Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
Balandžio 17 d. 20:25
Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų
Balandžio 17 d. 17:52
Roveris „Curiosity“ pradėjo naujo Marso regiono tyrimus
Balandžio 17 d. 14:35
Visapusis namų klimato valdymas su „Komfovent KOMBI“
Balandžio 17 d. 11:38
Atskleistos itin detalios smegenų nuotraukos, padarytos galingiausiu pasaulyje MRT aparatu
Balandžio 17 d. 08:23
Paprastai ir aiškiai: kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kompiuteris darbui iš namų: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Publikuota: 2021-02-10 14:32
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Darbo iš namų erai tęsiantis, vienais svarbiausių išmaniųjų įrenginių tampa nešiojamieji kompiuteriai. Šiandien jie – ir virtualūs biurai, ir šeimų susibūrimo vietos ar pramogų centrai. Norint, kad visi procesai būtų atlikti greitai ir sklandžiai, būtina pasirūpinti svarbiausiais kompiuterio parametrais – tinkamo dydžio ekranu, greitu procesoriumi, didelės talpos atmintimi ir patogiu valdymu. Kaip tą padaryti, pranešime žiniasklaidai pasakoja technologijų ekspertas Šarūnas Urbonas.

Kompiuteris darbui iš namų: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

1. Talpa: turėkite vietos viskam

Dirbant nuotoliniu būdu, vartotojų kompiuterius pasiekia ypač didelis informacijos ir turinio kiekis. Todėl labai svarbu užtikrinti pakankamą įrenginio atminties talpą.

„Turėti daugiau atminties kompiuteryje galima dviem būdais: kruopščiai valdant failus arba didinant vidinės atminties kiekį. Produktyviausia būtų šiuos žingsnius derinti – renkantis naują kompiuterį atkreipti dėmesį į jo talpą, o failus nuolat tinkamai rūšiuoti – nereikalingus ištrinti, o svarbiausius perkelti į debesį ar išorines laikmenas, taip atlaisvinant vietą kompiuteryje“, – pataria „Huawei“ ekspertas.

Galvojantiems apie naują įrenginį, Š. Urbonas pataria rinktis 1 TB atminties talpą turinčius kompiuterius: „Dar visai neseniai – maždaug prieš dešimtmetį – apie tiek laisvos vietos kompiuteryje galėjome tik pasvajoti. O šiandien tai jau beveik tapo rinkos standartu ir tokios talpos įrenginiai prieinami visiems vartotojams. Galiu patikinti, kad tiek vietos visiems failams tikrai pakaks. Be to, atkreipkite dėmesį į atminties disko rūšį – patartina rinktis ne HDD, bet SDD diskus turinčius įrenginius – jie gerokai greičiau apdoroja informaciją.“

2. Interaktyvumas: padės dirbti sparčiau

Nuotoliniam darbui būtinas interaktyvus kompiuterio valdymas – ypač patogu, kai kompiuterį galima greitai sujungti su išmaniuoju telefonu ir vienu įrenginiu valdyti kitą. Nešiojamųjų kompiuterių kūrėjai investuoja į tokius įrenginio funkcionalumus, kad užtikrintų patogesnį darbą.

Dažno kompiuterio ekranas dabar gali būti valdomas prisilietimais – tas taip pat suteikia interaktyvumo bei valdymo patogumo. Tad jei to siekiate savo darbo rutinoje, rinkdamiesi naują nešiojamąjį atkreipkite dėmesį ir į šią savybę.

3. Kamera: virtualiems susitikimams

Nuotolinių pokalbių kokybei ypač svarbi kompiuterio kamera, kuri didžiąja dalimi – šalia interneto ryšio ir kompiuterio pajėgumų – nulemia vaizdo transliacijos kokybę. Tad renkantis kompiuterį darbui, būtina atkreipti dėmesį į šią ypatybę ir, esant reikalui, ieškoti papildomų sprendimų.

„Kompiuteriai šiandien įprastai turi geras kameras, tad dėl jų kokybės pernelyg jaudintis nereikėtų. Bet jei jūsų darbo skambučiams būtina itin aukšta vaizdo raiška, pasvarstykite apie kitokius techninius sprendimus, pavyzdžiui, skaitmeninio fotoaparato ar vaizdo įrašams filmuoti skirtos kameros naudojimą. Papildomą įrenginį galima nesunkiai susieti su kompiuteriu ir naudoti kaip pagrindinę kamerą“, – pataria Š. Urbonas.

Ekspertas prideda, kad kompiuterių kūrėjai vartotojams taip pat siūlo vis interaktyvesnius sprendimus, pavyzdžiui, kamerą, įmontuotą įrenginio klaviatūroje.

4. Ekranas: padeda matyti daugiau

Nuotolinis darbas parodė, kad šiandien svarbiausia, jog ekranai nevargintų akių, vienu metu leistų matyti ir valdyti daug naudingos informacijos, o kartu turinį atvaizduotų ryškiai ir kokybiškai. Kitaip tariant – kad padėtų patogiai dirbti ilgą laiką.

„Svarbu prisiminti, kad ekranų kokybė priklauso ne tik nuo techninių specifikacijų, bet ir nuo to, ar jie tinkamai paruošti naudojimui. Tad vaizdo nustatymuose pasižiūrėkite, ar ekrano spalvos sukalibruotos ir atvaizduojamos teisingai, ar parinkta monitoriaus matmenis atitinkanti vaizdo rezoliucija, ar nespinduliuojama per daug akis varginančios mėlynos šviesos. Parametrus sureguliuokite taip, kad vaizdas būtų tinkamas jūsų akims – tai padės ekraną darbui išnaudoti geriausiai“, – sako Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

Jei dabartinio kompiuterio ekranas atrodo nebetinkamas, rekomenduojama pasvarstyti apie papildomo plačiaekranio monitoriaus įsigijimą. Jis ne tik leis kompiuteryje patogiai atlikti daugiau užduočių, bet ir pasitarnaus žaidžiant žaidimus ar žiūrint filmus. Be to, jis gali būti naudojamas ne kaip pagrindinis, bet papildomas ekranas ir taip dar labiau išplėsti kompiuterio funkcionalumą.

5. Procesorius: užtikrins sklandų veikimą

Darbas iš namų ypatingas tuo, jog beveik visuomet reikalauja vienu metu atlikti daug skirtingų užduočių – pavyzdžiui, dalyvauti nuotoliniame skambutyje, kartu taisyti dokumentus, ir tuo pat metu siųstis didelės apimties failus. Kad visi veiksmai būtų atlikti sklandžiai, kompiuteris turi būti pakankamai spartus.

„Galiai svarbiausi trys parametrai – procesoriaus greitis, darbinės atminties dydis ir vaizdo plokštės galingumas. Deja, šie parametrai negali būti sistemiškai patobulinami, tad jei galios jūsų kompiuteryje šiuo metu trūksta, tuomet reikėtų arba atsinaujinti šias detales, arba pasvarstyti apie naują įrenginį“, – sako Š. Urbonas.

Žvalgantis naujo kompiuterio, ekspertas rekomenduoja rinktis turintį ne senesnį nei „Intel Core i5“ arba „Intel Core i7“ kartos procesorių ir ne mažiau nei 4 GB darbinės atminties. Atlaikyti šiandieninį darbo krūvį „silpnesnių“ parametrų kompiuteriui gali būti sudėtinga – tas turės įtakos tiek procesų greičiui, tiek netikėtiems veikimo sutrikimams.

6. Dizainas: dar viena kompiuterio funkcija

Dizainas jau seniai tapo dar viena kompiuterio funkcija, suteikiančia patogumo dirbant. Žinoma, turimų įrenginių dizaino pakeisti nepavyks, tačiau planuojantiems atsinaujinti įrenginį, Š. Urbonas pataria dėmesį atkreipti ir į dizaino sprendimus, pavyzdžiui, klaviatūros ir pelės jutiklio patogumą, kompiuterio svorį, ar ekrano stilių.

„Huawei“ tyrimo metu išsiaiškinome, kad Baltijos šalių gyventojai ypač vertina berėmę (angl. borderless) patirtį, kai kompiuterio ekranas tarsi neturi kraštų. Nors tai – dizaino sprendimas, tačiau jis atlieka ir labai aiškią funkciją – vaizdas tokiame ekrane neatrodo įrėmintas, jame telpa daugiau skirtingų langų“, – pasakoja Š. Urbonas.

Ekspertas prideda, kad dizainas – asmeninio pasirinkimo reikalas. Tad atsinaujindami įrenginį, pagalvokite, kas svarbiausia jums.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms

Skaitmeniniame amžiuje monitorius studentams yra būtinas įrenginys. Nesvarbu, ar gilinatės į mokslinius darbus, ar dalyvaujate nuotolinėse paskaitose, ar bendradarbiaujate projektuose, tinkamas monitorius gali pagerinti jūsų mokymosi patirtį. Kaip rasti tinkamiausią modelį, parduotuvėse esant dideliam monitorių pasirinkimui?

Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį

Studentui nešiojamasis kompiuteris yra savotiškas centras, aplink kurį sukasi visas gyvenimas. Jis saugo visus studijų užrašus, tampa portalu į pasaulį nuotolinėse konferencijose, o dienos pabaigoje bendrabučio kambarį transformuoja į kino teatrą, žaidimų erdvę ar šokių aikštelę. Tačiau po tam tikro laiko šis įrenginys paprasčiausiai pradeda nebespėti paskui mus.

Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis

Nauji mokslo metai – jau visai čia pat, o su paskutinėmis vasaros dienomis laukia paskutiniai mokslo metams reikalingų priemonių pirkiniai. Sąsiuvinius, kuprinę ar rašiklius išsirinkti gana paprasta, tačiau nuspręsti, koks kompiuteris labiausiai tiktų mokiniui ar studentui, gali būti sudėtinga.

2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
2023-03-08 14:36
Kad vaikas tobulėtų, o ne tingėtų: atskleidė gudrybių, kaip planšetę paversti naudingu pagalbininku
2023-01-11 10:29
Kompiuteriniai žaidimai: kokios vyrauja tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?
2022-12-18 16:38
Ką turėtų žinoti tėvai, dovanodami vaikams išmaniuosius įrenginius?
2022-11-26 16:42
Kad netektų raudonuoti: 5 patarimai, ko nedaryti darbiniame kompiuteryje
2022-11-25 16:25
Ekspertas perspėja vengti vienos grubios klaidos naudojant USB: galite ne tik prarasti duomenis, bet ir sugadinti įrangą
2022-11-16 12:51
Išjungti ar palikti įjungtą – kaip elgtis su kompiuteriu baigus darbus?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama