Elektronika.lt
 2025 m. spalio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 16 d. 08:28
Dirbtinis intelektas keičia darbo rinką: kokių įgūdžių prireiks jaunajai kartai 2030 metais?
Spalio 15 d. 20:35
Ar „TikTok“ seka jus labiau nei manėte? Naujausi tyrimai atskleidžia sparčiai augančias nematomas rizikas
Spalio 15 d. 17:20
3 naujos kartos siurbliai-robotai: kurį pasirinkti?
Spalio 15 d. 14:03
Tarptautinė elektronikos atliekų diena: kaip tinkamai jas tvarkyti?
Spalio 15 d. 11:22
Telecentras pradeda DI gamyklos įrengimo projektą
Spalio 15 d. 08:29
Lietuva dalyvauja „ES programavimo savaitėje“: dalyviai koduoja su makaronais ir stato raketas
Spalio 14 d. 20:26
Pristatytas specialus įrenginys, kuris leidžia kalbėti net ir praradus kalbos dovaną
Spalio 14 d. 17:46
Lietuvos ir MIT ekspertai kartu ieškojo atsakingų inovacijų ir kelio į tvarią ateitį
Spalio 14 d. 14:15
Sparčiai auga nauja buitinės technikos kategorija – išmanieji automatiniai kačių tualetai (1)
Spalio 14 d. 11:37
Kada Lietuva pasieks energetinę nepriklausomybę? Ekspertai ragina labiau įsitraukti visuomenę (3)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Šiemet „Siemens“ iš „žaliųjų“ technologijų uždirbo 28 mlrd. eurų

Publikuota: 2010-11-09 13:25
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Siemens, UAB

Technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ per 2010 finansinius metus iš aplinkai draugiškų technologijų ir produktų uždirbo 28 mlrd. eurų – vienu milijardu eurų daugiau nei praėjusiais metais. Šiais metais „Siemens“ savo „žaliąsias“ technologijas papildė didelio efektyvumo transformatoriais, o ateityje planuoja toliau didinti pajamas iš aplinkai draugiškų sprendimų.

„Siemens“ prognozuoja, kad 2014 finansiniais metais iš aplinką tausojančių technologijų bendrovė uždirbs daugiau nei 40 mlrd. eurų. Ankstesnėse prognozėse buvo numatyta, kad bendrovė 25 mlrd. eurų pajamas iš „žaliųjų“ technologijų pasieks 2011 finansiniais metais, tačiau ši riba buvo pasiekta jau 2009 metais.

„Mūsų bendrovės kuriami sprendimai per metus visame pasaulyje sumažino anglies dvideginio (CO2) emisiją 270 mln. tonų, tai yra tiek, kiek kasmet CO2 į aplinką išmeta didmiesčiai Hongkongas, Niujorkas, Londonas, Tokijas, Delis ir Singapūras. Ne veltui šiuo metu „Siemens“ yra pasaulyje pirmaujanti aplinkai draugiškų technologijų infrastruktūros sprendimų tiekėja“, – sakė „Siemens“ generalinis direktorius Lietuvoje Audris Barcevičius.

Aplinką tausojančios technologijos yra vienodai plėtojamos visose „Siemens“ veiklos kryptyse: pramonės, energijos ir sveikatos priežiūros sektoriuose. Šiais metais daugiausiai prie CO2 emisijos mažinimo prisidėjo didelio efektyvumo kombinuoto ciklo jėgainės, vėjo jėgainės, modifikuotos esamos jėgainės, efektyviai energiją naudojančios apšveitimo sistemos ir „žalieji“ traukiniai. Ateityje prie pajamų dalies augimo prisidės protingi energijos tinklai ir jų komponentai. Iš šių sričių iki 2014 finansinių metų pabaigos „Siemens“ tikisi gauti 6 mlrd. eurų vertės užsakymų.

„Siemens“ aplinką tausojančios technologijos apima produktus ir sprendimus, kurie padeda sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą bei kovoja su oro ir vandens užterštumu. Prieš šių technologijų priskiriami ir „Siemens“ kuriami atsinaujinančios energijos sprendimai.

Aplinkai draugiškos technologijos CO2 mažinimo potencialas yra apskaičiuojamas lyginant standartiškas įvairių sprendimų reikšmes. Pavyzdžiui, pačios galingiausios ir efektyviausios dujų turbinomis varomos jėgainės sutaupytas CO2 kiekis apskaičiuojamas palyginus jį su dujų emisija, kurią vienai kilovatvalandei vidutiniškai pagaminti sugeneruoja visos pasaulio jėgainės. Tuo tarpu šviesos diodų ir energiją taupančių lempų efektyvumas apskaičiuojamas lyginant su kitais apšvietimo sprendimais. Efektyvus elektros vartojimas pastatuose apskaičiuojamas įvertinus sąnaudas prieš technologijų įdiegimą ir po jo.

„Siemens“ kuriami aplinką tausojantys sprendimai yra nuolat atnaujinami ir pildomi. Iš šių technologijų 2010 finansiniais metais gautos pajamos bei sutaupyto CO2 kiekio skaičiavimus tvirtina tarptautinė audito bendrovė „Ernst & Young“. Bendri 2010-ųjų finansinių metų, kurie tęsėsi nuo 2009 m. spalio 1 dienos iki 2010 m. rugsėjo mėn. 30 d., „Siemens“ AG veiklos rezultatai bus paskelbti spaudos konferencijoje Miunchene 2010 lapkričio mėn. 11d.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nedidelis vėjas ir importo ribojimas dėl jungties remonto lėmė didesnes elektros kainas

Praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 78 proc. suvartotos elektros energijos. Vietinės elektros gamybą Lietuvoje užtikrino augusi šiluminių elektrinių gamyba, o trūkstama elektra importuota iš Latvijos, Lenkijos ir Švedijos. Vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 0,126 Eur/kWh, arba 54 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę, kai siekė 0,082 Eur/kWh.

Istorinės „Toyota“ investicijos Europoje: šimtai milijonų gamyklai Čekijoje ir viskas dėl elektromobilių

Japonijos automobilių milžinė paskelbė apie didžiausią investiciją savo istorijoje. Čekijoje bus statomas elektromobilių ir jų baterijų gamykla, o šiam projektui skirta net 680 mln. eurų. Tai pirmasis tokio masto elektrifikacijos „Toyota“ projektas Europoje.

Elektros kainos rugsėjį Lietuvoje augo, bet išliko artimos ES vidurkiui

Pirmąjį rudens mėnesį didmeninės elektros kainos Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse kilo dėl sumažėjusios AEI generacijos bei vykdytų elektrinių ir perdavimo jungčių remonto darbų. Lietuvoje didmeninės elektros vidutinė kaina siekė 84 Eur/MWh ir buvo kiek aukštesnė nei ES vidurkis, kuris sudarė 82 Eur/MWh.

2025 m. spalis
2025-10-15 19:33
Praėjusią savaitę sumažėjus atsinaujinančių energijos šaltinių gamybai elektros kaina Lietuvoje augo 48 proc.
2025-10-14 19:20
Didmeninės elektros energijos kainų vidurkis praėjusią savaitę buvo 48 proc. didesnis nei ankstesnę
2025-10-13 13:27
Kitąmet didmeninės rinkos elektros energijos rinkos kaina mažės, prognozuoja VERT
2025-10-10 21:00
Rugsėjo mėnesį elektros kainos augo vos 5 proc.
2025-10-08 10:19
Spalio 10 d. – naujas kvietimas didelės galios elektros energijos kaupimo įrenginiams
2025-10-08 07:37
Nepriklausomi tiekėjai mažino elektros fiksuotos kainos planų tarifus, didmeninei kainai kylant
2025-10-07 21:30
Praėjusią savaitę atvėsus orams ir išaugus vartojimui elektros kaina augo 6 proc.
2025-10-06 16:22
Didmeninė elektros energijos kaina mūsų šalyje kilo
2025-10-06 13:25
„Stellantis“ nusprendė atsitraukti: elektromobilių planas subyrėjo, grįžta vidaus degimo varikliai
2025-10-04 09:35
„Tesla“ atidaro Europos plėtros centrą: investicijos, inovacijos ir naujas etapas elektromobilių rinkoje
2025-10-04 07:26
Prie nacionalinės elektros gamybos augimo rugsėjį prisidėjo augusi šiluminių elektrinių generacija
2025-10-03 16:47
Rugsėjį elektra Lietuvoje – pigesnė nei Lenkijoje, bet brangesnė nei Estijoje: ko gyventojams tikėtis spalį?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama