ ir pasirinkite, kurį iš jų norėsite išvalyti. Mano nuomone, svarbiausias yra C diskas. Tuomet spustelėkite „Gerai“ ir programa pasiūlys failus, kuriuos rekomenduojama ištrinti. Pažymėkite langelį prie kiekvienos parinkties ir spustelėkite „Išvalyti sistemos failus“. Įdomu tai, kad iškart po to matysite diske atlaisvėjusios vietos kiekį“, – teigia M. Vrubliauskas.

Atlaisvinti vietos diske ir paspartinti „Mac kompiuterio našumą galite spustelėję „Apple meniu“, „About This Mac“ (liet. apie šį „Mac“) ir „Storage“ (liet. saugykla). Pasirinkę „Manage“ (liet. tvarkyti) atversite pasiūlymų, kaip optimizuoti vietą saugykloje, langą. Prie „Optimize Storage“ (liet. optimizuoti saugyklą) parinkties spustelėkite „Optimize“ (liet. optimizuoti), taip iš kompiuterio bus pašalinti laikinieji failai ir atlaisvinta vieta saugykloje.

4. Pašalinkite nenaudojamą programinę įrangą

Nepriklausomai nuo to, ar turite seną ar naują kompiuterį, jame yra ne viena įdiegta programa. Nors dalis jų yra būtinos siekiant saugiai ir patogiai naudotis įrenginiu, tačiau kitos – tik apkrauna sistemą. Ypač, kai jūs jų visai nenaudojate.

„Norėdami pašalinti tokias programėles „Windows“ kompiuteryje, atverkite kompiuterio nustatymus, pasirinkite „Programėlės“ ir „Programėlės ir funkcijos“. Atsivėrusiame sąraše spustelėkite jums nereikalingos programėlės pavadinimą ir „Pašalinti“. Tiesa, gamintojas visuomet įdiegia bent keletą programų, kurių negalima ištrinti. Tokiu atveju spustelėję ant programėlės pavadinimo nerasite „Pašalinti“ mygtuko“, – aiškina ekspertas.

Nors „Apple“ į „Mac“ kompiuterius diegia kur kas mažiau nereikalingų programų, tačiau net ir čia rasite tokių, kurių, greičiausiai, nepanaudosite. Norėdami jas pašalinti, šoninėje „Finder“ (liet. ieškiklis) juostoje atverkite „Programs“ (liet. Programos) aplanką, raskite norimą programą ir nuvilkite ją į šiukšliadėžės piktogramą.

5. Atlikite sistemos priežiūrą

Dar vienas naudingas įrankis, kurį turėtumėte išbandyti – „Sistemos priežiūros“ funkcija, kuri integruota „Windows 10“ kompiuteriuose. Ji automatiškai defragmentuoja kietąjį diską, ieško naujinių bei kenkėjiškų programų, kurios lėtina kompiuterio darbą.

Šios užduotys paprastai atliekamos automatiškai tuo metu, kai kompiuteriu nesinaudojate. Vis tik pastebėję, kad įrenginys veikia lėčiau nei įprastai, funkciją galite aktyvuoti rankiniu būdu.

„Kompiuterio paieškoje įveskite „Valdymo skydas“ ir atsivėrusiame lange pasirinkite „Sistema ir sauga“, po to – „Sauga ir priežiūra“. Tuomet spustelėkite „Priežiūra“, „Automatinė priežiūra“ ir „Pradėti priežiūrą“. Tiesa, prieš tai nepamirškite užverti ir išsaugoti visų kompiuteryje atvertų failų“, – primena M. Vrubliauskas.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas primena, kad siekiant paspartinti kompiuterio veikimą, verta nepamiršti ir paprasto bei labai greito sprendimo – kartas nuo karto perkrauti įrenginį.


LRT

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms

Skaitmeniniame amžiuje monitorius studentams yra būtinas įrenginys. Nesvarbu, ar gilinatės į mokslinius darbus, ar dalyvaujate nuotolinėse paskaitose, ar bendradarbiaujate projektuose, tinkamas monitorius gali pagerinti jūsų mokymosi patirtį. Kaip rasti tinkamiausią modelį, parduotuvėse esant dideliam monitorių pasirinkimui?

Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį

Studentui nešiojamasis kompiuteris yra savotiškas centras, aplink kurį sukasi visas gyvenimas. Jis saugo visus studijų užrašus, tampa portalu į pasaulį nuotolinėse konferencijose, o dienos pabaigoje bendrabučio kambarį transformuoja į kino teatrą, žaidimų erdvę ar šokių aikštelę. Tačiau po tam tikro laiko šis įrenginys paprasčiausiai pradeda nebespėti paskui mus.

Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis

Nauji mokslo metai – jau visai čia pat, o su paskutinėmis vasaros dienomis laukia paskutiniai mokslo metams reikalingų priemonių pirkiniai. Sąsiuvinius, kuprinę ar rašiklius išsirinkti gana paprasta, tačiau nuspręsti, koks kompiuteris labiausiai tiktų mokiniui ar studentui, gali būti sudėtinga.

2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
2023-03-08 14:36
Kad vaikas tobulėtų, o ne tingėtų: atskleidė gudrybių, kaip planšetę paversti naudingu pagalbininku
2023-01-11 10:29
Kompiuteriniai žaidimai: kokios vyrauja tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?
2022-12-18 16:38
Ką turėtų žinoti tėvai, dovanodami vaikams išmaniuosius įrenginius?
2022-11-26 16:42
Kad netektų raudonuoti: 5 patarimai, ko nedaryti darbiniame kompiuteryje
2022-11-25 16:25
Ekspertas perspėja vengti vienos grubios klaidos naudojant USB: galite ne tik prarasti duomenis, bet ir sugadinti įrangą
2022-11-16 12:51
Išjungti ar palikti įjungtą – kaip elgtis su kompiuteriu baigus darbus?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama