Elektronika.lt
 2026 m. vasario 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 6 d. 14:39
Dirbtinis intelektas įgavo „rankas“: ką reikia žinoti apie staiga išpopuliarėjusį įrankį „Moltbot“?
Vasario 6 d. 11:15
Dažniausios klaidos, kurias daro nauji „Mac“ naudotojai
Vasario 6 d. 08:27
Elektromobiliai žiemą: šaltis „suvalgo“ ne tik kilometrus – mažėja ir baterijų efektyvumas
Vasario 5 d. 20:16
Universalūs „Stäubli“ osciloskopų zondai
Vasario 5 d. 17:16
Kompaktiški, bet be įkrovimo nuvažiuoja toli: kurie elektromobiliai tai gali?
Vasario 5 d. 14:33
Dirbtinio intelekto duomenų centrams – net dangus ne riba
Vasario 5 d. 11:29
Psichologė – apie nudailintų gyvenimų stebėjimą ekrane: štai kuo tai gali baigtis
Vasario 5 d. 08:25
Kysoje atidaromas vienas didžiausių žemyninės Europos baterinių energijos kaupimo parkų „Hertz 1“
Vasario 4 d. 20:15
NASA projektas žada perversmą: kosminė saulės energija galėtų Europai sutaupyti 35 mlrd. eurų per metus
Vasario 4 d. 17:53
„Huawei“ pristato „FreeClip 2“ – naujos kartos belaides ausines kasdieniam naudojimui
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Valdymo sistemoms įdiegti energetikai investuoja 13 mln. litų

Publikuota: 2006-12-29 11:01
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: VST, AB

Vakarų Lietuvai elektros energiją skirstanti ir tiekianti akcinė bendrovė „VST“ šiuo metu diegia modernias transformatorių pastočių ir skirstomųjų punktų informacijos surinkimo ir valdymo sistemas (SCADA). Iki šiol apie elektros energijos tiekimo sutrikimus akcinės bendrovės „VST“ specialistai dažniausiai sužinodavo iš bendrovės klientų. Įdiegus SCADA sistemas, net apie mažiausius elektros tiekimo trikdžius pirmieji sužinos bendrovės specialistai. Šiuo metu Kaune, Plungėje, Radviliškyje ir Šilalėje diegiamos sistemos įmonei atsieis daugiau nei 13 mln. litų.

Pasak bendrovės Telekomunikacijų skyriaus viršininko Vytauto Jonaičio, informacijos surinkimo ir nuotolinio valdymo sistemos įdiegimo tikslas – kad gyventojai kuo mažiau pajustų elektros energijos tiekimo trukdžius.

„SCADA – tai distancinis elektros tiekimą vykdančių įrenginių stebėjimas, valdymas ir duomenų apie jų darbą surinkimas. Anksčiau apie gedimus elektros tinkle dažniausiai sužinodavome naudodami paprastus telemechanikos įrenginius, o kai kuriais atvejais tik iš mūsų klientų skambučių. Įdiegus naujas SCADA sistemas, bendrovės klientai gali net nepajusti, kad mūsų tinkle įvyko elektros tiekimo gedimas, nes mūsų specialistai, pirmieji gaus signalą ir informaciją, ir galės dar operatyviau į ją reaguoti“, - sako Telekomunikacijų skyriaus viršininkas.

Šios informacijos surinkimo ir perdavimo sistemos (SCADA) naudojamos viso pasaulio energetikos bendrovėse. „VST“ aptarnaujamoje teritorijoje sistema įdiegta jau 13 rajonų, o kai kuriose vietovėse (pvz. Kauno mieste) ji dirba jau 13 metų ir šiuo metu yra keičiama į tobulesnę ir modernesnę.

„SCADA sistemos leidžia mūsų specialistams ne tik itin operatyviai reaguoti į elektros tiekimo sutrikimus, bet ir kaupti informaciją, analizuoti vykstančius procesus. Iki SCADA sistemų panaudojimo, mes neturtėjome jokios tęstinės informacijos, o gautą informaciją specialistai fiksuodavo tiesiog žurnaluose. Diegiamos sistemos leidžia surinkti, susisteminti visą informaciją ir ją archyvuoti bei naudoti vykdant įvairias analizes“, - sako Vytautas Jonaitis.

Šiuo metu SCADA diegiama Kauno, Plungės, Radvilišklio ir Šilalės rajonuose. Vien šiuose rajonuose įdiegti informacijos surinkimo ir perdavimo sistemas bendrovei atsieis per 13 mln. litų. Per 11 šių metų mėn. į elektros tinklo rekonstrukciją ir modernizavimą bendrovė „VST“ jau investavo daugiau nei 115 mln. litų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Energetikos ministerija: elektros gamintojų saulės ir vėjo elektrinėms – lengvatinės paskolos

Energetikos ministerija patvirtino finansinės priemonės „AEI paskolos juridiniams asmenims“ pakeitimus, kuriais yra praplečiamos investavimo galimybės atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) elektrinių ir elektros energijos kaupimo įrenginių plėtrai.

AMD paskelbė apie rekordines pajamas ir pažadėjo uždirbti milijardus iš dirbtinio intelekto, tačiau akcijos vis tiek smuko

AMD akcijos spėjo pabrangti dar dieną prieš ketvirčio ir metinių ataskaitų paskelbimą, tačiau po oficialių rezultatų publikavimo jų kaina bendrai nukrito beveik 10 %.

„MG Motor“ pardavimų šuolis nustebino net ekspertus, gamintojas jau vejasi Europos senbuvius

„MG Motor“ 2025 metais fiksavo įspūdingą augimą: Jungtinėje Karalystėje buvo pristatytas 100 000-asis elektromobilis, o bendri pardavimai Europoje pirmą kartą pasiekė 300 000 automobilių ribą.

2026 m. vasaris
2026-02-05 16:25
Tik du iš trijų tiekėjų siūlo 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planus
2026-02-04 13:22
LG skelbia 2025 m. ketvirtojo ketvirčio ir visų metų finansinius rezul-tatus: rekordinės pajamos antrus metus iš eilės
2026-02-04 12:43
Istorinis „Škoda“ pardavimų šuolis: elektromobiliai iškėlė bendrovės automobilius į trejetuką
2026-02-04 10:29
Tokio brangaus sausio dar neturėjome: elektros kaina išaugo 81 proc.
2026-02-04 06:30
„Volkswagen“ paskelbė apie rekordiškai sėkmingus metus, elektrinis „ID. Buzz“ šturmuoja rinką
2026-02-03 18:14
„Brolis semiconductors“ plečia gamybos pajėgumus, atsakydama į augančius Europos saugumo poreikius
2026-02-03 12:22
Lietuvos saulės energetikos asociacija praplečia savo pavadinimą
2026-02-02 20:36
„Google“ supurtė žaidimų kūrimo industriją: DI pasaulių generatoriaus „Project Genie“ pasirodymas numušė didžiausių kūrėjų akcijas
2026-02-02 16:18
Dėl šalčių padidėjus energijos suvartojimui, brango visi energijos ištekliai
2026 m. sausis
2026-01-31 18:43
„Microsoft“ kapitalizacija sumažėjo 357 mlrd. USD po sėkmingo ketvirčio ataskaitos ir generalinio direktoriaus pareiškimo apie „Copilot“ populiarumą
2026-01-31 16:26
Sumanioji specializacija Lietuvoje jau sukuria daugiau nei 5 mlrd. eurų pridėtinės vertės
2026-01-30 13:57
Telecentras sutarė dėl naujos dirbtinio intelekto platformos sukūrimo Lietuvoje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama