Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Viskas, ką reikia žinoti renkantis kompiuterį mokslo metams

Publikuota: 2018-08-22 16:13
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Net jei mokslo metai šiemet prasideda dviem dienomis vėliau, ruoštis jiems reikia ne rugsėjo 1-ąją. Ir jei penalą, skriestuvą, sąsiuvinius ar sportinę aprangą galima įsigyti kad ir paskutinį savaitgalį, yra dalykų, kuriais būtina pasirūpinti iš anksto. Vienas jų – kompiuteris. Tai pirkinys, kuris tarnaus ne vienerius metus, todėl jį derėtų rinktis apgalvotai. Į ką atkreipti dėmesį nusprendus įsigyti kompiuterį mokslams, pataria „Telia“ kompiuterių ekspertas Simonas Tilindis.

Viskas, ką reikia žinoti renkantis kompiuterį mokslo metams

„Išmanieji telefonai pakeitė daugelio mūsų gyvenimo būdą, nustumdami kompiuterius į antrą planą. Visgi mokiniams ir studentams kompiuteris lieka vienu svarbiausių mokymosi įrankių. Tai patvirtina ir mūsų pardavimų duomenys: artėjant rugsėjui kompiuterių pardavimai išauga dvigubai. Žmonių susidomėjimo sulaukia patys įvairiausi įrenginiai, nuo biudžetinių, kasdieniam naudojimui skirtų „darbininkų“ iki itin galingų, žaidimams pritaikytų nešiojamųjų kompiuterių“, – sako „Telia“ kompiuterių kategorijos vadovas S. Tilindis.

Anot jo, kompiuteris vidutiniškai tarnauja 3–5 metus, tad investuojant į šį pirkinį reikia įvertinti ne tik tai, kam jis bus naudojamas artimiausiu metu, bet ir kokias užduotis jam gali tekti atlikti ateityje.

Prieš imantis konkrečių modelių paieškų, reikėtų atsakyti į du esminius klausimus. Pirma, ar kompiuteris bus daugiausia naudojamas namuose, ar visgi jį reikės dažnai nešiotis, pavyzdžiui, į pamokas ar paskaitas. Ir antrasis klausimas – kiek už kompiuterį esate pasiruošę mokėti. Beje, daugelis žmonių už elektronikos pirkinius pageidauja atsiskaityti dalimis (pavyzdžiui, išskaidyti kainą į mėnesines įmokas, kaip siūlo „Telia“), o tai leidžia išsirinkti geriau poreikius ir lūkesčius atitinkantį kompiuterį. Taip pat artėjant Rugsėjo 1-ajai pardavėjau siūlo patrauklių nuolaidų.

Renkantis kompiuterį, „Telia“ ekspertas pataria atkreipti dėmesį į svarbiausius kompiuterio techninius parametrus:

  • Ekrano dydis ir raiška. Iki 12–14 colių įstrižainės ekraną turintys kompiuteriai yra mažesni ir, natūralu, lengvesni, todėl juos patogiau nešioti. Tačiau ilgai su jais dirbant labiau vargsta akys, be to, juos ne taip patogu naudoti kitoms reikmėms, pavyzdžiui, filmų žiūrėjimui. Tuo metu 15 colių ir didesnį ekraną turintys kompiuteriai puikiai tinka ne tik darbui, bet ir pramogoms, o jei jie pakankamai galingi – dar ir žaidimams. Visgi tokie kompiuteriai telpa ne į visas kuprines ar rankines ir nešioti daugiau nei 2 kg papildomą svorį nėra jokio malonumo. Ekrano raišką reikėtų vertinti atsižvelgiant į jo dydį: mažam ekranui užtenka ir HD (1366 x 768 tšk.) raiškos, didesniam jau būtina „Full HD“ (1920 x 1080 tšk.) ar didesnė raiška.
  • Procesorius. Ši detalė atlieka visus skaičiavimus, todėl nuo jos rūšies ir galingumo (jis išreiškiamas gigahercais – GHz) priklauso, kaip sklandžiai ir greitai dirbs kompiuteris. „Intel Pentium“ ir „Intel Celeron“ yra procesoriai, kurių užteks kasdienėms užduotims, tokioms kaip naršymas internete, referatų rašymas, prezentacijų rengimas, „Excel“ skaičiavimai ir panašiai. Tą patį galima pasakyti apie „Intel Core i3“ procesorių ar lengvuose įrenginiuose diegiamą „Intel Core M“. Jei kompiuteris bus naudojamas ne tik mokslams, bet ir pramogoms, žaidimams, šiuos poreikius geriau patenkins „Intel Core i5“ ar „Core i7“ procesorius. Taip pat atkreipkite dėmesį į skaičius greta procesoriaus pavadinimo: naujausių, aštuntosios kartos „Intel Core“ procesorių „Coffee Lake“ modelių numeriai prasideda 8-etu (pvz., 8500T, 8269U ir pan.).
  • Kietasis diskas. Čia bus saugomi visi jūsų duomenys ir darbai: referatai, prezentacijos, nuotraukos ir t. t. HDD tipo kietieji diskai yra pigesni, todėl kompiuterio kainos neišpučia net itin didelės talpyklos (500 gigabaitų, 1 terabaito ir daugiau), tačiau jie turi besisukantį diską, todėl veikia lėčiau ir naudoja daugiau energijos. SSD diskai judančių dalių neturi, yra ypač taupūs, atsparesni ir keliskart greitesni už HDD diskus, dėl to pagreitėja ir viso kompiuterio darbas. Tačiau juos pagaminti brangiau, todėl įprastai jų talpa siekia 128–256 GB ar, brangiausiuose modeliuose, 512 GB. Taip pat yra kompiuterių su abiejų rūšių diskais: mažesnis (įprastai iki 128 GB) SSD diskas rūpinasi sklandžiu operacinės sistemos ir programų darbu, o didesniame HDD diske galima saugoti failus. Naujausia diskų technologija – „Intel Optane“ diskai. Tai kietieji diskai kurie greičiu nenusileidžia SSD diskams, tačiau yra dideli ir nebrangūs kaip HDD diskai.
  • Operatyvinė atmintis (RAM) užtikrina sklandų programų veikimą. Mokyklos ar universiteto užduotims atlikti pilnai užtenka 4–6 GB operatyvinės atminties, tačiau jei ketinate kompiuterį naudoti ir pramogoms arba darbui su foto-video programomis, žaidimais, reikėtų mažiausiai 8 GB operatyvinės atminties.
  • Vaizdo plokštė. Kasdieniam naudojimui pilnai užteks integruotos „Intel“ vaizdo plokštės, tačiau jei mokslų ar pramogų tikslams teks naudotis video redagavimo programomis, arba jei kompiuteriu ketinama žaisti, vertėtų ieškoti įrenginio su atskira (pvz., „NVIDIA GeForce“) vaizdo plokšte.
  • Baterija. Net jei kompiuterį daugiausiai naudosite namuose, 4–6 valandas atlaikanti baterija yra būtina. Talpesnės baterijos (ir labiau jos išteklius taupančio kompiuterio) reikės, jei kompiuteris bus dažnai naudojamas pamokų ar paskaitų metu.
  • Patvarumas ir patogumas. Dažnam nešiojimui skirtas kompiuteris turi būti ne tik ištvermingas, lengvas, bet ir patvarus. Aliuminio korpusas bus tvirtesnis ir lengvesnis už plastmasinį. Reikėtų įvertinti ir su kokia operacine sistema dirbti bus patogiau – kompiuterių su „Windows 10“ pasirinkimas didesnis, taip pat jie universalesni, o „Mac OS“ geriau dirba su vaizdo apdorojimo programomis ir veikia sklandžiau, bet yra brangesni.

„Kartais kompiuterį besirenkantys žmonės sako, kad jiems reikia visko: lengvo, greito, žaidimams tinkančio kompiuterio, kurio baterija laikytų ilgai, o ekranas būtų didelis. Ir, žinoma, kad jis būtų nebrangus. Deja, stebuklų nebūna. Jei poreikiai tokie skirtingi, galbūt jums reikia ne vieno, bet dviejų kompiuterių? Nedidelio, lengvo ir pigaus – mokslams ir darbui išvykus, o didesnio ir galingesnio – pramogoms ir žaidimams namuose“, – pastebi „Telia“ kompiuterių ekspertas S. Tilindis.

Kokybišką kompiuterio veikimą ir ilgą tarnavimo laiką užtikrins ne tik geri jo techniniai parametrai, bet ir tai, kaip juo rūpinsitės. Laiku diegti operacinės sistemos ir programų atnaujinimus, vengti neaiškių ir nelegalių programų, saugoti jį nuo kenkėjiškų programų – tai ne draugiški pasiūlymai, o būtinybė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms

Skaitmeniniame amžiuje monitorius studentams yra būtinas įrenginys. Nesvarbu, ar gilinatės į mokslinius darbus, ar dalyvaujate nuotolinėse paskaitose, ar bendradarbiaujate projektuose, tinkamas monitorius gali pagerinti jūsų mokymosi patirtį. Kaip rasti tinkamiausią modelį, parduotuvėse esant dideliam monitorių pasirinkimui?

Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį

Studentui nešiojamasis kompiuteris yra savotiškas centras, aplink kurį sukasi visas gyvenimas. Jis saugo visus studijų užrašus, tampa portalu į pasaulį nuotolinėse konferencijose, o dienos pabaigoje bendrabučio kambarį transformuoja į kino teatrą, žaidimų erdvę ar šokių aikštelę. Tačiau po tam tikro laiko šis įrenginys paprasčiausiai pradeda nebespėti paskui mus.

Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis

Nauji mokslo metai – jau visai čia pat, o su paskutinėmis vasaros dienomis laukia paskutiniai mokslo metams reikalingų priemonių pirkiniai. Sąsiuvinius, kuprinę ar rašiklius išsirinkti gana paprasta, tačiau nuspręsti, koks kompiuteris labiausiai tiktų mokiniui ar studentui, gali būti sudėtinga.

2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
2023-03-08 14:36
Kad vaikas tobulėtų, o ne tingėtų: atskleidė gudrybių, kaip planšetę paversti naudingu pagalbininku
2023-01-11 10:29
Kompiuteriniai žaidimai: kokios vyrauja tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?
2022-12-18 16:38
Ką turėtų žinoti tėvai, dovanodami vaikams išmaniuosius įrenginius?
2022-11-26 16:42
Kad netektų raudonuoti: 5 patarimai, ko nedaryti darbiniame kompiuteryje
2022-11-25 16:25
Ekspertas perspėja vengti vienos grubios klaidos naudojant USB: galite ne tik prarasti duomenis, bet ir sugadinti įrangą
2022-11-16 12:51
Išjungti ar palikti įjungtą – kaip elgtis su kompiuteriu baigus darbus?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama