Elektronika.lt
 2026 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 30 d. 18:59
Užsienyje priglaudėte kortelę ir nuskaičiavo per daug pinigų? Perspėja pasisaugoti
Birželio 30 d. 16:42
USB 3.0: ką svarbu žinoti renkantis laidus, jungtis ir priedus?
Birželio 30 d. 14:38
DI lenktynėse ES juda saugos automobiliu – įvardijo šansą Lietuvai
Birželio 30 d. 12:30
Testuojama atliekas savarankiškai rūšiuojanti šiukšliadėžė
Birželio 30 d. 10:17
Ar po dešimties metų dar eisime į banko skyrių? Kokių pokyčių galima tikėtis
Birželio 30 d. 08:25
Vandens nuostoliams mažinti „Vilniaus vandenys“ pasitelks kosmoso technologijomis ir dirbtiniu intelektu grįstą inovaciją
Birželio 29 d. 18:35
Atostogos dar neprasidėjo, o telefono atmintis jau pilna: ką verta padaryti prieš kelionę
Birželio 29 d. 16:08
DI lenktynės nukrypo nuo kurso
Birželio 29 d. 14:41
Darbas po darbo ir teisė atsijungti
Birželio 29 d. 12:44
Iš ko uždirba podcastai ir kodėl didelė auditorija dar negarantuoja pelno
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles, GTA 6 Character
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Tesla“ jau beveik žino, kurioje Europos šalyje stovės naujoji elektromobilių ir baterijų gamykla

Publikuota: 2019-08-07 20:43
Tematika: Verslo naujienos
Autorius: Darius Verbickas
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Tela“ jau ne vienerius metus kalba apie „Gigafactory“ gamyklą Europoje ir dabar elektromobilių gamintojas teigia, kad pagaliau ketina apsistoti ties viena konkrečia vieta.

„Gigafactory“ gamykla © „Tesla“
„Gigafactory“ gamykla © „Tesla“

Nors apie tai daug nekalbama, bet Europoje „Tesla“ jau gana ilgą laiką turi „galutinio surinkimo“ gamyklą. Ji yra įsikūrusi Tilburge, Nyderlanduose. Ir automobilių gamintojas 2015-aisiais metais šią gamyklą atnaujino bei išplėtė jos plotą iki 78 000 m2.

Tilburgo gamykloje „Tesla“ atlieka paskutinius „Model S“ ir „Model X“ automobilių surinkimo darbus bei atlieka jų testavimus. Gamykloje yra automobilių bandymų aikštelė, kurioje ir atliekami „Model S“ bei „Model X“ testavimai, prieš jiems iškeliaujant pas klientus. Šie automobiliai keliauja į įvairias Europos šalis: Nyderlandus, Belgiją, Prancūziją, Vokietiją ir kt.

Tačiau „Tesla“ nuolat kalbėjo apie didesnių gamybos pajėgumų dislokavimą Europoje ir, kad čia būtų galima gaminti elektromobilius nuo nulio. Pats Elonas Muskas gana dažnai užsimindavo apie baterijų ir elektromobilių gamyklą Europoje. Ir kelios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, stengėsi atkreipti į save dėmesį.

Iš tikrųjų, tai „Tesla“ jau 2017-aisias turėjo apsispręsti, kurioje Europos šalyje bus naujasis „Gigafactory“, tačiau taip nenutiko.

Po metų, 2018-aisiais, Muskas teigė, kad „Vokietija yra pagrindinis pasirinkimas“ ir netgi patikslino, kad statyti naująją „Gigafactory“ gamyklą būtų „prasminga Vokietijos ir Prancūzijos pasienyje“.

Dabar „Tesla“ teigia „spartinanti“ savo pastangas, kad naujoji gamykla Europoje atsirastų greičiau. Savo paskutiniame laiške akcininkams Elonas rašo: „Mes taip pat spartiname savo pastangas dėl Gigafactory gamyklos Europoje ir tikimės, kad per ateinančius ketvirčius bus galutinai pasirinkta toji vieta [naujajai gamyklai].“

Vėliau Elonas dar patikslino, kad „iki šių metų [2019-ųjų] pabaigos galutinai priimsime sprendimą, dėl tikslios Gigafactory vietos Europoje.“

Taip pat Elonas Muskas teigė tikintis, kad Europos „Gigafactory“ statybos „įsibėgės“ per ateinančius 12-18 mėnesių ir ši gamykla pradės veikti iki 2021-ųjų metų pabaigos.

„Tesla“ paskutinį ketvirtį baigė su 5 mlrd. JAV dolerių ir grynųjų pinigų turi kaip niekad daug. Keletas Europos šalių varžosi dėl „Tesla“ dėmesio, tad tikėtina, kad kompanija gali išsireikalauti įvairių nuolaidų ir paskatinimo paketų.

Tad turint grynųjų pinigų, didelį Europos šalių susidomėjimą ir jų siūlomas įvairias naudas, dabar „Tesla“ kompanijai gali būti pats tinkamiausias metas pradėti europietiškos „Gigafactory“ gamyklos darbus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Fiksuotos kainos planų vidutinės kainos sumažėjo

Per savaitę vartotojams siūlomų 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planų tarifus du nepriklausomi tiekėjai sumažino iki 3 proc., vienas tiekėjas juos didino iki 1 procento. Praėjusią savaitę šalyje pasigaminome 100 proc. vartojimui reikalingos elektros – 213,9 GWh.

„PayPal“ prideda daugiau nei 30 vietinių mokėjimo būdų

„PayPal“ plečia savo mokėjimo platformą, pristatydama daugiau nei 30 naujų vietinių mokėjimo būdų, įdiegtų bendradarbiaujant su PPRO – ilgamečiu mokėjimo technologijų tiekėju.

Nepriklausomi tiekėjai fiksuotos kainos planų tarifų nekeitė

Vartotojams siūlomų 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planų tarifų nepriklausomi tiekėjai nekeitė. Praėjusią savaitę šalyje pasigaminome 98 proc. suvartotos elektros – 214,8 GWh. Visos sistemos poreikiams trūkstama elektros energija importuota iš Latvijos.

2026 m. birželis
2026-06-30 11:21
„Kilo“ 2025 m. rezultatai: pajamos per metus augo 73 proc.
2026-06-29 15:18
Praėjusią savaitę elektra brango
2026-06-23 09:20
Praėjusią savaitę atpigo elektra
2026-06-22 13:13
Padeda inovacijos: „Legal Balance“ pernai pajamas augino 58 proc., spartina plėtrą Lenkijoje
2026-06-19 11:07
7-ios Lietuvos gynybos pramonės įmonės su prancūzais vysto modulinę gynybos sistemą kariniams laivams
2026-06-19 09:21
Gegužę elektros kainos visame Baltijos regione padidėjo
2026-06-18 17:25
Šalies įmonėms paskirstyta 9,9 mln. eurų investicijų dirbtinio intelekto sprendimams vystyti
2026-06-18 15:29
Startuolis į lazerių gamyklą Vilniuje investuoja 6 mln. eurų
2026-06-18 07:05
Didmeninės elektros kainos Lietuvoje per savaitę sumažėjo 8 proc.
2026-06-17 10:37
Elektros fiksuotos kainos planų tarifai išliko aukšti, didmeninei kainai sumažėjus
2026-06-16 21:15
Praėjusią savaitę mažėjo elektros kainos
2026-06-16 15:31
MG Europoje žengia į naują etapą: Ispanijoje statys pirmąją gamyklą ir stiprina įsipareigojimą regionui
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama