Elektronika.lt
 2026 m. kovo 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 21 d. 13:30
Vienas komentaras socialiniuose tinkluose gali baigtis teisme
Kovo 20 d. 15:29
Patarė, kaip atsitraukti nuo socialinių tinklų: pradėkite nuo kelių paprastų įpročių
Kovo 20 d. 12:47
5 patarimai verslui: kaip komunikuoti, kad nepalaikytų sukčiais?
Kovo 20 d. 09:28
„VILNISH“: nauja paslauga istoriniams tekstams jidiš ir hebrajų kalbomis atpažinti
Kovo 19 d. 18:25
Šiuolaikinio vartotojo moralinė dilema: išmesti, perdirbti ar sutaisyti?
Kovo 19 d. 16:38
Agentinei prekybai Europoje skatinti „Visa“ pristatė programą „Agentic Ready“
Kovo 19 d. 14:44
Nuo telefonų iki saulės elektrinių: kaip elektronikos atliekas paversti vertingais ištekliais?
Kovo 19 d. 12:15
Eksperimentas: ar įmanoma persikelti visą gyvenimą į naują telefoną, kol išgeri puodelį kavos?
Kovo 19 d. 10:27
Į pagalbą moterims intymios sveikatos srityje – verslaus lietuvių jaunimo sukurtas dirbtinio intelekto įrankis
Kovo 19 d. 08:51
Pavasarinis spintos valymas gali pastebimai išauginti elektros sąskaitą: kaip to išvengti?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Baltic Photonics“ 2019 Vilniuje buria lazerių pramonės lyderius

Publikuota: 2019-10-09 07:16
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Antrus metus vykstantis B2B renginys fotonikos verslo profesionalams „Baltic Photonics 2019” įgauna pagreitį: jame dalyvauja 60 įmonių, klasterių ir kitų organizacijų – perpus daugiau, nei pernai. Spalio 9-10 d. Visorių informacinių technologijų parke vykstančiame renginyje pusė dalyvių – iš užsienio, tad jis taps unikalia platforma lietuviams praplėsti veiklos geografiją ir užmegzti naujų verslo ryšių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Šiemet kontaktų ir inovacijų konferencijoje „Baltic Photonics 2019” dalyvauja vienos didžiausių pasaulio fotonikos sektoriaus įmonių, tokios kaip „Lumibird“, „Amplitude“, „Thorlabs“ ir „Hamamatsu Photonics“ bei sparčiai augančios lietuvių įmonės „Integrated Optics“, „Light Conversion“, „Eksma Optics“ ir kt.

Pasak „Integrated Optics“ vadovo Evaldo Pabrėžos, šiandien lazerių pritaikymas smarkiai plinta ir ateityje padės netgi užkoduojant kompiuterinius duomenis. „Ateinančiai kvantinių kompiuterių erai nepakaks įprastų kompiuterių kodavimo galimybių. Duomenų saugumui užtikrinti reikės pasitelkti kvantinę kriptografiją. Lietuvoje turime visus reikiamus technologinius komponentus ir kompetencijas tokių sistemų kūrimui ir diegimui“, – sako vadovas.

Lietuvių „Integrated Optics“ gamina mažiausius pasaulyje lazerius, skirtus spektroskopijos ir aplinkos skenavimo taikymams. Kosmoso srityje šie lazeriai yra bene vienintelis pasirinkimas – konkurentų produktai yra tiesiog per didelių gabaritų ir svorio.

„Pagrindinis jau antrus metus organizuojamo renginio tikslas – skatinti Baltijos regiono fotonikos įmonių bendradarbiavimą, ryšius su potencialiais užsienio partneriais. Čia lazerinių technologijų lyderiai aptars vystomus produktus ir projektus bei bendrai ieškos sprendimų kylantiems iššūkiams“, – sako renginį organizuojančio Visorių informacinių technologijų parko atstovė Marija Tunkevičiūtė.

Pasak jos, siekiama, kad renginys būtų orientuotas į regiono įmonių partnerystę ir bendradarbiavimo skatinimą ir dalyviai gautų maksimaliai naudos bei turėtų laiko ne tik prisistatymams, tačiau ir neformalioms diskusijoms.

„Renginys skatina atviras inovacijas bei mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Renginyje dalyvauja lazerių pramonės ir susijusiose srityse dirbančios įmonės, specializuoti klasteriai ir mokslo institucijos iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, D. Britanijos ir Baltarusijos“, – sako VITP atstovė.

Renginyje dalyvaujantys klasteriai – TOOLAS, LITEK, Baltic Photonics Cluster – turi didelį vystymosi ar pritaikymo potencialą kosmoso pramonės, tikslaus medžiagų apdorojimo ir optinių komponentų gamybos srityse. TOOLAS renginyje pristatys technologinę naujieną – greitą ir švarią puslaidininkių pramonėje naudojamo silicio sudalinimo technologiją lazeriu.

Pirmasis pernai vykęs fotonikos bendruomenės renginys ypatingai pasitarnavo sektoriaus naujokams, kurie gavo progą tiesiogiai bendrauti su lyderiais. 2018 m. renginyje dalyvavusios įmonės „Optogama” vadovas Tadas Lipinskas džiaugiasi, kad jau tada pavyko rasti naujų verslo partnerių Vokietijoje ir Estijoje ir net paties renginio metu sudaryti kontraktą dėl naujai išvystyto produkto pardavimo.

Lietuvos lazerių asociacijos duomenimis, šiandien sektoriaus vertė siekia 130 mln. EUR, o jame dirba per 1000 aukštos kvalifikacijos specialistų, kurių sukuriama pridėtinė vertė trigubai viršija šalies vidurkį. Šiandien Lietuvoje veikia 40 su lazeriais susijusių bendrovių, 80 % jų sukuriamos produkcijos eksportuojama. Prognozuojama, kad didelis kasmetinis sektoriaus augimas leis jau 2025 m. Lietuvoje lazerių pramonėje sukurti per 1 % vidaus BVP.

Renginį organizuoja Visorių informacinių technologijų parkas su partneriais. Renginio rėmėjas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Elektros rinka vartotojams: Energetikos ministerija siūlo naujas galimybes

Energetikos ministerija viešosioms konsultacijoms teikia Elektros energetikos įstatymo pakeitimų projektą, kuriuo siekiama išplėsti vartotojų galimybes, stiprinti jų teises ir sudaryti sąlygas aktyviau dalyvauti elektros energijos rinkoje.

„Vilnius Tech“ vyks pirmoji respublikinė konferencija gaisrinės ir civilinės saugos iššūkiams aptarti

Kovo 19 d. „Vilnius Tech“ vyks pirmoji respublikinė konferencija „Gaisrinė ir civilinė sauga“, skirta aktualiausiems gaisrinės ir civilinės saugos klausimams aptarti.

Išradingiausi šalies moksleiviai vėl susirungs „Steam Team“ čempionate

LINPRA jau ketvirtus metus iš eilės 5–12 klasių mokinius kviečia dalyvauti Nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionate „Steam Team“. Per pirmuosius trejus metus šiame čempionate jau sudalyvavo daugiau nei pusantro šimto komandų ir gerokai virš pusės tūkstančio jaunųjų išradėjų.

2026 m. kovas
2026-03-21 09:23
„Litgrid“ pristatė kritinės infrastruktūros atsparumo programos darbus Vilniaus pastotėje
2026-03-19 11:49
ESO keliauja į regionus: gyventojų aptarnavimas – ten, kur jums patogiausia
2026-03-17 20:42
VSAT stiprins ES išorės sienų apsaugą diegdama pažangias technologijas
2026-03-17 08:22
Nuo idėjos iki LOGIN scenos: startuoja konkursas „Mokslo mikrofonas“
2026-03-16 16:28
Energetikos ministerija pristatė energetinio savarankiškumo 4V planą – valstybei, verslui, vartotojams ir vietos bendruomenėms
2026-03-13 11:30
Europa apmokestina itin pigias e. prekybos siuntas: nuo liepos – 3 eurų muitas
2026-03-12 09:24
KU robotų kovose susikovė daugiau nei 100 robotų
2026-03-09 16:33
Lietuviai nurungė skandinavus ir pelnė geriausio Šiaurės šalių sveikatos technologijų startuolio titulą
2026-03-09 10:55
Inovacijų agentūros programa kviečia išnaudoti duomenų potencialą kuriant sveikatos inovacijas
2026-03-06 17:14
LMT pateikė Lietuvos poziciją dėl ES veiksmų plano moterų įsitraukimui į mokslą, inovacijas ir startuolius
2026-03-06 13:11
„YouTube“ pradeda rodyti privalomas peržiūrėti reklamas televizoriuose visame pasaulyje
2026-03-05 21:05
„Telia“ pradėjo 26 mln. eurų vertės duomenų centro statybas – padėtas simbolinis akmuo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama