Elektronika.lt
 2021 m. balandžio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Balandžio 16 d. 11:50
KTU mokslininkai sukūrė inovatyvų greičio matuoklį ir sistemą
Balandžio 16 d. 08:20
„Sony“ turi naujienų taupantiems: pristatė paslaptimi apgaubtą „Xperia 10 III“
Balandžio 15 d. 20:29
„Telia“ ir „Teltonika Networks“ kuria pirmuosius lietuviškus 5G produktus
Balandžio 15 d. 17:30
Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolius, kurie viršija 60 tūkst. eurų
Balandžio 15 d. 14:12
Elektroninių sukčiavimų mastas Lietuvoje per pandemiją išaugo kartais
Balandžio 15 d. 11:33
Elektrinis ir efektyvus: „Audi Q4 e-tron“ ir „Q4 Sportback e-tron“
Balandžio 15 d. 08:23
Interneto planai, skambučių ir žinučių kaina: kodėl seniems klientams paslaugos brangesnės? (4)
Balandžio 14 d. 20:15
Ateityje virtualiai galėsite jausti viską – kaip atrodys pojūčių internetas?
Balandžio 14 d. 18:26
4 būdai, kaip užtikrinti vaikų saugumą naudojantis telefonu
Balandžio 14 d. 16:58
LSS prezidentas: vidutinė studentų stipendija Lietuvoje 3 kartus mažesnė nei skurdo ribos lygis
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
GTA 5 Mods
GTA 5 Cheats, GTA 5 vehicle mods, GTA 5 Map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
FS19 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS19 Tractor, FS19 Truck
MSFS2020 Liveries
Flight Simulator 2020 Mods, MSFS2020 Scener, MSFS2020 Airports
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
„TFBank“ paskolos
Vartojimo paskola, auto paskola, paskolos refinansavimas
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

MRU metinė veiklos ataskaita: užtikrintai žengta augimo ir pokyčio keliu

Publikuota: 2021-04-04 13:16
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Mykolo Romerio universiteto rektorė profesorė Inga Žalėnienė akademinei bendruomenei pristatė 2020-ųjų metų universiteto veiklos rezultatus. Tarp svarbiausių universiteto 2020 metų pasiekimų ir akcentų – sklandus perėjimas prie nuotolinių studijų, augantis stojančiųjų į MRU skaičius, gerėjantys mokslo ir inovacijų veiklos rezultatai, išskirtinis dėmesys universiteto tarptautiškumo plėtrai, darnios veiklos strategijos įgyvendinimui, bendruomenės gerovei ir kitiems reikšmingiems socialiniams projektams.

Nuotolinių studijų formatas bus toliau vystomas

MRU metinė veiklos ataskaita: užtikrintai žengta augimo ir pokyčio keliu

Rektorė pabrėžė, kad dėl pasaulinės pandemijos ir paskelbto karantino vienas didžiausių 2020 m. universiteto iššūkių buvo ne tik sklandaus nuotolinio studijų proceso užtikrinimas, bet ir tolimesnė sklandi turinio transformacija siekiant užtikrinti aukštą studijų kokybę. „Paskelbus pirmą karantiną, universitetas, skirtingai nei dauguma kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų, nestabdė studijų proceso ir iškart perėjo prie nuotolinių studijų modelio, – sako I. Žalėnienė. – MRU dėstytojai jau iki karantino turėjo darbo nuotolinių studijų aplinkoje kompetencijų, reikalingą pagalbą jiems operatyviai ir veiksmingai teikė administracinis personalas. Norėčiau padėkoti visai akademinei bendruomenei, kurios susitelkimas ir atsidavimas padėjo šiuos iššūkius įveikti“. Pasak I. Žalėnienės, virtualių studijų forma turi dar daug neišnaudotų galimybių, todėl studijų pritaikymas nuotoliniam, hibridiniam ir mišriam mokymuisi, orientacija į tokio formato studijų kokybės didinimą išliks prioritetu universiteto strategijoje ir ateityje.

Didėjo stojančiųjų skaičius, gerėjo rezultatai tarptautiniuose reitinguose

Rektorė pasidžiaugė, kad MRU ir toliau išlieka vienas patraukliausių šalies universitetų, besirenkantiems studijuoti socialinius mokslus. Nepaisant sudėtingos pandemijos situacijos MRU priėmimo rezultatai 2020 metais buvo vieni geriausių per pastaruosius keletą metų. Pagal LAMA BPO sudariusiųjų studijų sutartis studijuoti duomenis MRU padarė didžiausią procentinį pokytį tarp visų valstybinių Lietuvos universitetų – palyginus su 2019 m. sudariusių sutartis valstybės finansuojamose vietose skaičius išaugo 189 procentais. Augo ir MRU priėmimas į magistrantūros studijas. Palyginti su 2019 m., pateiktų prašymų skaičius augo per 30 proc., o pakviestųjų studijuoti skaičius didėjo 13 proc. 2020 MRU vykdė 28 studijų programas pirmojoje studijų pakopoje ir 49 studijų programas – antrojoje studijų pakopoje, 1 profesinių studijų programą. Universitetas pasiūlė ir 6 naujas socialinio darbo, teisės, verslo studijų krypčių studijų programų specializacijas. 2020 m. universitetas pagerino pozicijas dalykiniame QS World University Rankings by Subject 2020 reitinge teisės kryptyje ir palyginus su 2019 metais pakilo aukštyn per 50 pozicijų. MRU vienintelis tarp visų Lietuvos aukštųjų mokyklų teisės kryptyje patenka tarp 250 geriausių pasaulio universitetų.

Tarptautiškumo stiprėjimas – augo mokslo rodikliai, plėtėsi akademinių partnerysčių geografija

2020 metais universitetas taip pat įgyvendino 25 studijų programas anglų kalba: 7 jungtines, 1 dviejų diplomų ir 14 nacionalinių. „Platus studijų programų užsienio kalba spektras užtikrino ir kokybišką studijų pasiūlą 195 laipsnio studijų studentams ir 543 mainų studentams iš užsienio, mūsų mokslininkai aktyviai dalyvavo tarptautinėse MTEP programose ir projektuose, vykdė užsakomuosius tyrimus, kurių rezultatus pristatė aukšto tarptautinio lygio mokslo renginiuose“, – pabrėžė I. Žalėnienė.

Augo ir bendras MRU mokslo publikacijų skaičius: Clarivate Analytics Web of Science duomenų bazėje – 18,69 proc., Scopus duomenų bazėje – 15,67 proc. MRU leido 8 mokslo žurnalus, įtrauktus į tarptautines duomenų bazes, MRU mokslininkai ir tyrėjai yra įsitraukę į daugiau nei 150 profesinių tarptautinių tinklų, 17 COST tinklų veiklų, per 50 tarptautinėje akademinėje bendruomenėje pripažintų mokslo žurnalų redakcinių kolegijų. Išaugo universiteto įgyvendinamų nacionalinių ir tarptautinių projektų skaičius. 2020 m. buvo įgyvendinami net 45 nacionaliniai ir 38 tarptautiniai projektai.

2020 m. universitetas užmezgė naujas partnerystes ir pasirašė 12 naujų ir 3 atnaujintas dvišalio bendradarbiavimo sutartis su užsienio universitetais.

Išskirtinis dėmesys – socialiniams aspektams, darnios veiklos principų įgyvendinimui

2020 metais patvirtinta Mykolo Romerio universiteto darnios veiklos strategija. „Ši strategija atspindi universiteto bendruomenės poziciją ir siekius imtis lyderystės ir prisidėti prie darnumo principų įgyvendinimo socialinėje, ekonominėje, aplinkosaugos srityse“, – sako I. Žalėnienė.

Universitetas toliau tęsė socialinius projektus: tęsiama edukacinė iniciatyva „4mm. Pasistiebk“, su partneriais plėtojama Didlaukio akademinio miestelio koncepcija. 2020 metais 40 proc. didėjo ir įvairiomis formomis skiriama finansinė parama studentams. Patvirtintas planas kartu su Vilniaus miesto savivaldybe 2022 metais Vilniuje atidaryti Mykolo Romerio universiteto progimnaziją.

2020 metais Universiteto Taryba patvirtino Mykolo Romerio universiteto 2021-2023 m. strateginį veiklos planą. Rektorė pabrėžė, kad universitete toliau didelis dėmesys bus skiriamas nuotolinių, hibridinių ir mišriųjų studijų plėtrai, tarptautinio lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų stiprinimui, mokymosi visą gyvenimą veiklų plėtrai, IT sistemų ir platformų atnaujinimui, tradicinių studijų programų turinio pritaikymui „naujai realybei“, sąlygotai sparčios technologijų plėtros, jau esančių darbo rinkoje profesionalų perkvalifikavimui ir jų kvalifikacijų kėlimui. Rektorė sako, kad toliau turėtų didėti dėmesys dėstytojų, mokslininkų ir administracijos kompetencijų tobulinimui, įvairių pridėtinę vertę visuomenei kuriančių paslaugų teikimui.

Universitetas užaugo kartu su atkurta nepriklausoma Lietuva

Rektorė sako, kad 2020 m. Mykolo Romerio universitetui (MRU) buvo ypatingi dėl dar vienos priežasties – universitetas minėjo ir 30-ies metų įkūrimo jubiliejų. 1990 metais atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ši aukštoji mokykla buvo įkurta su viltimi, kad turėsime Lietuvoje pirmąją europietišką aukštąją mokyklą. „Šios garbingos sukakties paminėjimą pakoregavo prasidėjusi pasaulinė pandemija, tačiau labai džiaugiuosi, kad universiteto akademinė bendruomenė išliko vieninga, susitelkusi, o universiteto sukaktį prasmingai paminėjo nuveiktais reikšmingais, svarbiais darbais, garsinančiais universiteto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – sako MRU rektorė profesorė Inga Žalėnienė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
MRU metinė veiklos ataskaita: užtikrintai žengta augimo ir pokyčio keliu

Mykolo Romerio universiteto rektorė profesorė Inga Žalėnienė akademinei bendruomenei pristatė 2020-ųjų metų universiteto veiklos rezultatus.

Studijų finansavimo didinimas – atsižvelgus į valstybės ir rinkos poreikius

Vyriausybės priimtame nutarime dėl studijų finansavimo nuspręsta 2021 m. priėmimui į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas aukštosiose mokyklose skirti 12,9 mln. eurų. Tai 2,4 mln. eurų daugiau nei buvo faktiškai skirta 2020 m.

Pasibaigus ES finansavimui, Lietuvos studentai netenka prieigos prie duomenų bazių

Studentai nerimauja, kaip reikės rašyti baigiamuosius darbus – nuo balandžio pasibaigus ES finansuojamam projektui, jiems bus neprieinama dalis duomenų bazių.

2021 m. balandis
2021-04-13 21:12
Vilniaus universitetas kviečia tapti studentu vienai dienai
2021-04-13 20:09
VU Verslo mokykla kartu su CERN keičia tradicinį studijų modelį
2021-04-12 17:12
Balandžio 12–13 dienomis abiturientai gali pasitikrinti matematikos žinias
2021 m. kovas
2021-03-28 15:06
Kurkime ateitį jau šiandien su sumaniąja inžinerija
2021-03-25 15:53
Programa „Erasmus+“. Daugiau kaip 28 mlrd. EUR – mobilumui ir mokymuisi Europos Sąjungoje ir už jos ribų remti
2021-03-24 19:35
VDU diskusijų forume tėvams aptars nuotolinio mokymosi iššūkius
2021-03-22 17:32
Į pagalbą mokymosi sunkumų patiriantiems mokiniams ateina savanoriai
2021-03-21 21:15
„Vilnius Tech“ AGAI prisijungė prie prestižinės Europos aviacijos ir kosmoso bendruomenės
2021-03-20 21:07
Abiturientai galės pasitikrinti matematikos žinias
2021-03-11 09:22
VDU – THE augančios ekonomikos šalių universitetų reitinge
2021-03-10 21:04
Užsienio universitetai ir verslo mokyklos aukštojo išsilavinimo parodoje
2021-03-08 18:46
Skelbiamas STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“
Daugiau...Paieška archyve
www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

„Altegra“ – elektronikos projektavimas ir gamyba

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

ENEBA's game store

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2021 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
MoksloFestivalis.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama