Elektronika.lt
 2021 m. rugsėjo 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Rugsėjo 22 d. 08:08
Kvantiniame „Google“ kompiuteryje sukurtas laiko kristalas gali visiems laikams pakeisti fiziką
Rugsėjo 21 d. 20:20
Kinija planuoja sukurti beveik kilometro ilgio kosminį laivą
Rugsėjo 21 d. 18:26
Startuoja VERT elektros kainų palyginimo skaičiuoklė
Rugsėjo 21 d. 16:40
„Litgrid“ prie Lietuvos elektros perdavimo tinklo prijungė pirmąją bateriją
Rugsėjo 21 d. 14:41
Kibernetinių atakų skaičius augo 7 kartus
Rugsėjo 21 d. 12:04
Įkvepiantis Klaipėdos mokslininkų pavyzdys – iš senos valties sukonstravo elektra varomą laivą
Rugsėjo 21 d. 10:19
Piniginę perkeliame į telefoną
Rugsėjo 21 d. 08:42
Ar migrantų krizę Lietuvoje padės išspręsti „Google vertėjas“?
Rugsėjo 20 d. 20:10
Ar tikrai darbas iš namų toks žalingas?
Rugsėjo 20 d. 18:43
Sukūrė unikalią platformą grožio specialistams
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
GTA 5 Mods
GTA 5 Cheats, GTA 5 vehicle mods, GTA 5 Map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
FS19 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS19 Tractor, FS19 Truck
MSFS2020 Liveries
Flight Simulator 2020 Mods, MSFS2020 Scener, MSFS2020 Airports
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
„TFBank“ paskolos
Vartojimo paskola, auto paskola, paskolos refinansavimas
FS22 Map mods
Farming simulator 22 mods, FS22 Harvesters, FS22 Seasons
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Vilnius Tech“ siūlo atnaujintą studijų programą stojantiesiems – Medijų gamybą

Publikuota: 2021-07-07 13:37
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Anksčiau, kai technologijos dar nebuvo taip sparčiai pažengusios, žmonės rašė plunksnomis, pagaliukais, naudodavosi spausdinimo mašinėlėmis. Ir nelabai kas galėjo įsivaizduoti, kad technologijoms kasdien vis labiau tobulėjant, bus naudojamasi ir 3D spausdintuvais sukurtais spaudos produktais.

„Vilnius Tech“ studentai. Simo Bernoto nuotr.
„Vilnius Tech“ studentai. Simo Bernoto nuotr.

Prie galimybės koja kojon žengti su technologijomis itin prisideda šiuolaikinė medijų gamyba – sparčiai besivystanti sritis, jungianti technologinę prigimtį turinčių medijų gamybinę veiklą, medijų vartojimą, platinimą ir saugojimą. Medijų gamybai priskiriamas produkcijos dizainas, spaudos pramonė, reklaminės produkcijos gamyba, edukacinių gaminių ir pakuočių dizaino kūrimas ir gamyba, elektroninių leidinių kūrimas.

Vilniaus Gedimino technikos universitete („Vilnius Tech“) stojantiesiems siūloma atnaujinta studijų programa „Medijų gamyba“ – vienintelė tokio pobūdžio inžinerinė programa, ruošianti techninio profilio specialistus spaudos, pakuočių, reklamos, leidybos sektoriams.

Apie medijų gamybą ir šios srities specialistų ateities perspektyvas pasakoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros docentas dr. Igor Iljin.

Kam skirta medijų gamybos studijų programa?

Medijų gamybos studijų programa skirta medijų gamybos technologams, specialistams, medijų dizaino profesionalams ruošti. Šią studijų kryptį galima įsivaizduoti, kaip trijų pagrindinių elementų simbiozę: dizaino ir leidybos, technologijų ir gamybos, vadybos ir komunikacijos technologijų.

Studentai, pasirinkę būtent šią studijų kryptį bus mokomi visų šiuolaikinių medijų produkcijos gamybos aspektų. Mokymų programa šioje srityje suskirstyta į kelis pagrindinius stambius blokus, tokius, kaip leidyba ir dizainas, inžinerija ir technologijos, rinkodara ir ekonomika, reklama ir komunikacija.

Atnaujinta programa apima ne tik įprastų spaudos specialistų ruošimą, bet yra orientuota ir į naujoves – išmaniųjų pakuočių kūrimo, 3D spausdinimo technologijų ir įrenginių kūrimo specialistų, spausdintinių ir skaitmeninių leidinių gamintojų, reklamos specialistų ruošimą. Programa skirta naujų technologinių komunikacijos priemonių kūrėjams.

Stojantiesiems siūloma atnaujinta studijų programa – Medijų gamyba

Medijų gamyba, kaip savarankiška veiklos sritis, atsirado neseniai, tačiau jos plėtra – itin sparti. Darbo rinkoje reikia vis daugiau specialistų, turinčių atitinkamų žinių ir įgūdžių. Būtent tai ir paskatino daugelyje mokymosi įstaigų sukurti atskirą medijų kryptį.

Stojantieji medijas suvokia, kaip veiklos sritį, kurioje galima išreikšti save, kur yra vietos kūrybai, savo idėjų pristatymui. Ši profesija – prestižinė, jos atstovai turi aukštą socialinį statusą, puikias įsidarbinimo galimybes, uždirba puikius atlyginimus.

Šiuolaikinis bakalauro studijų studentas – tai išsilavinęs aukštos kvalifikacijos specialistas, administratorius, inžinierius ir verslininkas, puikiai išmanantis medijų gamybos įmonių technologijas.

„Vilnius Tech“ absolventų žinios leis parinkti reikiamus įrenginius, medžiagas ir technologijas, teisingai įrengti ir suderinti įrenginius, palaikyti medijų sistemų ir kompleksų efektyvų funkcionavimą. Tai užtikrins galimybę įsidarbinti pagal specialybę.

Ko mokosi studentai dizaino srityje?

Grafinis dizainas – viena universaliausių ir paklausiausių dizaino krypčių šiandieninėje darbo rinkoje. Medijų gamybos profesinės veiklos objektai yra spausdintini 2D ir 3D, interaktyvūs objektai, internetiniai projektai.

Grafikos dizaineriai kuria firminį stilių, prekinius ženklus ir pakuočių dizainą, spausdintinus leidinius ir reklaminius produktus, taip pat prisideda prie multimedinių projektų kūrimo.

Visas studijų procesas medijų gamybos srityje parengtas atsižvelgiant į naujausias ir pažangiausias technologijas vizualinės komunikacijos srityje, orientuotas į praktinių žinių gavimą, įgūdžių dizaino srityje ugdymą.

Reklama – prekybos varikis medijų gamyboje ?

Strateginiu požiūriu reklama yra rinkodaros dalis, užtikrinanti, kad tikslinė auditorija susisiektų su reklamine žinute. Du pagrindiniai rinkodaros komunikacijos tikslai – efektyvios reklamos kūrimas ir pateikimas potencialiems pirkėjams.

Jei pirkėjas nemato reklamos, tada visas dizainerių darbas nueina veltui. Medijų gamyba užtikrina šį reklamos kontaktą – reklama pritraukia potencialaus pirkėjo žvilgsnį.

Ką veikia medijų gamybos technologas?

Medijų gamybos technologas – specialistas, užsiimantis įvairios spausdintinės produkcijos gamyba. Siekdamas padidinti spausdinimo greitį, ekonomiškumą ir ekologiškumą, technologas įgyvendina naujus produktų spausdinimo metodus, parenka įrangą ir medžiagas bei optimalius gamybos būdus.

Spausdintinės produkcijos pavyzdžiai – reklaminės brošiūros, gražios, originalios, akį traukiančios pakuotės, pagamintos iš popieriaus, kartono, polimerinių medžiagų, metalo.

Tai yra pagrindiniai dalykai, į kuriuos kiekvienas atkreipia dėmesį atėjęs į prekybos centrą. Tiesa, dažniausiai nėra susimąstoma, kad visos pakuotės yra statiška ar dinamiška medijų produkcija.

Kaip rinkodara, komunikacija, ekonomika susijusios su medijų gamyba?

Medijų gamybos specialisto paruošimas rinkodaros, komunikacijos ir ekonomikos srityje formuoja tam tikras profesines šių specialybių kompetencijas: žinias ir įgūdžius, formuojant specialisto asmenybę, leidžiančias įgyvendinti įmonės valdymo koncepciją, novatorišką mąstymą, orientuotą į rinkodaros uždavinių sprendimą dinamiškai besikeičiančioje rinkos aplinkoje ir pan.

Ekonomikos studijų krypčių programos grupė leidžia paruošti bakalaurą ir suformuoti tam tikras profesines kompetencijas, žinias ir įgūdžius, kurie bus reikalingi kuriant naujus investicinius projektus ir ekonomiškai pagrindžiant esamus.

Taip pat – organizuojant gamybos ūkinę ir techninę veiklą, priimant ekonominius ir finansinius sprendimus.

Įsidarbinimo galimybės

Darbo vietų pagal specialybę tikrai daug – dar atliekant gamybinę praktiką studentams siūloma nuo trijų–penkių darbo vietų, kuriose vėliau galima ir įsidarbinti.

Darbo rinkos tyrimai rodo, kad specialistai, baigę Medijų gamybos studijų programą dirba leidybos, spaudos, reklamos, dizaino, komunikacijos, pakuočių gamybos, medžiagų ir spaudos įrangos tiekimo bei aptarnavimo įmonėse.

Šios studijų programos specialistų galima rasti: UAB „PakMarkas“, UAB „Lietpak“, AB „Grafobal Vilnius“, UAB „Lietuvos ryto“ spaustuvė, UAB „Garsų pasaulis“, UAB „GRAFIJA“, UAB „Vilniaus pakuotė“, UAB BALTO print, UAB „Aurika“, AB „Kopa“, UAB „Druka“, UAB „Flexpro“, UAB „Greita spauda“, UAB „Green prints“, UAB „InSpe“, UAB „Via Aquaria“, „Spaudos kontūrai“, UAB „Antalis“, UAB „Papyrus Lietuva“, UAB „Folis“, UAB „Spaudos dažai“, UAB „Libra Vitalis“, UAB „Heidelberg Lietuva“, „3D Creative“ ir kt.

Dalis absolventų yra įkūrę savo įmones, kuriose ne tik sėkmingai dirba patys, bet ir sukuria naujas darbo vietas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kauno informacinių technologijų mokykloje – pirmoji Lietuvoje mobiliosios įrangos remonto klasė

Naujuosius mokslo metus profesinio ugdymo Kauno informacinių technologijų mokykla pasitiko su visiškai nauja ir profesionalia įranga aprūpinta mobiliosios elektronikos remonto klase, leisiančia akademinėje aplinkoje geriau susipažinti su išmaniųjų įrenginių taisymo praktika.

Programavimas nuo mažų dienų: paaiškėjo ką apie tai mano daugelis lietuvių

Beveik pusė Lietuvos gyventojų norėtų, kad vaikams Lietuvoje būtų dėstoma programavimo pamoka nuo pirmosios klasės, rodo atlikta apklausa.

Vidurio Europos matematikos olimpiadoje lietuviai laimėjo bronzos medalius

Savaitgalį pasibaigusioje 15-ojoje Vidurio Europos matematikos olimpiadoje MEMO 2021 Lietuvos moksleiviai iškovojo du bronzos medalius.

2021 m. rugsėjis
2021-09-20 19:01
MRU studijų programas atnaujina pagal rinkos diktuojamas sąlygas
2021-09-10 21:09
„Sourcery“ kviečia išbandyti jėgas nemokamoje programavimo akademijoje
2021-09-02 07:15
MRU neturintiems galimybių pasų siūlo nuotolines studijas
2021 m. rugpjūtis
2021-08-28 15:17
Paaiškėjo VU fondo papildomą finansavimą laimėję jaunieji mokslininkai
2021-08-26 09:21
Skelbiami 2021 metų „Lietuvos maximalistai“
2021-08-25 21:08
Valstybės finansavimas studijoms skiriamas tikslingai, augo stojančiųjų konkursiniai balai
2021-08-23 19:29
Per papildomą priėmimą į profesines mokyklas kviečiama rinktis paklausias specialybes
2021-08-23 15:25
„Vilnius Tech“ alternatyvos neįstojus į aukštąsias mokyklas – kokios jos?
2021-08-19 15:54
Į magistrantūros studijas – su įvairia patirtimi ir įgūdžiais
2021-08-16 13:21
Paskutinė galimybė norintiems studijuoti universitete – ką būtina žinoti?
2021-08-15 19:27
KTU studijų sutartis pasirašė 95 proc. pakviestųjų
2021-08-14 19:17
Pirmasis studentų priėmimo etapas baigtas: ką studijuos MRU pirmakursiai?
Daugiau...Paieška archyve
www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

ENEBA's game store

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

www.rrt.lt – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba


Reklama
‡ 1999–2021 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama