Elektronika.lt
 2026 m. birželio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 19 d. 18:25
Kolegijos – neišnaudota regionų stiprėjimo galimybė
Birželio 19 d. 16:37
Startavo „Drone Radar“ – siekiama sukurti didžiausią pilietinį dronų aptikimo tinklą Baltijos šalyse
Birželio 19 d. 14:19
Pigios elektros iliuzija: kodėl Lietuvos pramonei jau nebeužtenka vien saulės ir vėjo?
Birželio 19 d. 12:34
Naujas „Meta“ planas gali paliesti milijonus: už ką mokės socialinių tinklų vartotojai?
Birželio 19 d. 10:24
DI modeliai tampa strategine infrastruktūra. Ar Europa pasiruošusi, jei prieiga bus išjungta per naktį?
Birželio 19 d. 08:32
Kodėl po plovyklos tenka vykti į servisą? Ekspertai įvardijo dažniausias priežastis
Birželio 18 d. 18:18
Įspėja elektromobilių savininkus: įkrovimas iš lizdo gali sukelti gaisrą
Birželio 18 d. 16:19
Elektromobilių rinka įjungė aukštesnę pavarą: EV Lietuvoje jau turime tiek, kiek alytiškių
Birželio 18 d. 14:23
VERT: saulės elektrinių gaisrai primena apie jų priežiūros svarbą
Birželio 18 d. 12:15
Paviešinote nuotrauką iš kelionės? Sukčiai mato daugiau nei tik jūsų atostogų kryptį
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras: vieninga apskaita ir procesų standartai prisidėjo prie efektyvesnio valstybės įstaigų valdymo

Publikuota: 2022-07-21 13:25
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC), kuris šiuo metu Lietuvoje yra didžiausias viešojo sektoriaus paslaugų centras, skelbia 2021 metų valstybinių įstaigų finansų ir personalo funkcijų efektyvumo ataskaitą.

Tyrimas atskleidžia, kad analizuojamose institucijose per 4 metus finansų valdymo (toliau – FV), buhalterinės apskaitos (BA), personalo valdymo (PV) ir personalo administravimo (PA) funkcijų našumas išaugo 13,2 proc. Lyginant ataskaitinius metus su baziniais 2017 metais (toliau – baziniai metai), pastebima, kad vidutinis darbuotojų skaičius, kurioms priskirtos FV, BA, PV ir PA funkcijos, yra sumažėjęs 2,3 proc., o pareigybių skaičius – 13,8 proc.

Atlikta analizė, kurios metu analizuoti 463 institucijų pateikti duomenys, fiksuoja valstybės biudžeto asignavimų minimoms funkcijoms atlikti sutaupymus. Eliminavus vidutinio darbo užmokesčio pokyčio įtaką, galima teigti, kad buhalterinės apskaitos, finansų ir personalo valdymo, personalo administravimo funkcijoms atlikti skirtų asignavimų suma, palyginti su baziniais (2017) metais, sumažėjo maždaug apie 5 mln. EUR.

Nuo 2017 metų didžiausias darbo našumo augimas (vidutinis mėnesinis aptarnaujamų darbuotojų skaičius, tenkantis vienai pareigybei) buvo stebimas buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo srityse. Jis atitinkamai siekia 33,3 ir 20,5 proc. Vienodinant ir standartizuojant buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo procesus, augant efektyvumui, prireikia vis mažiau žmogiškųjų išteklių tai pačiai funkcijai atlikti.

2021 m. vidutinis mėnesinis aptarnaujamų darbuotojų skaičius, tenkantis vienai pareigybei, buvo 145. Aukščiausią darbo našumą pasiekė PV funkcijas atliekantys darbuotojai – vienai PV pareigybei tenka 225 darbuotojai. PA funkcijas atliekančių darbuotojų darbo našumas buvo 205, FV – 152, o BA – 85 aptarnaujami darbuotojai.

Palyginti su praėjusiais metais, 2021 m. bendras vidutinis darbo našumas pakilo 2,1 proc., t. y. vienai pareigybei tenka vidutiniškai 3 aptarnaujamais darbuotojais daugiau nei pernai. Darbo našumo augimą lėmė dėl funkcijų efektyvinimo sprendimų sumažėjęs aptarnaujančių pareigybių skaičius.

Prie teigiamų pokyčių didele dalimi prisidėjo Vyriausybės nutarimu įsteigtas NBFC, kurio paskirtis – centralizuotai atlikti viešojo sektoriaus subjektų BA ir PA funkcijas. 2021 m. gruodžio 31 d. NBFC centralizuotai atliko 144 biudžetinių įstaigų BA ir 237 biudžetinių įstaigų PA funkcijas.

„Paslaugų centrai tiek versle, tiek viešajame sektoriuje – jokia naujiena pasaulyje. Matome, kad verslas, tarptautinės kompanijos masiškai steigia Lietuvoje centrus, kurie aptarnauja filialus visame pasaulyje. Galime pasidžiaugti, kad Nacionalinis bendrijų funkcijų centras – pirmasis viešojo sektoriaus paslaugų centras Lietuvoje prisideda prie efektyvesnio valstybės valdymo, padeda taupyti asignavimus viešajame sektoriuje, o organizacijos vis palankiau vertina NBFC teigiamas paslaugas“, – pažymi NBFC direktorė Valė Kulvinskienė.

Valė Kulvinskienė pažymi, kad nuo 2021 metų NBFC visiškai perėjo prie bendros Finansų valdymo apskaitos informacinės sistemos. Minima sistema padeda optimaliau organizuoti apskaitos operacijų registravimą, ženkliai mažinti darbo laiko sąnaudas ir valstybei taupyti biudžeto lėšas atsisakant keliasdešimt iki tol naudotų sistemų išlaikymo bei techninės priežiūros sąnaudų.

Dar prieš keletą metų egzistavo apie 40 skirtingų finansų apskaitos, personalo ir dokumentų valdymo informacinių sistemų. Viešojo sektoriaus įstaigos šias sistemas kurdavo, vystydavo ir palaikydavo pačios arba pirkdavo šias paslaugas rinkoje. Skirtingos sistemos, nevienodas jų išvystymo lygis ir funkcionalumai buvo vienas iš trikdžių valstybės lygmeniu įgyvendinti vieningą finansų apskaitos, personalo administravimo ir dokumentų valdymo standartą, o išlaikymo kaštus dengdavo kiekviena įstaiga. Pasaulyje viešojo sektoriaus paslaugų centrai, panašūs kaip NBFC, nėra jokia naujiena ar fenomenas. Paprastai tokie centrai viešojo sektoriaus įstaigoms teikia tokias bendrąsias paslaugas, kurios būdingos kiekvienai organizacijai. Pavyzdžiui, buhalterinė apskaita, personalo administravimas, auditas, viešieji pirkimai, IT valdymo paslaugos ir pan.

„Pastebime, kad ir Lietuvos institucijos, anksčiau nerimavusios dėl funkcijų perdavimo, dabar teigiamai vertina mūsų paslaugas, kurias stengiamės teikti kuo efektyviau, o galutinis vartotojas – ar tai muziejaus darbuotojas, ar institucijos vadovas būtų patenkintas paslaugų kokybe“, – akcentuoja V. Kulvinskienė.

Valstybiniame sektoriuje pirmieji paslaugų centrai pradėjo kurtis Australijoje ir Kanadoje prieš 30 metų. Per paskutinius 15-20 metų labai išpopuliarėjo Danijoje, Airijoje, Suomijoje, Švedijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Jungtinės Amerikos valstijose ir kt. Mūsų kaimynė Estija VSPC įkūrė beveik prieš 10 metų, tuo tarpu pirmasis viešojo sektoriaus paslaugų centras, kuriam buvo patikėta konsoliduoti buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas, Lietuvoje buvo įsteigtas 2018 metais.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
7-ios Lietuvos gynybos pramonės įmonės su prancūzais vysto modulinę gynybos sistemą kariniams laivams

Septynios Lietuvos aukštųjų technologijų įmonės kartu su Prancūzijos gynybos bendrove „Naval Group“ vysto pažangią modulinę gynybos sistemą „Vantage“, skirtą Lietuvai siūlomiems naujiems daugiafunkciams patruliniams laivams.

Gegužę elektros kainos visame Baltijos regione padidėjo

Sumažėjus vėjo elektrinių gamybai ir prasidėjus planuotiems infrastruktūros remonto darbams, didmeninė elektros kaina gegužės mėnesį padidėjo visame Baltijos jūros regione, o labiausiai – Latvijoje. Viešosiose elektromobilių įkrovimo stotelėse suvartota 2,1 GWh elektros energijos – 71 proc. daugiau nei prieš metus.

Startuolis į lazerių gamyklą Vilniuje investuoja 6 mln. eurų

Femtosekundinių lazerių gamybos startuolis „Litilit“ pradeda serijinės ir automatizuotos lazerių gamyklos projektą Vilniuje, kurio vertė sieks apie šešis milijonus eurų.

2026 m. birželis
2026-06-18 17:25
Šalies įmonėms paskirstyta 9,9 mln. eurų investicijų dirbtinio intelekto sprendimams vystyti
2026-06-18 07:05
Didmeninės elektros kainos Lietuvoje per savaitę sumažėjo 8 proc.
2026-06-17 10:37
Elektros fiksuotos kainos planų tarifai išliko aukšti, didmeninei kainai sumažėjus
2026-06-16 21:15
Praėjusią savaitę mažėjo elektros kainos
2026-06-16 15:31
MG Europoje žengia į naują etapą: Ispanijoje statys pirmąją gamyklą ir stiprina įsipareigojimą regionui
2026-06-16 13:06
Lietuvos naujų karinių laivų programai prireiks 1 tūkst. darbo vietų
2026-06-16 12:26
Baltijos šalių didmeninės elektros kainos gegužę išliko mažesnės nei Europos Sąjungos šalių kainų vidurkis
2026-06-16 09:43
Gegužę elektros kainos Lietuvoje augo 41 proc.
2026-06-15 11:40
INIKTI ir „Energy Balancing“ partnerystė: iki 70 % didesnės pajamos elektros gamintojams
2026-06-11 13:15
„Ondato“ augimas spartėja: pajamos šoktelėjo 70 proc., pelnas – daugiau nei trigubai
2026-06-11 09:27
Didmeninės elektros kainos Lietuvoje per savaitę šoktelėjo 42 proc.
2026-06-10 09:31
Elektros fiksuotos kainos planų tarifus didino vienas tiekėjas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama