Elektronika.lt
 2026 m. sausio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 17 d. 18:39
Ar tikrai mes esame nuolatos stebime? Šiandien jau sekamas net ir jūsų žvilgsnis ir tai tik pradžia
Sausio 17 d. 12:45
Technologija, paversianti vidaus degimo variklius automobiliuose tik nostalgija: kuo ypatingos kietojo elektrolito baterijos?
Sausio 17 d. 08:12
Šaltyje telefonas išsikrauna pačiu netinkamiausiu metu? Paaiškino, kaip to išvengti
Sausio 16 d. 20:21
Automobilyje užsidegė kuro lemputė? Štai kiek iš tiesų dar galite nuvažiuoti (1)
Sausio 16 d. 17:21
Nuo 2026 m. – palankesnės sąlygos elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrai prie valstybinės reikšmės kelių
Sausio 16 d. 14:26
Žaidimų kūrėjai vengia rizikos: atskleidė, kodėl kūrybiškumas šiandien tapo grėsme, o ne vertybe
Sausio 16 d. 11:13
Pristatyta visiškai nauja „Mazda CX-6e“: elektrinis vairavimas savo meniškiausia forma
Sausio 16 d. 08:31
Masiniai renginiai Lietuvoje bando ryšio ribas: ant scenos lipa nauja technologija
Sausio 15 d. 20:40
„Volkswagen“ pristatė išskirtinį modelį, tačiau europiečiams teks nusivilti
Sausio 15 d. 17:27
Mokyklų ateitis Lietuvoje – atsiskaitymai prie lentos ir žodiniai egzaminai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

KTU laboratorijoje – pirmasis Lietuvos kariuomenės bepiločių orlaivių kursas

Publikuota: 2025-10-14 07:33
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Kauno technologijos universitetas

Kauno technologijos universitetas prisidėjo prie reikšmingo įvykio Lietuvos kariuomenės istorijoje – pirmojo Pirmos klasės bepiločių orlaivių sistemų (pirmojo asmens vaizdo – PAV) techniko/remontininko kurso organizavimo, kurį inicijavo Bepiločių sistemų mokymo centras.

KTU laboratorijoje – pirmasis Lietuvos kariuomenės bepiločių orlaivių kursas

Kursas vyko 2025 m. rugsėjo 1 d. – spalio 3 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centro „M-Lab“ Jaunųjų tyrėjų kūrybinėje erdvėje „Young Lab“, kur kariai turėjo galimybę mokytis ir praktikuotis moderniose universiteto laboratorijose.

KTU suteikė mokymams reikalingą infrastruktūrą – šiuolaikiškai įrengtas patalpas, pritaikytas technologiniams eksperimentams ir praktiniam darbui, taip pat dalį kursams būtinos įrangos.

Per tris savaites trukusius mokymus kariai ne tik susipažino su bepiločių orlaivių sandara ir ryšių sistemomis, bet ir praktiškai išmoko keisti bei remontuoti komponentus, gaminti ir atnaujinti baterijas, kurti 3D modelius, juos spausdinti bei suprasti iniciatorių veikimo ir gamybos principus.

Baigę kursą klausytojai įgijo gebėjimą savarankiškai surinkti ir remontuoti PAV dronus, taip dar labiau stiprindami dronų valdymo pajėgumus Lietuvos kariuomenės vienetuose.

„Dėkojame KTU už atvirumą ir geranoriškumą – sąlygos, kurias sudarėte, buvo puikios. Tikimės, kad ateityje dar ne kartą čia sugrįšime. Norime, kad mūsų bendradarbiavimas būtų naudingas visoms pusėms. Mes esame tam, kad būtumėte jūs – galėtumėte čia augti, kurti mokslą ir ugdyti žmones“, – pažymi Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos vadas pulkininkas Rimantas Jarmalavičius, įteikęs oficialią padėką „Young Lab“ komandai.

„M-Lab“ veiklos vystymo vadovė dr. Lolita Jurkšienė džiaugiasi, kad universitetas galėjo prisidėti prie šios iniciatyvos, kuri tapo puikiu pavyzdžiu, kaip KTU infrastruktūra, laboratorijos ir technologiniai sprendimai gali būti pritaikomi praktiniams, valstybei svarbiems tikslams.

„Visas „M-Lab“, įskaitant ir studentų praktinių įgūdžių plėtojimui pritaikytas „Young Lab“ erdves, kurtas siekiant skatinti tarpdisciplininį bendradarbiavimą, kad čia susitiktų mokslas, kūryba ir praktiniai gebėjimai. Todėl labai smagu matyti, kaip šiose laboratorijose mokosi ir tobulėja trumpam studentais tapę kariai – žmonės, kurių darbas tiesiogiai prisideda prie mūsų šalies saugumo“, – teigia ji.

L. Jurkšienė akcentuoja, kad šie mokymai gali tapti tvirtu pagrindu ilgalaikiam bendradarbiavimui. Anot jos, ateityje KTU erdvėse būtų galima organizuoti daugiau panašių mokymų, plėtoti bendras iniciatyvas bei kartu su Lietuvos kariuomene vykdyti tyrimus ir technologinius eksperimentus.

„Mums labai svarbu būti atvira institucija, kurioje žinios ir technologijos tarnauja visuomenei. O kai tai prisideda prie valstybės saugumo – tai suteikia dar ir stiprų pasididžiavimo jausmą“, – dalijasi ji.

Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) vadovas Mindaugas Bulota pabrėžia, kad KTU – tai ne tik patalpos, bet visų pirma žmonės ir žinios, todėl universitetas yra visuomet pasirengęs prisidėti savo kompetencijomis atliekant tyrimus ir kuriant technologijas. Pasak jo, bendradarbiavimas su šalies kariuomene jau vyksta įvairiose srityse, o ateityje jis tik stiprės.

„Bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomene mums suteikia didelę pridėtinę vertę – tai galimybė pritaikyti universiteto technologines žinias ir patirtį nacionaliniam saugumui stiprinti. Dronų technologijų srityje KTU turi tiek inžinerinę, tiek taikomųjų tyrimų kompetenciją, todėl matome daug potencialo kurti sprendimus, kurie būtų naudingi tiek gynybai, tiek pramonei. Tikrai norėtume, kad tokie projektai taptų reguliarūs. Mums tai ne tik partnerystė, bet ir bendras siekis kurti vertę Lietuvai“, – sako jis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
KTU prasideda išankstinis priėmimas – kviečia studijas pasirinkti anksčiau

KTU prasideda jau antrus metus iš eilės vykstantis išankstinis priėmimas, lydimas šūkio „Vasarą skirk ne stojimams, o savo pasirinkimams“. Jis kviečia abiturientus sprendimą dėl studijų priimti nuo sausio 14 d.

KU jungiasi prie Europos vandenilio platformos: stiprės studijos, tyrimai ir partnerystės

Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas žengė dar vieną tvirtą žingsnį į žaliąją energetiką – tapo Europos Sąjungos „Horizon Europe“ programos finansuojamos iniciatyvos HyAcademy.eu partneriu ir gavo The European Hydrogen Academy sertifikatą.

Medijų kūryba ir skaitmeninės technologijos – nauja meno studijų programa ateities kūrėjams

Vilniaus Gedimino technikos universitetas, nuolat analizuoja darbo rinkos tendencijas ir studijų paklausą, todėl jau kitais metais stojantiesiems pasiūlys naują bakalauro studijų programą – Medijų kūryba ir skaitmeninės technologijos.

2025 m. gruodis
2025-12-19 08:18
Pirmuosiuose nacionaliniuose STEAM mokytojų apdovanojimuose „Ateities kūrėjai 2025“ įvertinta 18 pedagogų
2025-12-17 16:21
KTU – trečius metus iš eilės tarp Europos technologinių universitetų lyderių
2025-12-16 13:54
Inžinerijos proveržis: Lietuvos inžinerijos kolegija pradeda darbą su daugiafunkcine „Diocell“ lazerinių procesų platforma
2025-12-12 13:21
Paskelbti 2025 m. inovatoriškiausi mokslininkai ir aktyviausi KTU jaunieji tyrėjai
2025-12-09 07:20
Kaip mokosi Z ir Alfa kartos? Skaitmeniniais objektais papildyti vadovėliai – nauja mokymosi realybė, rodo apklausa
2025-12-08 19:31
Klaipėdos universiteto STEAM centras – žaidimų aikštelė protui
2025-12-07 07:41
Vilniaus universitetas ir toliau lyderiauja dalykiniame Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge
2025-12-06 16:50
VDU išsaugojo lyderystę žurnalo „Reitingai“ studijų krypčių reitinge
2025-12-05 10:30
„Vilnius Tech“ įsigijo vieną moderniausių terminės analizės prietaisų: stiprins pažangių medžiagų kūrimą
2025-12-03 13:08
Trečioji STEAM konferencija Klaipėdos universitete subūrė daugiau kaip 300 pedagogų
2025 m. lapkritis
2025-11-30 12:22
Patvirtinta 2026 m. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinė eilė: minimalūs reikalavimai nesikeičia
2025-11-24 16:44
7-oji matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto taurei laimėti subūrė rekordinį jaunųjų talentų skaičių
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama