Elektronika.lt
 2026 m. birželio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 21 d. 16:31
Kai dirbtinis intelektas atlieka praktikanto darbą: kokių specialistų verslui reikės rytoj?
Birželio 21 d. 10:03
„Apple“ pristatė naujas vaikų saugumo funkcijas
Birželio 20 d. 16:22
Mažieji interneto tiekėjai prieš gigantus: kodėl ši kova svarbi kiekvienam interneto vartotojui?
Birželio 20 d. 10:05
Klaipėdos uoste pakrikštytas pirmasis pasaulyje žaliuoju vandeniliu varomas tanklaivis „Rasa“
Birželio 19 d. 18:25
Kolegijos – neišnaudota regionų stiprėjimo galimybė
Birželio 19 d. 16:37
Startavo „Drone Radar“ – siekiama sukurti didžiausią pilietinį dronų aptikimo tinklą Baltijos šalyse
Birželio 19 d. 14:19
Pigios elektros iliuzija: kodėl Lietuvos pramonei jau nebeužtenka vien saulės ir vėjo? (1)
Birželio 19 d. 12:34
Naujas „Meta“ planas gali paliesti milijonus: už ką mokės socialinių tinklų vartotojai?
Birželio 19 d. 10:24
DI modeliai tampa strategine infrastruktūra. Ar Europa pasiruošusi, jei prieiga bus išjungta per naktį?
Birželio 19 d. 08:32
Kodėl po plovyklos tenka vykti į servisą? Ekspertai įvardijo dažniausias priežastis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonėms – naujos galimybės bendradarbiaujant su CERN

Publikuota: 2026-01-23 21:08
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Ženevoje pasirašyti ketinimų memorandumai tarp Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) ir trijų Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių: „Ostaralab“, „Ekspla“ ir „Sargasas“. Šie susitarimai žymi strateginį lūžį stiprinant Lietuvos verslo ir mokslo ryšius su viena pažangiausių pasaulio mokslinių tyrimų organizacijų. Inovacijų agentūros teigimu, bendradarbiavimas su CERN leidžia Lietuvos verslui ne tik augti ekonomiškai, bet ir tiesiogiai dalyvauti formuojant Europos aukštųjų technologijų ateitį.

„Ekspla“ nuotr.
„Ekspla“ nuotr.

„Partnerystė su CERN neabejotinai rodo, kad Lietuvos aukštųjų technologijų sektorius jau šiandien yra pajėgus konkuruoti globalioje rinkoje. Tai atveria mūsų įmonėms duris į aukščiausios pridėtinės vertės užsakymus ir leidžia kurti technologijas, kurios vėliau grįžta į ekonomiką per inovacijas, eksportą ir gerai apmokamas darbo vietas. Tokios iniciatyvos yra kryptinga investicija į Lietuvos ekonomikos ateitį“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Edvinas Grikšas.

Sausio 19 d. Ženevoje vykusiame renginyje kalbėjęs Inovacijų agentūros laikinai einantis pareigas vadovas Paulius Kamaitis pabrėžė, kad Lietuva per pastarąjį dešimtmetį įsitvirtino kaip aktyvi ir patikima pažangių technologijų kūrėja. Pasak jo, šalyje veikia viena sparčiausiai augančių startuolių ir inovacijų ekosistemų Vidurio bei Rytų Europoje, gebanti greitai įsilieti į sudėtingas tarptautines vertės grandines.

„Per pastaruosius metus (2025–2026 m. laikotarpį) mūsų šalies įmonės laimėjo CERN užsakymų, kurių bendra vertė siekia apie 288 tūkst. eurų. Daugiau nei dešimt Lietuvos įmonių sėkmingai tiekia sprendimus elektronikos, radijo dažnių, optikos, fotonikos bei mechanikos srityse. Tai įrodo, kad Lietuvos verslas CERN ekosistemoje vertinamas kaip kompetentingas ir patikimas partneris“, – teigia P. Kamaitis.

Pasirašytais ketinimų protokolais įmonės „Ostaralab“, „Ekspla“ ir „Sargasas“ numatė galimybes stiprinti technologinį bendradarbiavimą ir ieškoti būdų prisidėti prie vieno ambicingiausių Europoje ateities mokslo projektų – būsimojo ciklinio greitintuvo (Future Circular Collider, FCC) – kūrimo.

„Ekspla“ patirtis ir ateities perspektyvos

Lietuvos lazerių technologijų bendrovė „Ekspla“ su CERN bendradarbiauja jau daugiau nei dešimtmetį. Įmonės kuriami lazeriniai sprendimai CERN infrastruktūroje naudojami itin tiksliai matavimo aparatūrai kalibruoti – srityje, kurioje reikalingas aukščiausias technologinis patikimumas.

„CERN yra vieta, kurioje gimsta ateitį keičiantys atradimai – nuo Higso bozono iki pasaulinio tinklo (WWW) sukūrimo. Dirbant su tokio lygio institucija, finansinis aspektas tampa antrinis, palyginti su moraliniu pasitenkinimu: dalyvaudami bendruose projektuose, mes tiesiogiai prisidedame prie pasaulinės mokslo pažangos“, – sako Kęstutis Jasiūnas, UAB „Ekspla“ valdybos pirmininkas.

Jo teigimu, naujas bendradarbiavimo etapas atveria kelius dar spartesniam kompetencijų augimui. „Tokio pobūdžio projektai mums suteikia unikalių žinių, leidžia vystyti naujas technologijas ir įgyti patirties, kurią vėliau pritaikome kuriant aukščiausios kokybės produktus globaliai rinkai. Pasirašytas ketinimų protokolas yra oficialus pripažinimas, reiškiantis galimybes dar glaudesniam mūsų įsitraukimui į būsimus CERN projektus, tarp jų – ir ambicingąjį ciklinį greitintuvą (FCC)“, – pabrėžia K. Jasiūnas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
7-ios Lietuvos gynybos pramonės įmonės su prancūzais vysto modulinę gynybos sistemą kariniams laivams

Septynios Lietuvos aukštųjų technologijų įmonės kartu su Prancūzijos gynybos bendrove „Naval Group“ vysto pažangią modulinę gynybos sistemą „Vantage“, skirtą Lietuvai siūlomiems naujiems daugiafunkciams patruliniams laivams.

Gegužę elektros kainos visame Baltijos regione padidėjo

Sumažėjus vėjo elektrinių gamybai ir prasidėjus planuotiems infrastruktūros remonto darbams, didmeninė elektros kaina gegužės mėnesį padidėjo visame Baltijos jūros regione, o labiausiai – Latvijoje. Viešosiose elektromobilių įkrovimo stotelėse suvartota 2,1 GWh elektros energijos – 71 proc. daugiau nei prieš metus.

Startuolis į lazerių gamyklą Vilniuje investuoja 6 mln. eurų

Femtosekundinių lazerių gamybos startuolis „Litilit“ pradeda serijinės ir automatizuotos lazerių gamyklos projektą Vilniuje, kurio vertė sieks apie šešis milijonus eurų.

2026 m. birželis
2026-06-18 17:25
Šalies įmonėms paskirstyta 9,9 mln. eurų investicijų dirbtinio intelekto sprendimams vystyti
2026-06-18 07:05
Didmeninės elektros kainos Lietuvoje per savaitę sumažėjo 8 proc.
2026-06-17 10:37
Elektros fiksuotos kainos planų tarifai išliko aukšti, didmeninei kainai sumažėjus
2026-06-16 21:15
Praėjusią savaitę mažėjo elektros kainos
2026-06-16 15:31
MG Europoje žengia į naują etapą: Ispanijoje statys pirmąją gamyklą ir stiprina įsipareigojimą regionui
2026-06-16 13:06
Lietuvos naujų karinių laivų programai prireiks 1 tūkst. darbo vietų
2026-06-16 12:26
Baltijos šalių didmeninės elektros kainos gegužę išliko mažesnės nei Europos Sąjungos šalių kainų vidurkis
2026-06-16 09:43
Gegužę elektros kainos Lietuvoje augo 41 proc.
2026-06-15 11:40
INIKTI ir „Energy Balancing“ partnerystė: iki 70 % didesnės pajamos elektros gamintojams
2026-06-11 13:15
„Ondato“ augimas spartėja: pajamos šoktelėjo 70 proc., pelnas – daugiau nei trigubai
2026-06-11 09:27
Didmeninės elektros kainos Lietuvoje per savaitę šoktelėjo 42 proc.
2026-06-10 09:31
Elektros fiksuotos kainos planų tarifus didino vienas tiekėjas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama