Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/kompiuterija/76690/kompiuteris-darbui-is-namu-i-ka-svarbiausia-atkreipti-demesi/spausdinti/

Kompiuteris darbui iš namų: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Publikuota: 2021-02-10 14:32
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Darbo iš namų erai tęsiantis, vienais svarbiausių išmaniųjų įrenginių tampa nešiojamieji kompiuteriai. Šiandien jie – ir virtualūs biurai, ir šeimų susibūrimo vietos ar pramogų centrai. Norint, kad visi procesai būtų atlikti greitai ir sklandžiai, būtina pasirūpinti svarbiausiais kompiuterio parametrais – tinkamo dydžio ekranu, greitu procesoriumi, didelės talpos atmintimi ir patogiu valdymu. Kaip tą padaryti, pranešime žiniasklaidai pasakoja technologijų ekspertas Šarūnas Urbonas.

Kompiuteris darbui iš namų: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

1. Talpa: turėkite vietos viskam

Dirbant nuotoliniu būdu, vartotojų kompiuterius pasiekia ypač didelis informacijos ir turinio kiekis. Todėl labai svarbu užtikrinti pakankamą įrenginio atminties talpą.

„Turėti daugiau atminties kompiuteryje galima dviem būdais: kruopščiai valdant failus arba didinant vidinės atminties kiekį. Produktyviausia būtų šiuos žingsnius derinti – renkantis naują kompiuterį atkreipti dėmesį į jo talpą, o failus nuolat tinkamai rūšiuoti – nereikalingus ištrinti, o svarbiausius perkelti į debesį ar išorines laikmenas, taip atlaisvinant vietą kompiuteryje“, – pataria „Huawei“ ekspertas.

Galvojantiems apie naują įrenginį, Š. Urbonas pataria rinktis 1 TB atminties talpą turinčius kompiuterius: „Dar visai neseniai – maždaug prieš dešimtmetį – apie tiek laisvos vietos kompiuteryje galėjome tik pasvajoti. O šiandien tai jau beveik tapo rinkos standartu ir tokios talpos įrenginiai prieinami visiems vartotojams. Galiu patikinti, kad tiek vietos visiems failams tikrai pakaks. Be to, atkreipkite dėmesį į atminties disko rūšį – patartina rinktis ne HDD, bet SDD diskus turinčius įrenginius – jie gerokai greičiau apdoroja informaciją.“

2. Interaktyvumas: padės dirbti sparčiau

Nuotoliniam darbui būtinas interaktyvus kompiuterio valdymas – ypač patogu, kai kompiuterį galima greitai sujungti su išmaniuoju telefonu ir vienu įrenginiu valdyti kitą. Nešiojamųjų kompiuterių kūrėjai investuoja į tokius įrenginio funkcionalumus, kad užtikrintų patogesnį darbą.

Dažno kompiuterio ekranas dabar gali būti valdomas prisilietimais – tas taip pat suteikia interaktyvumo bei valdymo patogumo. Tad jei to siekiate savo darbo rutinoje, rinkdamiesi naują nešiojamąjį atkreipkite dėmesį ir į šią savybę.

3. Kamera: virtualiems susitikimams

Nuotolinių pokalbių kokybei ypač svarbi kompiuterio kamera, kuri didžiąja dalimi – šalia interneto ryšio ir kompiuterio pajėgumų – nulemia vaizdo transliacijos kokybę. Tad renkantis kompiuterį darbui, būtina atkreipti dėmesį į šią ypatybę ir, esant reikalui, ieškoti papildomų sprendimų.

„Kompiuteriai šiandien įprastai turi geras kameras, tad dėl jų kokybės pernelyg jaudintis nereikėtų. Bet jei jūsų darbo skambučiams būtina itin aukšta vaizdo raiška, pasvarstykite apie kitokius techninius sprendimus, pavyzdžiui, skaitmeninio fotoaparato ar vaizdo įrašams filmuoti skirtos kameros naudojimą. Papildomą įrenginį galima nesunkiai susieti su kompiuteriu ir naudoti kaip pagrindinę kamerą“, – pataria Š. Urbonas.

Ekspertas prideda, kad kompiuterių kūrėjai vartotojams taip pat siūlo vis interaktyvesnius sprendimus, pavyzdžiui, kamerą, įmontuotą įrenginio klaviatūroje.

4. Ekranas: padeda matyti daugiau

Nuotolinis darbas parodė, kad šiandien svarbiausia, jog ekranai nevargintų akių, vienu metu leistų matyti ir valdyti daug naudingos informacijos, o kartu turinį atvaizduotų ryškiai ir kokybiškai. Kitaip tariant – kad padėtų patogiai dirbti ilgą laiką.

„Svarbu prisiminti, kad ekranų kokybė priklauso ne tik nuo techninių specifikacijų, bet ir nuo to, ar jie tinkamai paruošti naudojimui. Tad vaizdo nustatymuose pasižiūrėkite, ar ekrano spalvos sukalibruotos ir atvaizduojamos teisingai, ar parinkta monitoriaus matmenis atitinkanti vaizdo rezoliucija, ar nespinduliuojama per daug akis varginančios mėlynos šviesos. Parametrus sureguliuokite taip, kad vaizdas būtų tinkamas jūsų akims – tai padės ekraną darbui išnaudoti geriausiai“, – sako Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

Jei dabartinio kompiuterio ekranas atrodo nebetinkamas, rekomenduojama pasvarstyti apie papildomo plačiaekranio monitoriaus įsigijimą. Jis ne tik leis kompiuteryje patogiai atlikti daugiau užduočių, bet ir pasitarnaus žaidžiant žaidimus ar žiūrint filmus. Be to, jis gali būti naudojamas ne kaip pagrindinis, bet papildomas ekranas ir taip dar labiau išplėsti kompiuterio funkcionalumą.

5. Procesorius: užtikrins sklandų veikimą

Darbas iš namų ypatingas tuo, jog beveik visuomet reikalauja vienu metu atlikti daug skirtingų užduočių – pavyzdžiui, dalyvauti nuotoliniame skambutyje, kartu taisyti dokumentus, ir tuo pat metu siųstis didelės apimties failus. Kad visi veiksmai būtų atlikti sklandžiai, kompiuteris turi būti pakankamai spartus.

„Galiai svarbiausi trys parametrai – procesoriaus greitis, darbinės atminties dydis ir vaizdo plokštės galingumas. Deja, šie parametrai negali būti sistemiškai patobulinami, tad jei galios jūsų kompiuteryje šiuo metu trūksta, tuomet reikėtų arba atsinaujinti šias detales, arba pasvarstyti apie naują įrenginį“, – sako Š. Urbonas.

Žvalgantis naujo kompiuterio, ekspertas rekomenduoja rinktis turintį ne senesnį nei „Intel Core i5“ arba „Intel Core i7“ kartos procesorių ir ne mažiau nei 4 GB darbinės atminties. Atlaikyti šiandieninį darbo krūvį „silpnesnių“ parametrų kompiuteriui gali būti sudėtinga – tas turės įtakos tiek procesų greičiui, tiek netikėtiems veikimo sutrikimams.

6. Dizainas: dar viena kompiuterio funkcija

Dizainas jau seniai tapo dar viena kompiuterio funkcija, suteikiančia patogumo dirbant. Žinoma, turimų įrenginių dizaino pakeisti nepavyks, tačiau planuojantiems atsinaujinti įrenginį, Š. Urbonas pataria dėmesį atkreipti ir į dizaino sprendimus, pavyzdžiui, klaviatūros ir pelės jutiklio patogumą, kompiuterio svorį, ar ekrano stilių.

„Huawei“ tyrimo metu išsiaiškinome, kad Baltijos šalių gyventojai ypač vertina berėmę (angl. borderless) patirtį, kai kompiuterio ekranas tarsi neturi kraštų. Nors tai – dizaino sprendimas, tačiau jis atlieka ir labai aiškią funkciją – vaizdas tokiame ekrane neatrodo įrėmintas, jame telpa daugiau skirtingų langų“, – pasakoja Š. Urbonas.

Ekspertas prideda, kad dizainas – asmeninio pasirinkimo reikalas. Tad atsinaujindami įrenginį, pagalvokite, kas svarbiausia jums.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!