Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 11:28
Kaip dirbtinis intelektas išranda naujus vaistus?
Balandžio 20 d. 08:53
„Garmin“ pristatė naująjį „Xero C1 Pro“ chronografą
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kompiuterio projektavimas (I dalis)

Publikuota: 2008-10-04 15:37
Tematika: Kompiuterinė įranga
Aut. teisės: ©Games.lt
Inf. šaltinis: Games.lt

Patiems konstruoti kompiuterį visai nebūtina, pakanka nueiti į bet kurią specializuotą parduotuvę ir pasakyti, kad jums reikia kompiuterio. Šiais konkurencijos laikais pardavėjai nersis iš kailio, siūlys nuolaidas ir puikias įsigijimo sąlygas, kad tik įpirštų kokį nors aparatą. Tačiau patiems surinkti kompiuterį yra gerokai maloniau, kartais ir patikimiau, o kartais ir pigiau. Galima suprojektuoti kompiuterį pagal savo poreikius ir, aišku, kišenę. Patys surinkę kompiuterį, tikriausiai mokėsite jį ir suremontuoti, o galbūt vėliau pradėsite surinkinėti ir remontuoti juos kitiems... bet apie verslo pamokėles šį kartą nekalbėsiu.

Žmogui, nesergančiam didybės manija, gali kilti natūralus klausimas, ar jam tai pavyks. Gal sumokėjus daug pinigų detalėms, viską teks išmesti? Taip tikrai nenutiks. Kompiuterių detalių gamintojai pasirūpino pagaminti detales taip, kad kompiuterį galėtų sukonstruoti net pirmokas. Detalių netinkamai prijungti paprasčiausiai neįmanoma. Netinkamų detalių taip pat nepavyks prijungti, nes netiks jungtys. Operacinė sistema įdiegiama beveik automatiškai, tvarkyklės bei programos taip pat, taigi norint surinkti kompiuterį, nereikia būti genijumi. Vienintelis dalykas, kuris reikalingas savamoksliui kompiuterių inžinieriui - tai žinios. Nepakenks ir patirtis, bet ji įgyjama bedirbant.

Kompiuteris

Ar verta kankintis ir konstruoti kompiuterį, diegti programas, šalinti gedimus? Šiame nuodėmingame pasaulyje yra daugybė kompiuterių technikų, pasiryžusių padaryti vos pamojus ranka. Tiesą sakant, nepakaks vien mostelėti tuščia ranka, joje turės būti sugniaužtos kelios kelios kupiūros, su kuriomis teks atsisveikinti. Kompiuterių priežiūra ir remontas kainuoja pinigus, kuriuos taupus kompiuterio vartotojas galėtų sutaupyti. jei jau vartotojas tapo kompiuterių inžinieriumi, kodėl jam nepadarius iš to verslo? Visas programų įdiegimas ir išdiegimas iš naujo kainuoja per pusę šimto litų ar daugiau, priklausomai nuo to, kiek reikės įdėti darbo ir, aišku, nuo užsakovo. Ar teisėta už tai imti pinigus? Kaip mokesčiai, dokumentai ir visa kita? Viskas teisėta, tereikia verslo liudijimo, suteikiančio teisę jo savininkui verstis kompiuterių priežiūra bei remontu. Tai kainuos ne daugiau penkių šimtų litų per metus. Šiuos liudijimus dalina mokesčių inspekcija. Viskas atsipirks maždaug sutvarkius dešimt kompiuterių, o paskui gaunamas pelnas. Vienintelė pelno sąlyga - gerai išmanyti šį darbą. Domintis ir dirbant, mokantis iš klaidų, galima tapti geru inžinieriumi. Tačiau nebūtina kurti verslo, galbūt jums užteks sukonstruoti ar sutvarkyti savo kompiuterį ir taip sutaupyti pinigų, be to, palypėsite vienu asmenybės evoliucijos laipteliu aukščiau. O dabar grįžtam prie temos...

Norint įsigyti kompiuterį, reikia padaryti štai ką:

  • Nuspręsti, kokio kompiuterio reikia;
  • Tinkamai pasirinkti detales;
  • Teisėtais būdais įsigyti detalių;
  • Sujungti detales į vieną visumą - kompiuterį;
  • Įdiegti programas;
  • Baigus darbus, džiaugtis ir linksmintis.

Kiekvienas darbo etapas yra vienodai svarbus, pridarius klaidų kuriame nors iš jų, gali klibėti visas projektas, bet elgiantis apgalvotai ir turint žinių, sėkmė garantuota.

Žodžiai „kompiuterio projektavimas“ skamba didingai. Vaizduotėje matome žmogų, apsikrovusį popieriais, rūsčiu veidu, su liniuote rankoje. Viziją sustiprina tai, kad aukštosiose mokyklose yra kompiuterinių sistemų projektavimo disciplina. Atrodo, sudėtinga, bet taip nėra. Norint tinkamai suprojektuoti kompiuterį, užtenka žinoti atsakymus į du paprastus klausimus:

  • Kam kompiuteris skirtas?
  • Kiek tam yra pinigų?

Kam galima naudoti kompiuterį, tai vėlgi yra aukštosios mokyklos tema, bet viskas ne taip sudėtinga, kaip atrodo, nes nelabai tikėtina, kad jūs ruošiatės valdyti plieno gamybos liniją. Tiesą, gali tekti valdyti naikintuvą ar kosminį laivą, bet tik žaidimuose. Paprastiems mirtingiesiems prireikia tik dviejų rūšių kompiuterių: galingų ir ne. Iš esmės visiems reikia galingų, tačiau jie yra brangesni, todėl vartotojai ir pasidalina į dvi stovyklas. Žvelgiant kitu aspektu, žmonės tik įsivaizduoja, kad jiems reikia galingų kompiuterių, o iš tikrųjų taip nėra, nes tų kompiuterių pajėgumą jie panaudoja visokiems niekams.

Kada reikalingas galingas kompiuteris?

Su tokiu kompiuteriu galima daryti viską, ką ir su negalingu, bet galingas aparatas padės apdoroti sudėtingą grafiką, vaizdo įrašus, ir, aišku jis puikiai tiks žaidimams. Žaidimai visada pasižymėjo geru apetitu kompiuterio ištekliams, ne išimtis ir šiuolaikiniai žaidimai. Žaidimo metu vaizdas ekrane turi būti labai įtikimas, kad prikaustytų vartotoją prie kompiuterio. Be to, tie puikieji vaizdai turi greitai keistis, o tai kompiuterį, ypač jo vaizdo plokštę, itin apkrauna. Žaidimai yra kompiuterinės technikos plėtojimo variklis. Galingas kompiuteris gali būti vos ne dvigubai brangesnis nei paprastesnis. Vartotojas turėtų apsispręsti, ar jis nori mokėti per tūkstantį litų, kad žaidimo metu nuo šautuvo vamzdžio sklistų šviesa.

Kada galingas kompiuteris nebūtinas?

Jei kompiuteriu bus dirbama, o ne žaidžiama, pinigų švaistyti kažin ar verta. Tekstų rinkimui, darbui su ne itin sudėtinga grafika, buhalterijai, skaičiavimams, duomenų bazėms, mokymuisi, mokomosioms programoms, kompiuterinėms enciklopedijoms, naršymui po internetą, muzikai ir nesudėtingiems žaidimams pakaks ir nelabai galingo bei nebrangaus kompiuterio.

Kada kompiuteris yra galingas?

Galingo kompiuterio požymiai - tai galingas procesorius, didelė operatyviosios atmintinės talpa, gera vaizdo plokštė. Skaitinė dydžių vertė greičiau keičiasi, kompiuterinė technika sparčiai tobulėja, todėl šiandien galingas kompiuteris po pusmečio bus laikomas nebegalingu. Ne dėl to, kad jis susilpnės, bet dėl to, kad atsiras galingesnių, bus sukurta naujų žaidimų ir programų, kurios vargiai veiks metų ar pusės metų senumo kompiuteryje. Tai yra moralinis kompiuterio susilpnėjimas. Automobiliai, kompiuteriai, kosmetika, apatinis trikotažas nėra labai gera pinigų investicija ir tik du pastarieji dalykai žmogų padaro gražesnį. Nepaisant to, mokesčių lengvata taikoma tik kompiuterių pirkėjams. Tai neteisinga.

Todėl išimtis viena, kompiuterį patikimiausia patikėti sau, ar geram draugui, o kokį kompiuterį rinksies, priklauso nuo tavo poreikių.

Kompiuterio projektavimas: komponentų pasirinkimas (II dalis)


Games.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms

Skaitmeniniame amžiuje monitorius studentams yra būtinas įrenginys. Nesvarbu, ar gilinatės į mokslinius darbus, ar dalyvaujate nuotolinėse paskaitose, ar bendradarbiaujate projektuose, tinkamas monitorius gali pagerinti jūsų mokymosi patirtį. Kaip rasti tinkamiausią modelį, parduotuvėse esant dideliam monitorių pasirinkimui?

Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį

Studentui nešiojamasis kompiuteris yra savotiškas centras, aplink kurį sukasi visas gyvenimas. Jis saugo visus studijų užrašus, tampa portalu į pasaulį nuotolinėse konferencijose, o dienos pabaigoje bendrabučio kambarį transformuoja į kino teatrą, žaidimų erdvę ar šokių aikštelę. Tačiau po tam tikro laiko šis įrenginys paprasčiausiai pradeda nebespėti paskui mus.

Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis

Nauji mokslo metai – jau visai čia pat, o su paskutinėmis vasaros dienomis laukia paskutiniai mokslo metams reikalingų priemonių pirkiniai. Sąsiuvinius, kuprinę ar rašiklius išsirinkti gana paprasta, tačiau nuspręsti, koks kompiuteris labiausiai tiktų mokiniui ar studentui, gali būti sudėtinga.

2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
2023-03-08 14:36
Kad vaikas tobulėtų, o ne tingėtų: atskleidė gudrybių, kaip planšetę paversti naudingu pagalbininku
2023-01-11 10:29
Kompiuteriniai žaidimai: kokios vyrauja tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?
2022-12-18 16:38
Ką turėtų žinoti tėvai, dovanodami vaikams išmaniuosius įrenginius?
2022-11-26 16:42
Kad netektų raudonuoti: 5 patarimai, ko nedaryti darbiniame kompiuteryje
2022-11-25 16:25
Ekspertas perspėja vengti vienos grubios klaidos naudojant USB: galite ne tik prarasti duomenis, bet ir sugadinti įrangą
2022-11-16 12:51
Išjungti ar palikti įjungtą – kaip elgtis su kompiuteriu baigus darbus?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama