Elektronika.lt
 2023 m. kovo 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 27 d. 08:25
Nerimaujate, kad išmanusis telefonas seka jūsų buvimo vietą? Vos keliais mygtukų paspaudimais padidinkite savo privatumą
Kovo 26 d. 16:34
Pristatyti naujieji „iQOO Z7“ ir „Z7x“ išmanieji telefonai
Kovo 26 d. 10:17
Tarptautine iniciatyva siekiama susieti technologijų ir socialinių inovacijų ekosistemas
Kovo 25 d. 16:40
Pristatytas įspūdingomis kameromis aprūpintas „Find X6 Pro“ flagmanas
Kovo 25 d. 10:26
Pavasaris atneša naujoves – garsas ir vaizdas tampa dar modernesni
Kovo 24 d. 20:12
Sužinokite, kaip atstatyti „Facebook“ slaptažodį net jei neturite reikiamų duomenų
Kovo 24 d. 18:55
Apie IT – paprastai: kas yra hostingas, domenas ir kam jie reikalingi
Kovo 24 d. 16:20
Vilniaus padangėje – dažnesni dronų skrydžiai: kam renkami duomenys?
Kovo 24 d. 14:22
Ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai
Kovo 24 d. 12:25
5 patarimai, kaip įpūsti gyvybės „PowerPoint“ prezentacijoms
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Tėvystės gidai
2 mėnesių kūdikis,
6 mėnesių kūdikis,
8 mėnesių kūdikis
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Banko atstovas: pinigus akimirksniu prarasite įtikėję, jog viską darote gerai

Publikuota: 2023-01-16 08:26
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Bankų pareiga pažinti savo klientus pastaruosius kartais ne juokais suerzina. Finansų įstaigų prašymai pagrįsti pajamų kilmę, išlaidas ar laikinai sustabdytos operacijos vertinami kaip perteklinis, nepagrįstas kišimasis į asmeninius reikalus. Tačiau bankų ekspertai pataria ant kitos svarstyklių pusės dėti tikėtinus finansų nuostolius ir blaiviai įvertinti galimą atsainumo kainą.

Banko atstovas: pinigus akimirksniu prarasite įtikėję, jog viską darote gerai
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Medicinos banko Pinigų plovimo ir sukčiavimo prevencijos departamento direktorius Petras Gotautas sako, jog kai kurios lėšų išviliojimo istorijos yra tokios primityvios ir taip puikiai atitinka įprastą kliento rutiną, kad net banko perspėjimai netraktuojami kaip tikėtina reali grėsmė.

„Lėšas perimti planuojantys sukčiai yra be galo adaptyvūs. Jie puikiai prisitaiko prie jūsų poreikių, lūkesčių, geba identifikuoti baimes ir moka paveikti psichologiškai, jei to reikia, įtikinamai apsimeta tuo, kuo nėra. Visgi, kaip atskirą sukčiavimo formą išskirčiau įprastas, rutiniškas situacijas, kurių metu sukčiai sugeba perimti apčiuopiamas pinigų sumas ir padaryti rimtų nuostolių“, – teigia P. Gotautas.

Sąskaitos numerio magija

Su partneriais ir klientais aktyviai bendraujantys verslai tampa ypač geidžiamu kąsniu nusikaltėliams, nes palyginti su buitiniais vartotojais, iš jų vienu ypu galima pavogti daugiau. Medicinos banko atstovas atkreipia dėmesį, kad net pavojaus signalo iš banko sulaukę verslų atstovai yra taip stipriai įsitikinę savo teisumu, kad mokėjimų teisingumą tiesiog patvirtina automatiškai.

„Turėjome atvejį, kai klientas vykdė mokėjimą Kinijos įmonei. Kilus įtarimų pavedimą sustabdėme patikrinimui, susisiekėme su mokėtoju. Tada pats klientas papildomai patvirtino, jog mokėjimo duomenys tikrai yra teisingi. Deja, vėliau patikrinęs mokėjimo duomenis ir pats įsitikino, kad lėšas pervedė sukčiams, nes sąskaitos duomenys buvo klaidingi, o jis jų atidžiai nepatikrino. Nuostolis – 10 tūkst. eurų“, – pasakoja Pinigų plovimo ir sukčiavimo prevencijos departamento direktorius Petras Gotautas.

Panašiai nutiko ir kitos Lietuvos įmonės atstovams, kurie Latvijos partneriams pervedė 13 tūkst. eurų pagal išankstinę sąskaitą-faktūrą. Apgaulė paaiškėjo sutartu metu negavus įsigytų prekių, o Latvijos įmonei patvirtinus, kad pavedimas įvykdytas ne į jos sąskaitą.

„Jei banko atstovai sustabdo mokėjimą patikrinimui ir kreipiasi su prašymu patikrinti duomenis – padarykite tai. Net jei negaunate tokios užklausos iš banko, nepagailėkite laiko patys patikrinti skaičius sąskaitoje. Užtruksite daugiausiai keletą minučių, tačiau turint omenyje, kad jų kaina gali būti tūkstančiai eurų, geriau įsitikinti, kad lėšas pervedate teisingu adresu. Apsimetimas jums pažįstamu verslo partneriu gali reikšti, kad sukčiams pavyko įsilaužti į jūsų elektroninį paštą, kitas sistemas, todėl neprošal pasitelkti ir IT specialistų pagalbą“, – pataria P. Gotautas.

Buitinės istorijos nepraranda populiarumo

Mažesniu mastu, tačiau ganėtinai intensyviai sukčiai gaudo fizinius vartotojus, siūlydami jiems įsigyti neegzistuojančių prekių – buitinių prietaisų, žvejybos įrangos, automobilio dalių pigiau, masindami paspausti kenkėjiškas nuorodas.

„Sukčiai publikuoja skelbimus, kuriuose skatina įsigyti įvairias prekes itin gera kaina, tačiau pirkėjai susimoka, o prekių nesulaukia. Palyginti su verslu, prarandamos sumos yra daug mažesnės, bet asmeniniam biudžetui tai irgi tampa nemažu smūgiu“, – sako P. Gotautas.

Pirkėjams patariama peržiūrėti pardavėjų reitingus, atsiliepimus apie juos, įvertinti, ar nedaromas psichologinis spaudimas apsipirkti tuojau pat, nes tuoj baigsis akcija ir panašiai. Jei kilo įtarimų, jog buvote apgauti – nedelsiant kreipkitės į policiją ir informuokite apie situaciją savo banką.

Per išmaniuosius įrenginius sukčiai atakuoja ir trumposiomis žinutėmis (SMS), elektroniniu paštu, komunikavimui pasitelkia įvairias populiarias susirašinėjimo bei skambučių programėles, apsimeta teisėsaugos pareigūnais, bankų atstovais, investavimo konsultantais, pardavėjais, kurjeriais. Jie naudoja atpažįstamus pavadinimus, logotipus ir dėl to lengva apsigauti.

„Paprasčiausias būdas įleisti nusikaltėlius į savo kompiuterį, išmanųjį įrenginį, padovanoti jiems savo jautrius asmeninius duomenis, prisijungimus, slaptažodžius ir, žinoma, pinigus, yra spausti nuorodas, jungtis prie sąskaitos, daryti pavedimus sulaukus spaudimo, gąsdinimo, masinant laimėjimais. Tikrinkite siuntėjo paštą, venkite spausti nuorodas, nežinomo skambintojo reikalavimu nesijunkite prie banko. Apsigauna net patys nepatikliausi, todėl imkitės iniciatyvos pats. Atidėkite veiksmus bent kitai dienai ir pats paskambinkite į banką, susisiekite su neva nukentėjusiais artimaisiais, įsitikinkite, kad egzistuoja sėkmės mokestį pasiruošęs priimti notaras. Pralaimėsite tą pačią sekundę, kai nesuabejosite, jog kažką galbūt darote blogai“, – konstatuoja Pinigų plovimo ir sukčiavimo prevencijos departamento direktorius Petras Gotautas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dažniausiai pasitaikančios sukčiavimo schemos

Pateikiamos klasikinės sukčiavimo schemos. Šis sąrašas nėra baigtinis, kadangi nusikalstamas pasaulis nuolatos atranda vis naujų būdų išvilioti pinigus.

5 aktualūs patarimai perkantiems internetu – kaip nepasiduoti „nešvarioms“ pardavėjų taktikoms

Pastaraisiais metais smarkiai išaugus atsiskaitymams už pirkinius internetu, Lietuvoje veikiantis Europos vartotojų centras pateikia vertingus patarimus, kaip saugiai apsipirkti taupant pinigus ir tausojant nervus.

Bankas perspėja: padaugėjo bandymų išvilioti pinigus

„Luminor“ bankas perspėja klientus, kad pastarosiomis dienomis padaugėjo bandymų apgaulės būdu išvilioti klientų lėšas. Gaunama informacija apie pasikartojančius „fišingo“ atvejus, kai gyventojams siunčiamos SMS žinutės su nuorodomis, kur prašoma suvesti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

2023-02-28 15:27
Vaikų nuotraukų kėlimas į internetą: pavojingiau, nei manote
2023-02-15 14:48
Meilė apakina: iš vienišų moterų pinigus vilioja „Jungtinių Tautų chirurgai“, iš vyrų – „instagraminės gražuolės“
2023-01-24 14:20
Valentino dienos dovanos vyrui: kaip nustebinti šį kartą?
2023-01-24 10:30
Tėvai turėtų sunerimti dėl savo atžalų: riboti ekranų naudojimo laiką – būtina
2023-01-20 12:20
Elektros prekės internetu. Kaip pasirinkti kur pirkti?
2023-01-19 16:11
Nuo sukčių pinklių gali apsaugoti pusvalandžio taisyklė
2023-01-16 08:26
 Banko atstovas: pinigus akimirksniu prarasite įtikėję, jog viską darote gerai
2023-01-05 18:24
Bankas įspėja apie naują sukčiavimo būdą: neapsigaukite ir jūs – nepasitikėkite „Google“
2023-01-05 14:25
ESO paaiškina: kodėl kartais reikia atjungti elektros energijos tiekimą
2022-12-23 20:22
Po švenčių spindesio – milijonai tonų elektroninių atliekų
2022-12-20 12:32
Šventiniai nusikaltimai: kokiais būdais vagiami jūsų banko kortelių duomenys?
2022-12-19 16:28
Netikros e. parduotuvės ir SMS apie gautą siuntą: patarimai, kaip išvengti kalėdinio apsipirkimo pavojų
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

Mobizona.lt – telefonų dėklai, apsauginiai stiklai, dalys

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2023 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama