Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 14:27
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą
Balandžio 20 d. 11:28
Kaip dirbtinis intelektas išranda naujus vaistus?
Balandžio 20 d. 08:53
„Garmin“ pristatė naująjį „Xero C1 Pro“ chronografą
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

VGTU užsibrėžė išauginti naują kosmoso startuolių kartą

Publikuota: 2020-05-26 15:59
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Lietuvai siekiant narystės Europos kosmoso agentūroje, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas vienas pirmųjų ėmėsi stiprinti šalies kosmoso bendruomenę. Praėjusiais metais atnaujinta universiteto Aeronautikos inžinerijos magistrantūros programa studentams siūlo unikalią galimybę – pradėti kurti kosmoso startuolį dar studijų metais ir taip išnaudoti augančio kosmoso sektoriaus galimybes.

Pasak VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto dekano dr. Justo Nugaro, valstybių, mokslo ir verslo susidomėjimas kosmoso technologijomis neatsitiktinis. „Europos investicijų banko studijoje nurodoma, kad kosmoso ekonomika 2005–2017 m. kasmet vidutiniškai augo po 6,7 proc. arba dvigubai greičiau nei pasaulinė ekonomika (3,5 proc.). Šiandien galime kalbėti apie „Naujojo kosmoso“ (angl. NewSpace) fenomeną, kai gausa technologinių ir verslo inovacijų leido sumažinti kaštus, paspartinti naujų produktų kūrimą ir į kosmoso ekonomiką įtraukti daugiau dalyvių. Įsitikinimas, kad kosmosas yra didelių turtingų valstybių žaidimo arena jau neatitinka tikrovės“, – teigia VGTU atstovas. Dar didesnio proveržio kosmoso pramonėje tikimasi sulaukti įsigalint daiktų internetui ir komunikacijai tarp mašinų, mažėjant palydovų paleidimo kaštams. Prognozuojama, kad jau 2022 m. apie 70 proc. mažųjų palydovų bus naudojama komerciniams tikslams.

Augantis kosmoso sektorius traukia ir investuotojų dėmesį – nuo 2000 m. čia dirbančios bendrovės pritraukė daugiau nei 14,8 milijardų eurų investicijų ir jų srautas tebeauga. Per pastaruosius du dešimtmečius verslo angelų ir rizikos kapitalo fondų investicijos padėjo įsisteigti daugiau nei 180 kosmoso bendrovių. Europos kosmoso agentūros Verslo inkubatorių tinkle jau susikūrė per 700 bendrovių, vidutiniškai po 180 kosmoso startuolių kasmet.

„Aeronautikos inžinerijos programos studijų procesą taip pat sudėliojome taip, kad jis logiškai vestų link nuosavo startuolio įkūrimo – pradedant nuo užduoties studijų pabaigoje pristatyti realiai veikiantį prototipą iki startuoliškos darbo ir mokymosi kultūros. Studentai prototipus kuria dirbdami komandose, konsultuodamiesi su moksliniais vadovais ir verslo mentoriais, o be standartinių aeronautikos inžinerijos žinių ir įgūdžių programoje integruotas vadybos, rinkodaros, startuolio kūrimo ir projektų valdymo kursas“, – pasakoja VGTU atstovas dr. J. Nugaras.

Atnaujintoje studijų programoje siūloma rinktis vieną iš 4 krypčių: dronų (UAV), nanopalydovų, 3D spausdinimo aeronautikos sistemoms ir karinės aeronautikos inovacijų. Praėjus metams nuo programos starto, daugiausia studentų dėmesio sulaukė kosmoso technologijos ir dronai. Tarp įdomiausių projektų – gaisrininkams skirtas dronas, kuriam studentai ieško sprendimų, kaip prijungti gesinimo sistemą, taip pat tobulinamas prekių pristatymas – konstruojama siuntinio nuleidimo sistema, kad dronui nereikėtų tūpti ir taip būtų išvengta žmogiško kontakto. Programos kosmoso daliai vadovauja Laurynas Mačiulis, dirbęs prie pirmojo lietuviško palydovo kūrimo ir vienos žinomiausių šalies kosmoso bendrovių, „NanoAvionics“, steigimo. Studentai tiria, kaip užtikrinti optinį laisvos erdvės ryšį tarp skirtingų nanopalydovų (iki 10 kg), planuojama pagaminti ir paleisti prototipą į didelį aukštį, kur galioja panašios sąlygos kaip ir kosmose. Tarp-palydovinis optinis ryšys leistų kurti didelio pralaidumo mažųjų palydovų tinklus kosmose ir taip padėtų spręsti riboto Žemės stebėjimo duomenų perdavimo problemą.

Lietuvos kosmoso biuro, veikiančio Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje ir atsakingo už šalies kosmoso ekosistemos plėtrą ir pasirengimą narystei Europos kosmoso agentūroje, koordinatorė Eglė Elena Šataitė teigia, kad Lietuva, kaip ir daugelis mažų valstybių, orientuojasi į nišinius sprendimus ir jau dabar turimas stiprybes, tarp kurių – lazeriai, IRT, Žemės stebėjimo technologijos, taip pat augantis potencialas vystyti dirbtinio intelekto ir skaitmeninių technologijų sprendimus. „Dar vienas mūsų išskirtinumas – turime daug besikuriančių startuolių. Vis pasirodo naujų startuolių su įdomiomis idėjomis, kurias vertina ir Europos kosmoso agentūra. Valstybė taip pat suinteresuota stiprinti šalies kosmoso sektorių, todėl matome didelį interesą, kad tokia programa sėkmingai vyktų ir studentai kuo anksčiau matytų savo viziją, kaip jie galėtų dalyvauti kosmoso technologijų versle“, – teigia Lietuvos kosmoso biuro atstovė. Tikimasi, kad programa padės bendriems projektams suartinti verslą ir mokslą, kurie jau aktyviai dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse mokslinių tyrimų ir inovacijų programose, tačiau atskirai, mažai bendradarbiaudami. Tai, pasak E. E. Šataitės, yra viena iš mūsų šalies silpnybių, kurią pabrėžia ir tarptautiniai ekspertai.

„Tradiciškai inžinerijos studentai negauna arba turi labai mažai žinių apie vadybą, rinkodarą. Tad studijose akcentuojame, kad svarbu ne tik pasiūlyti inžinerinį sprendimą, bet kurti produktą, kurio reikia rinkai. Rinkos elementas, suvokimas, kad reikia spręsti vartotojų problemas, o ne tik daryti, kas tau įdomu, tapo dideliu lūžiu programos studentų mąstysenoje”, – pritaria dr. J. Nugaras.

Atnaujinta VGTU Aeronautikos inžinerijos magistrantūros studijų programa startavo 2019 m., šiuo metu joje studijuoja 20 studentų. Programa dėstoma anglų kalba, pusė jos dalyvių yra studentai iš užsienio: Turkijos, Centrinės Azijos šalių, Indijos.

Lietuva bendradarbiavimo susitarimą su Europos kosmoso agentūra pasirašė 2010 m., o 2015 m. – Europos bendradarbiaujančios valstybės planą, kurio trukmė yra 5 metai. 2020 m. sausio mėn. Lietuvoje lankėsi Europos kosmoso agentūros delegacija ir prasidėjo derybos dėl Lietuvos narystės.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
VDU Studijų festivalis – susipažink su universitetu per vieną dieną!

Gegužės 10 d., penktadienį, 10 val. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pakvies moksleivius dalyvauti VDU Studijų festivalyje. Tai puiki galimybė tiek susipažinti su universitetu, studijomis ir čia esančiomis galimybėmis, tiek ir aktyviai leisti laiką bei pramogauti.

132-eji metai nuo pirmos elektros lemputės Lietuvoje įžiebimo: energetikai kviečia „pasimatuoti“ jų profesiją

Balandžio 17-ąją, praėjus 132-ejiems metams nuo akimirkos, kai Lietuvoje pirmą kartą sužibo elektros lemputė, integruota atsinaujinančios energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ su partneriais moksleivius kviečia „pasimatuoti“ energetiko profesiją ir patiems sukonstruoti savo elektros lemputę.

Kuriama unikali dronų konstravimo ir valdymo studijų programa, prisidėsianti prie šalies saugumo

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija bendradarbiaudama su Lietuvos šaulių sąjunga ir inžinerijos verslo įmonėmis kuria bepiločių transporto priemonių inžinerijos programą, kurioje studentai mokysis konstruoti ir valdyti dronus.

2024 m. balandis
2024-04-20 13:38
Lietuvos mokslo taryba: kviečiame studentus stažuotis NASA
2024-04-14 13:42
„Vilnius Tech“ GRAVITY: universitetas taps karjeros galimybių centru
2024-04-12 16:17
Mokyklos kviečiamos nominuoti mokytojus-elektronikos entuziastus įmonių skatinamosioms stipendijoms gauti
2024-04-10 09:22
Unikali patirtis. Įkvepiantys atradimai. Vilniaus universitetas kviečia tapti studentu vienai dienai
2024-04-09 10:21
„Ignitis grupė“ kviečia aukštąsias mokyklas teikti paraiškas finansinei paramai gauti
2024-04-09 07:05
Šią savaitę – atvirų durų dienos visose profesinėse mokyklose: atvers modernias mokymo bazes, leis „pasimatuoti“ profesiją
2024-04-05 13:17
KTU kartu su dviem pasaulinio lygio universitetais pradeda matematikos doktorantūros studijas
2024 m. kovas
2024-03-28 19:25
Valstybė ir šiemet skatins stojančiuosius į pedagogiką
2024-03-26 11:48
Parodoje „Karjera & studijos Lietuvoje 2024“ Vilniaus universitetas pristatys išskirtines inovacijas
2024-03-20 12:09
Dirbtinis intelektas švietime: beveik 60 proc. švietimo įstaigų neturi DI strategijos
2024-03-15 19:54
Tarptautinių studijų paroda – renginys, subursiantis būsimus studentus ir aukštąsias mokyklas
2024-03-07 07:01
Lietuvoje antrąkart rengiamas jaunųjų inžinierių čempionatas STEAM TEAM
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama