Elektronika.lt
 2026 m. birželio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 16 d. 14:29
Kai elektra dingsta ne dėl audros: ką atskleidžia privačių elektrinių kibernetinio saugumo auditai Lietuvoje
Birželio 16 d. 11:11
Raseinių rajone pradedamas statyti vienas didžiausių baterijų parkų Lietuvoje
Birželio 16 d. 08:52
„Škoda Peaq“ bandymai: 1,5 mln. kilometrų – nuo Arkties speigo iki dykumų karščio
Birželio 15 d. 20:27
Ekspertės išpažintis: 10 dalykų, kuriuos supratau stebėdama tūkstančius stojančiųjų
Birželio 15 d. 17:16
Kaip Lietuva per 60 metų tapo pasauline lazerių lydere
Birželio 15 d. 14:17
Kasdieniai įpročiai, kurie net nejučiomis padeda taupyti energiją visus metus
Birželio 15 d. 12:55
„Google" praranda pozicijas: 78 proc. e. pirkėjų produktus atranda socialiniuose tinkluose
Birželio 15 d. 10:57
Jei atsiskaitymai stringa, pirkėjas gali pasitraukti: ką turi užtikrinti e. parduotuvė?
Birželio 15 d. 08:25
Lietuvių kalbos proveržis dirbtinio intelekto srityje: sukurtas 10 tūkst. valandų šnekos garsynas
Birželio 14 d. 16:50
Kibernetinis saugumas – nebe IT skyriaus problema: atsakomybė krenta vadovams
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos   | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvos naujų karinių laivų programai prireiks 1 tūkst. darbo vietų

Publikuota: 2026-06-16 13:06
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos planas atnaujinti karinį jūrų laivyną ir įsigyti keturis naujus daugiafunkcinius patrulinius laivus (MP-OPV) paskatins naujų darbo vietų kūrimąsi. Skaičiuojama, kad projekto įgyvendinimas Lietuvoje pareikalaus apie 1000 aukštos kvalifikacijos darbo vietų.

Daugiausia – apie 700 – reikalingų darbo vietų būtų susijusios su laivų projektavimu ir statyba Klaipėdoje, dar apie 150 – su įrangos gamyba, o likusios apimtų techninės priežiūros, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus. Visa programa sudarytų daugiau nei 4 mln. darbo valandų per kelerius projekto įgyvendinimo metus, skaičiuoja potenciali naujų laivų tiekėja, Prancūzijos gynybos bendrovė „Naval Group“.

„Naval Group“ nuotr.
„Naval Group“ nuotr.

Bendrovės vertinimais, bent 30 proc. visos kontrakto vertės liktų Lietuvos ekonomikoje per vietos pramonės, mokslinių tyrimų ir techninės priežiūros veiklas.

„Kalbame ne tik apie naujus laivus Lietuvos kariniam jūrų laivynui. Tai būtų ilgalaikė „Naval Group“ investicija į Lietuvos pramonės kompetencijas, technologijų perdavimą, mokslinius tyrimus ir aukštos pridėtinės vertės darbo vietas. Lietuva ne tik įsigytų naujus laivus, bet ir taptų aktyvia šios programos dalyve, turinčia potencialą įsilieti į Europos gynybos pramonės grandines per aukštos pridėtinės vertės sprendimų eksportą“, – teigia Guillaume Weisrock, „Naval Group“ viceprezidentas pardavimams ir verslo plėtrai Europoje bei Šiaurės Amerikoje.

Laivus „Naval Group“ planuoja statyti Klaipėdoje, bendradarbiaujant su „Vakarų laivų gamykla“ ir kitomis Lietuvos įmonėmis. Praėjusį mėnesį prancūzų atstovai lankėsi „Vakarų laivų gamykloje“ Klaipėdoje, kur susitikimų metu daugiausia dėmesio skirta praktiniams pramoninio bendradarbiavimo aspektams Lietuvos karinio laivyno atnaujinimo programos kontekste bei galimybėms kartu vystyti projektus Lietuvai ir kitoms NATO šalims.

Lietuvos verslui atsiveria kelias į Europos gynybos rinką

Be projektavimo ir statybos darbų, daugiafunkcių patrulinių laivų programa apimtų ir platesnį vietinio verslo įtraukimą. „Naval Group“ jau yra identifikavusi apie 60 potencialių Lietuvos partnerių, galinčių prisidėti prie tiekimo grandinės, integracijos, technologijų vystymo bei vėlesnės laivų priežiūros.

„Lietuva turi labai stiprų lazerių, dronų ir aukštųjų technologijų sektorių. Matome potencialą šias kompetencijas integruoti į pažangias jūrines sistemas ir kartu kurti naujos kartos sprendimus NATO rinkai“, – teigia G. Weisrock.

Bendrovė jau yra pasirašiusi ketinimo bendradarbiauti sutarimus su Lietuvos aukštųjų technologijų įmonėmis, tarp jų „NT Service“, „Astrolight“, „Aktyvus Photonics“, „Unmanned Defense Systems“, „Granta Autonomy“, „Frankenburg Technologies“ ir DBOX. Jų technologijos taptų platesnės „Vantage“ vardu pavadintos „sistemų sistemos“ dalimi, kuri apjungtų Lietuvoje kuriamas dronų, antidronines, lazerių ir autonominių sistemų technologijas į vieną integruotą sprendimą, skirtą karinių laivų apsaugai, kritinės infrastruktūros stebėjimui bei jūrinėms ir pakrančių operacijoms.

„Naval Group“ Lietuvoje jau yra pradėjusi ir „SHIELD Lab“ iniciatyvą, kuria siekiama stiprinti vietinius jūrinių gynybos technologijų tyrimus bei inovacijų kūrimą, apjungiant šalies universitetus bei mokslinių tyrimų centrus. Iki šiandien jau pasirašyti supratimo memorandumai su Klaipėdos universitetu, Kauno Technologijos Universitetu, Fizinių ir technologijos mokslų centru (FTMC) bei Baltijos pažangių technologijų institutu.

NATO jau naudoja šią platformą

Prancūzų Lietuvai siūlomi MP-OPV laivai būtų statomi remiantis ta pačia priešmininių laivų platforma, kurią NATO priešmininėms operacijoms jau naudoja Belgijos ir Nyderlandų kariniai laivynai, o tokiose operacijose NATO formatu dalyvauja ir Lietuva. Tai reikštų, kad Lietuva įsigytų ne koncepcinį ar dar tik projektuojamą sprendimą, o jau NATO operacijose naudojamą ir jūroje patikrintą platformą.

Numatoma, kad Lietuvos MP-OPV laivai bus pritaikyti Baltijos jūros sąlygoms, aprūpinti išplėtotomis dronų sistemomis, autonominiais sprendimais, kuriais galėtų būti vykdomos tiek priešmininės operacijos, tiek ir saugoma povandeninė infrastruktūra – kabeliai, energetikos jungtys ir kiti strateginiai objektai.

G. Weisrock pabrėžia, kad „Naval Group“ numatytas MP-OPV yra pilnavertis karinis laivas, pasižymintis korvetei būdinga ugnies galia, fregatai būdingu atsparumu ir mažesniu akustiniu pastebimumu bei daugiafunkcei platformai reikalingu universalumu. Toks sprendimas leidžia maksimaliai užtikrinti įgulos saugumą net aukšto intensyvumo karinių veiksmų scenarijuose.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama