Elektronika.lt
 2025 m. rugsėjo 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 1 d. 14:27
Ankstyva sunkaus ūminio pankreatito diagnostika: Lietuvoje sukurtą dirbtinio intelekto sistemą pripažino JAV
Rugsėjo 1 d. 11:05
„AOC Professional P4“ serija: 120 Hz monitoriai su iššokančiomis USB stotelėmis ir 5 metų garantija
Rugsėjo 1 d. 08:11
„Lunatone“ maitinimo šaltiniai protingam apšvietimo valdymui
Rugpjūčio 31 d. 20:16
„XPeng“ pristatė naują elektrinį sedaną su judančiu ekranu ir vos 10 minučių trunkančiu įkrovimu
Rugpjūčio 31 d. 17:46
„Volkswagen“ pristatė naująjį „T-Roc“: šiuolaikiškas dizainas, hibridinės jėgainės ir aukštesnio segmento įranga
Rugpjūčio 31 d. 14:52
DI mokosi iš socialinių medijų nuotraukų: ką reikia žinoti apie vaizdo klastotes?
Rugpjūčio 31 d. 11:14
SaaS sutarties derybų taktika: kaip apsaugoti kliento interesus?
Rugpjūčio 31 d. 08:41
„Samsung“ pristatė „Galaxy Tab S10 Lite“
Rugpjūčio 30 d. 20:37
Dirbtinis intelektas darbo neduoda: Gatesas perspėja jaunimą dėl vieno labai pavojingo jų įpročio
Rugpjūčio 30 d. 17:29
Kaip išsirinkti televizorių? Technologijų ekspertas įvardijo 5 pagrindinius žingsnius
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Fun football drills
Football Training Equipment, Defending drills football, Kids football training kit
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuva ir Slovakija pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje

Publikuota: 2011-02-24 18:18
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: el. paštas LR švietimo ir mokslo ministerija

Lietuva ir Slovakija pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityjeŠiandien Lietuva ir Slovakija oficialiai susitarė dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje. Vyriausybių susitarimą pasirašė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos valstybės sekretorius Jaroslavas Ivančo.

Dvišalėje sutartyje numatyta rengti bendrus mokslo ir technologijų srities projektus, vykdyti mokslininkų, dėstytojų ir ekspertų mainus, keisti mokslo ir technologijų srities informacija ir įranga, ruošti bendras mokslines konferencijas ir susitikimus.

„Auganti globali konkurencija, noras sustiprinti nacionalinį mokslo ir inovacijų potencialą siekiant nelikti Europos ir pasaulio užribyje mus įpareigoja ne tik daryti esmines reformas mokslo ir studijų srityje, bet ir ieškoti palaikymo, partnerių ir bendražygių tarptautinėje erdvėje. Tarptautinis dėmuo yra neatsiejama sėkmės šiose konkurencingumo varžybose dalis, – sakė G. Steponavičius. – Tikimės, kad ši sutartis plačiai atvers duris toliau stiprinti jau esamus Lietuvos ir Slovakijos mokslo ir studijų institucijų ryšius, padės gimti naujoms idėjoms ir bendriems mokslinių tyrimų projektams.“

Pasak G. Steponavičiaus, jau artimiausioje ateityje įžiūrima šios sutarties įgyvendinimo pridėtinė vertė. Galima pradėti planuoti ir įgyvendinti sutartyje numatytas veiklas, jog abiejų šalių mokslininkai konkrečiais bendrais mokslinių tyrimų projektais ir darbais įrodytų, kad mūsų lūkesčiai ir strateginis požiūris pasiteisino ir duoda rezultatą.

Svečias iš Slovakijos pabrėžė, kad pasirašius sutartį atsiranda teisinis pagrindas plėtoti kompleksinį bendradarbiavimą, vykdyti dvišalius projektus, tyrėjų ir specialistų mainus. „Gyvename amžiuje, kai turime vienytis ir bendradarbiauti, kad galėtum spręsti kylančias problemas“, – sakė Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos valstybės sekretorius.

Lietuvos ir Slovakijos ministerijų vadovai išreikė įsitikinimą, kad sutartis neabejotinai prisidės prie šalių savitarpio supratimo stiprinimo, institucijų glaudesnio bendradarbiavimo ir draugiškų santykių.

Šiuo metu dvišalis Lietuvos ir Slovakijos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimas aktyviausiai vyksta akademinio mobilumo srityje – keičiamasi studentais ir dėstytojais. Tarp Slovakijos ir Lietuvos universitetų vyksta derybos dėl bendrų jungtinių magistratūros programų. Lietuvos agrarinių ir miško mokslų centro Miškų institutas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Slovakijos žemės ūkio mokslų centru. Lietuvos ir Slovakijos tyrėjai ir mokslininkai kartu dalyvauja aštuoniuose ES Bendrosios programos ir EUREKA projektuose.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Klaipėdos universiteto renginys „Tavo karjera: rinkis ir veik“ – 100 darbdavių, įkvepiančios istorijos, realios galimybės

Spalio 9-ąją Klaipėdos „Švyturio“ arena taps Vakarų Lietuvos ateities forumu. Čia vyks Klaipėdos universiteto (KU) organizuojamas renginys „Tavo karjera: rinkis ir veik“ – didžiausia regiono karjeros mugė, subursianti moksleivius, studentus, įvairaus amžiaus darbo ieškančius žmones, verslo lyderius ir švietimo bendruomenę.

ES pradės veikti Atvykimo ir išvykimo registracijos sistema, skirta trečiųjų šalių piliečiams

Europos Komisija oficialiai paskelbė, kad nuo šių metų spalio 12 d. visoje Europos Sąjungoje pradedama taikyti naujoji ES atvykimo ir išvykimo sistema.

Suteiktas leidimas plėtoti pirmąjį Lietuvoje saulės parką, skirtą viešosioms įstaigoms ir socialiai pažeidžiamų gyventojų poreikiams

VERT išdavė plėtros leidimą pirmajam Lietuvoje saulės parkui, kurio pagaminta elektros energija bus skirta Šiaulių miesto viešosioms įstaigoms, teikiančioms paslaugas socialiai pažeidžiamiems gyventojams.

2025 m. rugsėjis
2025-09-01 07:25
Gyventojams, atnaujinusiems būsto šildymo katilus, jau išmokėta beveik 26 mln. eurų
2025 m. rugpjūtis
2025-08-29 21:12
Elektros biržoje – pokyčiai: kaip tai palies gyventojus?
2025-08-28 13:47
Migracijos departamentas rengiasi perimti kvalifikuotų elektroninio parašo ir elektroninės atpažinties sertifikatų sudarymo paslaugas
2025-08-27 13:24
Vilnius – telematikos centras: kodėl mus stebi pasaulis ir ką naudinga žinoti?
2025-08-26 15:15
Dingo be žinios ir niekas nerado virš metų, tačiau tuomet į pagalbą atėjo dirbtinio intelekto sprendimai
2025-08-25 21:13
„Seagate“ atskleidė nelegalų kietųjų diskų atnaujinimo cechą Malaizijoje
2025-08-25 17:24
Masiškai atsisakoma bankinių kortelių: vis daugiau žmonių renkasi tik grynuosius pinigus
2025-08-25 16:07
Nuo „Titaniko“ iki „Black Mirror“: KTU diskusijos festivalyje „Būtent!“
2025-08-25 13:28
EIMIN: steigiamas gynybos ir saugumo inovacijų kūrimo bei testavimo centras
2025-08-24 19:25
Žaibai šiemet jau sugadino šilumos ir vandens siurblius, elektros sistemas, namų techniką ir net vejos robotus
2025-08-23 13:24
Mokslo ir žinių dieną Kaune – išskirtinė šventė
2025-08-22 21:09
Šauliai kviečia į mūšį gynybos technologijų erdvėje: Kaune vyks hakatonas „Ugninis skydas: misija DI 2025“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama