Elektronika.lt
 2025 m. liepos 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 8 d. 20:16
Šveicarijoje kilo skandalas dėl elektromobilių: kodėl valdžia nuslėpė milijonų vertės elektromobilių tyrimą?
Liepos 8 d. 17:42
Kodėl buvusio darbuotojo elektroninis paštas gali tapti galvos skausmu?
Liepos 8 d. 14:26
Skaitmeninis pervargimas: mažinti nuovargį nuo technologijų gali padėti... technologijos
Liepos 8 d. 11:50
KTU magistrantė tyrė Kauno mokytojų pasirengimą dirbtinio intelekto taikymui mokymo procese
Liepos 8 d. 08:20
Kaip „Messages“ aplikacijoje kontroliuoti siunčiamų nuorodų išvaizdą
Liepos 7 d. 20:49
Šis triukas padės naudotis televizoriumi kaip monitoriumi, bet turi ir vieną didžiulį trūkumą
Liepos 7 d. 17:46
KTU profesorius Tomas Ruzgas: matematinis modeliavimas versle – tas pats, kas kompasas jūroje
Liepos 7 d. 14:12
Ką daryti, jei „Google“ paieškoje randate klaidinančią informaciją apie save?
Liepos 7 d. 11:54
Kandidatų patirtys, kurių verslai nenori girdėti: kaip DI transformuoja atrankas
Liepos 7 d. 08:49
Saulė ir jūra – malonu odai, bet pavojinga telefonui: kodėl vasarą įrenginiai nukenčia dažniau?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Dirbtinio intelekto kvailumas ir kitos temos tarpdisciplininėje KTU SHMMF konferencijoje

Publikuota: 2024-11-20 12:19
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Kauno technologijos universitetas

„Humanitariniai mokslai naudingi ir įdomūs tik sąveikoje su kitais mokslais,“ – teigia Saulė Petronienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto profesorė. Tarptautinėje tarpdisciplininėje fakulteto organizuojamoje konferencijoje – dalyviai ir pranešėjai iš viso pasaulio.

Šį ketvirtadienį ir penktadienį KTU SHMF vyksiančioje konferencijoje aptariamos temos – dirbtinis intelektas, garsų peizažas, filmų muzika, mokytojo įvaizdžio formavimas ir kitos – peržengia vienos disciplinos ribas ir yra įdomios plačiam profesiniam ratui.

„Pavyzdžiui, Glosteršyro universiteto tyrėjai pristatys tyrimą, atliktą slaugos namuose – apie garso poveikį slaugos namų gyventojų savijautai. Profesorė Abigail Gardner iš to paties universiteto kalbės apie kultūrines sąsajas tarp klausymosi, garso ir kultūrinės aplinkos“, – sako S. Petronienė, akcentuodama, jog šiemet į konferencijos „Intermedialumas komunikacijoje“ tematinį lauką įtraukta ir muzika.

Sulaukė didžiulio užsienio tyrėjų susidomėjimo

Jau trečiąjį kartą SHMMF Vertimo ir kalbų tyrimų grupės organizuojama konferencija sulaukė didžiulio tyrėjų iš užsienio šalių ir Lietuvos dėmesio. S. Petronienė pabrėžia, jog tarp konferencijos pranešėjų daugiau užsienio šalių – Švedijos, Nyderlandų, Suomijos, Jungtinės Karalystės, Slovakijos, Latvijos, Portugalijos, Šveicarijos ir netgi Japonijos – mokslininkų nei vietinių.

„Šiais metais pavyko suburti tikrai didelį mokslininkų būrį. Būdami tokia jauna konferencija, vertiname tai kaip didžiulį pasiekimą, juolab, kad susidomėjimas humanitariniais mokslais yra smarkiai kritęs. Mūsų konferenciją noriai renkasi tiek patyrę tyrėjai, tik tyrėjo kelią pradedantys jaunieji mokslininkai“, – teigia S. Petronienė.

Pirmą kartą konferencija „Intermedialumas komunikacijoje: vertimas, medija, diskursas“ buvo surengta 2020-aisiais. Pasak organizatorių, per ketverius metus renginio tematinis laukas plėtėsi, atveriant humanitarinių mokslų lauką kitiems tyrėjams. Be to, toks tarpdiscipliniškumas užkoduotas pačiame konferencijos pavadinime.

„Intermedialumas komunikacijoje – tai reiškinys, kai įvairios medijos ir komunikacijos formos susilieja, sąveikauja ir tarpusavyje kuria naujas prasmes. Pavyzdžiui, kai tekstas derinamas su vaizdu, garsu ar interaktyviais elementais, sukuriamas naujas komunikacijos lygmuo, kuris gali būti gilesnis, kompleksiškesnis ir paveikesnis nei kiekvienas elementas atskirai“, – paaiškina profesorė Saulutė Juzelėnienė, konferenciją organizuojančios Vertimo ir kalbų tyrimų grupės pagrindinė tyrėja.

Pasak jos, intermedialumas leidžia geriau atskleisti idėjas, pritraukti auditorijos dėmesį ir perteikti sudėtingus pranešimus inovatyviais būdais. Šiandien tai ypač aktualu dėl skaitmeninių technologijų plėtros komunikacijoje, kur socialiniai tinklai, multimedijų platformos, virtualios realybės ir dirbtinio intelekto sprendimai tampa vis svarbesni. Jie keičia ne tik komunikacijos praktiką, bet daro didelį poveikį kultūrai, švietimui, socialinei aplinkai.

„Šių reiškinių supratimas padeda ugdyti kritinį mąstymą bei kurti dialogą ir bendradarbiavimą įvairiuose kontekstuose“, – teigia S. Juzelėnienė.

Aptariamos temos ypač aktualios šiuolaikiniame kontekste

Prof. S. Petronienė įsitikinusi, jog humanitariniai mokslai turi atsiverti kitoms sritimis, jei nori išlikti aktualūs. Todėl konferencijos tematikų laukas kaskart praplečiamas platesniam tyrėjų ratui – šiemet prie pranešėjų prisijungė muzikos tematiką atstovaujantys tyrėjai iš Lietuvos ir kitų šalių. Be to, padaugėjo pranešimų apie aktualias temas, tokias, kaip, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto naudojimas komunikacijoje ar mokymo procese.

„KTU SHMMF profesorius Saulius Keturakis pakvies reflektuoti dirbtinio intelekto ir dirbtinio kvailumo tema, keldamas klausimą, kiek dirbtinis intelektas geba būti kūrybiškas, originalus ir inovatyvus“, – vieną iš pranešimų anonsuoja S. Petronienė, pridurdama, jog iš didelio kompetentingų pranešėjų būrio sudėtinga išskirti vieną ar kitą pranešimą.

Pagrindinės konferencijos analizuojamos tematikos – kalbų, komunikacijos, vertimo, technologijų, diskurso, muzikos, tarpkultūriškumo ir kultūros studijų sąveika, t.y. humanitarinių, socialinių mokslų, technologijų ir netgi menų sąveikos.

„Konferencijoje aptariamos temos itin aktualios šiuolaikiniame kontekste, kur sparčiai vyksta technologijų plėtra, globalizacija ir intensyvi kultūrų sąveika. Šios temos aktualios tiek tyrėjams, analizuojantiems komunikacijos procesus, tiek praktikams, norintiems pritaikyti naujausias įžvalgas savo veikloje,“ – teigia prof. S. Juzelėnienė.

Pasak jos, gyvename globalioje visuomenėje, kurioje kyla tarpkultūrinės komunikacijos iššūkių, o skaitmeninė komunikacija, kurią keičia socialinės medijos, dirbtinis intelektas ir interaktyvios platformos, daro įtaką ne tik akademiniams tyrimams, bet ir praktiniam jų pritaikymui. Dėl šių aspektų tampa ypač svarbu suprasti ir įsigilinti į vykstančius procesus, tokiu būdu ugdant kritinį mąstymą ir visuomenės atsparumą pokyčių metu.

Konferencija „Intermedialumas komunikacijoje: vertimas, medija, diskursas“ vyksta lapkričio 21–22 dienomis, KTU SHMMF (A. Mickevičiaus g. 37) 202 auditorijoje (auloje).


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dirbtinis intelektas gali sukurti žmonijos sunaikinimo planą

Vis dažniau viešojoje erdvėje pasirodo nebe optimistinės, o įspėjamosios žinutės apie dirbtinio intelekto plėtrą. Tai nebe tik diskusijos tarp mokslininkų ar technologijų bendruomenių – kalba pasisuka apie pavojus, kurie gali tiesiogiai paliesti kiekvieną žmogų.

Marso jonosferos stebėjimai

Marso atmosfera, kaip ir bet kurios kitos planetos, iškreipia radijo bangas. Kai koks nors palydovas, skriedamas orbita aplink Marsą, pasislepia už planetos, prieš pranykdamas jo signalas eina kiaurai atmosferą, tad iš signalo variacijų galima nustatyti įvairias atmosferos savybes

KTU profesorius ragina Baltijos šalis imtis veiksmų dėl kvantiniu saugumu užtikrinamos tapatybės

Kreipdamasis į vyriausybių technologijų lyderius ir vyriausybių informacinių technologijų saugumo vadovus iš visos Baltijos regiono, KTU profesorius Šarūnas Grigaliūnas įspėja, kad Lietuvos „skaitmeninis suverenitetas“ priklausys nuo sklandžių kvantinių raktų paskirstymo ryšių, kurie galės aplenkti tiek kvantinius kompiuterius, tiek dirbtinio intelekto valdomą manipuliaciją.

2025 m. birželis
2025-06-30 13:51
Neutroninių žvaigždžių susiliejimo modelis
2025-06-29 18:18
Detalūs Saulės mikrožybsnio stebėjimai
2025-06-28 18:34
Ugnikalnis prie Jezero kraterio
2025-06-27 18:31
Ištyrė, kas nutinka žmogaus ląstelėms veikiant 5G
2025-06-25 13:34
Vilniaus rotušėje vyks tarptautinė kvantinių technologijų konferencija
2025-06-17 15:36
Mokslininkai išrado ypač kietą šviesą (1)
2025-06-14 17:08
Palydovų žvaigždynas Saulės aktyvumo stebėsenai
2025-06-14 06:10
Sukurtas grafeno ir stiklo hibridas ateities elektronikai
2025-06-13 18:52
Nuo Mėnulio – į tolimesnius skrydžius
2025-06-13 12:04
1 000 000 Gbit/s ir 1800 km atstumas: japonai pasiekė duomenų perdavimo greičio rekordą naudojant beveik įprastą optinį pluoštą
2025-06-13 09:21
VU fizikas dr. Mindaugas Šarpis pelnė prestižinę dotaciją: padės stiprinti Lietuvos kompetencijas dalelių tyrimuose
2025-06-12 21:51
Mokslininkai siūlo naują saugumo sprendimą – stabdžių signalas priekyje?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama